KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Grażyna Brodzińska w towarzystwie Kosma Band

Koncert GRAŻYNY BRODZIŃSKIEJ & KOSMA BAND

9 grudnia 2018 o godz. 18:00

Sprzedaż trwa do: 9 grudnia 2018 o godz. 17:00

Józefa Piłsudskiego 60, Jelenia Góra - mapa »

Dostępność: ostatnie sztuki biletów
Ceny biletów: 80 PLN
2 bilety jest aktualnie w rezerwacji i nieopłacone w terminie wrócą do sprzedaży!
GRAZYNA BRODZIŃSKA ( sopran)
"Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych".
 Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej, znakomita aktorka i tancerka . Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Córka śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy - tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła jako kilkuletnia dziewczynka. Po ukończeniu szkoły baletowej kontynuowała swoją edukację w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Śpiewu uczyła ją prof. Zofia Janukowicz - Pobłocka. Później w doskonaleniu wokalnego warsztatu, przez dziesięć lat pomagała Jej prof. Urszula Trawińska-Moroz, następnie Ryszard Karczykowski. Już podczas studiów Grażyna Brodzińska rozpoczęła pracę zawodową w Teatrze Muzycznym w Gdyni za dyrekcji Danuty Baduszkowej. 

Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w operetce pt. "Wesoła wdówka" Franza Lehara, Sylwię Varescu w operetce pt. "Księżniczka Czardasza"  Emmericha Kalmana, Hrabinę Zedlau w operetce pt. "Wiedeńska krew" Johanna Straussa, Anninę w operetce pt. "Noc w Wenecji" Johanna Straussa, Perichola w operetce pt. "Perichola" Jakuba Offenbacha,   Dolly  Galagher Levi w musicalu pt. "Hello Dolly" Jerry Hermana,  Elizę Doolitle w musicalu pt. "My Fair Lady" Fredericka Loewe, Dorothy Brock w musicalu pt. "42nd Street" Harry Warren . W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce Jacques'a Offenbacha pt. "Orfeusz w piekle" oraz partię Zerliny w operze Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. "Don Giovanni". W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w "Zemście Nietoperza" Johanna Straussa i partię Kasi w operze Macieja Kamieńskiego pt. "Nędza uszczęśliwiona". Z Adelą z "Zemsty nietoperza" odbyła również tournee śpiewając z ogromnym powodzeniem w wielu teatrach w Niemczech.

Była solistką w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, w operetce Warszawskiej (później Teatr Muzyczny Roma) oraz w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Występuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest główną gwiazdą w stworzonych specjalnie dla Niej widowiskach multimedialnych: "Muzyczna Aleja Gwiazd", "The Best of Broadway", "Nie zapomnij Mnie", "Magiczny Hollywood", Śpiewaj i Tańcz". Wielokrotnie śpiewała na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Bogusław Kaczyński - (ówczesny dyrektor artystyczny) powiedział on niej: "Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną. Udowodniła, że ma prawo do tytułu Pierwszej Damy Polskiej Operetki". 

Odznaczenia i nagrody:
- W 1986 roku Grażyna Brodzińska została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
- W 2000 roku odebrała statuetkę Ariona, przyznawaną przez Sekcję Teatrów Muzycznych ZASP-u z okazji Dnia Artysty Śpiewaka.
- Została umieszczona wśród 60 kobiet w albumie "Z dziejów Polek" część III pt."Nasze współczesne" wydanym przez Pocztę Polską w 2005 roku  
  pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki.
- W 2006 roku otrzymała Złotą Myśl - nagrodę dla zasłużonych w dziedzinie kultury i nauki.
- W 2007 roku otrzymała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
- W 2015 roku otrzymała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
16 października 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Jolanta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacyjny, bilety dostarczone były natychmiast. Dziękuję za wspaniałą obsługę i miłe chwile..."
15 października 2018
Ocena: 3 na 5

pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Pani Grażyna jak zwykle cudowna, tylko trochę jej było mało. "
14 października 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Marian oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wszystko superowo"
Zobacz inne wydarzenia z miasta Jelenia Góra...
9 grudnia 2018
godz. 16:00
311 opinii:
Średnia ocena: 4.16 / 5
3 grudnia 2018
godz. 20:00
17 opinii:
Średnia ocena: 4.94 / 5
9 grudnia 2018
godz. 19:00
311 opinii:
Średnia ocena: 4.16 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno