Stanisław Soyka & Buba Badjie Kuyateh
Ethno Jazz Festival prezentuje wspólne przedsięwzięcie dwóch wyjątkowych muzyków - fascynujący duet kultowego wokalisty, pianisty, skrzypka i kompozytora Stanisława Soyki z wirtuozem gry na korze i kompozytorem Bubą Badjie Kuyateh. Stanisław Soyka & Buba Kuyateh wystąpią 22 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.
Cudowna synergia artystycznych talentów, wrażliwości, odmiennych kulturowo doświadczeń przełożyła się na muzyczną opowieść pełną radości i wibrującej energii. Instrumenty - afrykańska harfa (kora) i europejskie skrzypce doskonale się uzupełniają, a całości dopełnia charyzmatyczny wokal Stanisława Soyki i partie grane na fortepianie.
Stanisław Soyka - wokal, skrzypce, fortepian
Buba Badjie Kuyateh - kora, wokal
Stanisław Soyka - urodził się 26 kwietnia 1959 roku w Żorach na Górnym Śląsku. Śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 40 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i... nie tylko.
Buba Badjie Kuyateh urodził się 26 czerwca 1982 roku w Brikama w Gambii. Pochodzi z rodziny griotów, którzy w zachodniej Afryce stanowią cech mistrzów muzyki i strażników ustnej historii. Mama Buby, Tuti jest znaną w Gambii śpiewaczką - griotem. Ojciec Kausu Kuyateh, a także wuj Dembo Konte, byli nauczycielami gry na korze i to od nich Buba nauczył się gry na tym fascynującym, strunowym instrumencie uchodzącym za instrument dworski. W Gambii Buba Badjie Kuyateh jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków nowej generacji. Mocno ugruntowany w tradycji, pozostaje też pod wpływem nowych zachodnich inspiracji, należy do pokolenia tak zwanego "funky style". Szeroko rozpoznany w Gambii, w 2012 roku wyruszył do Europy. Zamieszkał w Warszawie, gdzie założył swój zespół "Bantamba" (fuzja kory, funku i jazzu). Koncertował też z znanymi polskimi artystami takimi jak: Maria Pomianowska, Marcin Masecki, Włodzimierz Kiniorski oraz Stanisław Soyka. Słuchając jego gry można się poczuć tak jak wtedy, kiedy ktoś opowiadał nam bajki.
Uwaga!
Przedstawiony plan stanowi poglądowy schemat ustawienia sali.
Przed zakupem biletów należy zapoznać się z regulaminem dostępnym poniżej.
Wrocław! Mateusz Socha w programie "Szur"
Koncerty fortepianowe w Katedrze Marii Magdaleny we Wrocławiu!
Słynne Sonaty Fortepianowe - muzyka i słowo
Koncert Wiedeński - Vienna Opera Gala
Koncerty fortepianowe w Katedrze Marii Magdaleny we Wrocławiu!
Wizualno-muzyczny performance
Siła głosu, głębia emocji
Szalone nożyczki - czyli kto zabił
TRASA KONCERTOWA PO POLSCE MARKA TORZEWSKIEGO

Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
