KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej

28 października 2017 o godz. 19:00

Sprzedaż trwa do: 28 października 2017 o godz. 18:00

ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk - mapa »

Dostępność: mniej niż 30 biletów
Ceny biletów: 30 PLN

Fundacja Pomysłodalnia i Oliwski Ratusz Kultury zapraszają na spektakl.

"Być jak Charlie Chaplin" to brawurowa próba zmierzenia się z legendą. Najsłynniejszy komik kina niemego stał się ikoną popkultury już bardzo dawno temu. Jego znakiem rozpoznawczym były melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina sam Charlie Chaplin zajął... 3 miejsce, jak mówi jedna z najsłynniejszych anegdot związanych z reżyserem filmu "Dyktator". Do dziś nie wiemy, kim był z pochodzenia i gdzie się urodził ten genialny aktor, scenarzysta i reżyser.

 

Oryginalny scenariusz Piotra Wyszomirskiego napisany współczesnym językiem, konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego aktora. Porusza nieoczywiste tematy, nie stroniąc od krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Tekst w formie monodramu przygotowany został pod konkretnego aktora i daje szerokie pole do ukazania jego scenicznych możliwości. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego.

   

Nagrody:

- nagroda indywidualna oraz honorowa na III Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych (marzec 2015)

- "Strzała Północy" na 3. Koszalińskich Dniach Monodramu - Debiuty (wrzesień 2015)

- nagroda aktorska na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie (sierpień 2017)


Mateusz Deskiewicz - aktor i wokalista. Ma w swoim dorobku role w spektaklach muzycznych, dramatycznych, filmie i serialu. Od 2004 roku związany na stałe z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, gdzie można zobaczyć go w rolach: Maksa w "Avenue Q", Kazika w "Chłopach", Władysława Topolnickiego w "Klubie Kawalerów", Pinokia w "Shreku", Martwego Freda w "Spamalocie", Hrabiego w "Lalce" oraz w spektaklach "Pchła Szachrajka" i "Błogosławieni".

Występuje w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie bawi publiczność rolą Lalewicza w spektaklu "Hallo Szpicbródka" w reż. W. Kościelniaka. Współpracuje także z Teatrem 6. Piętro w Warszawie, gdzie można zobaczyć go w roli Fikandra w sztuce "Bromba w sieci" w reż. M. Wojtyszki. Występuje również w Centrum Kultury w Gdyni w spektaklu "Piaskownica" w reż. G. Chrapkiewicza. Współpracował z teatrami: Wybrzeże w Gdańsku - Günther von Essenbeck w "Zmierzchu Bogów" (reż. G.Wiśniewski), Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni - Admirał rosyjski w "Zorbie" (reż. J.Szurmiej) oraz Operą Bałtycką w Gdańsku - Narrator w "Nie taki Straszny Dwór". Dużym wyzwaniem była dla niego rola Angel w musicalu "Rent" w reż. A.Ozgi, grana w Operze na Zamku w Szczecinie. Wziął udział w filmach: "Ubu król" w reż. P. Szulkina, "Telewizja Solidarność" w reż. B. Łoszewskiego oraz "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" w reż. A. Krauzego. Zagrał też role w filmach kina niezależnego, między innymi: "Substytut", "Dotyk pośredni", "Kulawi", "Południk zerowy" oraz "Słowik". Można go było również zobaczyć w serialach "Sąsiedzi" TVP 2, "Ludzkie Sprawy" TVP 1 i "Krew z krwi" CANAL+.

Piotr Wyszomirski - k rytyk i prosument kultury. Scenarzysta i reżyser filmów krótkometrażowych, spektakli teatralnych i widowisk muzycznych (m.in. "This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy", "Być jak Charlie Chaplin", "Pamiętajcie o wulkanach", "I'm Calling You" "Odlot. Szopka pomorska za rok 2014", "Ostatnia wieczerza", "Prawdziwa historia śmiechu"). Recenzent teatralny, filmowy i muzyczny, felietonista. Redaktor naczelny "Gazety Świętojańskiej online". Stypendysta i laureat nagrody za promocję kultury województwa pomorskiego. Autor kilkuset artykułów (recenzji i małych form literackich) publikowanych na łamach czasopism i wortali internetowych. Redaktor wortalu Pomorze Kultury, aktywista Fundacji Pomysłodalnia.

Artur Guza - kompozytor, aranżer, aktor i wokalista. Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Kompozycję i Aranżację Jazzową na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Jest aktorem Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz pedagogiem w Państwowym Studium Wokalno-Aktorskim. Jako kompozytor, aranżer i kierownik muzyczny przygotował wiele produkcji teatralnych współpracując z takimi reżyserami jak: Małgorzata Talarczyk ("Prezydentki", "Opowieść o ZOO"), Tomasz Mandes ("Z twarzą przy ścianie"), Tomasz Valldal Czarnecki ("Nie ma tego złego", "Calineczka", "Zielona wyspa banana", "Królewna Śnieżka", "Hotel Palace", "Brzydkie kaczątko", "Kolędy z całego świata", "Pippi", "Bleee...", "Wodna Opowieść", "Mała Syrenka", "Wiocha czyli piosenki o prostej miłości"), Małgorzata Ryś ("Szach i Papuga", "Gwiazdka w Muzycznym"),  Zbigniew Sikora ("Gdyby do szkoły chodziły anioły", "Na arce o ósmej"), Renia Gosławska ("Miłość nieznana"), Donata Zuliani ("Koncert na cztery łapy"), Jerzy Jan Połoński ("Tuwim dla dorosłych"). Do osiągnięć artysty należy skomponowanie hymnu dla Polish School in Derby w USA oraz "Drogi Krzyżowej" na orkiestrę symfoniczną, chór i chór chłopięcy, której prapremiera odbyła się w kwietniu 2012 roku w Filharmonii im. Józefa Elsnera w Opolu, pod batutą Young Chil Lee. Piosenka "Miłość Ci wszystko wybaczy" w aranżacji Artura Guzy i wykonaniu Anny Urbanowskiej, została wybrana w plebiscycie Gazety Świętojańskiej jako "Najlepsze wydarzenie roku 2013". Artysta otrzymał także Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni - Wojciecha Szczurka,  za opracowanie muzyczne spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

Łukasz 'Rat' Czerwiński - aktor, reżyser, producent, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w takich spektaklach jak "Skrzypek na dachu", "Shrek", "Fame", "Lalka" czy "Spamalot". Studiował reżyserię filmową w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Obecnie można go zobaczyć w Centrum Kultury w Gdyni w spektaklu "Mayday - Run for your wife". Fascynat kina science-fiction, eksperymentuje z kinem gatunkowym. Nie boi się trudnych realizacji i ważnych tematów. Doświadczony w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadził zajęcia w ramach Warsztatowej Akademii Musicalowej, projektu "Sierzchowo", "Przystanek Dobro". W roku 2009 napisał, wyreżyserował i wystawił własny musical "Tama" w Teatrze Nasz we Włocławku.

 

 

Scenariusz: Piotr Wyszomirski

Reżyseria: Mateusz Deskiewicz, Piotr Wyszomirski

Opracowanie muzyczne: Artur Guza

Wideo: Łukasz Czerwiński

Wykonanie: Mateusz Deskiewicz

Premiera: 9.12.2014

Produkcja i prawa autorskie: Fundacja Pomysłodalnia

Czas trwania: 60 minut

Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
30 października 2017
Ocena: 5 na 5

pl
Ewa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem zachwycona!!"
29 października 2017
Ocena: 5 na 5

pl
Karina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Reeewelacja!!!Razem z mężem jesteśmy zachwyceni przedstawieniem i panem Mateuszem Deskiewiczem!"
Zobacz inne wydarzenia z miasta Gdańsk...
12 lipca 2018
godz. 19:00
242 opinie:
Średnia ocena: 4.96 / 5
23 listopada 2018
godz. 18:30
38 opinii:
Średnia ocena: 4.89 / 5
6 października 2018
godz. 19:00
492 opinie:
Średnia ocena: 4.98 / 5
14 października 2018
godz. 16:00
147 opinii:
Średnia ocena: 4.69 / 5
11 listopada 2018
godz. 16:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
22 czerwca 2018
godz. 19:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
24 czerwca 2018
godz. 20:30
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
27 października 2018
godz. 19:30
35 opinii:
Średnia ocena: 4.74 / 5
20 października 2018
godz. 19:00
77 opinii:
Średnia ocena: 4.88 / 5
11 listopada 2018
godz. 19:30
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
1 grudnia 2018
godz. 20:01
88 opinii:
Średnia ocena: 4.92 / 5
28 listopada 2018
godz. 17:30
80 opinii:
Średnia ocena: 4.91 / 5
26 listopada 2018
godz. 19:00
227 opinii:
Średnia ocena: 4.97 / 5
23 października 2018
godz. 17:30
129 opinii:
Średnia ocena: 4.6 / 5
24 listopada 2018
godz. 20:00
155 opinii:
Średnia ocena: 4.97 / 5
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno