KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Kolumbijska grupa Bomba Estéreo zapowiedziała pierwszy studyjny album od czterech lat. Album "Deja" pojawi się wiosną za pośrednictwem Sony. Dziś grupa udostępniła singiel "Agua", w którym występują OKAN i Lido Pimienta, a także dwie inne piosenki zatytułowane "Deja" i "Soledad". Za klip do "Agua" odpowiadają Liliana Saumet i Jhoy Suarez. - Ta płyta jest o odłączeniu się ludzi - od planety, od własnej jaźni - mówi Liliana Saumet w oświadczeniu. - Chodzi o to, że bardziej połączeni jesteśmy z urządzeniami elektronicznymi i wirtualnymi rzeczami niż rzeczywistymi. Ostatni album studyjny Bomba Estéreo, "Ayo", ukazał się w 2017 roku. W tym samym roku zespół wydał z Arcade Fire remiks "Everything Now".
Wokalistka udostępniła właśnie drugi trailer dokumentu. Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodszy artysta, który zdobył cztery nagrody Grammy w najważniejszych kategoriach. Zgodnie z przewidywaniami 18-latka odebrała nagrody za piosenkę roku, album roku, kompozycję roku oraz dla nowej artystki. Sukces zawdzięcza płycie "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" (2019) oraz singlowi "Bad Guy". Artystka nagrała też piosenkę "No Time To Die" do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda - "Nie czas umierać". W listopadzie 2020 roku wypuściła nowy singiel "Therefore I Am".
Efektem niecodziennej kooperacji jest nagranie "One More". Kawałek zapowiada nachodzący, debiutancki album Lewisa, "times". Płyta ukaże się 19 lutego. - Bardzo podoba mi się jak niewymuszona i fajna jest ta piosenka - mówi Rogers. - Wspaniali Julian Bunetta i John Ryan napisali z nami ten numer i wyszło niesamowicie. - "One More" to pierwsza piosenka, którą napisałem na płytę w Los Angeles - dodaje Lewis. - Pokierowała mnie na własciwe tory i ustawiła ton dla całego albumu. Praca z Nile'em Rogersem to doświadczenie, które zapamiętam na całe życie. To niewiaryhodne, że ktoś, kto zainspirował nie tylko tę płytę, ale i całą moją karierę, zagrał w mojej piosence. Płyta "times" będzie następca kolekcji EP-ek "Dusk", "Dark" oraz "Dawn", na których gościnnie pojawili się Clairo, T.E.E.D., AlunaGeorge oraz Ruel. SG Lewis ma na koncie współpracę m.in. z Aluną, Victorią Monet, Raye, Ray BLK, Chadem Hugo z The Neptunes/N.E.R.D., Chadem Hugo, Gerdem Jansonem, Conducta i wieloma innymi. Wyprodukował "Hallucinate" z płyty Duy Lipy "Future Nostalgia" oraz "100M's" Dave'a. SG Lewis niedawno świętował przekroczenie 750 mln streamów całego katalogu. Nile Rodgers to jeden z najbardziej wpływowych producentów muzycznych. W ciągu wieloletniej kariery dowodził zespołem Chic, a także współpracował m.in. z Davidem Bowiem, Duran Duran, Madonną oraz Grace Jones. Przypomniał o sobie za sprawą krążka "Random Access Memories" Daft Punk z 2013 roku. Można go też usłyszeć na wydanych w 2015 roku płytach Bryana Ferry, "Avonmore" czy Duran Duran, "Paper Gods".
- Ten nowy kawałek powstał na bazie muzycznego pulsu, który miał odzwierciedlać niewinność młodości oraz kruchość stabilizacji - wyjaśnia Rostam w komunikacie prasowym. Muzyk napisał "These Kids We Knew" w marcu 2020 roku, kiedy wracał do zdrowia po przejściu Covid-19. - Myślałem wówczas o różnych pokoleniach - mówi. - Są dorośli, dla których globalne ocieplenie nie jest problemem, ponieważ nie będzie miało na nich wpływu. Są też ludzie młodsi ode mnie, którzy na pewno będą musieli stawić czoła konsekwencjom. Pisząc tę piosenkę, miałem fantazję o młodych aresztujących starszych i sądzących ich na ulicach miast na całym świecie. To są "chodnikowe sądy", o których śpiewam. Ostatni solowy album Rostama to "Half-Light" z 2017 roku. Ostatnio pracował jako producent dla Clairo czy HAIM. Rostam Batmanglij odszedł z Vampire Weeknd w 2016 roku.
Do sieci trafiło nagranie "The Holding Hand" oraz klimatyczny teledysk, który nakręcił Anders Malmberg. - Muzycy mają niesamowitą, bardzo uduchowioną prezencję - mówi reżyser. - Moim celem było stworzenie kinowego doświadczenia wokół lustrzanych odbić, które korespondują z narracją i emocjonalnym ładunkiem nagrania. Nowy kawałek ukazuje się nakładem wytwórni Mexican Summer, z którą zespół niedawno podpisał umowę. "The Holding Hand" to następca singla "Lockdown Blues" z 2020 roku. Ostatni studyjny album bandu to "Beyondless" z 2018 roku.
"Peach" jest zasilane mocnymi gitarowymi riffami oraz głosem wokalisty i gitarzysty Pete'a Loefflera. Fani mogą spodziewać się kilku rzeczy, które Chevelle zawsze im dostarczało - solidnej dawki mocnego wokalu i kosmicznej solówki. Chevelle zaczęli przygotowywać fanów do nadchodzącej płyty singlem "Self Destructor". Na ten moment kawałek "Self Destructor" ma 875 tysięcy odtworzeń w Spotify i ponad 700 tysięcy wyświetleń na YouTube. Do prac nad albumem "NIRATIAS", które trwały od 2019 roku, zespół zaprosił do współpracy producenta Joe Barresiego (Tool, Queens of the Stone Age). Za grafikę okładki odpowiada Boris Vallejo, który stworzył plakaty do takich filmów jak "Knightriders", czy "National Lampoon's Vacation", jak również okładki do kultowych opowiadań i magazynów z lat 70. i 80., jak na przykład: "Heavy Metal". W ubiegłym tygodniu fani mogli poznać także pełna listę utworów "NIRATIAS" i rozwinięcie nazwy albumu: Nothing Is Real and This Is a Simulation (Nic Nie Jest Prawdziwe A To Jest Symulacja). Wydawnictwo ukaże się 5 marca 2021 roku. Oto tracklista: Lista utworów: 1. Verruckt 2. So Long, Mother Earth 3. Mars Simula 4. Sleep the Deep 5. Self Destructor 6. Piistol Star (Gravity Heals) 7. VVurmhole 8. Peach 9. Test Test...Enough 10. Endlessly 11. Remember When 12. Ghost and Razor 13. Lost in Digital Woods Chevelle ma na swoim koncie wiele nagród. Ich album "Wonder What's Next" z 2002 roku oraz singiel "The Red" mają status podwójnych platyn w USA. Singiel "Send The Pain Below" oraz krążek z 2004 "This Type of Thinking (Could Do Us In)" zdobyły status platyny, a płyta z 2007 - "Vena Sera" pokryła się w USA złotem. Grupa z Chicago ma na koncie prawie pół miliarda odtworzeń, 7 z ich singli znalazło się na pierwszym miejscu list przebojów, a ich koncerty były wyprzedawane na całym świecie. Albumy takie jak: "Sci-Fi Crimes" (2009), "Hats Off to the Bull" (2011), "La Gárgola" (2014) oraz "The North Corridor" (2016) znalazły się na liście Top 200 magazynu Billboard.
Po "What a Day", artysta opublikował nagranie "Crowhurst's Meme". - Ta piosenka oryginalnie była zainspirowana syntezatorowo-gitarowym fragmentem w klimacie choroby morskiej, który miałem i który połączyłem z historią Donalda Crowhursta - słynną historią brytyjskiego żeglarza-amatora, który zmarł żeglując dookoła świata. Longplay "Collections From The Whiteout" ukaże się 26 marca nakładem Island. Materiał pomógł Howardowi produkować Aaron Dessner z The National, który ostatnio pracował z Taylor Swift przy krążkach "Floklore" i "Evermore". Poprzednie dzieło indiefolkowego angielskiego twórcy to "Noonday Dream" z 2018 roku.
W najbliższy piątek, 5 lutego, raperka opublikuje nową piosenkę zatytułowaną "Up". Informację przekazała za pośrednictwem Instagrama. Singiel będzie następcą przebojowego "WAP", który Cardi B nagrała w duecie z Megan Thee Stallion. W ubiegłym roku artystka pojawiła się też gościnnie w utworach BLACKPINK ("Bet You Wanna") i Anitty ("Me Gusta"). Jedyny dotąd longplay Cardi B to "Invasion of Privacy" z kwietnia 2018 roku. Z pokryte potrójną platyną płyty pochodzą takie megaprzeboje jak "Bodak Yellow" (9-krotna platyna i nr 1 w USA) "I Like It" feat. Bad Bunny & J Balvin (8-krotna platyna) oraz trzykrotnie platynowe "Bartier Cardi (Feat. 21 Savage)" i "Be Careful"; podwójnie platynowy "Ring" feat. Kehlani oraz platynowe "Best Life" feat. Chance the Rapper), "I Do" feat. SZA i "Drip" feat. Migos. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Cardi B (@iamcardib)
- To pełna niedopowiedzeń, trudna i przewrotna rozmowa - mówi artystka. Z ukochanym, a może z nieznajomym, stalkerem, kimś z rodziny. Takie rozmowy są z natury nocne i analogowe, ale bezpieczniej prowadzi się je na odległość, jaką zapewnia telefon. Stąd pomysł na teledysk. Noc, klaustrofobiczna budka, ciasny pionowy kadr wzmagają poczucie osaczenia. Podnieś słuchawkę, wsłuchaj się w ciszę i w krzyk, wsłuchaj się w obezwładniającą melodię. Spróbuj się uwolnić. Nowy singiel Luny to, wydawałoby się, gatunkowo trochę lżejszy kawałek, bardziej melodyjny, ale to tylko pozory. "Mniej" to opowieść o ciemnej, przytłaczającej miłości, która niepostrzeżenie okrada Cię z własnego życia. To zapis, czy może plan rozmowy, którą najpierw musisz przeprowadzić sam ze sobą. Powiedzieć sobie na głos, że czujesz, że przestajesz istnieć. Luna gra na skrzypcach i fortepianie. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia i ciuchy to jej plac zabaw, ale najbardziej bawi ją astrologia. Żyje po swojemu, dba o matkę Ziemię i czerpie z dobrotliwego Księżyca tyle dobrej energii, ile zdoła. Ewentualne braki uzupełnia kawą. Kocha książki, Nicka Cave'a i Björk. Emanuje jasnym światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem troszkę jakby nie z tego świata.
Wcześniej płytę promowały klipy "News" feat. Kabe, "Nigdy Więcej" feat. Young Igi oraz "Skandal" feat. Smolasty. Wydany 7 grudnia 2020 przez wytwórnię MaRina Music "Warstwy" to trzeci, po "Hard Beat" (2011) i "On My Way" (2017) album MaRiny, po raz pierwszy utrzymany w rapowym brzmieniu. - Album "Warstwy" to moja artystyczna forma upustu emocji, które mną szargały w ostatnim czasie…Miałam wrażenie, że kilka kwestii wisiało gdzieś w powietrzu i należało się do nich w jakiś sposób odnieść - mówi MaRina. - Obiecałam moim fanom i słuchaczom album w 2020 roku - słowa dotrzymałam. Choć czasy są bardzo ciężkie dla nas wszystkich i rozważałam przeniesienie premiery albumu na bardziej radosny moment, to jednak czuję się zobowiązana dopełnić w pewnym sensie mój artystyczny obowiązek i dostarczyć słuchaczom rozrywkę w postaci muzyki. Choć pandemia bardzo utrudniła proces tworzenia, udało mi się zorganizować warunki do pracy tak, aby spełnić obietnicę. Stworzyłam studio, w którym w warunkach domowych skomponowaliśmy i nagraliśmy wokale wszystkich utworów, aby później dostarczyć je do profesjonalnego studia i dokończyć produkcję. Podróżowałam stale między Warszawą a Turynem, aby to wszystko się udało i bym mogła wręczyć moim słuchaczom świąteczny prezent w postaci mojego pierwszego albumu po polsku. Album "Warstwy" dedykuję wszystkim, którzy nie mają odwagi by zaryzykować, którzy myślą, że czasem czegoś już nie wypada, nie przystoi, że jest już za późno, a może nie ma to sensu... Nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia. Album w całości został wyprodukowany przez Marinę Łuczenko-Szczęsną i wytwórnię MaRina Music. W utworach z płyty usłyszeć możemy czołówkę polskiej sceny rapowej: Kabe, Young Igiego, Smolastego, Mr. Polska, Gverillę.
Krążek nosił tytuł "Island in the Sun" i powstał z tą samą ekipą, z którą Neil Young nagrał "Trans". Dzieło jednak wówczas zostało odrzucone przez wytwórnię Geffen, z która muzyk podpisał kontakt. Teraz dzieło zostało przemianowane na "Johnny's Island" i zawierać będzie większość niewydanych pierwotnie utworów, w tym "Big Pearl", "Island in the Sun" i "Love Hotel" - To piękna płyta, która wkrótce się ukaże - napisał na oficjalnej stronie. Neil Young to kanadyjski wokalista i muzyk, dwukrotnie wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame - w 1995 roku jako solista i w 1997 jako członek Buffalo Springfield. Nazywany ojcem chrzestnym grunge'u, wylansował przeboje "Heart of Gold", "Harvest Moon", Cinnamon Girl" czy "Rockin' In The Free World". Jego ostatnie wydawnictw to nagrane z Crazy Horese "Colorador" z października 2019 roku.
W klipie pojawiają się wizerunki takich osób jak Donald Trump, Joe Biden, Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Mark Zuckerberg, Brad Pitt, Arnold Schwarzenegger, Paul McCartney czy David Bowie. Obrazek zrealizowano z użyciem technologii deepfake. Za realizację odpowiada stały współpracownik Wilsona, Miles Skarin. - "Self" to utwór o nowej erze narcyzmu i obsesji na punkcie własnej osoby - wyjaśnia artysta. - Ludzie spędzają mnóstwo czasu gapiąc się w ekrany, by zobaczyć swe odbicia w mediach społecznościowych. Numer promuje album "The Future Bites", który miał premierę 29 stycznia 2021 roku. Dzieło stanowi eksploracja rozwoju ludzkiego mózgu w dobie internetu. Poprzednie wydawnictwo muzyka to "To The Bones" z 2017 roku.
Obraz powstanie dla Netfliksa. Kandydatką na reżyserkę jest Niki Caro ("Mulan"). Jennifer Lopez wcieli się w zabójczynię, która wychodzi z ukrycia, by chronić swoją córkę, którą lata temu oddała. Film klimatem ma przypominać "Leona zawodowca" Luca Bessona. Misha Green ("Kraina Lovecrafta") napisała oryginalny scenariusz, a poprawki naniosła Andrea Berloff ("Straight Outta Compton"). W 2020 roku artystka wydała single "In the Morning", "Pa’ Ti" oraz "Lonely". Zagrała też w filmie "Marry Me", w którym wystąpili Maluma i Owen Wilson.
Antyputinowskie nagranie nosi tytuł "Rage", a ukazuje się kilka dni po tym, jak członkinie zespołu, Masza Aliokina, Wiktoria Naraksa i Lucy Shteyn, zostały aresztowane w Moskwie po udziale w protestach w sprawie uwolnienia Nawalnego. Wideo do utworu nakręcone zostało w studiu w Sankt Petersburgu z udziałem 200 aktywistów LGBTQ+. Nie obyło się bez interwencji policji. Za produkcję nagrania odpowiadają Chris Greatti i Crazy Demxns. Pussy Riot to rosyjska grupa feministyczna. Zespół znany jest z protestów politycznych i prowokacji obyczajowych.
Informacja o chorobie pojawiła się w obszernym artykule poświęconym piosenkarzowi, który dla magazynu "AARP" napisał John Colapinto. 94-letni gwiazdor diagnozę usłyszał w 2016 roku, od tego czasu choroba niestety postępuje. Żona artysty, Susan, przyznał, że nadal poznaje członków rodziny, ale poza tym często jest zdezorientowany i nie wie, co się z nim dzieje. Jego lekarz, Gayatri Devi, zapewnia jednak, że umysł artysty w wielu sferach wciąż dobrze funkcjonuje, a śpiewanie i występy są dla niego bardziej niż zalecane. Bennett podobno zdążył ukończyć płytę z Lady Gagą, która ma być następcą ich przebojowego zestawu "Cheek to Cheek". Premiera planowana jest na wiosnę. Tony Bennett urodził się 3 sierpnia 1926 roku. Na koncie ma 19 nagród grammy i 2 statuetki Emmy. Jego płyty rozeszły się w ponad 50-milionowym nakładzie.
Nowy longplay otrzymał tytuł "Violence Unimagined". Do sprzedażny płyta powinna trafić na wiosnę. Zestaw promuje utwór "Inhuman Harvest", który miał premierę w programie "Liquid Metal" na SiriusXM. Oto tracklista "Violence Unimagined": 1. Murderous Rampage 2. Necrogenic Resurrection 3. Inhumane Harvest 4. Condemnation Contagion 5. Surround, Kill, Devour 6. Ritual Annihilation 7. Follow the Blood 8. Bound and Burned 9. Slowly Sawn 10. Overtorture 11. Cerements of the Flayed Cannibal Corpse to wielka instytucja, deathmetalowa legenda, zarażająca swymi chorymi historiami kolejne pokolenia maniaków metalowej ekstremy. Robią to ponad 25 lat (początki z obecnego składu pamiętają tylko Alex Webster i Paul Mazurkiewicz) i jako pierwszy zespół w tym gatunku sprzedali ponad milion płyt. Dorobek bandu zamyka "Red Before Black" z 2017 roku.
Album "2020" ukazał się w październiku 2020 roku i uplasowała się w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się płyt w USA, Kanadzie, Irlandii, Włoszech, Holandii i Polsce. Tematyka piosenek nawiązuje m.in. do wyborów w Ameryce, pandemii czy śmierci George'a Floyda. Lider grupy spędził pierwsze tygodnie pandemii, pomagając wspólnie z żoną Dorotheą w ramach JBJ Soul Kitchen Community Restaurant w Red Bank w stanie New Jersey. Para otworzyła też bank żywności w East End na Long Island. - Żaden inny zespół nie okazał tyle empatii, nie wyraził tak dobrze uczucia niepewności i nie pocieszał w taki sposób, jak zrobili to rockmani z Jersey w pierwszych tygodniach pandemii - podsumowuje "USA Today". W trakcie trwającej ponad trzy dekady kariery, od założenia w 1983, Bon Jovi uplasował się wśród rockowej monarchii i został wprowadzony zarówno do Rock & Roll Hall of Fame, jak również Songwriters Hall of Fame. Z ponad 130 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i długą listą hitów, tysiącami koncertów w ponad 50 krajach dla ponad 35 milionów fanów oraz zarobkami z koncertów przekraczającymi miliard dolarów w ciągu ostatniej dekady, Bon Jovi jest jednym z najważniejszych rocknadrollowych zespołów.
Kompozycja "On the Other Side" bazuje na prostym, zapętlonym motywie granym na skrzypcach, na który nakładane są kolejne warstwy instrumentów, szumów wiatru, dostrajania radia, śpiewu i pianina. Za ostateczni szlif, czyli mix i mastering utworu zadbał Mikołaj Bugajak, który zadbał o to, by uwydatnić istotne detale w utworu. Tym samym swoimi działaniami podkreślił on surowość i analogowy charakter materiału oraz zapanował nad brzmieniem całości. Do kompozycji powstało również wideo autorstwa Weroniki Izdebskiej (ovors). Nagrania można posłuchać poniżej. https://kayax.lnk.to/OnTheOtherSide - Po raz pierwszy na swój album zaprosiłem gości. Czułem, że to dobry moment, żeby spróbować czegoś nowego, urozmaicić album energią, wrażliwością i dźwiękami innych artystów - mówi Mreńca. - W utworze "On the other side" jest nią Hania Rani, z którą poznałem się kilka lat temu. Wtedy okazało się, że trafiła na moją muzykę śledząc twórczość Weroniki Izdebskiej (Ovors), z którą już współpracowałem. Intuicja mówiła mi, że warto doprowadzić do tego, aby stworzyć coś razem. Cieszę się, że się udało Tomasz Mreńca to znany wśród słuchaczy ambientu artysta, który ceniony jest za oryginalne podejście do muzyki instrumentalnej. Jego elektroniczno-akustyczne kompozycje balansujące na pograniczu gatunków zostały dostrzeżone nie tylko przez odbiorców, ale również przez wielu krytyków muzycznych oraz reżyserów filmowych oraz teatralnych. Do tej pory wydał dwa solowe albumy "Land" (2016) oraz "Peak" (2018). Na koncie ma także wiele znaczących kooperacji, w tym te z Danielem Spaleniakiem, Mikołajem Bugajakiem (NOON) oraz Baashem, jak również dwa albumy solowe - wydany w 2016 "Land" oraz "Peak" z 2018 roku. Ponadto Tomasz koncertuje z takimi artystami, jak Baasch, NOON oraz Daniel Spaleniak, a także realizuje się jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i innych nieszablonowych projektów.
- Znamy się z Piotrkiem Brzychcym od kilkunastu lat, mamy wiele podobnych muzycznych zainteresowań, jesteśmy absolutnymi fanatykami zespołu Deep Purple oraz całej "purpurowej familii" z Rainbow, Whitesnake, Ianem Gillanem i Glennem Hughesem na czele - wspomina Cugowski. - Muzyka hardrockowa to coś, co najbardziej gra mi w muzycznej duszy. Jestem do dziś fanem tego stylu, wychowałem się na takich dźwiękach i taka muzyka przemawia do mnie najbardziej. Mamy 2021 rok, mieszkamy i gramy w Polsce, a nagraliśmy hardrockową płytę po angielsku, z długimi rozbudowanymi kompozycjami i solówkami... ktoś mógłby powiedzieć, że chyba zwariowaliśmy. Ja jednak wierzę, że muzyka z tej płyty się obroni. Tworzenie jej zabrało nam sporo czasu, ale dostarczyło także sporo pozytywnej energii, pracowaliśmy w niezmiernie miłej atmosferze. Praca nad albumem trwała prawie dwa lata, ale trudno się temu dziwić, zważywszy jak wyglądał ostatni, pandemiczny rok. Zresztą - czas w jakim powstawały linie melodyczne i teksty napisane przez Wojtka Cugowskiego, odcisnął na nich swoje piętno; album niesie dość mroczne przesłanie, a utwory skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego człowieka. - Warstwa tekstowa i wokalna poruszy serca fanów muzyki hard'n'heavy i mówię to, będąc przede wszystkim fanem gatunku, a nie twórcą muzyki na ten album czy gitarzystą - mówi gitarzysta formacji, Piotr Brzychcy zapowiada: Niesamowitym uczuciem było odkrywać własne utwory w interpretacjach wokalnych Wojtka. Niejednokrotnie odnosiłem wrażenie, że to nie jest mój zespół i moja muzyka tylko coś nowego, ponieważ Wojtek pracował nad wokalami i nagraniami tych wokali u siebie. Muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom - na pewno czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. - Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nie interesują nas listy przebojów, że idziemy trochę pod prąd, nasze utwory muszą wybrzmiewać do końca, nie ma mowy o jakimś sztucznym przycinaniu dźwięków - dodaje Brzychcy. - Podobnie okładka, może trochę archaiczna - kto bowiem dziś maluje obraz specjalnie po to by trafił na okładkę płyty? My to robimy jeśli czujemy, że ma to jakiś sens, że niesie ze sobą przekaz. Płyta nagrana została w Maq Records pod czujnym okiem Michała Kuczery. Sam tytuł krążka "Be There" nawiązuje do poprzednich albumów Kruka ("Be 3", "Be4ore", "Beyond"), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie "Be4ore". Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki jest Ewa Toczkowska.
"Genocidal Humanoidz" to razem z "Protect The Land" drugi nowy numer kapeli opublikowany po 15-letniej przerwie. Nowe wideo miało premierę podczas charytatywnego livestreamu, który odbył się 30 stycznia. W ramach akcji muzycy zbierali fundusze, by wspomóc ormiańskich żołnierzy, którzy w wyniku eskalacji przemocy w Górnym Karabachu ucierpieli najbardziej. Klip wyreżyserowali Adam Mason oraz basista System of a Down, Shavo Odadjian. Na ekranie poza muzykami widzimy też czarno-białe animacje. - Agresja i niesprawiedliwość, których dopuszczają się Azerbejdżan i Turcja wobec Ormian w Górskim Karabachu i Armenii, stanowią pogwałcenie praw człowieka i zbrodnię wojenną - mówił przy okazji premiery utworów wokalista, Serj Tankian. - Wszyscy w Systemie zdajemy sobie sprawę, że jest to walka o naszych ludzi, więc jest to dla nas bardzo osobiste. Potrzebujemy, aby świat odłożył politykę na bok i pomógł Armenii, uznając Górski Karabach. Założony w 1994 roku, amerykańsko-ormiański zespół zgromadził żarliwych zwolenników na całym świecie i nigdy nie zawodził swoimi oszałamiającymi występami. Grupa osiągnęła ogromny sukces komercyjny, wydając 5 płyt, z których trzy zadebiutowały na szczycie listy Billboardu. System of a Down był cztery razy nominowany do nagrody Grammy, a ich piosenka "B.Y.O.B." wygrała tę nagrodę w kategorii Best Hard Rock performance w 2006 roku. System of a Down sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie.
- Wspięła się, by podziwiać księżyc w pełni, poślizgnęła się i spadała - czytamy w komunikacie wytwórni płytowej. Do wypadku doszło w Atenach, gdzie Sophie ostatnio mieszkała. Pochodząca z Wielkiej Brytanii Sophie zyskała rozgłos na początku minionej dekady za sprawa takich singli jak "Nothing More to Say", "Bipp"/"Elle", "QT", and "Lemonade"/"Hard". Na koncie miała też współpracę z takimi artystami jak Charli XCX, Vince Staples, Arca, Flume, Kim Petras czy Cashmere Cat. Debiutancki album Sophie, "Oil of Every Pearl's Un-Insides", ukazał się w 2018 roku.
Piosenka nosi tytuł "Stracone" i w pewnym sensie jest ciągiem dalszym "Niepewności". - "Stracone" to jest ten moment, że jeszcze chwilę temu było spoko, już za chwilę będzie nie wiadomo co, ale między nimi jest te pięć minut, które są najlepsze na świecie - czytamy w komunikacie prasowym. - I o tych pięciu minutach jest ta piosenka. Państwo sobie to jakoś zinterpretują zgodnie z własnym życiem. Warszawskie trio Dziwna Wiosna to Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk, którzy wcześniej występowali jako Superhuman Like Brando. Wymieszali alternatywę, grunge, country, Christinę Aguillerę i death metal, dorzucili coś nielegalnego od siebie i nagrali płytę, która już zmiotła ich z planszy.
Krążek "Mogło być nic" ukaże się już za tydzień - 5 lutego. W premierowej kompozycji zatytułowanej "Buka" muzycy konfrontują się z własnymi lękami. - Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. A także, powracającego strachu i złych stanów psychicznych, które warto poznać i zrozumieć, żeby żyło się spokojniej - tak o utworze pisze Kasia Sienkiewicz. "Buka" to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą dwóch głosów i dwóch instrumentów. Minimalistyczna forma jeszcze dobitniej pozwala skupić się na przekazie. Oszczędność aranżacyjna w tym przypadku była celowa i wypracowana we współpracy z Wojtkiem Urbańskim - producentem całego albumu. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność. Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie "Niemożliwe", wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open'er Festival, Spring Break Festival czy Pol'and'rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol'and'Rock Festival.
Clean Bandit ujawnili nowy singiel "Higher", w którym udziela się podbijający listy przebojów amerykański raper Iann Dior. Napisany przez zespół, Ianna Diora oraz Dana Smitha z Bastille numer wyprodukowali Grace i Jack z Clean Bandit z pomocą Marka Ralpha (Years & Years, Sigala). "Higher" to charakterystyczne, wymykające się gatunkowym podziałom brzmienie Clean Bandit. Rozgrzewające przesłanie piosenki dopełnione zostało klipem, który zespół zrealizował na Jamajce. W teledysku widzimy granego przez Diora rozbitka, który po katastrofie trafia na wyspę, gdzie wspomina swego ojca. W końcu zostaje uratowany przez imprezowy jacht, na którym znajdują się zaskakujący goście. W sierpniu minionego roku Clean Bandit rozpoczęli nowy rozdział w karierze, kiedy połączyli siły z laureatką nagrody BRIT, Mable, wypuszczając hit "Tick Tock" (feat. 24kGoldn). Piosenka dotarła do top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii, co było niemałym wyczynem, ponieważ w 2020 roku tylko dwa brytyjskie zespoły (także Little Mix) umieściły nowe piosenki w najlepszej dziesiątce notowania. Do dziś utwór zgromadził ćwierć miliarda streamów, a towarzyszący mu klip ma już ponad 54 miliony odsłon. Pod koniec roku Grace dołączyła z takimi gwiazdami jak Cher, Nile Rogers, Kylie Minogue czy Robbie Williams do akcji Children In Need, w ramach której nagrali charytatywny utwór "Stop Crying Your Heart Out". Dochód z singla przekazany został na pomoc dzieciom i młodzieży w Wielkiej Brytanii.
Z okazji premiery serii przyrodniczej "Planeta doskonała" BBC Earth wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i Smolikiem postanowili tchnąć nową energię w kultowy utwór, który dla wielu z nas był pierwszym manifestem ekologicznym i muzycznym hołdem oddanym naturze. Nowa aranżacja utworu "Kolorowy wiatr" z filmu "Pocahontas" w zestawieniu z wyjątkowymi ujęciami z serii mają przypominać o nietracącym na aktualności przesłaniu, że nasz unikatowy świat nie jest nam dany na zawsze i jeżeli chcemy go ocalić, to musimy sobie przypomnieć jak żyć z nim w harmonii. "Planeta doskonała" z narracją niezastąpionego Sir Davida Attenborough (premiera 31 stycznia na kanale BBC Earth) ukazuje, jak istotna dla życia na ziemi jest równowaga. Jest ona możliwa dzięki temu, że siły natury, takie jak: wulkany, światło słoneczne, pogoda czy oceany mogą mieć zarówno życiodajną jak i destrukcyjną moc. To samo dotyczy człowieka, który w serii ukazany jest, jako najnowsza siła wpływająca na stan naszego świata. Choć obecnie jego działalność jest w dużej mierze niszczycielska, to ma on również potencjał by wpływać pozytywnie na życie naszej planety. Za produkcję nowej wersji piosenki "Kolorowy wiatr" w wykonaniu Zalewskiego odpowiada Smolik, a teledysk obrazują ujęcia z serii "Planeta doskonała" BBC Earth. - "Kolorowy wiatr" to swoisty hymn celebrujący wyjątkowość tego, co nas otacza - mówi Krzysztof Zalewski. - Nie wyobrażam sobie utworu, który lepiej oddawałby przesłanie najnowszej serii BBC Earth mówiącej o tym, że wszystkie siły natury działają w sposób doskonały i nawet swą niszczycielską działalność potrafią zrównoważyć tak, by umożliwiać życie setkom tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także nam ludziom. Choć wobec ogromu natury zdajemy się być dość mali, to w naszych rękach jest dziś walka o jej przetrwanie. Mam nadzieję, że dzięki nowej aranżacji utworu wypracowanej wspólnie ze Smolikiem dotrzemy z tym ważnym przesłaniem jak najszerzej. - Oddajemy w Wasze ręce naszą wersję bardzo znanej, wręcz kultowej piosenki, z którą wielu z Was ma dużo miłych wspomnień - dodaje Smolik. - Zazwyczaj dotykanie takich świętości budzi we mnie obawy, ale zaproszenie od Krzyśka Zalewskiego i jego obecność, a przede wszystkim idea całej serii "Planety doskonałej" były wystarczającymi powodami by podjąć się tego wyzwania. Miłej podróży. Dokumenty przyrodnicze BBC Earth wraz z narracją Sir Davida Attenborough od lat stanowią niezwykłą platformę edukacji – pokazują zarówno zapierające dech w piersi obrazy ze świata naturalnego, jak i podkreślają wagę troski o naszą planetę. Najnowszą serię dokumentalną "Planeta doskonała" w polskiej wersji językowej można oglądać co niedzielę, od 31 stycznia o godz. 11:00 w BBC Earth.
<<<   -   136  137  138  139  140  141  142  143  144   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES