KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Kanwą obrazu będą pierwsze dwa tomy cyklu Eoina Colfera, którego bohaterem jest 12-letni Artemis, genialny nastolatek parający się działalnością przestępczą. Pewnego dnia Artemis porywa wróżkę o imieniu Holly, aby dzięki jej magicznym zdolnościom przywrócić renomę swojej rodzinie. Wkrótce chłopak odkrywa, że Holly nie jest tak bezbronnym stworzeniem, za jakie ją uważał. Za reżyserię Artemisa Fowla odpowiada Kenneth Branagh. W filmie występują: Ferdia Shaw, Lara McDonnell, Josh Gad, Tamara Smart, Nonzo Anozie oraz Colin Farrell i Judi Dench. W filmie grają także Josh McGuire, Hong Chau, Nikesh Patel, Michael Abubakar, Jake Davies, Rachel Denning, Matt Jessup, Simone Kirby, Sally Messham. Premiera w kinach w Polsce ciągle planowana jest na 29 maja. Film trafi na platformę Disney + 12 czerwca.
Natalia Przybysz prezentuje niezwykły teledysk nakręcony w niezwykłych okolicznościach. "Kochamy się źle", to trzeci singel z wydanego w październiku zeszłego roku albumu zatytułowanego "Jak malować ogień". Obraz do tego utworu artystka współtworzyła ze swoimi fanami przebywającymi w domach podczas ogólnopolskiej akcji #ZostanWDomu. - Pomysł wspólnego kręcenia klipu z fanami pojawił się w naszych głowach niezwykle spontanicznie i jest odpowiedzią na sytuację, w jakiej obecnie wszyscy się znajdujemy - opowiada Natalia Przybysz. - Założenie było niezwykle proste, fani nagrywali swoje tańce i inne kreatywne wyczyny do piosenki "Kochamy się źle" w domowych warunkach, swoimi własnymi telefonami. Filmiki te zostały następnie wyselekcjonowane oraz zmontowane przez reżyserkę - Silvię Pogodę. Warto nadmienić, że fani nie zawiedli i zostało nadesłanych niemal 300 filmików. Niestety utwór ma ograniczony czas i nie wszystkie mogły znaleźć się w finalnym teledysku. Efektem końcowym jest "isolation video", będące wspólną radością i zabawą, trochę na przekór temu, co do nas obecnie dociera ze świata zewnętrznego. - Bardzo się cieszę, że w tak szczególnym czasie mogłam współtworzyć ten teledysk - mówi reżyserka Silvia Pogoda. - To wyjątkowa sytuacja, której wszyscy doświadczamy po raz pierwszy w życiu, a nam udało się w trudnej rzeczywistości połączyć dzięki muzyce i stworzyć ten piękny projekt. Z nagrań nad którymi pracowałam czułam niepowtarzalną, specyficzną energię tego momentu i jestem bardzo wdzięczna za tę możliwość. - Podobno kobiety obserwują miłość z perspektywy sufitu sypialni, konstruując w sobie pajęczynę narracji - dodaje Natalia Przybysz. - Mężczyznę prowadzi ku spełnieniu ciało/pojazd i fantazje z zachowanych w pamięci obrazów/map. Znów się spotykają, znów oczekują i szykują się na coś konkretnego i są plany lub wspomnienia w każdej z wyobraźni zaangażowanych. Niespełnienie prowadzi do rozczarowania. Czy tak musi być? A może dajmy się zaskoczyć tej samej osobie w tym samym miejscu. Każdy dzień przynosi nowe współrzędne, składniki, obszary lądów i nieznanych mórz. W wyobraźni. W sercu. W emocjach zgromadzonych w fizycznych strukturach naszego bycia. Może po prostu pozwólmy by się zadziało i dajmy się zaskoczyć, nawet samej/samemu Sobie. Bo dziś jest inne.
"Tańczmy" to singel z albumu "Chrus", który dziś trafił do sprzedaży. Dzisiaj premierę ma również teledysk do utworu "Tańczmy", który powstał w domowych warunkach domowych. Zawsze mówiłem że nie potrafię inspirować się rzeczami radosnymi a nawet nie potrafiłem ich dostrzegać - opowiada Igor Herbut. - Utwory takie jak "Dewiat", "Lwia część", "Tu", zawsze powstawały na podstawie smutku, braku, oddalenia i dlatego chciałbym pokazać Wam utwór, który jest następcą, kontynuacją tych trzech nieprzypadkowo wymienionych utworów. Dziewięć miesięcy temu dostrzegłem, że uśmiech może być inspiracją do kawałka dobrej, wartościowej muzyki. Zawsze wydawało mi się, że to się wyklucza. - Nie planowałem wypuszczać do utworu obrazu, ale po kilku tygodniach zamknięcia w domu, kiedy i mnie zaczęły dopadać różne troski, postanowiłem, pomyślałem, że muszę wrócić do tych emocji, które zawarłem w utworze "Tańczmy" i podzielić się tym z Wami, abyście mogli i Wy nabrać sił - mówi Igor Herbut. - Obraz powstał w trzech mieszkaniach. Najpierw wspaniała tancerka Wiola i choreograf Patryk z DzikiStylCompany, sfilmowali. To nie pierwszy raz, kiedy współpracujemy ze sobą, ponieważ Ci wspaniali artyści korzystali już wcześniej z mojej muzyki w ich spektaklach. Zawsze chcieliśmy wspólnie coś zrobić, ale czekaliśmy na odpowiedni, wyjątkowy moment. I o to jest. Drugie mieszkanie, to mieszkanie, w którym mieszkaMY. W tych niezaplanowanych kadrach widać wszystko. Nie muszę tłumaczyć. Trzecie mieszkanie, to mieszkanie naszych przyjaciół Ani i Andrzeja, wspaniałych reżyserów montażu, którzy połączyli te dwa światy, tworząc nowy, piękny świat, pełen symboli, emocji i uczuć.
Anna Kendrick to młoda pisarka, której brakuje weny. Jej sytuacja zmienia się gdy dmuchana lala (Meredith Hagner) jej chłopaka zaczyna z nią rozmawiać. W cyklu występuje także Donal Logue. Za reżyserię odpowiada Tricia Brock. Na Quibi widzowie mogą oglądać seriale trwające od dwóch do czterech godzin i podzielone na części o długości nie większej niż 10 minut. Serwis dedykowany jest na smartfony.
Diego Luna w nowym cyklu powtórzy swoją rolę z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". W serialu opowiedziana zostanie historia szpiega rebeliantów Cassiana Andora przed wydarzeniami z filmu kinowego. Zdjęcia do serialu rozgrywającego się w uniwersum "Gwiezdnych wojen" z Diego Luną rozpoczną się zapewne po tym jak zakończy się kwarantanna związana z koronawirusem. Projekt Lucasfilm oraz Disneya trafi na nową streamingową platformę Disney+. Kyle Soller znany jest z serialu "Poldark: Wichry losu", a Stellan Skarsgård z cyklu "Czarnobyl".
Dzieciaki z rodziny Willoughby są przekonane, że lepiej będzie, jak wychowają się same. Wymyślają więc przebiegły plan wysłania swoich samolubnych rodziców na wakacje. Tak rozpoczyna się wielka przygoda, podczas której to rodzeństwo pozna prawdziwe znaczenie słowa rodzina. W oryginalnej obsadzie w roli rozśpiewanej Jane Willoughby pojawiła się Alessia Cara. Poza nią w filmie grają także Will Forte, Jane Krakowski, Ricky Gervais oraz Maya Rudolph. Za reżyserię odpowiada Kris Pearn. Animacja powstała na podstawie książki dla dzieci Lois Lowry. "Rodzeństwo Willoughby" tylko na Netflix od 22 kwietnia.
5 Seconds of Summer, gwiazdorzy tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival, prezentują klip do singla "Wildflower" z albumu "C A L M", który ukazał się 27 marca 2020. Za stylizowany na lata 90. klip odpowiada Andy DeLuca. "C A L M" to czwarta płyta zespołu i pierwszy longplay nagrany dla wytwórni Interscope. Na krążek trafiło 12 utworów. Do tej pory grupa sprzedała niemal 10 milionów egzemplarzy albumów oraz ponad dwa miliony biletów na koncerty na całym świecie. Łączna liczba streamów ich katalogu przekroczyła siedem miliardów. Zespół ma na koncie szereg prestiżowych wyróżnień, w tym American Music Award, People’s Choice Award, iHeartRadio, MTV European Music Awards, ARIA Awards, APRA oraz MTV Video Music Awards. 5 Seconds of Summer wystąpią 5 czerwca podczas Orange Warsaw Festival.
"Isolation" to debiutancki singel duetu, który zapowiedział publikacje kolejnych piosenek w przyszłości. Johnny Depp i Jeff Beck zamienili fortepianowy kawałek Lennona w bluesowy hymn na czas pandemii. Depp i Beck zadebiutowali na żywo we wrześniu ubiegłego roku na Crossroads Guitar Festival w Teksasie i od tego czasu kilka razy wykonali na żywo "Isolation". Wersja studyjna została również nagrana w zeszłym roku. Jeff Beck powiedział, że wraz z Deppem postanowili ją wypuścić wcześniej, ponieważ ludzie poddają się kwarantannie podczas pandemii koronawirusa. - Nie spodziewaliśmy się, że wydamy ją tak szybko, ale biorąc pod uwagę ciężkie dni i prawdziwą izolację, przez którą przechodzą ludzie w tych trudnych czasach, zdecydowaliśmy, że teraz jest właściwy moment, aby wszyscy mogli usłyszeć tę piosenkę - mówi Jeff Beck. Johnny Depp zagrał ostatnio w filmie "Minamata".
"@ MEH" to pierwsza kompozycja rapera do czasu albumu "Die Lit" z 2018 roku. Za mroczno-erotyczny klip odpowiadają Carti oraz Nick Walker. Producentem kawałka jest jetsonmade, który stał sie popularny dzięki współpracy z DaBaby. Wspomniany album "Die Lit" to debiut 23-letniego Jordana Terrella Cartera, który przybrał pseudonim Playboi Carti.
Wokalistka fotografię podpisała dowcipnie: "Gruba wróżka". Grimes od 2018 roku jest w związku z miliarderem, właścicielem firmy Tesla, Elonem Muskiem. 21 lutego 2020 roku ukazał się album Grimes zatytułowany "Miss_Anthropocene". Ostatni singel z płyty to "My Name is Dark". Grimes to niestandardowa artystka, jedna z ciekawszych postaci współczesnego popu. W swej twórczości łączy hip-hop, elektronikę i nowoczesne R&B. Ostatnia, czwarta już płyta wokalistki to "Art Angels", która miała premierę w listopadzie 2015 roku. Artystka nagrała też numer "Medieval Warfare" na soundtrack do filmu "Legion samobójców" i pomogła Janelle Monae na płycie "Dirty Computer". Wyświetl ten post na Instagramie. Chubby fairy Post udostępniony przez (@grimes) Kwi 15, 2020 o 7:51 PDT
Perry Mason był bohaterem serii książek autorstwa Erle'a Stanleya Gardnera. W latach 30. minionego wieku trafił do kina i radia. Okres jego największej popularności przypadł na lata 1957-1966, gdy w telewizyjnym serialu wcielał się w niego Raymond Burr. Perry Mason jest adwokatem z Los Angeles. Cechuje go przenikliwa inteligencja, zawsze prowadzi śledztwo z niezwykłą starannością, jest też znakomitym prawnikiem umiejącym wykorzystywać wszelkie prawne triki. Udaje mu się rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Matthew Rhys zastąpił Roberta Downeya Jr, który miał sportretować bohatera. Tatiana Maslany portretuje siostrę Alice. John Lithgow zagra Eliasa Bircharda Jonathana, który w miarę regularnie zatrudnia głównego bohatera. W cyklu grają także Madeline Zima, Shea Whigham i Karl Makinen. Reżyseruje Tim Van Patten. Rolin Jones i Ron Fitzgerald napisali scenariusz. Matthew Rhys zajmie się produkcją a pomoże mu Robert Downey Jr. Premiera planowana jest na 22 czerwca.
- Przyjaciele, ponieważ wszyscy tkwimy w domu i obserwujemy, jak rozwijają się te niefortunne wydarzenia na świecie, nie mogliśmy nie zauważyć przebłysków światła na całym świecie - ujawniających pozytywną stronę ludzkości, która czasami ginie w naszym codziennym życiu - napisali Angels & Airwaves. - Mając to na uwadze, postanowiliśmy skoncentrować nasze emocje na piosence - z której wszystkie dochody zostaną przeznaczone na Feeding America's Covid-19 Response Fund. Wcześniej Angels & Airwaves opublikowali single "Rebel Girl" i "Kiss & Tell", które zgromadziły do ​​tej pory ponad 27 milionów streamów. Zespół pracuje nad nowym albumem, który będzie pierwszą kolekcją nowych utworów Angels & Airwaves od czasu EP-ki "Chasing Shadows" z 2016 roku. Angels & Airwaves to rockowa formacja działająca od 2005 roku. Ich pierwsza płyta "We Don't Need to Whisper" pokryła się złotem. Na koncie mają pięć albumów, z których ostatni to "The Dream Walker" z 2014 roku.
Przypomnijmy, że oryginał z 1983 roku opowiadał o punku z Hollywood, Randym, który zakochuje się w dziewczynie z prowincji - Julie. W dziele zagrali Nicolas Cage (pierwsza główna rola aktora) i Deborah Foreman, a za kamerą stanęła Martha Coolidge. Realizacja kosztowała tylko 350 tysięcy dolarów. W box office musical przyniósł 17 milionów dolarów. W nowej wersji w głównych rolach występują Jessica Rothe i Josh Whitehouse. Poza tym w filmie grają Peyton List, Chloe Bennet, Logan Paul, Jessie Ennis, Ashleigh Murray i Mae Whitman. Film wyreżyserowała Rachel Lee Goldenber na podstawie scenariusza Amy Lee Talkington. Produkcją zajmuje się Matt Smith. "Dziewczyna z doliny" miała trafić do kin w ubiegłym roku, ale ostatecznie zadebiutuje dopiero teraz i to od razu na VOD.
"Zła edukacja" to oparta na faktach czarna komedia śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 milionów dolarów. Premiera filmu z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych odbędzie się w HBO GO 26 kwietnia. Film HBO "Zła edukacja" opowiada o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. W tej czarnej komedii twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów. W rolach głównych w produkcji występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman ("Król rozrywki", "Nędznicy") oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney ("Jestem najlepsza. Ja, Tonya", "Mamuśka"). Reżyserem filmu jest Cory Finley ("Panny z dobrych domów"), a autorem scenariusza Mike Makowsky ("I Think We're Alone Now"). Produkcja przedstawia społeczność zauroczoną charyzmatycznym kuratorem, sukcesami, jakie odnosiły lokalne szkoły i wpływem poziomu edukacji na lokalną gospodarkę. Jest także pochwałą na cześć społeczności szkoły Roslyn High i jej uczniów, którzy natrafili na ślad afery będącej niechlubną kartą w jej historii oraz wytrwałości, z jaką pracują, żeby utrzymać się w czołówce rankingów amerykańskich szkół. Większość zdjęć została nakręcona w mieście Roslyn na Long Island, gdzie 15 lat temu doszło do finansowych malwersacji. Tragikomiczna historia pokazuje dwa oblicza Franka Tassone (w tej roli Hugh Jackman). Ten oddany swojej pracy kurator oświaty realizował swoją misję i robił wszystko, żeby jego uczniowie odnieśli w życiu sukces, ale jednocześnie był wytrawnym manipulatorem, który nie wahał się defraudować pieniędzy tych samych ludzi, którym gorliwie pomagał. Historia skandalu z małego amerykańskiego miasteczka stała się dla twórców filmu pretekstem, aby obnażyć luki w systemie, które umożliwiły wyprowadzenie wielu milionów dolarów ze szkolnych kas. Allison Janney wciela się w postać Pam Gluckin, najbliższej współpracownicy i prawej ręki doktora Tassone'a, która zarządza w kuratorium szkołami z okręgu Roslyn i zawdzięcza swój zawodowy awans pasji i ciężkiej pracy. "Zła edukacja" jest bardzo osobistym filmem dla scenarzysty Mike'a Makowsky'ego, który zbierając materiały do scenariusza wrócił do swojego rodzinnego miasteczka. Twórca wiernie opisuje przebieg historii i wykorzystuje prawdziwe wydarzenia, aby dokonać moralnej wiwisekcji skomplikowanych i fascynujących ludzkich zachowań. Kiedy Makowsky dorastał w Roslyn był zbyt młody, żeby w pełni zrozumieć kontekst sprawy czy dowiedzieć się, że skandal został ujawniony przez uczniów - szkolnych reporterów, którzy opublikowali materiały z przeprowadzonego przez siebie śledztwa w wydawanej w liceum gazecie The Beacon. Paradoksalnie, artykuł o malwersacjach finansowych, rzekomo największych w całej historii amerykańskiej publicznej oświaty, został opublikowany na łamach New York Timesa dopiero wtedy, kiedy jeden z dziennikarzy przeczytał numer gazety The Beacon przyniesiony do domu ze szkoły przez jego syna. Śledztwo, zapoczątkowane przez krótki artykuł ze szkolnej gazetki, doprowadziło do medialnej burzy, wszczęcia oficjalnego postępowania oraz postawienia winnych przed sądem. - Scenariusz Mike'a był wyjątkowy i doskonale uchwycił tragikomizm sytuacji - przyznaje Cory Finley, reżyser filmu. Cała historia jest tak nieprawdopodobna, że jest idealnym materiałem na czarną komedię. Warto jednak pamiętać, że była to także prawdziwa tragedia. Zawsze chciałem opowiadać historie o trudnych sytuacjach, które zmuszają ludzi do ekwilibrystyki, o rzeczach moralnie dwuznacznych. Chciałem nakręcić film, którego akcja toczy się w bardzo konkretnym czasie, miejscu i uwarunkowaniach kulturowych i jednocześnie zadaje ważne pytania dotyczące amerykańskiej kultury, takie jak: w jakim stopniu jesteśmy kształtowani przez nasz system gospodarczy i co jesteśmy skłonni przyjąć od ludzi mających władzę, jeśli leży to w naszym interesie. - Cory dokładnie wiedział, co chciałem podkreślić w moim scenariuszu - przyznaje Mike Makowsky. Udało mu się nie tylko perfekcyjnie przenieść na ekran mój tekst, ale także rozwinąć moje pomysły w zaskakujący i świeży sposób, czego ja sam nie byłbym w stanie zrobić. Film "Zła edukacja" ("Bad Education") został wyprodukowany przez HBO Films. Film prezentowany był na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Scenariusz powstał m.in. na podstawie artykułu Robeera Kolkera opublikowanego w New York Magazine. Obowiązki producentów pełnili Fred Berger i Brian Kavanaugh-Jones z ramienia Automatik, Edward Vaisman, Julia Lebedev i Oren Moverman ze spółki Sight Unseen Pictures, Mike Makowsky ze Slater Hall. Producentami wykonawczymi byli Leonid Lebedev i Caroline Jacko. Premiera filmu HBO "Zła edukacja" ("Bad Education") odbędzie się 26 kwietnia w HBO GO. Natomiast pierwsza emisja na antenie HBO zaplanowana została na 10 maja na godz. 20:10.
Artysta miał przyjechać do Polski 25 lipca 2020 roku, ale w związku z epidemią koronawirusa przełozył trasę. "Sting: My Songs" będzie żywiołowym i dynamicznym wydarzeniem, skupiającym się na najbardziej kochanych przez fanów utworach napisanych przez artystę i obejmującym twórczość siedemnastokrotnego zwycięzcy Grammy, zarówno solową, jak również jako członka zespołu The Police. Podczas koncertu, który został okrzyknięty "mistrzowskim występem od początku do końca" fani usłyszą m.in. takie przeboje jak "Englishman in New York", "Fields of Gold", "Shape Of My Heart", "Every Breath You Take", "Roxanne" czy "Message In A Bottle", które artysta zaśpiewa w akompaniamencie zespołu rockowego w składzie Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Rufus Miller (gitara), Kevon Webster (keyboard), Shane Sager (harmonijka) oraz Melissa Musique i Gene Noble (chórki).
Nad scenariuszem pracowali twórca komiksów Grant Morrison, reżyser i scenarzysta Brian Taylor oraz David Wiener. Autorzy będą zaangażowani w projekt również jako producenci wykonawczy. Wspierać ich mają Darryl Frank i Justin Falvey z Amblin Television. W cyklu grają Demi Moore, Alden Ehrenreich, Harry Lloyd, Jessica Brown Findlay, Kylie Bunburry, Hannah John-Kamen, Sen Mitsuji, Joseph Morgan oraz Nina Sosanya. Powieść Aldousa Huxleya wydana została na początku lat 30. XX wieku. To jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawia społeczeństwo, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, a jednak jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej "ery Forda") obywatele Republiki Świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Serial pojawi się w serwisie streamingowym Peacock należącym do NBCUniversal. Platforma nie jest dostępna w Polsce. Jej premiera została zapowiedziana na 15 lipca 2020 roku.
Jeremy Camp to twórca muzyki chrześcijańskiej, który ma na koncie 10 albumów i miliony sprzedanych płyt. "Wierzę w Ciebie" to jednak raczej opowieść o życiu piosenkarza, który mając 21 lat poślubił chorą na raka jajnika dziewczynę. "I Still Believe" to była pierwsza piosenka napisana tuż po jej śmierci. W filmie grają K.J. Apa jako Jeremy Camp, Britt Robertson gra pierwszą żonę piosenkarza Melissę Henning, Shania Twain gra mamę piosenkarza Terry Camp, a Gary Sinise portretuje ojca. W produkcji pojawia się także Melissa Roxburgh i Nathan Dean Parsons. Jon i Andrew Erwin wyreżyserowali fiulm na podstawie scenariusza Jona Erwina i Jona Gunna. "Wierzę w Ciebie" miał trafić do kin w Polsce 8 maja 2020 roku, ale pojawi się wcześniej na VOD z powodu pandemii koronawirusa.
- Napisałam ten tekst kilka miesięcy temu. Dotyczy spraw, które w tamtym czasie szczególnie mnie mierziły, ale nie przypuszczałam, że tak szybko zmienią swój kontekst - mówi Kasia Lins. - Dziś fraza "wiesz, że mały ogień wielki las podpala" brzmi jak truizm, a zdanie "to stado pozbawione wahań to koniec tego świata" jest wytartym frazesem. Chciałabym, żeby nim było. Na płycie "Moja wina" Kasia Lins jest autorką tekstów i współautorką muzyki, która powstała w duecie z Karolem Łakomcem. Za kształt całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, który wraz z Kasią i Karolem wyprodukował album. Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album "Wiersz ostatni", który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy jak i dziennikarzy. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój. W 2019 Kasia została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii album roku pop alternatywny za płytę "Wiersz ostatni" oraz w kategorii autor roku. "Moja wina" ukaże się 29 maja 2020 roku. Kasia Lins – "Moja wina" – lista utworów: 1. Jeżeli kochasz 2. Koniec świata 3. Rób tak dalej 4. Boże 5. Jesteś krwią w mojej żyle 6. Moja wina 7. Śniłam, że jest spokój 8. Prowadź po raju 9. Morze czerwone 10. Grożą nam wojną 11. Kobiety by Bukowski 12. Nie syp solą
Laibach wystąpi 20 października w gdańskim klubie B90, a następnie 21 października w krakowskim Kwadracie. Zespół będzie promować swój najnowszy album "The Sound Of Music". Prowokatorzy o ponadprzeciętnej inteligencji, którzy mają w głębokim poważaniu, co się o nich myśli i robią to, co sobie założą. Dzieje się tak już od 1980 roku, gdy w ówczesnej Jugosławii w mieście Trbovlje, narodził się Laibach. Dziś miasto jest częścią Słowenii. Nazwa zespołu to niemieckie określenie stolicy tego kraju, Lubljany, aczkolwiek artyści, którym przewodzi Ivan Novak, podkreślają, że ich ojczyzną jest artystyczne państwo Neue Slowenische Kunst (NSK), którego muzycznym skrzydłem jest właśnie Laibach. Zespół flirtował z pop kulturą, którą filtrował przez swoją pokręconą wyobraźnię, korzystał z nazistowskiej ikonografii, komponował dla teatru, filmu, na potrzeby wystaw, przedstawień, szczególnych rocznic (np. z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego). Nie brak też u Laibach odniesień do polityki. Słoweńcy zasłynęli niezapomnianymi przeróbkami, choćby "Life Is Life" Opus, "In The Army Now" piosenki spopularyzowanej przez Status Quo, "Final Countdown" Europe, "Jesus Christ Superstar", czy całego albumu "Let It Be" Beatlesów. Wielką pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia "Macbeth", wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych, jakie Słoweńcy popełnili na albumie "Volk". Wyjątkową, choć budzącą u wielu mieszane uczucia, pozycją w biografii Laibacha, była wizyta w Korei Północnej, gdzie zespół zagrał dla partyjnych aparatczyków koncert z piosenkami z filmu "The Sound Of Music". Koncert Laibach to więcej niż tylko muzyka, głęboki głos Milana Frasa i jego charakterystyczna "pilotka". To również oprawa wizualna i wyjątkowy klimat. Zespół lubi występować w Polsce i czuć to podczas każdej wizyty, a tych było kilkadziesiąt...
Bella Thorne portretuje imprezową dziewczyną, która wikła się w niebezpieczny układ z dilerami narkotykowymi. Dziewczyna wpada na pomysł by wyplątać się z sytuacji udając zakonnicę. Paris Jackson sportretuje Jezusa, który jest przewodnikiem dziewczyny. Producent filmu Donovan Leitch opisując projekt użył zwrotu "wczesny Tarantino". W filmie zagrają też Bria Vinaite, Libby Mintz oraz muzycy Josie Ho, Gavin Rossdale, Jamie Hince i Alison Mosshart a także modelka Andreja Pejic. Za reżyserię odpowiada Janell Shirtcliff. 22-letnia córka Michaela Jacksona ma na koncie role w serialu "Star" Lee Danielsa. Artystke można było również zobaczyć w klipie The XX do nagrania "I See You", gdzie pojawiła się u boku gwiazdy "Stranger Things", Millie Bobby Brown.
Tom Hardy gra chicagowskiego mafioza w produkcji, która opowiada o jego późnych latach. Akcja zaczyna się, gdy Al Capone ma 47 lat i po blisko dekadzie za kratkami zaczyna cierpieć na demencję. Linda Cardellini gra umęczoną żonę gangstera, Matt Dillon gra przyjaciela Johnny'ego, Kyle MacLachlan będzie lekarzem Capone'a, a Katherine Narducci wciela się w jedną z jego sióstr. W filmie pojawi się także Jack Lowden. Noel Fisher zagra syna gangstera, a Tilda Del Toro jego tajemniczą kochankę z przeszłości. Film "Capone" na podstawie własnego scenariusza nakręcił Josh Trank ("Fantastyczna Czwórka"). Produkcją zajęli się Russell Ackerman i John Shoenfelder. W związku z epidemią koronawirusa film trafi od razu (12 maja) do serwisów streamingowych. Will be on streaming! Planned as theatrical, but hopefully will be on the big screen later this year!— Josh Trank (@joshuatrank) April 15, 2020
Aktorka, wokalistka, mama trójki dzieci – sześć lat temu zaczęła tworzyć autorską płytę, która jest odzwierciedleniem jej doświadczeń, opowieścią o emocjach towarzyszących wielkim zmianom w życiu. Aktorka z właściwą sobie wrażliwością połączyła przewrotne teksty Pawła Bulaszewskiego z chilloutowymi brzmieniami, flirtując przy tym z nutami elektroniki czy jazzu. Dziś postanowiła podzielić się z nami tym projektem. - Zastanawiałam się jak umilić Wam czas spędzany w domu i zainspirowana Waszymi znaleziskami z domowych porządków, postanowiłam podzielić się czymś, co przeleżało u mnie w szufladzie przez długi czas. To płyta "Euforia/Panika", nad którą pracowałam z przerwami przez kilka lat, łapiąc wolne chwile w czasie wielkich zmian w moim życiu. Stawiałam wtedy pierwsze kroki jako młoda mama, ale zależało mi na tym, żeby wciąż być twórczą i aktywną zawodowo. Gdy zostałam mamą po raz trzeci, materiał odłożyłam na bok kolejny raz, z myślą, że wrócę do niego, gdy łatwiej mi będzie złapać równowagę dom-praca - mówi Anna Czartoryska-Niemczycka. - Obecna sytuacja pokazała mi jednak, że (gdy nie da się inaczej) możemy pracować, tworzyć i komunikować się nie opuszczając domowych pieleszy. Dlatego, mimo tego, że najbardziej lubię spotykać się z Wami osobiście, postanowiłam udostępnić w sieci moje piosenki z nadzieją, że pomogą one Wam chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i nabrać dystansu do sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. Autorem tekstów jest Paweł Bulaszewski, muzykę stworzył Michał Przytuła. Staraliśmy się, aby materiał był różnorodny, dlatego liczę na to, że będzie Wam towarzyszył zarówno przy porannym rozruchu, wyprawach samochodowych do sklepu, instagramowych imprezach jak i romantycznych uniesieniach, i że doda Wam otuchy w chwilach słabości. - Wydaje się, że euforia i panika leżą na przeciwległych biegunach, ale to właśnie sprawia, że są wzajemnym odbiciem - o tytule płyty mówi Anna Czartoryska-Niemczycka. - Kiedyś myślałam, że w imię jakiejś karmicznej równowagi każdemu z nas przysługuje tyle samo szczęścia, co łez. Gdy wszystko układało się dobrze, zastanawiałam się, co się za chwilę złego stanie – dla równowagi. Dziś, kiedy ludzie na całym świecie z niepewnością patrzą w przyszłość, kiedy naprawdę jest się czego bać i o co martwić, rozumiem, że "szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie" – bezczelnie i całym sobą. W czasach wielkiej paniki, do euforii doprowadzają mnie chwile beztroski i bliskości z tymi których kocham.
"You and Your Folks, Me and My Folks" pochodzi z albumu "Maggot Brain" z 1971 roku. Frontmanka Alabama Shakes swoją wersję przygotowała w ramach Spotify Singles jako wezwanie do jedności w tych coraz bardziej niepewnych czasach. Brittany Howard wydała również uproszczoną wersję singla "Stay High" z jej debiutanckiego solowego albumu "Jamie" z 2019 roku.
Po koszmarnym roku nastoletnia Amerykanka o indyjskich korzeniach chce wyjść na prostą, jednak przyjaciele, uczucia i rodzina wcale jej tego nie ułatwiają. W cyklu grają Maitreyi Ramakrishnan, Poorna Jagannathan, Richa Moorjani i Benjamin Norris. Serial pojawi się w Netfliksie 27 kwietnia.
Film opowiada o pierwszej wizycie Davida Bowiego w Stanach Zjednoczonych w 1971 roku. Johnny Flynn gra główną rolę, Marc Maron gra menadżera muzyka Rona Obermana, a Jena Malone portretuje jego ówczesną żonę, Angie, Aaron Poole gra gitarzystę Micka Ronsona. Za reżyserie odpowiada Gabriel Range, który pracował na tekście Christophera Bella. David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią. W filmie zabraknie muzyki Davida Bowiego, bo syn artysty Duncan Jones nie wraził na to zgody.
<<<   -   276  277  278  279  280  281  282  283  284   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES