KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca

kategoria
1
wydarzenie
Średnia ocena: <b>4.93</b> na 5
Średnia ocena: 4.93 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego zespołu. ZPiT "Śląsk" jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Za swoją działalność Zespół "Śląska" był wielokrotnie nagradzany i nominowany m.in. do nagrody Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ? TOTUS 2008, w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej". Klasa wykonawcza "Śląska" zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych.
16 grudnia 2017
godz. 19:00

Zespół ŚLĄSK - koncert galowy

Ceny biletów:
120 PLN
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
28 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Teresa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Występ piękny,widowiskowy.Zmiana repertuaru powinna jednak zapewnić konferansjera.Polecam"
18 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Michał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Występ wspaniały, choć mógłby być lepszy. Skoro już Zespół Śląsk postanowił nagle zmienić repertuar z powodu wyjazdu do USA to mógłby chociaż zaktualizować plan występów aby każdy widz wiedział jaki obecnie region świata prezentują, niestetety zabrakło takiej informacji. Skoro nastąpiła zmiana planu występu aby oszczędzić ważniejszych tancerzy oraz piękniejsze stroje dla Amerykanów jak np. krakowskie czy lubelskie to chociaż mogli wprowadzić konferansjera, który by zapowiadał poszczególne tańce."
15 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Jolanta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wspaniałe widowisko polecam "
15 marca 2017
Ocena: 3 na 5
pl
Klaudia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem zawiedziona brakiem jakiejkolwiek orkiestry, kapeli, wszystkie podkłady puszczone z płyty. Czy tak ciężko porządnie zorganizować to, tym bardziej w Filharmonii Bałtyckiej? Co do występu, jestem pod wrażeniem techniki tancerzy. Chór bronił całe widowisko i wspaniale śpiewał. "
14 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Mirosława oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem zadowolona z występu. Uważam, że przydałyby się ( szczególnie dla młodszej widowni) napisy z nazwą tańczonych i śpiewanych utworów. Przy obecnej technice napisy rzucone na tylną np.ścianę sceny."
14 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert bardzo udany. Choreografia wspaniała i nawet na tej niewielkiej scenie można było wykonać koncert w takiej wielkiej obstawie. Bardzo mam podobał się koncert."
13 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Kamila oceniając napisał(a) dodatkowo:
""Przepiękne widowisko. Jestem zachwycona. Czekam na więcej.Dziękuję i polecam. "
13 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Lidia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"TO JEST KLASA "
13 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Teresa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"KONCER-WSPANIAŁY!!!!!!!!!!!!!!,CHOĆ BRAKOWAŁO MI 'SRARZYKA" I KILKU INNYCH UTWORÓW Z DAWNYCH NLAT. Tańce ?- brakuje słów, aby wypowiedzieć zachwyt nad kunsztem i profesjonalizmem ARTYSÓW. Zorba- do powtórki- nie zapamiętałam wszystkigo.Ondraszek nawet w nocy odtwarzał mój mózg.WSPANIALE!!!!!!!!!!!!!!! KIEDY PONOWNY WYSTĘP? W drodze powrotnej ,obowiązkowo przez Szczecin i OBOWIĄZKOWO KONCERT-to moje życzenie- pozdrawiam- Teresa"
13 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
mariola oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Zespół ŚLĄSK - pełen profesjonalizm, klasa. Ale nie na te salę (Filharmonia na Ołowiance). Scena za mała na tak duży zespół. Koszmarny układ sceny, w wykonawcy śpiewali t kłaniali się tylko części, która siedziała w sektorze A1. A szkoda bo inni tez płacili za bielty Brak kontaktu z publicznością. Brak konferansjera też obniżył poziom widowiska. "
13 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Jolanta oceniając napisał(a) dodatkowo:
" Pełen profesjonalizm pod każdym względem. Super występ!"
13 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przepiękne widowisko. Jestem zachwycona. Czekam na więcej.Dziękuję i polecam. Każdy powinien TO zobaczyć."
12 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Izabela oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super, super, super! Niedawno, 12.11.2016 r., byłyśmy z córcią na Mazowszu. Podobało się. Natomiast po koncercie Śląska wspomnienia pozostaną na długo! Córka uczy się w szkole baletowej i po wczorajszym występie nabrała zapewne dystansu do tańca ludowego."
12 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Pełen profesjonalizm. Aż miło było popatrzeć i posłuchać. Serdecznie polecam. Gdy będę miała możliwość skorzystam jeszcze raz z tak pięknego występu."
12 marca 2017
Ocena: 5 na 5
pl
krystyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wystep wspaniały, przepiekne stroje zarówno nasze polskie, jaki z innych krajów. Zachwycona byłam wykonaniem oryginalnej Zorby w greckich strojach, a w końcowej części koncertu pełne ekspresji, porywające góralskie tańce... Polecam koncert. Jeśli miałabym jakieś uwagi, to- jak dla mnie- trochę mało śpiewu i brak choćby króciutkich informacji o tancach innych narodów, bo nie wszyscy są znawcami i niekoniecznie byli zorientowani, skąd pochodzą prezentowane tańce. "