KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Artysta znany z grupy Talking Heads kilka dni temu umieścił na Instagramie ilustrację pokazującą współpracowników na albumie "American Utopia". Ponieważ na zdjęciu znaleźli się sami mężczyźni, twórca od razu spotkał się z krytyką. Artysta przyznał się do winy i przeprosił za swoje zachowanie publikując na Instagramie list w tej sprawie. - Bardzo się cieszę, że żyjemy w świecie w którym toczy się ta dyskusja - napisał David Byrne. - Przykro mi, że choć sam uważam się za osobę czyniącą świat lepszym w tym akurat przypadku okazałem się częścią problemu. Nigdy nie myślałem o sobie jako o "jednym z tych gości". Ale najwyraźniej byłem w błędzie. Wasza reakcja dała mi dużo do myślenia. Longplay "American Utopia" ukaże się 9 marca. Nad brzmieniem czuwali Brian Eno i Rodaidh McDonald (The xx, King Krule). Na krążku udzielają się m.in. Jam City, Doveman czy Jack Penate. Z nowym materiałem David Byrne wystąpi na festiwalu Open'er 2018. Koncert odbędzie się 5 lipca 2017 roku. Oto tracklista "American Utopia": 1. I Dance Like This 2. Gasoline And Dirty Sheets 3. Every Day Is A Miracle 4. Dog’s Mind 5. This Is That 6. It's Not Dark Up Here 7. Bullet 8. Doing The Right Thing 9. Everybody’s Coming To My House 10. Here David Byrne to wokalista znany z Talking Heads, który od lat z powodzeniem prowadzi także solową karierę. Znany jest ponadto z wspólnych projektów z Brianem Eno. W ostatnich latach był zaangażowany również we współpracę z wieloma artystami, między innymi z Anną Calvi oraz De La Soul. Jego dyskografię zamyka longplay "Love This Giant" (2012) zrealizowany z St. Vincent.
Amerykański kompozytor napisał muzykę do wszystkich ośmiu części "Gwiezdnych wojen". Twórca najwyraźniej ma już dosyć gwiezdnej sagi. - J.J. Abrams przygotowuje się do reżyserii kolejnego filmu i mam nadzieję, że napiszę do niego muzykę - powiedział w wywiadzie dla radia KUSC John Williams. - To będzie dziewiąta cześć. Jak dla mnie w zupełności wystarczy. Muzykę do filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" skomponował Michael Giacchino. John Powell odpowiada natomiast za "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Kompozytor otrzymał swą 51. nominację do Oscara za muzykę do obrazu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Oznacza to, że ma najwięcej nominacji Akademii wśród wszystkich żyjący twórców. 85-letni Williams zdobył dotychczas 5 Oscarów - za "Szczęki", "Skrzypka na dachu", "E.T.", "Listę Schindlera" oraz oryginalną część "Gwiezdnych wojen". Pierwszą nominację otrzymał w 1968 roku za "Dolinę lalek".
Akcja komedii będzie rozgrywać się w środowisku związanym z marketingiem kosmetyków. Grupa spłukanych pań z Arizony postara się zrobić wszystko by dostać się do wielkiego świata kosmetycznych korporacji. Projekt opisywany jest jako połączenie "Gotowych a wszystko" i "Glengarry Glen Ross". Główne rolę zagrają Bellamy Young, Shelley Hennig oraz Kosha Patel. Vanessa Williams zagra Suzanne, szefową znakomitego zespołu ds. sprzedaży firmy Brava Natural. Produkują dla studia ABC Kayla Alpert i Jason Reed. Vanessa Williams ostatnio występowała w serialu "Bibliotekarze". Muzyczny dorobek 55-letniej Amerykanki zamyka płyta "The Real Thing" z czerwca 2009 roku.
Autorem "Harrow's Alley" jest Walter Newman, który był nominowany do Oscara za filmy "As w potrzasku" (1951), "Kasia Ballou" (1965) oraz "Bracia krwi" (1979). Tekst "Harrow's Alley" powstał w 1960 i mimo wielokrotnych prób nie udało się go nakręcić za życia autora. Walter Newman, który na napisanie scenariusza poświęcił 12 mieisięcy zmarł w 1993 roku. Akcja horroru rozgrywa się w XVII-wieczny angielskim miasteczku podczas epidemii dżumy. Bohaterami są dwaj mężczyźni próbujący przeżyć, sympatyczny naciągacz Ratsey i mający dobre chęci radny miejski Harry. Emma Thompson zajmie się produkcją filmu i być może także będzie pracować nad scenariuszem. Aktorka ma bowiem na koncie także scenariusze filmów "Bridget Jones 3" czy "Niania". Film "Harrow's Alley" powstanie dla telewizji HBO.
Album legendy hip-hopu, kolektywu Wu-Tang Clan, "Once Upon A Time In Shaolin", ukazał się w 2015 roku w tylko jednej fizycznej kopii. Kupił ją Martin Shkreli. Na podstawie umowy z Martinem Shkrelim, album "Once Upon A Time In Shaolin" nie może być komercyjnie wykorzystany przed 2103 rokiem. Można go jednak wydać za darmo albo odtwarzać podczas imprez. Nie wiadomo co stanie się teraz z albumem - prawdopodobnie zostanie wystawiony na licytację. Martin Shkreli stał się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w Ameryce po tym, jak nabył prawa do jednego z leków i podniósł jego cenę z 13,5 do 750 dolarów. W grudniu 2015 r. został aresztowany i oskarżony o oszukiwanie w latach 2009–2012 inwestorów funduszu hedgingowego MSMB i kradzież aktywów z założonej przez siebie w 2011 roku firmy biofarmaceutycznej Retrophin Inc. w celu spłacania inwestorów MSMB. Wyrok w sprawie ma zostać wydany 9 marca. Ostatnie dzieło Wu-Tang Clanu to album "The Saga Continues" z 2017 roku.
Amerykański raper trafił do szpitala we czwartek po tym jak stracił przytomność w domu. Niektóre źródła podawały informacje, że Rick Ross jest na oddziale intensywnej terapii, gdzie podtrzymywane są jego funkcje życiowe. Pojawiły się także wiadomości, że twórca przechodzi ciężkie zapalanie płuc. Koledzy Ricka Rossa od razu zaczęli składać mu życzenia powrotu do zdrowia, a nawet deklarowali modlitwę w jego intencji. Wśród życzliwych znaleźli się m.in. Snoop Dogg, Lil Wayne czy Missy Elliott. Po czterech dniach w szpitalu Rick Ross został odesłany do domu. Twórca będzie teraz dochodził do pełnego zdrowia pod opieką rodziny. 42-letni założyciel wytwórni Maybach Music Group ma na koncie 9 albumów. Ostatni to "Rather You Than Me" z 2017 roku.
Aktorka ma się wcielić w panią detektyw i przy okazji samotną matkę, która prześladowana jest przez klątwę. Pracami nad horrorem pokieruje Nicolas Pesce. Producentem dzieła jest Sam Raimi ("Martwe zło", "Kronika opętania"). Nicolas Pesce, który w 2016 roku zwrócił na siebie uwagę dramatem "Oczy matki", będzie pracował na podstawie scenariusza Jeffa Buhlera ("Nocny pociąg z mięsem"). Przypomnijmy, że produkcja ma już swoją historię. Zainteresowanie widzów i Hollywood rozpoczęło się od oryginalnego japońskiego horroru "Ju-on" (2002) Takashiego Shimizu, który doczekał się kilku sequeli oraz amerykańskiej przeróbki: "The Grudge - Klątwa" (2004), również w reżyserii Shimizu. W tej produkcji w głównej roli wystąpiła Sarah Michelle Gellar. Andrea Riseborough wystąpiła niedawno w serialu "Czarne lustro".
Bohaterką opowieści będzie młoda dziewczyna, która zaprzyjaźnia się z samotna wdową. W roli dziewczyny zobaczymy Maikę Monroe. Isabelle Huppert zagra wdowę. Początkujący aktor Graeme King wcieli się w chłopaka postaci Maiki Monroe. Ich związek pełen jest upadków i wzlotów. W filmie pojawią się także Chloe Moretz, Stephen Rea czy Colm Feore. Za scenariusz odpowiadają Neil Jordan i Ray Wright. Neil Jordan ma na koncie filmy "Śniadanie na Plutonie", "Koniec romansu" czy "Gra pozorów". Ostatnio twórca pracował przy serialu "Rodzina Borgiów".
48-letnia gwiazda podobno podpisała już kontrakt, na mocy którego będzie regularnie koncertować w Planet Hollywood w Las Vegas. Wcześniej w tym samym miejscu śpiewały Jennifer Lopez i Britney Spears. Gwen Stefani kilka dni temu była na koncercie Jennifer Lopez w Las Vegas, czym nie omieszkała pochwalić się na Instagramie. Wizyta ta miała właśnie związek z przyszłymi występami wokalistki. W ubiegłym roku wartą 100 milionów umowę na występy w Park Theater podpisała Lady Gaga. - To miasto Elvisa, Tony'ego Bennetta, Franka Sinatry, Eltona Johna, Judy Garland i Lizy Minnelli - komentowała wówczas Lady Gaga. - Moim wielkim marzeniem było występować w Vegas. Jestem zaszczycona, że dołączam do grona tak wspaniałych wykonawców. Gwen Stefani zasłynęła jako wokalistka zespołu No Doubt, z którym wylansowała hit "Don't Speak". Na koncie ma też trzy solowe płyty "Love. Angel. Music. Baby." (2004), "The Sweet Escape" (2006) i "This Is What the Truth Feels Like" (2016). 6 października 2017 roku ukazała się jej świąteczna płyta, "You Make it Feel Like Christmas".
"Czarne lustro" to produkcja, która ukazuje różne historie dotyczące współczesnych zagrożeń. Każdy z odcinków to inna opowieść. Najpierw powstały dwa brytyjskie sezony oraz specjalny, świąteczny odcinek, a następnie cykl przejął Netflix. W epizodach wystąpili m.in. Rosemarie Dewitt, Georgina Campbell, Jesse Plemons, Daniel Kaluuya, Toby Kebbell, Jodie Whittaker, Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Jon Hamm, Bryce Dallas Howard czy Letitia Wright. Informację o piątym sezonie można znaleźć na oficjalnym Twitterze produkcji. Poszczególne odcinki serialu do tej pory reżyserowali m.in. Joe Wright, Dan Trachtenberg, John Hillcoat, Tim Van Patten, David Slade czy Jodie Foster. Twórcą "Czarnego lustra" jest Charlie Brooker. Netflix zapowiedział, że wyda w tym roku na produkcję filmowa 8 miliardów dolarów. Powstanie w ten sposób około 700 dzieł.
Album "Nudes" na którym znalazły się akustyczne piosenki trafił do fanów 2 marca. Teraz grupa podzieliła się teledyskiem do kompozycji "Goodnight, Irene", która jest coverem Leadbelly. Zarówno w w nagraniu jak i w teledysku udziela się Roger Waters. Klip zrealizowany w Electric Lady Studios można zobaczyć poniżej. Siłą napędową formacji Lucius są dwie charyzmatyczne wokalistki Jesse Wolfe oraz Holly Laessig, które poznały się w 2005 r. w Berklee College of Music. Do tego duetu dołączył Andrew Burri, Peter Lalish oraz Dan Molad. Ostatnie wydawnictwo pań to "Good Grief" z 2016 roku. Roger Waters w ubiegłym roku wydał longplay "Is This the Life We Really Want?". Pierwszy od 25 lat album byłego członka Pink Floyd ukazał się 2 czerwca. W studiu byłego Anglika wspierał producent Nigel Godrich (Radiohead, Beck), który nie tylko czuwał nad brzmieniem, ale także grał na klawiszach i gitarze. Wśród współpracowników znaleźli się ponadto perkusista Joey Waronker (Atoms For Peace) oraz członkowie brooklyńskiej indiepopowej formacja Lucius. Poprzedni regularny longplay Rogera Watersa to "Amused to Death" z września 1992 roku. W 2005 artysta wydał operę "Ça Ira".
Imienny album August Greene ukaże się 9 marca nakładem Amazona. Ma płycie znajdzie się 11 "optymistycznych kompozycji celebrujących czarną społeczność". Krążka można już posłuchać pod tym adresem. Oto tracklista "August Greene": 1. Meditation 2. Black Kennedy 3. Let Go 4. Practice 5. Fly Away 6. Aya 7. Piano Interlude 8. No Apologies 9. The Time 10. Optimistic 11. Swisha Suite Utworu "Black Kennedy" można posłuchać tutaj. Muzycy nie kryją, że w piosence słychać wpływy J Dilli. - Przypomina nam wspaniałe czasy, które spędziliśmy, tworząc z nim muzykę - mówi Riggins. Common, Glasper i Riggins współpracowali wcześniej przy nagraniu "Letter to the Free" do dokumentu Avy DuVernay, "13th". Common to raper a ostatnio często także aktor. Niedawno wystąpił w obrazach "Legion samobójców", "Barbershop: Na ostro" i "John Wick 2", a wcześniej chociażby w serialu "Hell on Wheels: Witaj w piekle". Zapowiedział też udział w thrillerze "Three Seconds" z Rosamund Pike i Clive'em Owenem, dramacie "Saint Judy" z Michelle Monaghan oraz romantycznej komedii "Best Day of My Life" z Renée Zellweger. Najnowszy album artysty, "Black America Again", ukazał się w listopadzie 2016 roku. Robert Glasper to jeden z najważniejszych muzyków jazzowych XXI wieku. Trzykrotny zdobywca nagrody Grammy - za album "Black Radio", utwór "Jesus Children of America" oraz ścieżkę dźwiękową do filmu o Milesie Davisie. Wielokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych wyróżnień, wciąż nie przestaje poszukiwać w muzyce "nowych lądów". Glasper to pianista, dla którego równie naturalne będzie nagranie coveru piosenki Kurta Cobaina, co współpraca z Eryką Badu, Norą Jones i Q-Tipem. Jego twórczość wymyka się szufladkowaniu i czerpie garściami nie tylko z jazzu, ale również soulu, hip-hopu, R&B i rocka. Jak dotąd Robert Glasper realizował swoje niewyczerpane pomysły pod szyldami Robert Glasper Trio i Robert Glasper Experiment.
Informacja jest o tyle wiarygodna, że podał ją Arnold Schwarzenegger. - Zaczynamy zdjęcia w czerwcu, powinniśmy skończyć w połowie października - mówi Arnold Schwarzenegger. - Bardzo się cieszę na powrót T-800. Tim Miller zajmie się reżyserią, a Jim Cameron będzie nadzorował całość. Film ma być z jednej strony początkiem nowej trylogii o Terminatorze a z drugiej będzie sequelem obrazu Jamesa Camerona "Terminator 2: Dzień sądu". W obsadzie pojawi się także Linda Hamilton jako Sarah Connor. Seria zaczęła się od produkcji "Terminator" z 1984 roku. Za kamerą stanął James Cameron, a w roli głównej wystąpił Arnold Schwarzenegger. Największym sukcesem okazał się "Terminator 2: Dzień sądu" z 1991 roku. Obraz pochłonął 102 miliony dolarów (po uwzględnieniu inflacji to około 180 milionów dolarów). W tych czasach był to wręcz kosmiczny budżet, ale produkcja zaoferowała widzom wiele efektów specjalnych, które później były masowo wykorzystywane przez inne dzieła. W kinach film zarobił 580 milionów dolarów. W obsadzie - poza Arnoldem Schwarzeneggerem w roli T-800 - znaleźli się Edward Furlong (jako młody John Conor), Linda Hamilton (Sarah Connor) i Robert Patrick (terminator T-1000). Po nim nakręcono - w 2003 roku - obraz "Terminator 3: Bunt maszyn", a 6 lat później "Terminator: Ocalenie". Najnowszy film to "Terminator: Genisys" z 2015 roku. Żaden nie powtórzył sukcesu obrazu "Terminator 2: Dzień sądu".
Utwór pochodzi z płyty "Przechodzień o wschodzie", która ukazała się we wrześniu 2017 roku. Po świetnie przyjętych piosenkach "Twoje motylki" i "Co się z nami stało" Strachy na Lachy prezentują kolejną odsłonę tej płyty. "Obłąkany obłok" to liryczny utwór, w którym metaforom Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. W utworze pojawia się także głos itmisslilly - Kasi Golomskiej, młodej wokalistki, znanej z zespołu Lilly Hates Roses. Jej subtelny głos w połączeniu z charakterystycznym wokalem Grabaża buduje niezwykły, intymny nastrój. Całość ilustruje teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka - pojawiają się w nim Grabaż i itmisslilly, a zdjęcia dwóch skrajnie odmiennych krajobrazów budują oryginalną historię miłosną. Płyta "Przechodzień o wschodzie" jest pierwszą od 4 lat premierą grupy Strachy na Lachy. Na albumie znajduje się dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Nie zabrakło też utworów ostrzejszych, rockowych, elementów elektronicznych, a także inspiracji znanych z wcześniejszych płyt formacji. Tak eklektyczny album zaskakuje swoją spójnością, a towarzyszące muzyce teksty Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.
Michael Sheen wziął wczoraj w Londynie udział w imprezie March4Women poświęconej równouprawnieniu. - Musimy to ustalić raz na zawsze - mówi Michael Sheen. - Niezależnie od pracy jaką wykonujesz, niezależnie od tego w jakim biznesie pracujesz pensja dla ludzi wykonujących te same obowiązki musi być taka sama. W tej chwili jest dobry moment by poruszyć te kwestie, ale musimy zrobić wszystko by nie był to tylko moment. By stało się to powszechną zasadą. Dyskusję o równouprawnieniu, szczególnie w przemyśle rozrywkowym, nabrały nowej energii po tym jak wyszła na jaw informacja, że za dodatkowe zdjęcia do filmu "Wszystkie pieniądze świata" Mark Wahlberg zarobił 1,5 miliona dolarów, a jego partnerka - czterokrotnie nominowana do Oscara Michelle Williams, za tę samą pracę (oboje spędzili na planie tyle samo dni) dostała niespełna tysiąc dolarów. Po nagłośnieniu sprawy Wahlberg postanowił przekazać 1,5 miliona dolarów na rzecz ruchu Time's Up i zrobił to w imieniu Michelle Williams. Ponadto firma WWE, która reprezentuje Wahlberga, Williams i reżysera Ridleya Scotta, zapowiedziała darowiznę w wysokości 500 tysięcy dolarów. O równouprawnieniu mówiła wczoraj także laureatka Oscara Frances McDormand. Poza Michaelem Sheenem w wydarzeniu March4Women uczestniczyli także burmistrz Londonu Sadiq Khan, praprawnuczka sufrażystki Emmeline Pankhurst, Helen Pankhurst, aktorka Anne Marie-Duff oraz piosenkarka Natalie Imbruglia.
"You Must Love Me" w wersji Lany Del Rey trafi na album "Unmasked: The Platinum Collection", który zostanie wydany z okazji 70. urodzin Andrew Lloyda Webbera. Piosenka, której można posłuchać poniżej pochodzi z filmu i musicalu "Evita". - Andrew Lloyd Webber jest jedną z moich największych inspiracji - mówi Lana Del Rey. - Nagranie tego utworu to było spełnienie marzeń. Tę piosenkę uwielbiam szczególnie, ze względu na jej unikatową melodię. Album "Unmasked: The Platinum Collection" ukaże się 16 marca. Na płycie usłyszymy także Toma Jonesa, Boyzone czy Nicole Scherzinger. Lana Del Rey zasłynęła singlami "Video Games" i "Born to Die", które promowały album "Born To Die". Słuchaczy zachwycił nieco staromodny styl artystki i jej ciepły, głęboki głos. Inne jej przeboje to "Summertime Sadness", "National Anthem" i "Dark Paradise". Najnowsza płyta artystki, "Lust for Life", miała premierę 21 lipca 2017 roku. Andrew Lloyd Webber jest laureatem Oscara za muzykę do filmu "Evita". Twórca zasłynął spektaklami "Jesus Christ Superstar", "Koty" czy "Upiór w operze".
Kasabian wybiera się w najbliższym czasie w trasę koncertową w Anglii. Grupa zagra koncerty m.in. w Royal Albert Hall w Londonie. Nie wszystkim fanom udało się kupić bilety, a szczególnie pokrzywdzona okazała się Samantha Sugden, która odczekała swoje w kolejce a biletu nie dostała. Najgorsze, że jej chłopak Gavin Baron obiecał jej oświadczyny podczas koncertu. Gdy członkowie Kasabian usłyszeli o sprawie ufundowali bilety dla pary. - Początkowo brzmiało to nieco niedorzecznie - wspomina basista Chris Edwards. - Ale jak zobaczyliśmy kolejki, uznaliśmy, że trzeba docenić ludzi kochających muzykę. - Nie moKasabiangłem uwierzyć w ofiarność zespołu - mówi Gavin Baron. - Na początku był to tylko żart, ale teraz wygląda to całkiem poważnie. Zaoszczędziłem pieniądze na właściwy pierścionek. Chce się jej oświadczyć jak trzeba. Zasłużyła na to. Grupa Kasabian istnieje od 1997 roku, ale swój imienny debiut wydała dopiero w 2004. Krążek trzykrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii. W dotychczasowej karierze sprzedali blisko 6 milionów płyt. Na koncie mają aż 7 nagród magazynu NME, 4 statuetki Q Awards i nagrodę Brit Award. Ostatni album zespołu "For Crying Out Loud" ukzała sie w 2017 roku.
"Kształt wody" jak do tej pory przyniósł 57 milionów dolarów i jest to najlepszy wynik dla oscarowego zwycięzcy do pięciu lat. Ubiegłoroczny triumfator, "Moonlight", zarobił 22 miliony dolarów. "Spotlight" (2016) przyniósł 45 milionów. "Birdman" (2015) osiągnął 37 milionów, a "Zniewolony. 12 Years a Slave" zarobił 50 milionów dolarów. "Kształt wody" to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W rolach głównych występują Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg oraz Doug Jones. Film "Kształ wody" otrzymał cztery Oscary: za najlepszy film, reżyserię, scenografię oraz muzykę.
Liczba osób opowiadających się za ograniczeniem dostępu do broni w ostatnich miesiącach rośnie w USA lawinowo. Coraz więcej gwiazd filmowych i estradowych dołącza do ruchów żądających zmiany prawa. Jest wśród nich Justin Bieber, który na Twitterze wezwał do uczestnictwa w Marszu Dla Naszego Życia. 24 marca studenci z całych Stanów zbiorą się w Waszyngtonie by wpłynąć na polityków. Przy okazji Justin Bieber zachęca też do podpisania petycji dotyczącej ograniczeń w dostępie do broni. Studenci domagają się większej kontroli w dostępie do broni i zakazu sprzedaży broni maszynowej. W ubiegłym miesiącu na Florydzie 17 ludzi zginęło po tym jak były uczeń otworzył ogień w Marjorie Stoneman Douglas High School. Mężczyzna użył broni maszynowej. Justin Bieber to czołowa postać show-biznesu. Już w 2011 roku "Forbes" umieścił go na drugim miejscu listy najlepiej opłacanych artystów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. W listopadzie 2016 Kanadyjczyk gościł w Krakowie. Jego ostatni album "Purpose" miał premierę 13 listopada 2015 roku.
Numer zapowiada album George'a FitzGeralda, który trafi do sklepów już 9 marca. Płyta "All That Must Be" ukaże się nakładem Double Six Records. Piosenki "Outgrown" można posłuchać poniżej. George FitzGerald to jeden z najpopularniejszych DJ-ów sceny house i bass, którego utwór "Child" stał się wielkim tanecznym przebojem 2012. Przez kilka lat FitzGerald wydawał w cenionych labelach Hotflush i Aus Music, by wreszcie znaleźć się w Double Six - tanecznej odnodze Domino. Od kilku sezonów FitzGerald - londyńczyk na stałe rezydujący w Berlinie - jest gościem najlepszych elektronicznych festiwali na świecie. Bonobo łączy świat klasycznej elektroniki z ciepłymi brzmieniami jazzu, soulu i pop. Wkrótce po wydaniu swojego pierwszego krążka w 2000 roku, Brytyjczyk został nazwany pionierem nurtu downtempo. Jego najnowsza, wydana przez Ninja Tune płyta "Migration" została nominowana do tegorocznych nagród Grammy. Artysta pojawi się w tym roku na festiwalu Audioriver. Impreza odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 w Płocku.
Podczas uroczystości, która jest zaplanowana na 12 marca królowa Elżbieta i Meghan Markle po raz pierwszy pojawią się razem publicznie. Wydarzenie poświęcone będzie "oddaniu królowej dla Wspólnoty", która liczy obecnie 2,5 miliarda ludzi. Na uroczystości w Westminster Abbey pojawi się także książę Karol, książę William oraz książę Harry. W ceremonii wezmą udział także premier Theresa May oraz 800 uczniów. Liam Payne ma na koncie kilka singli. Ostatni z nich to "For You" nagrany z Ritą Ora na potrezby filmu "Nowe oblicze Greya" Ostatni longplay One Direction, "Made in the A.M.", ukazał się 13 listopada 2015 roku. To pierwszy krążek nagrany przez grupę jako kwartet, po tym, jak w marcu 2015 roku jej szeregi opuścił Zayn Malik. Obecnie zespół zrobił sobie przerwę, a wokaliści zajęci są solowymi projektami.
Bohaterami "Roseanne" są członkowie niezamożnej, mieszkającej w małym miasteczku wielodzietnej rodziny. Cykl, który wznowiono po wieloletniej przerwie, rozpocznie się specjalnym, godzinnym odcinkiem. Będzie go można zobaczyć po raz pierwszy 27 marca. Łącznie widzowie otrzymają 9 epizodów, które nakręcono w Studio City w Kalifornii. Do swych ról wraca cała obsada, co oznacza, że na ekranie pojawią się Roseanne Barr jako Roseanne Conner, John Goodman jako Dan Conner, Laurie Metcalf jako Jackie Harris, Lecy Goranson jako Becky Conner-Healy, Sara Gilbert jako Darlene Conner, Michael Fishman jako D.J. Conner, Emma Kenney jako Harris Conner-Healy, Ames McNamara jako Mark Conner-Healy i Jayden Rey jako Mary Conner. Sarah Chalke, która wcieliła się w Becky w późniejszych sezonach, też otrzymała angaż.
Producenci Oscarów mają zwyczaj informować przed uroczystością o gwiazdach, które będą występować. Minikoncert Eddiego Veddera udało im się jednak utrzymać w tajemnicy. Lider Paerl Jam wykonał na żywo piosenkę Toma Petty'ego "Room at the Top". Podczas występu wokalisty wyświetlane były sylwetki osób związanych z filmem, które zmarły w 2017 roku. Poniżej można zobaczyć klip z tego wydarzenia. Dwie solowe płyty Eddiego Veddera to "Into the Wild" z 2007 roku i "Ukulele Songs" z 2011. Dorobek Pearl Jam, flagowej kapeli gatunku grunge, zamyka "Backspacer" z września 2009 roku. W sierpniu 2016 minęło 25 lat od wydania bestsellerowego debiutu ekipy z Seattle "Ten". Wiosną 2017 roku zeEddie Vedderspół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
Jak dowiadujemy się ze zwiastuna na czela państwa stoi teraz Claire Underwood. Poza Robin Wright w serialu graja także Michael Kelly, Diane Lane, Greg Kinnear, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Cody Fern, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. "House Of Cards" opowiadał o polityku, Franku Underwoodzie, który nie przebiera w środkach, pnąc się po szczeblach kariery w Waszyngtonie. W nowej odsłonie śledzić będziemy poczynania jego żony, Claire (Robin Wright). W związku z aferą obyczajową związaną a Kevinem Spaceyem Netflix zdecydował o realizacji tylko ośmiu odcinków nowej serii. "House of Cards" trafi na platformę jesienią. Za produkcję odpowiadają Melissa James Gibson, Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher​, Joshua Donen​, Dana Brunetti​, Eric Roth​, Michael Dobbs​ oraz Andrew Davies​.
Oprócz Guillermo del Toro Akademia Filmowa doceniła także Alexandre'a Desplata za muzykę oraz Paula D. Austerberry'ego za scenografię. "Kształt wody" to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W rolach głównych występują Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg oraz Doug Jones. Po 14 nominacjach wreszcie swojego Oscara otrzymał Roger Deakins za film "Blade Runner 2049". Nie było zaskoczeń wśród nagród aktorskich. Laury odebrali Gary Oldman za "Czas mroku", Frances McDormand za "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", Sam Rockwell za "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" i Allison Janney za "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Zgodnie z oczekiwaniami w kategorii filmu animowanego wygrał "Coco" a nie bliższy naszemu sercu polski "Twój Vincent". Dość niespodziewanie nagrodę za krótkometrażową animację otrzymał koszykarz Kobe Bryant za film "Dear Basketball". Gospodarzem gali był Jimmy Kimmel. Oto pełna lista nagrodzonych: Film "Kształt wody" Aktor Gary Oldman - "Czas mroku" Aktorka Frances McDormand - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Aktor drugoplanowy Sam Rockwell - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Aktorka drugoplanowa Allison Janney - "I, Tonya" Animacja "Coco" Reżyser Guillermo del Toro - "Kształt wody" Scenariusz adaptowany James Ivory - "Tamte dni, tamte noce" Scenariusz oryginalny Jordan Peele - "Uciekaj!" Film nieanglojęzyczny "Fantastyczna kobieta" (Chile) Dokument "Ikar" Piosenka Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez - "Remember Me" ("Coco") Muzyka Alexandre Desplat - "Kształt wody" Zdjęcia "Blade Runner 2049" Montaż "Dunkierka" Efekty specjalne "Blade Runner 2049" Dźwięk "Dunkierka" Montaż dźwięku "Dunkierka" Scenografia "Kształt wody" Kostiumy "Nić widmo" Charakteryzacja "Czas mroku" Film krótkometrażowy "The Silent Child" Dokument krótkometrażowy "Heaven Is a Traffic Jam on the 405" Animacja krótkometrażowa "Dear Basketball"
<<<   -   784  785  786  787  788  789  790  791  792   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES