KupBilecik

23 lutego 2024 o godz. 17:00

Rymanów

- woj. Podkarpackie

Jaś Wędrowniczek, Bieleckiego 8

To wydarzenie już się odbyło!

GOTOWI NA DAWKĘ PRZYGÓD I ADRENALINY? 23-25 lutego 2024r. (piątek-sobota-niedziela) WIELKIE WYPRAWY - SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI! Rzuć wszystko i przyjedź do Rymanowa!

Naszymi Gośćmi będą:
23 lutego, piątek
godz. 17:00
Maciej Patronik
"Madagaskar"
Eliza Kubarska, Dawid Kaszlikowski
"NIEWIDZIALNE LINIE" 25 lat wspólnej eksploracji gór na całym Świecie
-------------------------------------------------------------------
24 lutego, sobota
godz. 17:00
Rafał Gużkowski, Łukasz Grudysz
"Kraina Sanu"
Dorota Rasińska-Samoćko
"Himalajskie wyzwania, czyli o wejściu nie tylko na najtrudniejsze góry - K-2 i Nanga Parbat"
--------------------------------------------------------------------
25 lutego, niedziela
godz. 16:00
Robert Jałocha "Reporter telewizyjny w najwyższych górach świata"
Dariusz Pachut
"Korona Wodospadów"
Rozmowa - prowadzenie Robert Jałocha
Janusz Majer
"Góry w cieniu życia"
Aleksander Lwow
"Zwyciężyć znaczy przeżyć"

Prosimy o rezerwację i wykupienie biletów przed wydarzeniem:
23 lub 24 lub 25.02.2024 - 50zł/os. dorosła; 30zł/dziecko do lat 15. - bilet na 1 dzień

Karnet 3-dniowy (piątek, sobota, niedziela 23-25.02.2024) - 110zł/os. dorosła, 70zł/dziecko do lat 15.

JANUSZ MAJER
Polski alpinista, himalaista i podróżnik, współzałożyciel (wraz z Arturem Hajzerem) firmy ADD, właściciela marki Alpinus działającej w latach 1990-2001; współzałożyciel firmy Mount, właściciel marki HiMountain, produkującej odzież i sprzęt turystyczny. Przez cztery i pół roku (23.11.2013 - 22.05.2018) szef programu "Polskie Himalaje", którego częścią został program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Od 1976 stale wspina się za granicą, między innymi w Himalajach, Hindukuszu i Karakorum. Prócz wspinania, zajmuje się organizowaniem i logistyką wypraw. W latach 1980-1992 prezes Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, skupiającego wybitnych alpinistów i himalaistów w tamtym czasie (min.: Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Artur Hajzer). Wielokrotny organizator Festiwalu Filmów Górskich w Katowicach (1988, 1990, 1992). Członek wielu jury górskich festiwali filmowych w Polsce i Europie (Teplice nad Metui Festival - Czechy, Poprad Film Festival - Slovakia, Bansko Film Festival - Bulgaria, Explorer Film Festival Łódź). Autor artykułów w prasie branżowej, dotyczących wypraw wysokogórskich: Taternik, American Journal, Alpine Journal. Wiceprezes Polskiego Związku Alpinizmu w latach 1987-1993, honorowy członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, przewodniczący Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA. W 2020 roku ukazała się jego biografia pt. "Janusz Majer. Góry w cieniu życia".

DOROTA RASIŃSKA - SAMOĆKO

Dorota Rasińska-Samoćko, czyli "Speed Lady", od 2021 roku realizuje projekt PODWÓJNA KORONA, mający na celu zdobycie Korony Himalajów i Karakorum oraz Korony Ziemi. Łącznie ma w swoim dorobku już 11 ośmiotysięczników, zdobytych w 2 lata (z Mt. Everest, K2, Nanga Parbat, Manaslu i Dhaulagiri) oraz 7 szczytów z Korony Ziemi. W 2022 roku ustanowiła światowy rekord - w zaledwie 3 miesiące weszła na 7 ośmiotysięczników bez wsparcia teamu, bez sponsorów, bez komercyjnego zaplecza. Stała się przez to najszybszym himalaistą na świecie. To niewyobrażalny wyczyn pod względem wytrzymałościowym i psychicznym. Kocha wyzwania - postawiła swoją stopę na najtrudniejszych szczytach, jak K2 (jako trzecia Polka), Nanga Parbat, Annapurnie i Makalu (jako trzecia Polka), Kanczendżondze (jako 2 Polka), jak też na Broad Peaku (3 Polka) i Lhotse. W 2023 roku stanęła na szczycie kolejnych trzech ośmiotysięczników - Dhaulagiri, a jesienią na Manaslu w 5 dni (bez aklimatyzacji), a następnie po 16 dniach na Cho Oyu (w 4 dni). Te ostatnie z rekordowymi czasem wejść. Po drodze - 4 czerwca, postawiła stopę na Denali (najwyższym szczycie Ameryki Północnej).

ALEKSANDER LWOW
W 1994 r. stworzył pierwszy w Polsce miesięcznik wspinaczkowy pt. GÓRY i ALPINIZM. W związku z wydawaniem czasopisma, od 1995 r. - zawsze w ostatni weekend września - organizuje Spotkania Czytelników i Miłośników GiA, które odbywają się do dziś. Uczestniczyło w nich od 100 do 550 osób. Jak dotąd odbyło się 26 Spotkań. Jest autorem licznych artykułów i notatek prasowych o tematyce alpinistycznej (pisanych od 1977 r.) do dzienników (np. 120-odcinkowy cykl w Wieczorze Wrocławia) i czasopism, także zagranicznych. Wydał książki wspomnieniowe: "Wybrałem góry" (1990), trzykrotnie wznawianą "Zwyciężyć znaczy przeżyć", "Zwyciężyć znaczy przeżyć - 20 lat później" (2014) i "Zwyciężyć znaczy przeżyć - ćwierć wieku później" (2018), oraz podręcznik pt. "Liny alpinistyczne" (1991). W 1998 r. zebrał, opracował i wydał "Wielką Księgę Humoru Rysunkowego GiA". Do kilku innych książek napisał wstępy lub rozdziały. Wspina się od 1970 roku. W 2014 r. Walny Zjazd Polskiego Związku Alpinizmu nadał mu godność Członka Honorowego PZA.

ELIZA KUBARSKA, DAWID KASZLIKOWSKI

Eliza Kubarska- alpinistka, filmowiec, artystka. Autorka szeroko nagradzanych na świecie filmów dokumentalnych realizowanych w dalekich i trudnych lokacjach, m.in. «Badjao. Duchy z Morza» realizowany na morzach wokół Borneo i pod wodą, «K2. Dotknąć Nieba» czy «Ściana Cieni», do których zdjęcia powstawały w Karakorum oraz w zimowych Himalajach. W 2023 roku Eliza otrzymała Grand Prix Międzynarodowego Aliansu Festiwali Filmów Górskich za wybitne osiągnięcia w twórczości filmowej o tematyce górskiej, jako pierwsza kobieta w 23-letni historii aliansu. David Kaszlikowski - alpinista - eksplorer, fotograf i operator kamery. Organizator wypraw i przewodnik. Specjalista od zdjęć wspinaczki i sportów ekstremalnych. Pierwszy polski fotograf, którego zdjęcia były publikowane na okładkach największych magazynów górskich na świecie. Autor nowych dróg wspinaczkowych. Eksplorował na dużych górskich ścianach i podczas ekspedycji m.in. w Himalajach, na Grenlandii, Alasce, Jordanii, Mali, Meksyku, Maroku, Malezji. Wiele wypraw zrealizował w zespole z Elizą Kubarską.

ROBERT JAŁOCHA
Robert Jałocha. Dziennikarz. Właściciel firmy Hasztag Media. W latach 2010 - 2020 reporter Faktów TVN i TVN24, korespondent zagraniczny, autor reportaży i laureat wielu nagród za materiały newsowe, relacjonował wyprawy wysokogórskie na Nanga Parbat i K2.

DAREK PACHUT

Dariusz Pachut - sportowiec oraz podróżnik. Odwiedził 50 krajów, twórca projektu Korony wodospadów- Oshee slide challenge. Płetwonurek, skoczek spadochronowy, ratownik medyczny. Pasjonat gór oraz kajakarstwa górskiego. Oshee Slide Challenge to projekt, którego celem jest zdobycie 10 najwyższych wodospadów na świecie oraz zjazd z nich na linach. Dotychczas udało się zdobyć już 4: Salto ángel w Wenezueli (979 m), Tugela w RPA (983 m), Skarga falls w Norwegii (864 m), Yumabill Falls w Peru (895 m).

RAFAŁ GUŻKOWSKI
Rafał Gużkowski dokumentalista, pedagog, autor kilkunastu filmów dokumentalnych o tematyce krajoznawczo-przyrodniczej oraz społecznej. Zdjęcia do swoich filmów realizował m.in. w rodzimych Bieszczadach, Beskidzie Niskim, ale i odległym Pakistanie, czy podczas wyprawy na Kilimanjaro. Pomysłodawca survivalowego spływu kajakowego od źródeł do ujścia Wisłoka, współzałożyciel Karpackiej Grupy Filmowej. Za autorskie pomysły filmowe otrzymał kilka głównych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku.

"KRAINY SANU" - Projekt filmowy w ramach programu "Edukacja ekologiczna", finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Karpacka Grupa Filmowa postanowiła stworzyć film o wędrówce ojca z synem po tzw. krainie górnego Sanu, czyli tych najmniej jeszcze poznanych i turystycznie odkrytych Bieszczadach. Jest to kolejne dzieło jej członków, bazujące na potrzebie pokazania ciekawych miejsc i ludzi, a także promowania naszego "karpackiego" regionu. SIANKI, BENIOWA, TARNAWA NIŻNA, MUCZNE, HULSKIE, KRYWE. To tylko niektóre z miejsc w Krainie Sanu, które udało się odwiedzić w filmie dwóm dzielnym wędrowcom. Udokumentowana w filmie wyprawa pokazać ma nie tylko niezaprzeczalne walory przyrodnicze tych miejsc i różnorodność fauny i flory, jaką można zobaczyć na szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz na terenach Lasów Państwowych, ale także uczyć, jak postępować w różnych sytuacjach, w tym przebywając na - lub w bezpośrednim sąsiedztwie - granicy Unii Europejskiej.

FILM TROCHĘ EKSPERYMENTALNY

Tak właśnie określają go członkowie Karpackiej Grupy Filmowej. Dlaczego? Ponieważ jego reżyser, podróżnik i autor dokumentów przyrodniczych Rafał Gużkowski, stał się w Krainie Sanu jednocześnie aktorem i operatorem jednej z kamer, a zdjęcia z drugiej perspektywy wykonywał jego 13-letni syn, Wojtek. Łukasz Grudysz, operator drona i autor zdjęć, dokumentował również operatorskie poczynania obu bohaterów, natomiast za dźwięk i jego montaż odpowiadał po raz pierwszy w swojej karierze aktor Kamil Dobrowolski, znany przede wszystkim z roli kapo w węgierskim filmie "Syn Szawła", który wywalczył Oskara. Ponadto w filmie zobaczyć i usłyszeć możemy śpiewającego poetę, związanego z Bieszczadami - Rado Barłowskiego, a oryginalną ścieżkę dźwiękową stworzył Paweł Steczkowski. Film przedstawia podróż po Bieszczadach w krainie górnego Sanu, ale jednocześnie relację ojca z dorastającym synem. Niesie też w sobie treści edukacyjne: zarówno ekologiczne, jak i dotyczące zasad rządzących turystyką tego regionu oraz ciekawostek z nim związanych.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
1 czerwca 2025
godz. 18:00

Pokaz filmowy

1 czerwca 2025 o godz. 18:00
31 maja 2025
godz. 18:00

Pokaz filmowy

31 maja 2025 o godz. 18:00
24 maja 2025
godz. 18:00

FILM DRAMAT

24 maja 2025 o godz. 18:00
25 maja 2025
godz. 18:00

FILM DRAMAT

25 maja 2025 o godz. 18:00
25 maja 2025
godz. 15:00

Pokaz filmowy

25 maja 2025 o godz. 15:00
24 maja 2025
godz. 15:00

Pokaz filmowy

24 maja 2025 o godz. 15:00
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Festiwal Wielkie Wyprawy w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES