SBB czyli Progressive rock from Poland
19 września 2014 o godz. 20:00
Opole
- woj. OpolskieSala Kameralna NCPP, ul. Piastowska 14A
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Jan: Bardzo mi się podobało
Maciej: Jak zawsze zachwycony. Mój ukochany zespół, w moim mieście i to w takim historycznym składzie. Czekam na następny koncert.
Adam: Czadowo! Fajowo! Rewelacja!
Mateusz: Super koncert, oby więcej takich w przyszłości :)
Antoni: Wspaniały koncert, tyle lat a nic się nie zmienia. Połączenie z orkiestrą - świetny pomysł:)
Najlepszy polski rockowy zespół 45-lecia. Trzech muzyków, którzy zrewolucjonizowali polski rock. Czołowi przedstawiciele progresywnego rocka w Polsce - tego typu określenia można mnożyć bez końca. Nie wolno jednak zapomnieć, że SBB to wciąż istniejący organizm. Wciąż koncertuje, tworzy, wydaje nowe płyty. Szuka, Burzy, Buduje - Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy PiotrowskiSilesian Blues Band powstał w 1971 r. w Siemianowicach Śląski jako zespół Józefa Skrzeka, młodego wówczas basisty i pianisty, który miał za sobą już niemal roczną współpracę z zespołem Breakout. W składzie tria obok lidera znaleźli się Apostolis Anthimos, przez przyjaciół zwany Lakis (gitara), 17-letni syn greckich imigrantów, urodzony w Katowicach oraz Jerzy Piotrowski (perkusja). Intensywne próby, regularne koncerty na Śląsku i pierwsze nagrania radiowe spowodowały, że zespół zaczął być dostrzegany poza granicami regionu. W końcu 1971 r. cały Silesian Blues Band rozpoczął ponad półtoraroczną współpracę z Czesławem Niemenem (jako grupa Niemen). Koncertowali wówczas wiele w Europie (m.in. podczas festiwalu Rock And Jazz Now w Monachium) i w kraju, zarejestrowali także cztery albumy. Latem 1973 r. drogi muzyków rozeszły się, Niemen wkrótce założył Niemen Aerolit, a Silesian Blues Band przekształcił się w SBB. Skrót ten już wtedy rozwijano (wedle pomysłu Franciszka Walickiego, ówczesnego opiekuna grupy) jako "Szukaj, Burz i Buduj".
Apostolis AnthimosPierwszy album SBB został zarejestrowany 18-19 kwietnia 1974 r. Gdy trafił do sklepów późnym latem tego samego roku (swoisty rekord polskiej fonografii tamtego czasu), jego pierwszy nakład natychmiast się rozszedł, osiągając na czarnym rynku nawet czterokrotne (!) przebicie cenowe. Wypełniła go brawurowa, żywiołowa muzyka, odwołująca się do tradycji Jimi\'ego Hendrixa i tria Cream, pełna szaleńczych solówek gitary i przesterowanego basu (jeden ze znaków rozpoznawczych SBB tamtego czasu!), ale i lirycznych fragmentów wykorzystujących brzmienie fortepianu. Kolejne miesiące działalności to stale powiększająca się liczba występów, również w innych krajach bloku wschodniego - zespół pojawia się regularnie w NRD, Czechosłowacji i na Węgrzech. Wraz z koncertami przychodzą kolejne nagrania, w tym mnóstwo nagrań radiowych, dokonywanych najpierw w studiach Programu Trzeciego Polskiego Radia, potem najczęściej w studiu Polskiego Radia Opole. Z takich nagrań powstaje drugi LP zespołu, "Nowy horyzont", później zostaje zarejestrowana "Pamięć" i "Ze słowem biegnę do ciebie". Każda kolejna płyta SBB to stopniowe odchodzenie od żywiołowego free-rocka na rzecz przemyślanych i rozbudowanych kompozycji, rejestrowanych z użyciem syntezatorów i bogato stosowanej techniki wielośladowej. Zespół współpracuje także z innymi muzykami, m.in. z Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Haliną Frąckowiak, Janem Błędowskim, Andrzejem Przybielskim. W 1977 r. SBB znajduje przedstawiciela na rynek zachodni w postaci firmy Aries z Getyngi. Dzięki temu zaczynają koncertować w RFN, Danii, Finlandii i innych krajach, które były oddzielone od Polski tzw. żelazną kurtyną. W listopadzie 1977 r. grupa nagrywa w Hannoverze swój pierwszy LP przeznaczony na rynek zachodni, "Follow My Dream". W roku następnym powstaje "Welcome", a zespół cały rok spędza w trasach koncertowych (m.in. występ na festiwalu Roskilde w Danii). Równolegle z działalnością na rynku europejskim, nie słabnie praca w "demoludach" - także tutaj SBB koncertuje i nagrywa płyty (w Czechosłowacji i NRD).
Józef SkrzekZmęczenie przyszło w 1979 r. Dała o sobie znać wyczerpująca praca ostatnich lat. Napięcie w grupie pomaga rozładować nowy członek zespołu, drugi gitarzysta, Sławomir Piwowar, wcześniej występujący z jazzową grupą Paradox i zespołem Niemen Aerolit. Jego pojawienie się to swoisty "oddech" dla muzyków, którzy powracają triumfalnie letnią trasą po nadmorskich amfiteatrach. Na początku 1980 r. nagrywają swój kolejny album, "Memento z banalnym tryptykiem", który okazuje się być ostatnim LP tamtego SBB - jednocześnie LP najlepszym, najdojrzalszym i dobrze obrazującym drogę, jaką przebyła grupa od swojego debiutu. Jesienna trasa po RFN okazuje się być ostatnią w karierze zespołu? Okazją do reaktywacji grupy okazała się impreza "Trzy Dekady Rocka", zorganizowana w lipcu 1991 r. przez Franciszka Walickiego w Sopocie. Ten jednorazowy, przeciętny występ nie pociągnął jednak za sobą dalszych działań. Kolejna okazja nadarzyła się jednak już w 1993 r., kiedy zaproponowano udział SBB w koncercie charytatywnym na rzecz dzieci w katowickim Spodku. Do wspólnego grania zaproszono Janusza Hryniewicza (śpiew, gitara akustyczna) oraz Andrzeja Ruska (gitara basowa). Kwintet dał kilka koncertów na przestrzeni dwóch lat (1993-94), by w maju 1994 r. wyjechać na tournee po klubach polonijnych w USA. Wyjazd zakończył się nagraniem kasety "Live In America 94", ponownym rozpadem zespołu oraz pozostaniem Jerzego Piotrowskiego w USA na stałe. Apostolis Anthimos, Paul WerticoW 1998 r. SBB powróciło na scenę z Mirosławem Muzykantem, młodym perkusistą, który miał już okazję współpracować z Józefem Skrzekiem w jego solowych projektach. To wcielenie pozostawiło po sobie trzy płyty koncertowe, wypełnione nowymi opracowaniami starych utworów i jedną premierową kompozycją ("Całkiem spokojne zmęczenie"). Skład z Muzykantem miał zarówno swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników. W końcu jednak, po występie w Waltrop w grudniu 1999 r., układ ten przestał funkcjonować. W 2000 r., dzięki pomocy Marka Komara (szefa europejskiego fan-clubu Pata Metheny\'ego), do zespołu dołączył Paul Wertico, wcześniej perkusista Pat Metheny Group. Właściwą działalność w składzie z Paulem Wertico otworzyła wiosenna trasa w 2001 roku, obejmująca Niemcy, Czechy i Polskę. W trakcie kilkudniowej przerwy w koncertach muzycy zarejestrowali także EP "The Golden Harp". Jesienią zespół wszedł do studia, by nagrać pierwszą od 1980 r. studyjną płytę. W ten sposób powstały "Nastroje". Kolejne dwa lata to regularne, choć niezbyt częste spotkania muzyków, interesujące koncerty i promocja "Nastrojów", idąca w parze z wydawaniem materiałów archiwalnych (płyty z koncertami z Sopotu \'78, Karlstad \'75 i Getyngi \'77 czy DVD z koncertem z Jazz Jamboree \'79).
Józef Skrzek, Gabor Nemeth, Apostolis AnthimosRok 2004 przyniósł trasę koncertową (udokumentowana płytą "Odlot"), 22-płytową "Anthology 1974-2004" oraz zapowiedź nowych koncertów i nagrań zespołu. Plany te zrealizowały się w 2005 roku - grupa nagrała wyprodukowany przez Macka (!) album "New Century", zagrała szereg koncertów w Polsce i poza jej granicami. Pod koniec roku ukazało się DVD "Live In Theatre 2005" oraz 9-płytowy box "Lost Tapes, vol. 1" z niepublikowanymi nagraniami studyjnymi i koncertowymi. Część druga, również zawierająca 9 płyt, ukazała się rok później.
W 2006 r. grupa zagrała m.in. w katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze jako gość specjalny Deep Purple (podobnie było w 2010 r.). Koncertowali również jako główna gwiazda Baja Prog w Meksyku. Na nowy materiał studyjny przyszło czekać do 2007 r., wtedy bowiem ukazał się album "The Rock" - pierwszy nagrany w nowym składzie. Paula Wertico zastąpił Gabor Nemeth, węgierski perkusista znany m.in. z Skorpio i Locomotiv GT. SBB wróciło do rockowych korzeni i taka też jest płyta "The Rock". Zespół nagrał w nowym składzie także DVD "Four Decades" oraz z powodzeniem koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Na początku 2009 r. ukazał się nowy album grupy, "Iron Curtain", a jesienią 2010 r. - "Blue Trance". Niezależnie od nowych działań grupy, za sprawą firmy e-silesia ukazały się kompletne rejestracje koncertów grupy z lat 70.: m.in. z Marburga (1980), Neckargemund (1979), Kolonii (1979), Opola (1974 i 1976). Jesienią 2011 r. zespół - jako duet Skrzek/Anthimos, przygotował nowy album studyjny, zatytułowany po prostu "SBB", promowany wiosną roku kolejnego na koncertach w Polsce oraz w roku 2013 trasą po Czechach i Słowacji. 13 kwietnia 2014 roku SBB zagrało po raz pierwszy od 1994 roku w swoim żelaznym składzie. Za perkusją znowu usiadł Jerzy Piotrowski, a nowa energia, z jaką SBB prezentuje się na scenie, pokazuje, że jeszcze wiele przed nami!
Apostolis AnthimosPierwszy album SBB został zarejestrowany 18-19 kwietnia 1974 r. Gdy trafił do sklepów późnym latem tego samego roku (swoisty rekord polskiej fonografii tamtego czasu), jego pierwszy nakład natychmiast się rozszedł, osiągając na czarnym rynku nawet czterokrotne (!) przebicie cenowe. Wypełniła go brawurowa, żywiołowa muzyka, odwołująca się do tradycji Jimi\'ego Hendrixa i tria Cream, pełna szaleńczych solówek gitary i przesterowanego basu (jeden ze znaków rozpoznawczych SBB tamtego czasu!), ale i lirycznych fragmentów wykorzystujących brzmienie fortepianu. Kolejne miesiące działalności to stale powiększająca się liczba występów, również w innych krajach bloku wschodniego - zespół pojawia się regularnie w NRD, Czechosłowacji i na Węgrzech. Wraz z koncertami przychodzą kolejne nagrania, w tym mnóstwo nagrań radiowych, dokonywanych najpierw w studiach Programu Trzeciego Polskiego Radia, potem najczęściej w studiu Polskiego Radia Opole. Z takich nagrań powstaje drugi LP zespołu, "Nowy horyzont", później zostaje zarejestrowana "Pamięć" i "Ze słowem biegnę do ciebie". Każda kolejna płyta SBB to stopniowe odchodzenie od żywiołowego free-rocka na rzecz przemyślanych i rozbudowanych kompozycji, rejestrowanych z użyciem syntezatorów i bogato stosowanej techniki wielośladowej. Zespół współpracuje także z innymi muzykami, m.in. z Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Haliną Frąckowiak, Janem Błędowskim, Andrzejem Przybielskim. W 1977 r. SBB znajduje przedstawiciela na rynek zachodni w postaci firmy Aries z Getyngi. Dzięki temu zaczynają koncertować w RFN, Danii, Finlandii i innych krajach, które były oddzielone od Polski tzw. żelazną kurtyną. W listopadzie 1977 r. grupa nagrywa w Hannoverze swój pierwszy LP przeznaczony na rynek zachodni, "Follow My Dream". W roku następnym powstaje "Welcome", a zespół cały rok spędza w trasach koncertowych (m.in. występ na festiwalu Roskilde w Danii). Równolegle z działalnością na rynku europejskim, nie słabnie praca w "demoludach" - także tutaj SBB koncertuje i nagrywa płyty (w Czechosłowacji i NRD).
Józef SkrzekZmęczenie przyszło w 1979 r. Dała o sobie znać wyczerpująca praca ostatnich lat. Napięcie w grupie pomaga rozładować nowy członek zespołu, drugi gitarzysta, Sławomir Piwowar, wcześniej występujący z jazzową grupą Paradox i zespołem Niemen Aerolit. Jego pojawienie się to swoisty "oddech" dla muzyków, którzy powracają triumfalnie letnią trasą po nadmorskich amfiteatrach. Na początku 1980 r. nagrywają swój kolejny album, "Memento z banalnym tryptykiem", który okazuje się być ostatnim LP tamtego SBB - jednocześnie LP najlepszym, najdojrzalszym i dobrze obrazującym drogę, jaką przebyła grupa od swojego debiutu. Jesienna trasa po RFN okazuje się być ostatnią w karierze zespołu? Okazją do reaktywacji grupy okazała się impreza "Trzy Dekady Rocka", zorganizowana w lipcu 1991 r. przez Franciszka Walickiego w Sopocie. Ten jednorazowy, przeciętny występ nie pociągnął jednak za sobą dalszych działań. Kolejna okazja nadarzyła się jednak już w 1993 r., kiedy zaproponowano udział SBB w koncercie charytatywnym na rzecz dzieci w katowickim Spodku. Do wspólnego grania zaproszono Janusza Hryniewicza (śpiew, gitara akustyczna) oraz Andrzeja Ruska (gitara basowa). Kwintet dał kilka koncertów na przestrzeni dwóch lat (1993-94), by w maju 1994 r. wyjechać na tournee po klubach polonijnych w USA. Wyjazd zakończył się nagraniem kasety "Live In America 94", ponownym rozpadem zespołu oraz pozostaniem Jerzego Piotrowskiego w USA na stałe. Apostolis Anthimos, Paul WerticoW 1998 r. SBB powróciło na scenę z Mirosławem Muzykantem, młodym perkusistą, który miał już okazję współpracować z Józefem Skrzekiem w jego solowych projektach. To wcielenie pozostawiło po sobie trzy płyty koncertowe, wypełnione nowymi opracowaniami starych utworów i jedną premierową kompozycją ("Całkiem spokojne zmęczenie"). Skład z Muzykantem miał zarówno swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników. W końcu jednak, po występie w Waltrop w grudniu 1999 r., układ ten przestał funkcjonować. W 2000 r., dzięki pomocy Marka Komara (szefa europejskiego fan-clubu Pata Metheny\'ego), do zespołu dołączył Paul Wertico, wcześniej perkusista Pat Metheny Group. Właściwą działalność w składzie z Paulem Wertico otworzyła wiosenna trasa w 2001 roku, obejmująca Niemcy, Czechy i Polskę. W trakcie kilkudniowej przerwy w koncertach muzycy zarejestrowali także EP "The Golden Harp". Jesienią zespół wszedł do studia, by nagrać pierwszą od 1980 r. studyjną płytę. W ten sposób powstały "Nastroje". Kolejne dwa lata to regularne, choć niezbyt częste spotkania muzyków, interesujące koncerty i promocja "Nastrojów", idąca w parze z wydawaniem materiałów archiwalnych (płyty z koncertami z Sopotu \'78, Karlstad \'75 i Getyngi \'77 czy DVD z koncertem z Jazz Jamboree \'79).
Józef Skrzek, Gabor Nemeth, Apostolis AnthimosRok 2004 przyniósł trasę koncertową (udokumentowana płytą "Odlot"), 22-płytową "Anthology 1974-2004" oraz zapowiedź nowych koncertów i nagrań zespołu. Plany te zrealizowały się w 2005 roku - grupa nagrała wyprodukowany przez Macka (!) album "New Century", zagrała szereg koncertów w Polsce i poza jej granicami. Pod koniec roku ukazało się DVD "Live In Theatre 2005" oraz 9-płytowy box "Lost Tapes, vol. 1" z niepublikowanymi nagraniami studyjnymi i koncertowymi. Część druga, również zawierająca 9 płyt, ukazała się rok później.
W 2006 r. grupa zagrała m.in. w katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze jako gość specjalny Deep Purple (podobnie było w 2010 r.). Koncertowali również jako główna gwiazda Baja Prog w Meksyku. Na nowy materiał studyjny przyszło czekać do 2007 r., wtedy bowiem ukazał się album "The Rock" - pierwszy nagrany w nowym składzie. Paula Wertico zastąpił Gabor Nemeth, węgierski perkusista znany m.in. z Skorpio i Locomotiv GT. SBB wróciło do rockowych korzeni i taka też jest płyta "The Rock". Zespół nagrał w nowym składzie także DVD "Four Decades" oraz z powodzeniem koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Na początku 2009 r. ukazał się nowy album grupy, "Iron Curtain", a jesienią 2010 r. - "Blue Trance". Niezależnie od nowych działań grupy, za sprawą firmy e-silesia ukazały się kompletne rejestracje koncertów grupy z lat 70.: m.in. z Marburga (1980), Neckargemund (1979), Kolonii (1979), Opola (1974 i 1976). Jesienią 2011 r. zespół - jako duet Skrzek/Anthimos, przygotował nowy album studyjny, zatytułowany po prostu "SBB", promowany wiosną roku kolejnego na koncertach w Polsce oraz w roku 2013 trasą po Czechach i Słowacji. 13 kwietnia 2014 roku SBB zagrało po raz pierwszy od 1994 roku w swoim żelaznym składzie. Za perkusją znowu usiadł Jerzy Piotrowski, a nowa energia, z jaką SBB prezentuje się na scenie, pokazuje, że jeszcze wiele przed nami!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz komentarze naszych klientów
Maciej
2024-11-21 15:32:02
"Jak zawsze zachwycony. Mój ukochany zespół, w moim mieście i to w takim historycznym składzie. Czekam na następny koncert."
Jan
2024-08-28 16:34:36
"Bardzo mi się podobało"
Tomasz
2024-08-27 09:25:40
"Mega koncert!"
Krzysztof
2024-08-26 21:17:42
"Super koncert! Czekam na następny!"
Jarosław
2016-12-07 23:20:25
"SBB ponadczasowa kapela. Łzy radości."
Andrzej
2016-12-05 19:02:36
"Koncert super!!! Brakowało mi tylko jaja w postaci jednego wspólnego tradycyjnego śląskiego numeru. To by zdecydowanie rozjaśniło repertuar i dodało uśmiechu całemu przedsięwzięciu."
Mateusz
2016-12-05 12:50:54
"Super koncert, oby więcej takich w przyszłości :)"
Adam
2016-12-05 11:20:52
"Czadowo! Fajowo! Rewelacja!"
Antoni
2016-12-05 08:59:07
"Wspaniały koncert, tyle lat a nic się nie zmienia. Połączenie z orkiestrą - świetny pomysł:)"
Jolanta
2016-12-05 07:56:17
"Niesamowity koncert starego dobrego SBB."
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
27 czerwca 2025
godz. 19:00
Muzyka z serialu Bridgerton przy świecach
27 czerwca 2025 o godz. 19:00
27 września 2025
godz. 19:00
10 maja 2025
godz. 15:30
Boeing Boeing - odlotowa komedia z udziałem gwiazd
10 maja 2025 o godz. 15:30
20 listopada 2025
godz. 19:00
Rock Sympho Show IV - 2025/2026
20 listopada 2025 o godz. 19:00
21 czerwca 2025
godz. 19:00
3 czerwca 2025
godz. 19:30
Na Dwoje Babka Wróżyła - komedia improwizowana
3 czerwca 2025 o godz. 19:30
25 maja 2025
godz. 18:00
Koncert przy świecach: ABBA i Queen
25 maja 2025 o godz. 18:00
3 października 2025
godz. 20:00
W programie "bez nazwisk proszę"
3 października 2025 o godz. 20:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, SBB, wystąpi przed grupą Yes, w której skład wchodzą legendarne postacie rocka progresywnego – Jon Anderson, Trevor Rabin i Rick Wakeman. Do tego wyjątkowego wydarzenia dojdzie już 3 czerwca w warszawskim Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego.
Progresywną ucztę w czerwcowy wieczór w Parku Sowińskiego rozpocznie SBB. Zespół w klasycznym, trzyosobowym, składzie zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego bogatego dorobku. Przed publicznością wystąpią Józef Skrzek (śpiew, klawisze, gitara basowa, harmonijka ustna), Apostolis Anthimos (gitara, perkusja, perkusjonalia, klawisze) i Jerzy "Keta" Piotrowski (perkusja).
Yes jesienią 2017 roku był główną gwiazdą Stone Free Festival w ogromnej londyńskiej hali O2. Zespół w Polsce zagra na znacznie mniejszym terenie, więc fanów progresywnego rocka czeka bliskie spotkanie z legendami. Oprócz Jona Andersona, jednego z założycieli Yes, w skład koncertowy zespołu wchodzą klawiszowiec Rick Wakeman (znany także z Black Sabbath) i gitarzysta Trevor Rabin, współautor hitu "Owner Of A Lonely Heart".
Kiedy mowa o rocku progresywnym niemożliwością jest pominięcie jednej z najważniejszych formacji w tym gatunku – powstałej latem 1968 roku w Londynie grupy Yes. Jednym z jej założycieli jest obdarzony charakterystycznym głosem wokalista i multiinstrumentalista Jon Anderson. Ogromny fan futbolu, który szczęśliwie dla fanów muzyki, nie mógł wybrać kariery piłkarskiej w swoim ukochanym klubie Accrington Stanley F.C., gdyż odrzucono go z powodu zbyt niskiego wzrostu i wątłej budowy ciała.
Dzięki temu odrzuceniu miliony ludzi na świecie mogło się później cieszyć arcydziełami rocka progresywnego grupy Yes (choćby "Fragile", "Close To The Edge", "Tales From Topographic Oceans", "Relayer"), a teraz może doświadczać koncertu inkarnacji zespołu, w której są jego wieloletni członkowie – fenomenalny klawiszowiec Rick Wakeman (parokrotnie wspomagający swoim talentem Black Sabbath) i gitarzysta Trevor Rabin, współautor hitu "Owner Of A Lonely Heart" z multiplatynowego albumu "90125" z 1983 roku.
Nazwa Yes Featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman zaczęła oficjalnie funkcjonować w 2017 roku. Wcześniej muzycy występowali pod szyldem ARW (Anderson, Rabin and Wakeman). Jak wyjaśniał Jon, zmiana nastąpiła w dużej mierze pod naciskiem fanów, a także dlatego, że jako jeden z członków założycieli, miał pełne prawo tak uczynić.
Pierwsze koncerty pod nową nazwą odbyły się w USA, w kraju, w którym Jon spędza najwięcej czasu i którego jest obywatelem od 2009 roku. Przyjęcie fanów było ekstatyczne, co tylko utwierdziło muzyków w słuszności występowania pod takim szyldem. Można było usłyszeć piosenki Yes zarówno z klasycznego, progresywnego okresu, jak "And You And I" i "Roundabout" oraz z bardziej komercyjnych, piosenkowych czasów, jak wspomniany już "Owner Of A Lonely Heart" czy "Changes". Na koncertach Jonowi, Rickowi i Trevorowi towarzyszą basista Lee Pomeroy oraz perkusista Louis Molino III.
Bilety na sklep.knockoutprod.net.
X

Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach SBB w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!

Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony