KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Jaskiniowcy

Komedia Marka Rębacza - Obłoza, Zbrojewicz, Ciachorowski, Pacek, Dyblik, Chodorowska, Nieśpielak...

9 grudnia 2018 o godz. 16:00

Sprzedaż trwa do: 9 grudnia 2018 o godz. 08:00

ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra - mapa »

Dostępność: ostatnie sztuki biletów
Ceny biletów: od 45 do 75 PLN
Ostatnia rezerwacja została złożona 16 godzin i 10 minut temu!
"Jaskiniowcy" to najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza - autora takich hitów jak "Atrakcyjny pozna panią", "Dwie morgi utrapienia" oraz "Basia sama w domu".

Tropikalna wyspa, jak sto pięćdziesiąt milionów lat temu... wszystko się zgadza. Idealne miejsce na luksusowy wypoczynek Rodaków. A wśród nich są przecież przedstawiciele różnych środowisk i zawodów. Zwolennicy różnych (i różniących nas) opcji politycznych. Fanatycy nieograniczonej integracji z Europą oraz jej antagoniści. Admiratorzy szerokiego otwarcia granic dla imigracji i jego przeciwnicy. Przedstawiciele obu znanych nam płci oraz tych, które dopiero się tworzą. Są ludzie wykształceni i ci, dla których popularne wulgaryzmy stały się częścią ich codziennego języka. Tacy, którzy "dadzą się pokroić" za wolne sądy i marsze równości i tacy, którym bliższe wartości narodowe. 

I tu zaczyna się nasza teatralna historia - grupa turystów przypływa na tropikalną wyspę, by spędzić na niej wakacje życia. Mimo bajkowej scenerii tropikalnej wyspy i czasu relaksu, okazuje się, że nie są zdolni do zasypania podziałów, które ich dzielą, do życia w zgodzie i miłości, do przestrzegania zasad określanych mianem "moralności". Nawet tam potrafią przenieść spory, kłótnie i rozróby. Po raz kolejny doświadczamy, że nasze narodowe, odwieczne wady ciągle uwierają... 

Niektórym z Was nasz spektakl może wydać się kontrowersyjny. Innych nieco urazi. Kolejnych zaboli. Ale my nie jesteśmy od "głaskania", bo Widz to nie jest puchate zwierzątko na kolanach. Widz to nasz partner w rozmowie, a to, co ogląda, to komedia, nie pusta farsa, gdzie dowcip polega na pomyłkach, przewracankach, popychankach i koziołkach-fikołkach. A komedia zawsze niesie ze sobą pewne treści i przekaz, nad którym czasem warto chwilkę się pochylić, by - udając się choćby na wymarzony urlop - prezentować się godnie, jak na Polaka przystało, a w codziennym życiu - gdy mijamy się na ulicy, w sklepie, stoimy w korku na światłach - umieć się do siebie uśmiechnąć i uszanować różnicę poglądów i wzajemnie zrozumieć.

OBSADA:
Ryczard: Waldemar Obłoza / Lech Dyblik / Mirosław Zbrojewicz
Tarzan: Tomasz Ciachorowski / Dawid Czupryński
Rezydent: Sławomir Pacek
Iwonka: Katarzyna Grabowska / Klaudia Kuchtyk
Jadzia: Marta Chodorowska / Aleksandra Nieśpielak
Tajemniczy: Lech Dyblik / Marek Rębacz

Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz 
Produkcja i organizacja spektaklu: Piotr Rębacz oraz Katarzyna Rębacz
Czas trwania spektaklu: 95 minut (jeden akt, bez przerwy) 
 
UWAGA! Widzu, uprzedzamy! Ilość przekleństw pojawiających się w spektaklu niezbędnych do zaprezentowania pewnego zjawiska społecznego: (aż) 7. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. 
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
14 listopada 2018
Ocena: 3 na 5

pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niestety moj poziom zartu jest wyzszy niz w owej sztuce. Ogolnie sztuka zagrana bardzo dobrze tylko poziom dialogow pozostawia wiele do zyczenia. W dzisiejszym swiecie niestety tak niski poziom humoru bawi ludzi :/ 3 gwiazdki tylko i wylacznie za obsade"
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Piotr oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Fajny spektakl, uśmialiśmy się (może nie do łez , ale jednak), miłe było to, że opóźniono rozpoczęcie ze względu na spóźnialskich (z powodu pogody na drogach jakaś masakra i też się trochę spóźniliśmy). POLECAM"
14 listopada 2018
Ocena: 4 na 5

pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Ciekawe, ale liczyłam na więcej. Fajny humor , chociaż czasami zbyt wulgarny. "
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Mikołaj oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Gorąco polecam! Bardzo oryginalne poczucie humoru i ponadczasowa fabuła gwarantują przednią rozrywkę."
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Patryk oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Po pierwsze dlaczego zawsmze się spóźniają? Czy widzowi, który nie dotarł na czas nie należy si,ę szacunek? nikt nie dba o jego czas po drugie baaardzo średnie - nie poleca "
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Jolanta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo sprawna operacja"
14 listopada 2018
Ocena: 4 na 5

pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Gra aktorów bardzo dobra, spektakl średni, fajna rzecz na odstresowanie po całym dniu pracy ale bez przemyśleń i wniosków. "
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"trochę się pośmiałam, ale oczekiwałam czegoś więcej. Przekleństwami dużo się nie "wygra" Stroje też powinny być bardziej "w epoce""
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Lucyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Pomysł na umiejscowienie bohaterów sztuki w realiach jaskiniowców dobry, ale żaden wątek nie skończony. Inna obsada, aniżeli w momencie zakupu biletów. Sztuka nie była zła, ale pozostaje niedosyt, widziałam wielu lepszych komedii teatralnych. "
14 listopada 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Dariusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny spektakl pełen humoru! Wspaniała gra aktorska! Polecam."
Zobacz inne wydarzenia z miasta Jelenia Góra...
9 grudnia 2018
godz. 16:00
279 opinii:
Średnia ocena: 4.2 / 5
3 grudnia 2018
godz. 20:00
17 opinii:
Średnia ocena: 4.94 / 5
16 listopada 2018
godz. 19:00
467 opinii:
Średnia ocena: 4.82 / 5
9 grudnia 2018
godz. 19:00
279 opinii:
Średnia ocena: 4.2 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno