KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Film w reżyserii Guya Ritchiego zagościł na kinowych ekranach na początku 2020 roku, dzięki czemu zdołał przyciągnąć widzów przed wybuchem pandemii koronawirusa. Przy dość skromnym budżecie 22 milionów dolarów, produkcja zdążyła zarobić aż 115 milionów. Angielski reżyser będzie odpowiedzialny także za serial - jako reżyser, scenarzysta i producent wykonawczy. Na razie dopieszcza obraz "Wrath of Man" z Jasonem Stathamem, Joshem Hartnettem, Jeffreyem Donovanem i Scott Eastwoodem w rolach głównych. Później prawdopodobnie zajmie się szpiegowskim thrillerem "Five Eyes". Obsada cyklu "The Gentlemen" pozostaje na razie niewiadomą, ale na wszelki wypadek przypomnijmy, że do swojego filmu Guyowi Ritchiemu udało się ściągnąć m.in. Hugh Granta, Matthew McConaugheya, Colina Farrella, Charliego Hunnama, Jeremy'ego Stronga oraz Michelle Dockery.
W klipie widzimy czarno-białe ujęcia młodej gwiazdy oraz urywki z 25. produkcji o 007. Za reżyserię odpowiada Daniel Kleinman, który przygotował wszystkie sekwencje otwierające filmy o Bondzie od 1995 roku, czyli od czasu "GoldenEye". Utwór "No Time to Die" Bilie Eilish zrealizowała z pomocą brata Finneasa O'Connella. Singiel dotarł na szczyt listy przebojów w Wielkiej Brytanii i do 16. miejsca notowania Billboard Hot 100. W filmie "Nie czas umierać" James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. W roli głównej po raz ostatni zobaczymy Daniela Craiga. W obsadzie znaleźli się aktorzy z "bondowskiej rodziny": Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw i Jeffrey Wright, a dołączyli do nich Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen oraz Rami Malek, który wcielił się w czarny charakter. Za reżyserię odpowiada Cary Joji Fukunaga ("Detektyw"). "Nie czas umierać" ma trafić na ekrany 20 listopada 2020 roku. Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodszy artysta, który zdobył cztery nagrody Grammy w najważniejszych kategoriach. Zgodnie z przewidywaniami 18-latka odebrała nagrody za piosenkę roku, album roku, kompozycję roku oraz dla nowej artystki. Sukces zawdzięcza płycie "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" (2019) oraz singlowi "Bad Guy". W lipcu 2020 roku wypuściła nowy singiel "my future".
Najpierw w mediach społecznościowych pojawił piorun z logo zespołu, potem kapela zaprezentowała zdjęcie w aktualnym składzie, teraz otrzymaliśmy 30-sekundowy klip zwiastujący singiel "Shot in the Dark". Numer ma trafić na album zatytułowany "PWR/UP". Materiał powstał w składzie Brian Johnson (wokal), Phil Rudd (perkusja), Cliff Williams (bas), Angus Young (gitara) i Stevie Young (gitara rytmiczna). Ostatni album AC/DC to "Rock or Bust" z 2014 roku.
Reżyserowany przez Barry'ego Levinsona film przybliży historię powstawania arcydzieła światowej kinematografii - "Ojca chrzestnego". Oscar Isaac pojawi się jako Francis Ford Coppola, z kolei Jake Gyllenhaal zagra szefa wytwórni Paramount, Roberta Evansa. "Ojciec chrzestny" nie był łatwym filmem w realizacji. Evans kupił prawa do ekranizacji powieści Maria Puzo z litości, gdy dowiedział się o hazardowym długu pisarza. Długo szukał reżysera nim projekt trafił do Coppoli, który kompletnie nie chciał kręcić filmu, ale... także miał długi. Później na planie często dochodziło do scysji pomiędzy Coppolą i Evansem . Evans zmarł w ubiegłym roku, ale Francis Ford Coppola dał swoje błogosławieństwo filmowi "Francis and the Godfather". - Każdy obraz, którym zajmuje się Barry Levinson będzie ciekawy i wart obejrzenia - skomentował reżyser. "Ojciec chrzestny" ostatecznie trafił do kin w 1972 roku. W rolach głównych wystąpili Marlon Brando i Al Pacino. Produkcję wyróżniono trzema Oscarami. Oscara Isaaca ostatnio można było podziwiać w produkcji "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".
"Zabij to i wyjedź z tego miasta" to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego rozbrzmiewa tu zresztą nie tylko w piosenkach. "Zabij to…" powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy. Bliscy wciąż w nas żyją, wciąż słyszymy głosy tych, którzy byli przed nami - sugeruje reżyser, ze szczególną uwagą wsłuchujący się w opowieść naznaczonego przez wojnę pokolenia swoich rodziców. Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency "Zabij to…" może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka, Anja Rubik czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili. Tadeusz Nalepa pod koniec lat 60. założył grupę Breakout, która zasłynęła wkrótce przebojami "Poszłabym za tobą", "Gdybyś kochał, hej!", "Kiedy byłem małym chłopcem" czy "Oni zaraz przyjdą tu". Po zawieszeniu działalności kapeli, z muzyk z powodzeniem podjął karierę solową. Bluesman zmarł 4 marca 2007 roku w Warszawie.
Podwójny zestaw "Nights Of The Dead - Legacy Of The Beast, Live in Mexico City" zawierać będzie ponad 100 minut klasyków kapeli i dostępne będzie w różnych formatach. Materiał zarejestrowano podczas trzech wyprzedanych, stadionowych koncertów zespołu, które odbyły się we wrześniu 2018 roku podczas światowej trasy "Legacy Of The Beast". Tournée, które rozpoczęło się w 2018 roku zakończy się latem przyszłego roku w Europie. Pozostałą część otworzy show na PGE Narodowym w Warszawie, który zaplanowano na 11 czerwca 2021 roku. - Kiedy ostatnia cześć naszej trasy "Legacy" została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, wszyscy w zespole byliśmy bardzo rozczarowani i przygnębieni, podobnie zresztą jak nasi fani - komentuje założyciel bandu i basista, Steve Harris. - Bardzo liczyliśmy na to, by dotrzeć z tymi występami do kolejnych krajów i chociaż udało się ustalić nowe daty większości europejskich koncertów na 2021 rok (w tym występ w Warszawie, na PGE Narodowym - 11.06.2021), pomyśleliśmy, że przesłuchamy zapis dotychczasowych show, by sprawdzić, czy nie uda się przygotować jakiejś koncertowej pamiątki, którą wszyscy będą mogli się cieszyć. Osobiście jestem bardzo zadowolony z rezultatu, szczególnie z setlisty, na której znalazły się utwory, które wcześniej nie trafiły na żaden album live, jak "For The Greater Good Of God" czy starsze kawałki "Where Eagles Dare", "Flight Of Icarus", "The Clansman" i "Sign Of The Cross". Te numery przez lata były nieobecne w naszym koncertowym repertuarze. Tracklista 1. Churchill’s Speech 2. Aces High 3. Where Eagles Dare 4. 2 Minutes To Midnight 5. The Clansman 6. The Trooper 7. Revelations 8. For The Greater Good Of God 9. The Wicker Man 10. Sign Of The Cross 11. Flight Of Icarus 12. Fear Of The Dark 13. Iron Maiden 14. The Number Of The Beast 15. The Evil That Men Do 16. Hallowed Be Thy Name 17. Run To The Hills Przypomnijmy, że gościem specjalnym podczas koncertu w Polsce będzie Within Temptation, a zespołem otwierającym Lord Of The Lost. Studyjny dorobek Iron Maiden zamyka "The Book of Souls" z 2015 roku.
Plany związane z tegoroczną, 26. edycją nagród Fryderyk zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii COVID-19. Ostatecznie wiosenną uroczystość przeniesiono na 1 października i zorganizowano w wersji online. Gospodarzem był Marcin Prokop, a z laureatami łączono się internetowo. Statuetki przyznano w 19 kategoriach muzyki rozrywkowej. Aż cztery nagrody trafiły do Hani Rani, w tym jedną dzieli z Melą Koteluk, a jedną otrzymała ex aequo z Dawidem Podsiadło i Olkiem Świerkotem. Podsiadło natomiast został nagrodzony w trzech kategoriach, w tym przez publiczność. Oto lista laureatów: Album roku rock: Muniek Staszczyk - "Syn Miasta" Album roku metal: Nocny Kochanek - "Randka w ciemność" Album roku alternatywa: Hania Rani - "Esja" Album roku elektronika: Natalia Nykiel - "Origo" Album roku muzyka Świata: Hańba - "1939" Album roku hip hop: Taco Hemingway - "Pocztówka z WWA, Lato ‘19" Album roku pop alternatywny: Daria Zawiałow - "Helsinki" Album roku pop: Natalia Przybysz - "Jak malować ogień" Utwór roku: Muniek Staszczyk - "Pola" Fonograficzny debiut roku: Hania Rani Teledysk roku: Syny - "Nag Champa" (reż. Sebastian Pańczyk) Najlepsze nowe wykonanie: Mela Koteluk i Hania Rani - "Odprowadź (piano Version)" Producent muzyczny roku: Bartosz Dziedzic Autor roku: Błażej Król Kompozytor roku: Dawid Podsiadło / Olek Świerkot oraz Hania Rani Album roku blues: Jamal - "Czarny Motyl" Album roku muzyka dziecięca / młodzieżowa: Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości - "Kiedyś to były święta" Album roku Muzyka Ilustracyjna: Leszek Możdżer - "Ikar" Album roku Muzyka Poetycka: Mikromusic - "Mikromusic z dolnej półki" Nagroda publiczności: Dawid Podsiadło - "Najnowszy klip" Nagroda ZAiKS za najlepszy tekst: Dawid Podsiadło
Obraz zatytułowany "Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan" ukaże się 14 lat po pierwszej części amerykańskich przygód tytułowego fikcyjnego dziennikarza z Kazachstanu. Zgodnie z opisem, tym razem wplątuje się on w niezręczne i często niebezpieczne sytuacje w samym sercu Ameryki. Film trafi do dystrybucji 23 października na Amazon Prime. Obraz "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej" z 2006 roku zarobił 262 miliony dolarów.
Płyta zatytułowana "Stay Alive" ukazała się nakładem Polyvinyl. Materiał nabierał ostatecznych kształtów podczas pandemii. Sesja odbyła się pod okiem legendarnego producenta Steve'a Albiniego w jego studiu Electrical Audio w Chicago. - Przez półtora miesiąca byłam w szoku i zastanawiałam się, co się wydarzyło i co się dzieje z tym światem - opowiada wokalistka. - W końcu zrozumiałam, że czekanie zabije ten album i te piosenki. Pracowałam nad nimi dwa lata i nie chciałam ich wyrzucić. Pomyślałam, że nie ma na co czekać. Mogę siedzieć i czekać, albo wziąć się do roboty. W 2018 roku artystka wydała płytę "Bought to Rot" z zespołem The Devouring Mothers. Laura Jane Grace przyszła na świat jako mężczyzna, Thomas James Gabel. W 2012 roku poinformowała o zmianie płci.
Ms. Marvel to Kamala Khan - pakistańsko-amerykańska nastolatka z New Jersey. Jest pierwszą muzułmańską postacią wydawnictwa Marvel Comics, która została głównym bohaterem jej własnego komiksu. W przyszłości dołączy również do filmów z uniwersum Marvela. Showrunnerką i twórczynią pilota cyklu dla platformy Disney+ będzie Bisha K. Ali ("Four Weddings And A Funeral"). W gronie reżyserów znaleźli się Adil El Arbi, Bilall Fallah, Sharmeen Obaid-Chinoy i Meera Menon.
Arek Jakubik jako aktor miał już wiele twarzy, wiele przeróżnych wcieleń, choćby pochłoniętego duchową misją księdza, niewylewającego za kołnierz notariusza, czy mocno wyluzowanego policjanta o bogatym życiu erotycznym. Wiele twarzy Arka widzimy też w klipie do melancholijnej piosenki "Mnie nie ma. W filmiku, w wielkim hangarze jest kilkadziesiąt wcieleń Jakubika. Chociażby oficjalne, biznesowe w garniturze, z pochodnią niczym wieszcz, wyluzowany "Sebek" w podkoszulku i okularach przeciwsłonecznych, zmarznięty w zimowym stroju, a nawet hologram, który znika nagle niczym przekazująca wiadomość Księżniczka Leia w "Gwiezdnych wojnach". Między wieloma różnymi Arkadiuszami rozmieszczono grających muzyków Dr. Misio. Delikatna, snująca się dość leniwie piosenka z pięknie kolorującą ją partią saksofonu ma ważny tekst, w którym słychać trafiające w sedno i jednocześnie dość niepokojące frazy, jak: "Mnie już nie ma. Mnie nigdy nie było i nigdy nie będzie" czy "Wszystko jest do dupy, uwierz mi, że walczę. Nietrudno mieć skojarzenie, że Arek Jakubik oddał w słowach piosenki poważnym problem współczesności, jakim jest obojętność, brak zaangażowania. Płyta "Strach XXI wieku" to łącznie 13 piosenek. Oprócz tak melancholijnych, jak "Mnie nie ma", mamy na niej bezpośrednie łobuzerskie granie ("Siedemnastolatki"), idealne radiowe hity (np. "Mam dwie głowy"), coś do delikatnego pobujania się ("Zwierzę"), czy wręcz bardziej energetycznego potańczenia ("Wesołe miasteczko"). Przypomnijmy, że trzeci album Dr Misio - "Zmartwychwstaniemy" z 2017 roku - był nominowany do Fryderyków za najlepszy album rockowy roku. W skład zespołu, poza Arkiem Jakubikiem, wchodzą Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski. Arek Jakubik ostatnio zagrał w filmie "Psy 3. W imię zasad" Władysława Pasikowskiego oraz w serialu "W głębi lasu" na Netfliksie.
Znany również jako Conan z Cymerii, jest postacią literacką stworzoną przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy opublikowanych w latach 30. XX wieku w magazynie "Weird Tales". W filmowych ekranizacjach w postać tę dwukrotnie wcielił się Arnold Schwarzenegger ("Conan Barbarzyńca" z 1982 i "Conan Niszczyciel" z 1984 roku), raz zrobił to Jason Mamoa ("Conan Barbarzyńca" z 2011 roku). W latach 1997-98 powstał również niemiecko-amerykański cykl "Conan" z Ralfem Möllerem w roli głównej. Projekt Netfliksa na razie pozbawiony jest szczegółów. Producentami będą Fredrik Malmberg i Mark Wheeler, lecz trwają poszukiwania showrunnera, scenarzystów, reżyserów i oczywiście obsady serialu.
Utrzymane w spokojnym tempie nagranie z tropikalnymi elementami można sprawdzić poniżej. "Overload", będący ostrzeżeniem dla nerwowych ludzi, jest następcą "Fearless", "In And Out Of Love", "Blame It On Me" i "Who I Am". Wszystkie piosenki zapowiadają nowy album gwiazdy Spice Girls. Longplay, zatytułowany po prostu "'Melanie C", ukaże się w najbliższy piątek, 2 października. Wśród utworów, którymi wokalistka dzieli się na tej płycie, znajduje się zabarwiony napędzany nieoczywistymi beatami "Escape" o ucieczce od codzienności. Letni "Self Love" to swoisty ukłon w stronę Donny Summer, a miłość Melanie do Billie Eilish dała o sobie znać w nastrojowym, intymnym "Nowhere to Run". Oto tracklista: 1. Who I Am 2. Blame It On Me 3. Good Enough 4. Escape 5. Overload 6. Fearless feat. Nadia Rose 7. Here I Am 8. Nowhere To Run 9. In And Out Of Love 10. End Of Everything Melanie C jest istotnym głosem we współczesnym dyskursie na temat depresji, pozytywnego nastawienia do ciała i społeczności LGBTQ. Jej wpływ prawdopodobnie nigdy nie był bardziej widoczny, a niektórzy z najważniejszych w tym momencie twórców połączyli siły, aby z nią pracować. Obok Rae Morris i Fryars, którzy byli współtwórcami pierwszego singla "Who I Am", znaleźli się także Jonny Lattimer (Ellie Goulding, James Bay, Rag'n'Bone Man), Future Cut (Little Mix, Shakira, Lily Allen), Tom Neville (Dua Lipa, Kesha, Calvin Harris) i Shura. Melanie C wydała dotąd 7 solowych płyt, z których ostatnia to "Version of Me" z 2016 roku. Spice Girls wylansowały przeboje "Wannabe", "Say You'll Be There", "Who Do You Think You Are", "Viva Forever" czy "Spice Up Your Life". Dyskografię zespołu zamyka album "Forever" z 2000 roku.
Akcja filmu osadzona zostanie w XIX wieku w kalifornijskich górach Sierra Nevada. Bohaterem będzie tytułowy renegat i morderca (Sam Worthington), który próbuje powstrzymać ciążącą na nim klątwę. Mężczyzna wierzy bowiem, że zapobiegnie własnej śmierci zabijając swoje potomstwo. Ostatni na jego liście jest syn Cal (w tej roli Colson "Machine Gun Kelly" Baker). Ich tropem podąża szeryf Solomon (Thomas Jane). Heather Graham wcieli się w matkę Cala, Annę. Obraz wyreżyseruje Tim Sutton, za scenariusz odpowiada Greg Johnson. Przypomnijmy, że Heather Graham znana jest m.in. z filmów "Boogie Nights" i "Kac Vegas" oraz seriali "Hoży doktorzy" i "Californication".
Po tym, jak użytkownik popularnej aplikacji, 420doggface208, czyli Nathan Apodaca, zamieścił beztroski klip z piosenką "Dreams" w tle, zainteresowanie hitem Fleetwood Mac lawinowo wzrastało. Niespodziewanie singiel z 1977 roku zyskał blisko 90-procentowy wzrost liczby streamów (2,9 miliona odsłuchów). Jeszcze lepsze statystki zaobserwowano w sprzedaży, gdzie wzrost był na poziomie 374 procent, co przekłada się na ponad 3 tysiące płatnych pobrań w ciągu 5 dni. Ogromną popularnością cieszy się również sam twórca filmiku. Apodaca powiedział serwisowi TMZ, iż otrzymał łącznie 10 tysięcy dolarów w różnych datkach. Połowę planuje dać swej mamie. Utwór "Dreams" pochodzi z płyty "Rumours", która w 1978 roku została wyróżniona Grammy w kategorii Album roku. Na całym świecie rozeszło się 45 milionów egzemplarzy. W USA wydawnictwo 20-krotnie pokryło się platyną. W Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Australii dzieło uzyskało z kolei diamentowy status. So thanks for the love and support an here it is my original video same as all going around but yes thanks for the love n donations it’s very appreciated an much needed
O projekcie wytwórni Universal Pictures wiadomo na razie niewiele. Główny bohater będzie musiał zmierzyć się z... krwiożerczym lwem. Za kamerą stanie Baltasar Kormakur, znany choćby z takich filmów, jak "101 Reykjavik", "Kontrabanda" czy "Agenci". Scenariusz napisał Ryan Engle ("Pasażer", "Rampage: Dzika furia") na podstawie pomysłu Jaime Primak-Sullivan. Idrisa Elbę mogliśmy ostatnio oglądać w obrazie "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". Na premierę w 2021 roku czeka produkcja "The Suicide Squad" z jego udziałem.
Alison Krauss, jedna z najwybitniejszych artystek w amerykańskiej tradycji country-bluegrass, dołączyła do projektu we wzruszającej i pełnej emocji interpretacji utworu "Amazing Grace". Płyta zawiera również dwa utwory nagrane w duecie ze śpiewaczką operową Cecilią Bartoli, a także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio Morricone "Inno sussurato" (ang. "Whispered Hymn"), jak również "Gratia Plena" - utwór zamykający ścieżkę dźwiękową cenionego przez krytyków filmu "Fatima". Na albumie nie zabraknie również znanych i lubianych utworów takich jak "Hallelujah" oraz "You'll Never Walk Alone". Na potrzeby "Believe", Bocelli skomponował również własną ścieżkę dźwiękową do "Ave Maria" i "Padre Nostro". - Nie uważam się za kompozytora, ale jestem muzykiem i czasem w głowie pojawia mi się jakaś melodia w niemalże całkowitej harmonii. Muzyka puka do drzwi mojej duszy, a ja przyjmuję ją z radością i uwalniam ją, zapisując na papierze - wyjaśnia Bocelli. - Inspiracją do albumu "Believe" są trzy słowa: wiara, nadzieja i miłość - mówi artysta. - Są to trzy cnoty boskie, zakorzenione w religii chrześcijańskiej, ale niezależnie od przekonań religijnych, są to również trzy wyjątkowe klucze otwierające drzwi do poczucia sensu i spełnienia w życiu. Album "Believe", wyprodukowany ze Stevenem Mercurio i Haydnem Bendallem, to zbiór podnoszących na duchu utworów, które na przestrzeni lat inspirowały i dawały wsparcie Bocellemu. "Believe" to kolejne przedsięwzięcie Bocellego po bijącym wszelkie rekordy koncercie "Muzyka Nadziei", który miał miejsce w Katedrze Duomo w Mediolanie w Niedzielę Wielkanocną i którego wysłuchały miliony osób na całym świecie. Od dziecka obdarzony niezwykłym talentem Andrea Bocelli jest dziś jednym z najbardziej popularnych współczesnych wokalistów, występujących podczas ważnych wydarzeń międzynarodowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz wyprzedających bilety na swoje koncerty dla milionów słuchaczy na całym świecie. Bocelli otrzymał m.in. nagrodę Złoty Glob, siedem BRIT Classical, siedem nagród World Music Awards, ma także własną gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Jego poprzedni album "Si" trafił na pierwsze miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Podczas swojej trwającej ponad ćwierć wieku kariery, Bocelli przyciągnął miliony fanów na całym świecie swoim rozpoznawalnym, budzącym emocje głosem i współpracował z gronem największych artystów, takich jak między innymi: Luciano Pavarotti, Ariana Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Ed Sheeran, Dua Lipa, Céline Dion i Tony Bennett.
- Naszym zadaniem, jako gawędziarzy, jest odzwierciedlenie rzeczywistości - tłumaczyła Jenji Kohan, jedna z producentek projektu, twórczyni takich telewizyjnych hitów, jak "Trawka" czy "Orange Is The New Black". - W tej nowej, dziwnej, oszałamiającej sytuacji, której wszyscy doświadczamy, z pasją szukamy zbliżenia, gdy wszyscy musimy być w oddali. Opowiemy więc wyjątkowe, osobiste, głęboko ludzkie historie, które pokazują, jak żyjemy razem, choć w odosobnieniu. W obsadzie aktorskiej cyklu "Dystans społeczny" znaleźli się m.in. Danielle Brooks, Mike Colter, Oscar Nunez, Guillermo Diaz, Asante Blackk, Peter Scanavino, Lachlan Watson, Max Jenkins oraz Marsha Stephanie Blake. Twórczynią serii jest Hilary Weisman Graham. Premierę na Netfliksie zaplanowano na 15 października.
"Czego dusza pragnie [live show]" to pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe. Audiowizualne doświadczenie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany na żywo. Koncert ten, w nietypowej, performatywnej formie, jest fuzją sztuk, które przenikają również wydany w maju 2020 album. W zarejestrowanym muzycznym spektaklu artystka z udziałem zespołu poszerzonego o sekcję dętą oraz gości (Król, Czesław Mozil, Anna Gacek, Ola Domańska), scena po scenie opowiada historie z "Mojej winy". - Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i nie poddać się w momencie, w którym cała nasza branża straciła pracę i nie odzyskała jej do dziś - komentowała Kasia Lins. - Mimo tej niesprzyjającej inwestycjom sytuacji zapragnęliśmy dać słuchaczom dużo więcej niż połączenie przez kamerkę Zooma. Koncert ten to surrealistyczne widowisko na pograniczu spektaklu i filmu muzycznego, który wymagał od artystów wyjścia poza dotychczas znane ramy. Każda piosenka jest osobną sceną, niezależną historią, która składa się na kompletną fabułę. Pomysłodawcami oraz reżyserami koncertu są Kasia Lins, Karol Łakomiec oraz Maciej Aleksander Bierut. Za realizację dźwięku odpowiada Andrzej Dziadek. Autorem zdjęć jest twórca wszystkich teledysków Kasi oraz gitarzysta - Karol Łakomiec. W lipcu można było obejrzeć "Czego dusza pragnie" premierowo przez 3 tygodnie, za pośrednictwem systemu PPV.
Film opowie o grupce internetowych influencerów, którzy zostają zwabieni do rezydencji pewnej miliarderki (Malin Akerman). Okazuje się, że to pułapka zastawiona przez złego wampira. Aby przeżyć, muszą liczyć na słynną specjalistkę w grach online (Kara Hayward) oraz łowcę wampirów w starym stylu (Thomas Jane). Nominowana do Oscara za "Małą miss" Abigail Breslin wcieli się w Jules - fitnessową guru. Już wcześniej udział w projekcie potwierdzili Lydia Hearst i Jack Donnelly. Obraz reżyseruje K. Asher Levin ("Cougars Inc.", "Dream Maker"), odpowiedzialny również - wraz z Zackiem Imbrogno - za scenariusz "Slayers".
Projekt powstał dla telewizji Sky Cinema. W tytułowej roli, nastolatka próbującego poradzić sobie na londyńskich ulicach, zobaczymy Rafferty'ego Lawa - syna Jude'a Lawa i Sadie Frost. Jego kompanami będą: Rita Ora (jako Dodge), Franz Drameh (Batesey) i Sophie Simnett (Red). Ich szefa Fagina zagra Michael Caine, z kolei Lena Headey wcieli się w Sikes. Obraz wyreżyserował Martin Owen ("Killers Anonymous"), za scenariusz odpowiadała Sally Collett ("The Intergalactic Adventures of Max Cloud"). "Twist" spodziewany jest na ekranach na początku 2021 roku.
Projekt powstaje dla telewizji NBC. Jak właśnie w mediach społecznościowych ogłosił Dwayne Johnson, w jego postać wcieli się trójka aktorów: Adrian Groulx (w wielu lat 10), Bradley Constant (lat 15) i Uli Latukefu (lata 18-20). Rodziców, Atę i Rocky'ego Johnsonów, zagrają Stacey Leilua i Joseph Lee Anderson. Ana Tuisila sportretuję babcię, Lię Maivię. Scenariusz pilotowego odcinka przygotowali Nahnatchka Khan i Jeff Chiang. Produkcja powinna ruszyć wkrótce w Australii. Wyświetl ten post na Instagramie. #YOUNGROCK This kid @adriangroulx is our anchor and my hero
Projekt platformy Apple TV+ opowie historię z niedalekiej przyszłości, a tematem będzie zagadnienie moralnej granicy, którą człowiek jest w stanie przekroczyć, by polepszyć byt osób, które kocha. W obrazie Mahershala Ali wcieli się w postać o imieniu Milo. Naomie Harris otrzymała rolę jego żony Poppy. Przypomnijmy, że ta aktorska para spotkała się już na planie dramatu "Moonlight", co zaowocowało statuetką Oscara dla Mahershali Alego i nominacją do nagrody Akademii Filmowej dla Naomie Harris. Za scenariusz "Swan Song" odpowiada Benjamin Cleary. Naomie Harris kojarzona jest choćby z rolą Eve Moneypenny w filmach "Skyfall" i "Spectre" o przygodach Jamesa Bonda. Wkrótce zobaczymy ją w kolejnej części przygód agenta 007, "Nie czas umierać".
Na ekrany cykl w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego trafi 6 listopada. - Warszawa jest Kuma Kaplicy. Kiedyś będzie moja, Jakuba Szapiro - głosi zapowiedź. Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro - obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i lęku wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta. Michał Żurawski stworzył kreację żydowskiego boksera z warszawskiego półświatka, Jakuba Szapiro, a partnerowali mu równie znakomici aktorzy - Magdalena Boczarska (Ryfka Kij), Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica), Borys Szyc (Janusz Radziwiłek). W pozostałych rolach zagrali m.in. Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Aleksandra Konieczna, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński. Reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Jan P. Matuszyński, twórca m.in. "Ostatniej Rodziny", która otrzymała ponad 40 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie (m.in. MFF Locarno, Camerimage, Festiwal Filmowy w Gdyni, FF Cottbus, MFF Chicago). Twórcami serialowego formatu są: Jan P. Matuszyński, Szczepan Twardoch, Łukasz M. Maciejewski i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają zaś Łukasz M. Maciejewski (scenarzysta główny), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz.
Autorka przeboju "Dancing on my Own" pojawiła się gościnnie w utworze "Salt Licorice". Oparta na electro-bicie piosenka zapowiada nadchodzący solowy album Jónsiego, "Shiver". Artyści określili utwór jako "odę do skandynawskiego bólu". - To taki uroczy, popowy numer - powiedziała Roybn w komunikacie prasowym. - Ten numer sprawia, że chcę szaleńczo tańczyć, a jednocześnie się całować. Nie musiałam się zastanawiać i od razu się zgodziłam, kiedy Jónsi zaproponował współpracę. Piękne maile z tysiącami emotikonek były tylko miłym bonusem. Album "Shiver" ukaże się w najbliższy piątek, 2 października. Oto tracklista "Shiver": 1. Exhale 2. Shiver 3. Cannibal (with Liz Fraser) 4. Wildeye 5. Sumarið Sem Aldrei Kom 6. Kórall 7. Salt Licorice (with Robyn) 8. Hold 9. Swill 10. Grenade 11. Beautiful Boy Solowy debiut Jónsiego, "Go", ukazał się w 2010 roku. Islandzki muzyk pracował też przy filmach, między innymi przy serii "Jak wytresować smoka". Ostatni album Sigur Rós to "Kveikur" z 2013 roku.
<<<   -   178  179  180  181  182  183  184  185  186   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES