KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Zabawki Playmobil zaszaleją na ekranach. Przed nimi wielka przygoda – kultowe figurki wyruszą w emocjonującą wyprawę, której cel wcale nie będzie lekki. Ich misją będzie odszukanie Charliego, który przepadł w tajemniczej krainie małych ludzików. W pościg za młodszym bratem wyruszy Marla, osiemnastolatka z głosem Julii Kamińskiej – zwyczajna dziewczyna, która nie ulęknie się przed niczym, nawet przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Na swojej drodze nastolatka spotka m.in. superagenta Rexa Dashera (Marcin Dorociński), od którego James Bond mógłby się uczyć, niemogącego patrzeć na klopsiki kierowcę foodtrucka Dela (Tomasz Karolak), spełniającą marzenia Wróżkę Chrzestną (Beata Kozidrak), a także uwielbiającego rugby Wikinga (Jarosław Boberek) i Cesarza Maximusa, czekającego, by wypuścić z klatek swoje bestie (Grzegorz Hyży). O tym, przez co będzie musiała przejść Marla, aby uratować brata, dowiemy się już dziś! Tymczasem posłuchajcie sami, co o bohaterach "Playmobil. Film" mają do powiedzenia odtwórcy głównych ról w polskiej wersji językowej przebojowej animacji! Charlie wciąż zadręcza siostrę – Marlę (Julia Kamińska) opowieściami o fantastycznej krainie, w której mieszkają ludziki Playmobil. Jednak dziewczynka traktuje je wyłącznie jako wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w… figurkę Playmobil. A to nie koniec kłopotów! Kiedy podstępny Cesarz Maximus (Grzegorz Hyży) zleca porwanie Charliego, Marla rusza chłopcu na ratunek. Aby go ocalić, będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki – Delem (Tomasz Karolak), agentem specjalnym – Rexem Dasherem (Marcin Dorociński) i supernowoczesnym robotem Mikrobotem. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów Playmobil nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotykają wielu przyjaciół i wrogów – od kowbojów, przez walecznych wikingów, aż po rozśpiewaną Wróżkę Chrzestną (Beata Kozidrak). Marla odkryje zaś, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. Jak się okazuje wszystko jest możliwe, trzeba tylko w to uwierzyć! Stworzona przez projektanta Hansa Becka zabawka systemowa Playmobil zaliczana jest dziś do absolutnych klasyków zabawek dziecięcych. Od 1974 roku wyprodukowano już prawie 3 miliardy małych towarzyszy zabawy – figurek z charakterystycznym uśmiechem. Playmobil to kolekcje dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – od statku pirackiego po realistyczny szpital dziecięcy. Rozpowszechniane w prawie 100 krajach na świecie, wielokrotnie wyróżniane przez rodziców i pedagogów zabawki stanowią synonim jakości i doskonałej rozrywki dla wszystkich.
"Throw It Back" promuje EP-kę Missy Elliott zatytułowaną "Iconology". To pierwsze większe wydawnictwo raperki od 2005 roku. W przyszłym tygodniu Missy Elliott zapisze się w historii jako pierwsza raperka, która otrzyma Video Vanguard Award. W 2018 roku nagroda ta przypadła Jennifer Lopez. Pod koniec lipca ukazał się singel Lizzo "Tempo", w którym udziela się Missy Elliott. Missy Elliott ma na koncie 6 albumów z których ostatni to "The Cookbook" z 2005 roku. Artystka ma na koncie pięć nagród Grammy oraz 30 milionów sprzedanych płyt.
Obraz opowiada o działaniach CIA po zamachach z 11 września. W 2014 roku ujawniono dokumenty, z których wynikało, że Centralna Agencja Wywiadowcza, prowadząc wojnę z terroryzmem, wykorzystywała ekstremalne środki podczas swoich przesłuchań. Adam Driver gra dociekliwego urzędnika Daniela J. Jonesa, który na zlecenie senator Dianne Feinstein (Annette Bening) bada sprawę. W filmie grają Adam Driver, Annette Bening, Jon Hamm, Sarah Goldberg, Michael C. Hall, Douglas Hodge, Fajer Kaisi, Ted Levine, Jennifer Morrison, Tim Blake Nelson, Linda Powell, Matthew Rhys, T. Ryder Smith, Corey Stoll oraz Maura Tierney. Za scenariusz "The Report" odpowiada Scott Z. Burns, który wcześniej pracował przy filmach "Ultimatum Bourne'a" i "Contagion - Epidemia strachu".
Serial "Niewiarygodne" jest oparty na uhonorowanym nagrodą Pulitzera artykule "Unbelievable Story of Rape" autorstwa T. Christiana Millera i Kena Armstronga, opublikowanym przez The Marshall Project i ProPublica, oraz na odcinku audycji radiowej This American Life pt. "Anatomy of Doubt". Wśród reżyserów odcinków są nominowane do Oscara Susannah Grant i Lisa Cholodenko. W serialu grają Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever, Vanessa Bell Calloway oraz Dale Dickey i John Hartmann. "Niewiarygodne" to historia niewysłowionej traumy, niezłomnej wytrwałości i zdumiewającego hartu ducha. Showrunnerka Susannah Grant jest producentem wykonawczym serialu z ramienia CBS Television Studios. Współproducentami wykonawczymi są Sarah Timberman, Carl Beverly, Lisa Cholodenko, Ayelet Waldman, Michael Chabon, Katie Couric, Richard Tofel, Neil Barsky, Robyn Semien oraz Marie. Premiera na Netfliksie 13 września.
The Agonist, to kanadyjska grupa metalowa, która obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności. Zespół pracuje obecnie nad swoim szóstym studyjnym albumem, który nosić będzie tytuł "Orphans" i ukaże się już 20 września, z ramienia wytwórni Napalm Records. Jinjer w towarzystwie The Agonist wystąpią 9 listopada w warszawskich Hybrydach oraz dzień później, 10 listopada we wrocławskim klubie Pralnia. Powstały w 2009 roku nieopodal Doniecka na Ukrainie zespół Jinjer, można już chyba nazwać stałym bywalcem polskich klubowych scen. Na każdej trasie koncertowej formacja z niesamowitą frontwoman Tatianą Shmailyuk nie zapomina o Polsce, w której ma bardzo wielu fanów. Nie tak dawno ponownie pokazali, jak wspaniale wypadają na żywo, supportując mistrzów melodyjnego death metalu z Arch Enemy. Muzyka Jinjer to hybryda kilku gatunków. Słychać u Ukraińców metalcore'a, funk, reggae, nawet jazz. "King Of Everything" to ostatni pełnowymiarowy materiał Ukraińców, pochodzący z 2016 roku. W 2019 roku premierę miała EP-ka "Micro". Kwintet The Agonist powstał w 2004 roku w Montrealu i przez kilka lat działał pod nazwą The Tempest. W 2007 roku została ona zmieniona krótko przed tym, jak Kanadyjczycy podpisali kontrakt z renomowaną wytwórnią Century Media. Połączenie melodyjnej odmiany death metalu z elementami metalcore'a i progmetalu przykuło uwagę bossów niemieckiego wydawcy. To oraz niesamowite wokale, brutalnie growlowe i czyste, za które odpowiadała piękna i zawsze barwnie ubrana Alissa White-Gluz, znana także ze swego zaangażowania w ochronę praw zwierząt. Świetnie rozwijająca się kariera The Agonist stanęła pod znakiem zapytania, gdy w 2014 roku Alissa otrzymała propozycję przejścia do Arch Enemy, którą przyjęła. Chris Kells (gitara basowa, wokal), Danny Marino (gitara), Simon McKay (perkusja) i Pascal Jobin (gitara) nie poddali się i znaleźli godną następczynię w osobie Amerykanki Vicky Psarakis. Nagrana już z nią i wydana w 2015 roku płyta "Eye Of The Providence" była przekonującym dowodem na to, że kanadyjska formacja nie straciła na jakości. Koncerty oraz wydawnictwa z kolejnych lat tylko umocniły w tym przekonaniu. Bilety na koncerty dostępne są na sklep.knockoutprod.net
- Swobodnie" to efekt współpracy z Tomaszem Sierajewskiem - mówi Agnes B. - Wszystko zaczęło się od wiadomości do mojego managera. Tomek zapytał, czy może podesłać mi kilka swoich podkładów. Po pierwszym przesłuchaniu, moja głowa była pełna pomysłów. Zupełnie niezobowiązująco nagrałam melodię i odesłałam. To, co stworzyłam, spodobało się wszystkim tak bardzo, że chwilę później miałam gotowy tekst, ale po angielsku. Po wielu przemyśleniach, zdecydowałam, że fajnie byłoby mieć jednak coś w języku polskim. Pisząc melodię i tekst, byłam przekonana, że stworzymy z Tomkiem nowy projekt. Niemniej jednak sama siebie zaskoczyłam faktem, że wydajemy tę piosenkę w moim repertuarze. Stąd można pomyśleć, że singiel nieco odbiega od mojej dotychczasowej twórczości. "Swobodnie" to piosenka o niezrozumieniu między dwojgiem ludzi wynikającym z błędnie dobranego środka komunikacji, którym jest słowo. Brak zrozumienia intencji prowadzi do konfliktów, podczas gdy każda ze stron ma to samo na myśli. Dlatego nie należy wypowiadać słów spontanicznie, a każde z nich powinno zostać dobrze przemyślane. Agnes B. pierwszy raz sięgnęła po gitarę w wieku dwunastu lat, dwa tygodnie później powstała jej pierwsza piosenka. Od samego początku wiedziała, że nie będzie grać cudzych utworów. Tworzy lekko psychodelicznego, ale bardzo melodyjnego rocka. Jej charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos jest porównywany do wokalu Miry Kubasińskiej czy Grace Slick z Jefferson Airplane. W 2015 wydała debiutancki album "Agyness B. Marry", który zrealizował i zmiksował Maciej Cieślak (Ścianka). Jej występy to niezwykle emocjonalne i energetyczne show. Poza śpiewem gra na gitarze, a na scenie towarzyszą jej na stałe Jędrzej Weber, Piotr Binkul i Mateusz Remiszewski. Występowała przed najważniejszymi polskimi artystami, takimi jak Brodka, Hey, Krzysztof Zalewski, czy Natalia Przybysz – a także przed zagranicznymi gwiazdami pokroju Blues Pills, All Them Witches czy Ballet School. Jej koncerty można było obejrzeć na największych polskich festiwalach, takich jak Open’er, Orange Warsaw Festiwal czy Jarocin. Obecnie Agnes B. kończy prace nad drugim albumem, który ukaże się w 2020 roku.
"Lover" to czwarty singel zwiastujący nowy album piosenkarki, "Lover". Krążek ma premierę dziś, 23 sierpnia. W teledysku, który wyreżyserowała sama artystka z pomocą Drew Kirscha występuje tancerz i aktor Christian Owens. Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów - więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Ostatni krążek gwiazdy, "Reputation", miał premierę w 2017 roku. Artystka, która ma na koncie także role filmowe zagrała niedawno w musicalu "Koty". Taylor Swift sportretowała Bombalurinę.
Nowy headliner Fest Festivalu to jeden z czołowych kalifornijskich raperów, a także reprezentant wytwórni Top Dawg Entertainment, z którą związany jest także Kendrick Lamar czy Jay Rock. Szerszej publiczności Schoolboy Q dał się poznać w roku 2011, kiedy wydał pierwszy album pt. "Setbacks". Od tamtej pory ukazały się także takie tytuły jak "Habits & Contradictions", "Oxymoron", "Blank Face" oraz wydany w tym roku "CrasH Talk". Artysta zastąpił zespół Wu-Tang Clan, który odwołał swój koncert. Na Fest Festivalu zagrają m.in. Róisín Murphy, Lost Frequencies, Little Dragon, Sokół, Vitalic Official, Albo Inaczej, JMSN, Kero Kero Bonito, Jaden Smith, Alan Walker, Metronomy, Rejjie Snow, Lion Babe, Sevdaliza, Christian Löffler czy Viagra Boys.
Phil (Adam Devine) jest uzależniony od swojego telefonu. Nie ma przyjaciół, a jego życie miłosne nie istnieje. Kiedy jest zmuszony kupić sobie nowy telefon okazuje się, że model ma nieoczekiwaną funkcję - sztuczną inteligencję Jexi (Rose Byrne). Z jej pomocą Phil zaczyna żyć naprawdę. Ale kiedy staje się mniej zależny od swojego telefonu, sztuczna inteligencja Jexi przekształca się w koszmar technologiczny, zdeterminowany, aby zatrzymać Phila tylko dla siebie. W filmie graja także Alexandra Shipp, Michael Pena, Wanda Sykes, Justin Hartley, Ron Funches, Kid Cudi i Charlyne Yi. Premiera 11 października.
Film opowie o parze złodziei, którzy włamują się do pewnego domu i w piwnicy natrafiają na przykutą łańcuchami dziewczynę. Sadystyczni właściciele domu zrobią wszystko by wiadomość o dziewczynie nie dostała się do nikogo. W roli złodziei zobaczymy Billa Skarsgårda i Maikę Monroe. Kyra Sedgwick i Jeffrey Donovan grają gospodarzy. W filmie grają też Blake Baumgartner oraz Noah Robbins. Scenariusz napisali Dan Berk oraz Robert Olsen.
Jeden klip do dwóch piosenek z nowego albumu Lany Del Rey zrealizował Rich Lee. Następca "Lust for Life" ukaże się 30 sierpnia. Okładkę zdobi fotografia zrobiona przez siostrę wokalistki Chuck Grant. Oprócz Lady Del Reay na zdjęciu jest aktor Duke Nicholson (wnuk Jacka Nicholsona), który zagrał ostatnio w horrorze "To my". Lana Del Rey zapowiedziała album "Norman Fucking Rockwell" jeszcze w ubiegłym roku i zdążyła opublikować z niego już piosenki "Mariners Apartment Complex", "Venice Bitch", "Hope Is a Dangerous Thing for a Woman Like Me to Have—But I Have It", "Looking For America" oraz cover Sublime "Doin' Time". Wśród gości pojawili się Jack Antonoff, Laura Sisk, Rick Nowles oraz Zach Dawes. Lana Del Rey zasłynęła singlami "Video Games" i "Born to Die", które promowały album "Born To Die". Słuchaczy zachwycił nieco staromodny styl artystki i jej ciepły, głęboki głos. Inne jej przeboje to "Summertime Sadness", "National Anthem" i "Dark Paradise". Poprzednia płyta Amerykanki, "Lust for Life", miała premierę 21 lipca 2017 roku.
Rudy Ray Moore pracował w latach 70. w sklepie płytowym w Hollywood. To właśnie tutaj jeden ze stałych bywalców opowiadał mu pikantne historie sutenera imieniem Dolemite. Moore zainspirowany opowieściami sam stworzył fikcyjna postać alfonsa i zaczął wydawać płyty z opowieściami o nim. Ze względu na wulgarność i obsceniczność płyt nie można było sprzedawać w sklepach, ale mimo to cieszyły się ogromnym powodzeniem w podziemiu. Za pieniądze, które Moore zarobił na płytach udało mu się nakręcić film "Dolemite", który stał się klasykiem gatunku blaxploitation. W roli głównej występuje Eddie Murphy. Oprócz niego w filmie pojawią się Wesley Snipes, Craig Robinson, Mike Epps, Titus Burgess oraz Da'Vine Joy Randolph. Poza tym w filmie zagrają Keegan-Michael Key oraz raper, a ostatnio częściej aktor T.I. Keegan-Michael Key gra Jerry'ego Jonesa, autora sztuk, którego Rudy Ray Moore namówił do napisania scenariusza do filmu "Dolemite". Snoop Dogg gra DJ-a pracującego w radiu. Scenariusz napisali Scott Alexander i Larry Karaszewski, którzy odpowiadają za takie filmy jak "Wielkie oczy", "Ed Wood" cz "Skandalista Larry Flynt". Premiera jesienią w Netfliksie.
W pierwszym odcinku "So What?" raper idzie do fryzjera, co nie kończy się dla niego, ani dla fryzjera zbyt dobrze. Za reżyserię krótkiego filmiku odpowiada stały współpracownik muzyka Calmatic. Serial jest swego rodzaju uzupełnieniem muzyki rapera. Vince Staples przy tej okazji opublikował także nową piosenkę "So What?". Pochodzący z kalifornijskiego Long Beach raper na koncie ma album "Summertime '06", który wydał w czerwcu 2015 roku, "Big Fish Theory" z czerwca 2017 oraz "FM!" z listopada 2018 roku. 26-latek jest płodnym artystą i może poszczycić się współpracą z takimi wykonawcami jak Alchemist, Common, Flume, Earl Sweatshirt, Jhené Aiko, Mac Miller, ScHoolboy Q czy Calms Casino.
"People" to pierwszy oficjalny singel z albumu "Notes On A Conditional Form", która ukaże się w lutym 2020 roku. Za klip odpowiadają frontman Matthew Healy, Warren Fu oraz Ben Ditto. Wcześniej grupa opublikowała utwór "The 1975" z udziałem 16-letniej Grety Thunberg, aktywistki działającą na rzecz walki z globalnym ociepleniem. The 1975 występowali na tegorocznym Open'er Festivalu jako jeden z headlinerów imprezy. The 1975 to rockowy kwartet w Manchesteru. Grupa ma na koncie także albumy: "The 1975" z 2013 roku oraz "I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It" z 2016 i "A Brief Inquiry Into Online Relationships" z 2018.
Na stronie Megadeathpunch.com pojawiła się zapowiedź wspólnej trasy koncertowej Five Finger Death Punch i Megadeth. Jak na razie potwierdzone są koncerty w Helsinkach, Sztokholmie, Oslo i Kopenhadze. Choć reszta trasy jest w tum momencie zamazana nam udało się wypatrzyć, że w drugiej kolumnie w szóstej linijce jest Warszawa. Do zespołów dołączą także Bad Wolves. Five Finger Death Punch to metalowa kapela z Las Vegas. Na koncie mają siedem płyt, z których ostatnia to "And Justice for None" z 2018 roku. Wcześniejszy krażek "Got Your Six" z 2015 roku zadebiutował na 2. miejscu Billboard 200 i pokrył się złotem. Podobnie jak dwuczęściowy poprzednik - "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1" i "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 2" z 2013 roku. Megadeth to grupa, która nie wymaga specjalnych rekomendacji i każdy fan thrash i heavy metalu zalicza ją do grona swoich lektur obowiązkowych. Formacja powstała w 1983 roku z inicjatywy Dave'a Mustaine'a oraz basisty Davida Ellefsona. Stałą pozycję w panteonie wielkiej thrashmetalowej czwórki, obok Metalliki, Anthrax i Slayer, grupa zapewniła sobie dzięki takim albumom jak "Peace Sells..But Who's Buying?" (1986) oraz "Rust In Peace" (1990) i "Countdown To Extinction" (1992). Formacja od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczyć może najnowszy, piętnasty już w dorobku krążek grupy, "Dystopia" (2016), a za tytułowy utwór z tej płyty zespół po raz pierwszy został laureatem Grammy w kategorii Best Metal Performance.
Dwayne Johnson znalazł się na pierwszej pozycji listy najlepiej opłacanych aktorów sporządzonej przez magazyn Forbes. Aktor zarobił niemal 90 milionów dolarów. Na liście zaszły spore zmiany w porównaniu z ubiegłym rokiem. W 2018 zwycięzcą był George Clooney, który tym razem w ogóle nie załapał się na listę. Aż sześciu aktorów co najmniej część zysków zawdzięcza filmom o superbohaterach. Są to Will Smith, Paul Rudd, Chris Evans, Bradley Cooper, Robert Downey Jr. oraz Chris Hemsworth. Oto 10 najlepiej zarabiających aktorów według magazynu Forbes: 10. Will Smith - 35 milionów dolarów 9. Paul Rudd - 41 milionów dolarów 8. Chris Evans 43,5 milionów dolarów 6. Adam Sandler - 57 milionów dolarów 6. Bradley Cooper - 57 milionów dolarów 5. Jackie Chan - 58 milionów dolarów 4. Akshay Kumar 65 milionów dolarów 3. Robert Downey Jr. 66 milionów dolarów 2. Chris Hemsworth 76,4 milionów dolarów 1. Dwayne Johnson 89,4 milionów dolarów
Liam Neeson zagra mężczyznę, który poprowadzi misję ratunkowa na północ Kanady, gdzie doszło do katastrofy w kopalni diamentów. Mężczyzna będzie musiał przedostać się przez zamarznięty ocean, ale największe zagrożenie nadejdzie zupełnie niespodziewanie. Liam Neeson zagrał ostatnio Philipa Marlowe'a w filmie "Marlowe". Jonathan Hensleigh ma na koncie film"Zabić Irlandczyka".
Piosenka została nagrana w Paryżu. Wideo jest dość rozbrajającą zachętą do udziału w polskich koncertach kapeli. Kolektyw Meute zagra bowiem cztery koncerty w Polsce na wiosnę 2020 roku. Meute zaprezentują się 22 kwietnia w klubie Tama w Poznaniu, 23 kwietnia w B/90 w Gdańsku, 24 kwietnia w klubie Studio w Krakowie oraz 25 kwietnia w warszawskiej Progresji. Meute to dość eksperymentalny pomysł, by z pomocą orkiestry dętej grać muzykę elektroniczną. Brzmi to dość podejrzanie, ale na żywo sprawdza się znakomicie. Koncerty Meute to energetyczna balanga. Jedyna płyta niemieckiej grupy zatytułowana "Tumult" ukazała się w 2017 roku.
Znany z roli Saula w "Breaking Bad", a także z kontynuacji "Zadzwoń do Saula" Bob Odenkirk zdradził tajemnicę podczas wywiadu promocyjnego dla The Hollywood Reporter. - Nie wiem, co ludzie wiedzą, a czego nie wiedzą. Trudno mi jednak uwierzyć, że nie wiedzą, że film został nakręcony - mówi Bob Odenkirk. - Jestem zdziwiony, że udało im się to utrzymać tak długo w tajemnicy. W filmie Netfliksa na pewno powróci Jesse Pinkman (Aaron Paul), który zostanie porwany i będzie próbował uciec. Za produkcję odpowiada Vince Gilligan. Serial "Breaking Bad" miał pięć sezonów i stał się telewizyjnym fenomenem. Główny bohater to nauczyciel chemii, który zostaje producentem i dealerem narkotyków. Portretował go Bryan Cranston.
Edward Norton wyreżyserował obraz "Osierocony Brooklyn" na podstawie własnego scenariusza i gra w nim główną rolę. "Osierocony Brooklyn" przedstawia historię Lionela Essroga (Edward Norton), mężczyzny, który cierpi na syndrom Tourette'a. Lionel ma tiki, musi wszystkiego dotknąć, mimowolnie, automatycznie powtarza zasłyszane słowa i dźwięki bezpośrednio po ich usłyszeniu. Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel, szef i mentor, Lionel bez jakiegokolwiek przygotowania detektywistycznego przystępuje do śledztwa, aby rozwikłać zagadkę tej zbrodni. Poszlaki prowadzą go do nocnego klubu w Harlemie i pewnej kobiety przewodzącej protestom przeciwko wpływowemu deweloperowi, Mosesowi Randolphowi. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1954 roku. W obsadzie znajdą się także Gugu Mbatha-Raw, Cherry Jones, Willem Dafoe oraz Bruce Willis i Alec Baldwin. W filmie pojawi się nagranie Thoma Yorke'a "Daily Battles". - Chciałem, by Thom napisał staromodną, melancholijną balladę - powiedział Norton na łamach "Rolling Stone'a". - Chciałem, by jego głos nadał ton postaci Lionela. W kompozycji udziela się Flea. Wynton Marsalis zajął się jazzową aranżacją "Daily Battles". Polska premiera planowana jest na 3 stycznia 2020 roku. W czerwcu 2019 roku ukazała się nowa solowa płyta Thome'a Yorke'a, "Anima". Wcześniej wokalista Radiohead skomponował ścieżkę muzyczną do horroru "Suspiria".
Jeremy Camp to twórca muzyki chrześcijańskiej, który ma na koncie 10 albumów i miliony sprzedanych płyt. "I Still Believe" to będzie jednak raczej opowieść o życiu piosenkarza, który mając 21 lat poślubił chorą na raka jajnika dziewczynę. "I Still Believe" to była pierwsza piosenka napisana tuż po jej śmierci. W filmie grają K.J. Apa jako Jeremy Camp, Britt Robertson zagra pierwszą żonę piosenkarza Melissę Henning, Shania Twain zagra mamę piosenkarza Terry Camp, a Gary Sinise sportretuje ojca. W produkcji pojawia się także Melissa Roxburgh i Nathan Dean Parsons. Jon i Andrew Erwin reżyserują na podstawie scenariusza Jona Erwina i Jona Gunna. "I Still Believe" trafi do kin 20 marca 2020 roku.
Bong Joon-ho, reżyser i scenarzysta nagrodzonego Złotą Palmą "Parasite", cieszy się uwielbieniem miłośników kina na całym świecie. Warto jednak przyjrzeć się jednemu z jego najwierniejszych fanów, który jednocześnie jest jednym z najbardziej uznanych twórców filmowych. Mowa tu oczywiście o Quentinie Tarantino, który wielokrotnie podkreślał, że Bong Joon-ho należy do ścisłej czołówki jego ulubionych twórców. - Bong Joon-ho to absolutny wizjoner. Jest nowym wcieleniem Spielberga - nikt inny nie potrafi zrobić tak dobrego kina rozrywkowego - tak Tarantino mówił o reżyserze "Parasite" na jednym z festiwali. O ile powszechnie znana jest miłość Tarantino do spaghetti westernów i Sergio Leone, tak odkrycie Bong Joon-ho było dla wielu jego fanów dużym zaskoczeniem. Swego czasu Amerykanin stworzył listę najlepszych filmów wszechczasów, które każdy szanujący się miłośnik kina powinien znać. Wśród nich znalazły się aż dwa filmy koreańskiego reżysera: "Zagadka zbrodni" z 2003 roku oraz "The Host: Potwór" z 2006 roku. "Zagadkę zbrodni" Tarantino nazwał jednym z najciekawszych filmów XXI wieku. Z kolei społeczne science-fiction "The Host: Potwór" to według niego absolutne arcydzieło, które zrobiło na nim ogromne wrażenie. Quentin Tarantino nie ukrywa swojej fascynacji koreańskim reżyserem. Gdy usłyszałem, że Joon-ho będzie tutaj na spotkaniu, bez chwili zastanowienia wsiadłem w pierwszy samolot do Korei, powiedział na spotkaniu w ramach retrospektywy reżysera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan. Wyraźnie zawstydzony Joon-ho zgodził się z Tarantino, że to wielka przyjemność nareszcie poznać się osobiście. W jednym z wywiadów, Chris Evans (znany z filmów Marvela jako Kapitan Ameryka), który wystąpił w filmie Joon-ho z 2013 roku "Snowpiercer: Arka przyszłości", przytoczył rozmowę z Tarantino. Gdy dowiedział się, że będę grać u Bonga, wykrzyczał "O mój boże, ale Ci zazdroszczę. Kocham tego gościa!". Tym bardziej byłem podekscytowany na tę współpracę i nie myliłem się, powiedział Evans. Podobnie wypowiadali się też Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal i Paul Dano. Tarantino uwielbia filmy Koreańczyka do tego stopnia, że postanowił zorganizować w swoim kinie New Beverly Cinema w Los Angeles specjalną projekcję filmu "Okja" na taśmie 35 mm, mimo tego, że film był produkowany dla Netflixa. Bong Joon-ho nie krył wzruszenia, że to właśnie w tym miejscu może pokazać swój film na dużym ekranie. Na tegorocznym festiwalu w Cannes dwóch mistrzów spotkało się tego samego dnia na premierach swoich najnowszych filmów. Tarantino powrócił do Cannes po dziesięciu latach z filmem "Pewnego razu w...Hollywood", a Joon-ho z "Parasite", któremu niespecjalnie wróżono laury pamiętając bojkot "Okja" podczas poprzedniej edycji festiwalu. Koreańczyk nie mógł się spodziewać tego, że media okrzykną film Quentina Tarantino zaledwie przystawką przed daniem głównym w postaci "Parasite". Również jury festiwalu było pod wielkim wrażeniem koreańskiego filmu: "Parasite" pokonał "Pewnego razu w...Hollywood" walce o najważniejszą nagrodę - Złotą Palmę, którą jury przyznało mu jednogłośnie. Tarantino był obecny na premierze, a na rozdaniu nagród klaskał tak głośno, jak koreańska ekipa Joon-ho. "Parasite" w kinach od 20 września.
"No Halo" to zapowiedź nowego albumu kolektywu z San Marcos w Teksasie. Płyta "Ginger" ukaże się jutro, 23 sierpnia. Wcześniej grupa opublikowała "Boy Bye", "If You Pray Right" oraz "I Been Born Again". Autorem klipu, tak jak poprzednich jest Spencer Ford.W piosence udziela się Deb Never. Jak zapowiada lider bandu Kevin Abstract płyta "Ginger" będzie raczej z cyklu "Po prostu ciesz się tym, co jest przed Tobą". Brockhampton sami siebie nazywają pierwszym internetowym boy bandem. W kolektywie obecnie jest 14 osób. Kapele ma na koncie cztery duże wydawnictwa zatytułowane "Saturation" (2017), "Saturation II" (2017) , "Saturation III" (2017) oraz "Iridescence" (2018).
"We Can Be Heroes" to opowieść o grupie dzieciaków, które muszą połączyć siły, by uratować swoich rodziców superbohaterów i świat przed najeźdźcami z kosmosu. W filmie zagrają Christian Slater, YaYa Gosselin, Akira Akbar, Pedro Pascal oraz Priyanka Chopra. Poza tym producenci ogłosili też, że zatrudniono sporą liczbę mniej znanych aktorów. Są to Andrew Diaz, Andy Walken, Boyd Holbrook, Hala Finley, Isaiah Russell-Bailey, Lotus Blossom, Lyon Daniels, Nathan Blair, Sung Kang, Vivien Lyra Blair, Adriana Barraza, Brittany Perry-Russell, Christopher McDonald, J. Quinton Johnson, Hailey Reinhart oraz Dylan Henry Lau. Film powstaje dla Netfliksa. Robert Rodriguez napisał scenariusz, wyprodukuje film i zajmie się reżyserią.
"Irlandczyk" podobnie jak wcześniej "Roma" Alfonso Cuarona czy "Ballada o Busterze Scruggsie" Joela i Ethana Coenów to film, który miał trafić do kin zanim pojawi się na platformie. Problem polega na tym, że firmy AMC Theatres oraz Cineplex zajmujące się dystrybucją filmów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie chcą wyłączności do pokazywania filmu na trzy miesiące. Netflix nie chce się zgodzić na coś takiego zdając sobie sprawę, że po trzech miesiącach w kinach niewiele osób skusi się już na obejrzenie filmu na platformie. Zapewne wkrótce poznamy efekty negocjacji Netfliksa z dystrybutorami kinowymi. Film "Irlandczyk" powstał na podstawie książki "I Heard You Paint Houses" Charlesa Brandta. Scenariusz napisał Steve Zaillian. Produkcja opowiada o losach Franka "The Irishmana" Sheerana, mafijnego zabójcy podejrzewanego o zamordowanie jednego z przywódców Międzynarodowego Związku Transportowców, Jimmy'ego Hoffy. W tytułowego bohatera wciela się Robert De Niro. Al Pacino portretuje Hoffę. Joe Pesci gra mafijnego bossa, Russella Bufalino. W obsadzie znaleźli się ponadto Anna Paquin, Harvey Keitel, Bobby Cannavale, Ray Romano, Stephen Graham, Kathrine Narducci, Gary Basaraba, J.C. Mackenzie i Craig Vincent.
<<<   -   412  413  414  415  416  417  418  419  420   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES