KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca

kategoria
2
wydarzenia
Średnia ocena: <b>4.94</b> na 5
Średnia ocena: 4.94 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego zespołu. ZPiT "Śląsk" jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Za swoją działalność Zespół "Śląska" był wielokrotnie nagradzany i nominowany m.in. do nagrody Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ? TOTUS 2008, w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej". Klasa wykonawcza "Śląska" zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych.
19 listopada 2018
godz. 20:00

65 lat - Gala Jubileuszowa

Ceny biletów:
od 85 PLN
10 lutego 2019
godz. 16:00

Koncert Galowy

Ceny biletów:
od 100 do 120 PLN
Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk - filmy i grafiki
Foto #1 - Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Eryka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały koncert, przepiękne kostiumy, śpiew i taniec. Piękna choreografia i super, super koncert. Pozdrawiam Śląsk."
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Jola oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały występ, przepiękne stroje , do każdej piosenki inne, trochę nagłośnienie było słabe więc tylko moja uwaga odnośnie organizacji ,żeby wcześniej sprawdzić wszystko, co do Zespołu Śląsk jestem zachwycona , brawo, brawo !!!!!"
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Ewa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Występ to prawdziwa uczta duchowa. Chór i tancerze najwyższej klasy. Byliśmy zachwyceni. W ubiegłym roku byliśmy na występie zespołu Mazowsze, bardziej spodobał się występ zespołu Śląsk. Dziękujemy serdecznie "
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękne, dynamiczne i bajecznie kolorowe przedstawienie."
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Paulina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałe widowisko, pełne energii i kolorów! "
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Mistrzostwo świata! Dwie godziny wielkiej przyjemności. Piękne stroje, wspaniały śpiew i tańce. "
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Henryk oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert na najwyższym poziomie. Choreografia, stroje, śpiew, muzyka wszystko dopięte na ostatni guzik. Część artystyczna podzielona na dwie części. Obie zapierały dech w piersi. Polecam każdemu wybrać się na ich koncert, aby przekonać się jaki Polski folklor jest piękny. Jestem dumny że istnieje taki zespół!"
18 listopada 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przepiękny profesjonalizm! "
16 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Jarosław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Proszę o bis!!!!!!!!!"
15 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
jozef oceniając napisał(a) dodatkowo:
"W ciagu ostatnich 14 lat widzialem wiele koncertow slaska , mysle ze mozna by sie doliczyc okolo 50 ciu. Podziwialem koncerty zespolu w USA ,Canadzie i oczywiscie w Polsce.Ten koncert w Bydgoszczy absolutnie #1 , "
14 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Wiesław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Doskonałe widowisko. Wspaniałe opracowanie muzyczne popularnych melodii i piosenek ludowych. Świetna choreografia i przepiękne stroje. Profesjonalni wykonawcy, soliści i chór. Czas minął szybko, za szybko..."
14 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Zdzisław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Brawo Śląsk widziałem ich po dużej przerwie.CUDO"
14 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Krystyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"ogrom miłych doznań, dziękuję"
14 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Ela oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny występ, pełna profeska. Żywiołowy, kolorowy, cudne kostiumy, głosy, wykonanie układów tanecznych. Ciekawe aranżacje Kilara o charakterze suit, przez co muzyka nie ogranicza się do prostego "łupu-cupu". Wypada tylko żałować, że polski folk stał się tak passe, iż sala wypełniona była tylko w połowie. "
14 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To był cudowny koncert, tylko dlaczego tak rzadko nas "odwiedzają". Chciałoby się więcej. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam."
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno