KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Narodowy Balet Królewski ze Lwowa - Romeo i Julia

Romeo i Julia w wykonaniu Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa

15 lutego 2018 o godz. 19:00

Sprzedaż trwa do: 15 lutego 2018 o godz. 18:00

ul. Fryderyka Chopina 30, Rzeszów - mapa »

Dostępność: mniej niż 100 biletów
Ceny biletów: 90 PLN
Balet w dwóch aktach
Libretto: Libretto L. Ławrowski
Inscenizacja A. Litwinow
 I AKT - 1h, przerwa 15 min, II AKT - 45 min
Czas trwania spektaklu 2 h

OBSADA:
ROMEO - Ołeh Petryk ( ludowy artysta ukrainy ) / Tristan Dobrownyj
JULIA - Karina Telwar ( laureatka konkursów międzynarodowych ) / Wiktorija Zwarycz
KLASYKA SWIATOWEGO BALETU - 40 osób na scenie

Akt I Obraz 1
Werona wczesnym rankiem. Romeo, błądzi bez celu po pustych ulicach, pogrążony w marzeniach o miłości.
W domu Kapuletów przyjaciele Tybalda: Gregorio i Pietro flirtują ze służącymi Rozalindy. Z drugiej strony placu, z domu Montekich, wychodzą Benvolio i Merkucjo. Uszczypliwe żarty przechodzą w sprzeczkę, ktoś kogoś popchnął i rozpoczyna się bójka. Błyskają ostrza. A oto i Tybald, siostrzeniec Kapuleta, poszukiwacz przygód i zabijaka, tylko czekał na możliwość zmierzenia się ze znienawidzonymi Montekimi. Okazja się trafiła, zaczyna się walka. Ze swych domów wybiegają Monteki i Kapuletowie, bój staje się coraz bardziej zacięty. Wzburzyło się całe miasto. Rozlega się alarm. Pojawia się książe Werony i ruchem miecza nakazuje złożyć broń. Odtąd, postanawia książę, kto z bronią w ręku rozpocznie walkę, zostanie stracony. Lud, zadowolony z decyzji księcia, rozchodzi się do domów.

Akt I Obraz 2
Komnata Julii. Julia w zabawie wesoło się drażni z Nianią, stale jej ucieka, podczas gdy Niania, niezgrabnie się poruszając, stara się załapać Julię. Wesołe zamieszanie przerywa matka Julii. Surowo i konsekwentnie nakazuje córce przerwanie zabaw - Julia jest przecież narzeczoną. O jej rękę ubiega się tak szacowny młodzieniec jak Parys. W odpowiedzie Julia zaczyna się śmiać. Akcja przenosi się do sali w domu Kapuletów. Uroczyście zasiadając przy stołach goście prowadzą ożywione rozmowy. Zaczynają się tańce Goście proszą Julię, aby zatańczyła, a ona się zgadza. W tańcu Julii ujawnia się jej czystość, urok, liryczność natury. Romeo, który pojawia się w sali, nie może oderwać od niej oczu. Merkucjo, założywszy żartobliwą maskę, rozśmiesza gości do łez. Korzystając z faktu, że Merkucjo skupił na sobie uwagę wszystkich zebranych, Romeo podchodzi do Julii i w uniesieniu mówi jej o uczuciu, które się w nim zrodziło. Raptem maska spada z twarzy Romea, a Julia jest poruszona urodą i szlachetnością młodzieńca. W sercu Julii także zapłonęła miłość. Tybald, przypadkowy świadek tej sceny, rozpoznaje Romea. Romeo zakłada maskę i znika w tłumie. Gdy goście się rozchodzą, Niania mówi Julii, że Romeo pochodzi z rodu Montekich. Ale już nic nie może powstrzymać Romea i Julii - w księżycową noc oboje spotykają się w ogrodzie.

Akt II Obraz 1
Julia jest w mocy uczucia, które poznała pierwszy raz w życiu. Nie mogą znieść rozłąki z ukochanym choćby przez chwilę, pisze do Romea list, który ma odnieść Niania. Szukając Romea, Niania trafia w sam środek karnawałowego szaleństwa. Na placu tańczą, śpiewają i bawią się setki mieszkańców miasta. Grupa łobuziaków drażni się z Niańką, ale ona zajęta jest tylko jedną rzeczą - odnalezieniem Romea. Wreszcie Romeo się pojawia, list zostaje doręczony. Z uroczystym wzruszeniem Romeo czyta list od Julii, zgadzającej się zostać jego żoną.

Akt II Obraz 2
Do celi klasztornej ojca Laurentego przychodzi Romeo. Opowiada zakonnikowi o swej miłości, o Julii i prosi o udzielenie im ślubu. Laurenty zgadza się, poruszony czystością i siłą uczucia Romea i Julii. Gdy w celi pojawia się Julia, Laurenty udziela błogosławieństwa ich związkowi.

Akt II Obraz 3
A na placach Werony szumi i skrzy się karnawał. Wśród weselących się mieszkańców Werony są przyjaciele Romea: Merkucjo i Benvolio. Ujrzawszy Merkucja, Tybald rozpoczyna sprzeczkę i wyzywa go na pojedynek. Romeo, który zjawia się właśnie w tym momencie, stara się powstrzymać walczących, ale Tybald drwi z niego, nazywając Romea tchórzem. Gdy Romeo odsuwa ostrze broni Merkucja, aby powstrzymać przelew krwi, Tybald zadaje Merkucjowi śmiertelny cios. Nie mogąc pohamować żalu i mszcząc się za śmierć ukochanego przyjaciela, Romeo rozpoczyna walkę z Tybaldem i zbija go. Z domu Kapuletów wybiega matka Julii i wzywa do zemsty. Benvolio odciąga Romea, który powinien jak najszybciej się ukryć.

Akt II Obraz 4
Nocą Romeo ukradkiem zakrada się do komnaty Julii, aby przed rozstaniem spotkać się z ukochaną. Nadchodzi świt. Zakochani długo się żegnają, wreszcie Romeo odchodzi. Poranek. Wchodzi Niania, a za nią pojawiają się rodzice Julii. Oświadczają córce, że dzień jej ślubu z Parysem został już wyznaczony. Julia błaga matkę i ojca, aby się ulitowali nad nią i nie zmuszali jej do znienawidzonego przez nią związku z niekochanym człowiekiem. Wola rodziców pozostaje niewzruszona. Ojciec podnosi rękę na Julię. Gdy zostaje sama, Julia wypija środek nasenny.

Akt II Obraz 5 
Wiadomość o śmierci Julii dociera do Mantui, dokąd zbiegł Romeo. Ogarnięty rozpaczą Romeo spieszy do Werony. Ciało Julii spoczywa w otwartej trumnie, która zostaje złożona w rodzinnym grobowcu Kapuletów. Wszyscy odchodzą. Zapada noc. Na cmentarz wbiega Romeo. Wpada do grobowca, żegna się z Julią i wypija truciznę. Julia budzi się ze snu. Nie od razu powraca jej świadomość i pamięć. Widząc jednak, że znajduje się na cmentarzu, wszystko sobie przypomina. Jej spojrzenie pada na Romea. Rzuca się w jego kierunku. Żegnając się z ukochanym, Julia żegna się z życiem i przebija się sztyletem Romea.
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
20 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Teresa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Ładny występ, ładne stroje ,polecam"
20 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Aśka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Balet wspaniały, choć według informacji na ulotce powinniśmy oczekiwać 40 osób na scenie; naliczyłam około 28. Przypuszczam że jest to spowodowane ograniczoną powierzchnią sceny w Filharmonii :)"
19 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniale, gorąco polecam, ale "Romea i Julię" wolałabym obejrzeć na scenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie."
17 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Marta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"piękny występ, wspaniałe wykonanie, polecam"
17 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Krzysztof oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Najważniejsze: Mocno dający się odczuć kontakt wykonawców z widzem. Tak trzymać!"
17 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Magdalena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam. Piękne stroje i piękna Julia. Córka 9l. nie mogła oderwać wzroku od sceny. I ja też."
16 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Jolanta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Julia wspaniała!"
16 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super super balet. Piękne wykonanie! Piękne kostiumy i scenografia. Polecam"
16 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Marta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wspaniałe wykonanie, piękne kostiumy - zawsze z ogromną przyjemnością oglądam Balet ze Lwowa."
16 lutego 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Dominika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Gorąco polecam "
Zobacz inne wydarzenia z miasta Rzeszów...
24 marca 2019
godz. 16:00
23 opinie:
Średnia ocena: 4.48 / 5
17 maja 2019
godz. 19:00
1 opinia:
Średnia ocena: 5 / 5
4 kwietnia 2019
godz. 20:00
246 opinii:
Średnia ocena: 4.88 / 5
4 kwietnia 2019
godz. 17:30
246 opinii:
Średnia ocena: 4.88 / 5
8 marca 2019
godz. 18:00
45 opinii:
Średnia ocena: 4.93 / 5
6 kwietnia 2019
godz. 17:30
426 opinii:
Średnia ocena: 4.96 / 5
22 lutego 2019
godz. 20:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
30 maja 2019
godz. 20:30
897 opinii:
Średnia ocena: 4.91 / 5
14 grudnia 2019
godz. 19:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
22 marca 2019
godz. 18:00
12 opinii:
Średnia ocena: 5 / 5
14 marca 2019
godz. 19:00
58 opinii:
Średnia ocena: 4.6 / 5
28 lutego 2019
godz. 18:00
75 opinii:
Średnia ocena: 4.95 / 5
17 marca 2019
godz. 18:30
242 opinie:
Średnia ocena: 4.95 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno