KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

"Iniemamcnych" widzowie mogli poznać w roku 2004. Animacja opowiada o przygodach Boba Parra - znanego też jako Pan Iniemamocny. Był on kiedyś jednym z najpopularniejszych superbohaterów. Jego głównym zadaniem była walka ze złem i ratowanie życia bezbronnych obywateli miasta. Piętnaście lat później, Pan Bob Parr i jego żona Elastyna (niegdyś także superbohaterka), są już na emeryturze i prowadzą życie zwykłych śmiertelników: wraz z trójką dzieci mieszkają na przedmieściu i wspominają czasy swojej świetności. Aż do dnia, gdy Pan Iniemamocny odbiera telefon, który postawi na głowie jego dotychczasowe spokojne życie. W sequelu, pierwsze skrzypce odgrywać będzie Elastyna (głos Holly Hunter). Bob (Craig T. Nelson) zostaje w domu i zajmuje się dziećmi - Violet (Sarah Vowell), Dashem (Huck Milner) oraz małym Jackiem. Elastyna, z pewną pomocą swojej niezwykłej rodziny i Frozone'a (Samuel L. Jackson) musi stawić czoła nowemu złoczyńcy. Jest także mały, roześmiany Jack, który nie potrafi jeszcze kontrolować swych supermocy. Premiera planowana jest na lato 2018 roku. Minizapowiedź produkcji Pixara można obejrzeć poniżej. Reżyserią sequela "Iniemamocnych" zajmuje się twórca pierwszego filmu - Brad Bird. Obraz przyniósł aż 633 miliony dolarów wpływów w box office. Zdobyła także Oscara dla najlepszej pełnometrażowej animacji.
Nad niezatytułowanym na razie obrazem pracuje Noah Baumbach ("Greenberg", "Opowiesci o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)"). Szczegóły fabuły nie zostały ujawnione. Baumbach pisze scenariusz i planuje zająć się reżyserią. Projekt powstanie dla Netfliksa. W obsadzie znaleźli się podobno także Merritt Wever i Azhy Robertson. Bohaterem najnowszego filmu Noah Baumbacha - "Opowiesci o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)" - jest Harold Meyerowitz (Dustin Hoffman), nowojorski artysta, który zostaje wyróżniony podczas gali w MOMA, Muzeum Sztuki Współczesnej. Z tej okazji zjeżdża się cała rodzina, która nie widziała się od lat: Matthew (Ben Stiller), Jean (Elizabeth Marvel) i Danny (Adam Sandler) oraz córka Danny'ego, Eliza (Grace Van Patten). Laura Dern ostatnio można było oglądać w serialu "Twin Peaks". W grudniu zobaczymy ją w superprodukcji "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", gdzie pojawi się u boku Adama Drivera. Scarlett Johansson niedawno zajęta była pracą przy filmie "Wyspa psów" Wesa Andersona. Aktorka potwierdziła udział w obrazie "Reflective Light".
Nowa odsłona opowiadać będzie o paskudnej zbrodni, do której doszło w Ozarks. Mahershala Ali zagra Wayne'a Haysa, detektywa policji stanowej. Carmen Ejogo otrzymała główną rolę kobiecą i wcieli się w Amelię Reardon, nauczycielkę za Arkansas, powiązaną z dziećmi, które zaginęły w 1980 roku. Kraina Ozark znajduje się w środkowej części USA, terenie otoczonym przez rzeki: Missouri, Arkansas i Missisipi. Ostatnio Netflix zrealizował rozgrywający się na tych terenach serialowy thriller "Ozark" z Jasonem Batemanem i Laurą Linney w rolach głównych. Nic Pizzolatto, twórca cyklu, ponownie będzie pracować nad projektem. Zadebiutuje też jako reżyser. Za kamerą stanie również Jeremy Saulnier ("The Green Room"). Carmen Ejogo ma na koncie udział w filmach "Selma", "Noc oczyszczenia: Anarchia", "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" czy "Obcy: Przymierze". Ostatnio można było ją oglądać w serialu "The Girlfriend Experience".
Nagranie pochodzi z ostatniej płyty Paramore, "After Laughter". Za reżyserię wideo odpowiada członek zespołu Zac Farro. W klipie widzimy wokalistkę grupy, Hayley Williams, przemierzającą ulice Nowego Jorku. Przez cały czas otaczają ją ludzie z uśmiechniętymi animowanymi buźkami zamiast twarzy. Z efektem można zapoznać się poniżej. Rockowa grupa Paramore na koncie ma przeboje "Misery Business", "Crushcrushcrush", "Decode", "Monster", "Still Into You" czy "Ain't It Fun". Ich album "Riot!" z 2007 roku pokrył się podwójną platyną. Najnowszy longplay "After Laughter" miał premierę 12 maja 2017 roku.
Tytuł składanki pochodzi od wypowiedzi wielkiej gwiazdy amerykańskiej telewizji, Stephena Colberta, który zapowiadając występ Green Day w swoim programie, użył sformułowania "God's favorite band" - Ulubiony zespół Pana Boga. Mając na koncie tyle przebojów, co wspaniałe amerykańskie trio Green Day, wybór kilkunastu największych to na pewno trudne zadanie. Jednak udało się. Album "Greatest Hits: God's Favorite Band" zawiera 20 hitów z ponad 30-letniej historii kapeli, a także dwie nowe piosenki! To druga pozycja z cyklu "The Best Of..." w dorobku Billego Joe Armstronga, Mike'a Dirnta i Tre Coola. Pierwsza, "International Superhits!", ukazała się 16 lat temu. Na kompilacji zamieszczono megaprzeboje Amerykanów "Basket Case", "American Idiot" i "Wake Me Up When September Ends", a także coś nowego. Atrakcją wydawnictwa są dwie wcześniej niepublikowane kompozycje - "Back In The USA" oraz nowa wersja pochodzącego z ostatniej studyjnej płyty "Revolution Radio" piosenki "Ordinary World" z gościnnym udziałem gwiazdy country Mirandy Lambert. Pierwsze z wymienionych nagrań, okraszone ciekawym teledyskiem, można sprawdzić poniżej. W wideo Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt i Tre Cool wracają do at 50., by przekonać się, że amerykański sen to bujda. Składanka już jest dostępna w sprzedaży. Green Day ma na koncie ponad 75 milionów sprzedanych płyt, w tym "Dookie"(1994) i "American Idiot" (2004), które zakupiło ponad 30 milionów fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do Rock and Roll Hall of Fame. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy.
Głowna nagroda przypadła węgierskim twórcom za kameralny melodramat, którego bohaterami są starszy niepełnosprawny mężczyzna oraz dziewczyna z zespołem Aspergera. Tych dwoje połączy identyczny sen, w którym pojawiają się jelenie. Akcja filmu rozgrywa się w rzeźni. Srebrną Żabę otrzymał film "Niemiłość" w reżyserii Andreja Zwiagincewa ze zdjęciami, których autorem jest Michaił Krichman. Brązową Żabę dostał obraz "Najpierw zabili mojego ojca" w reżyserii Angeliny Jolie ze zdjęciami Anthony'ego Dod Mantle. Najlepszym polskim filmem wybrano produkcję "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Laureatami zostali Maria Sadowska (reżyseria) i Michał Sobociński (operator). Tym razem przyznano aż dwie Złote Żaby za filmy dokumentalne. Trafiły one do Ricardo Garfiasa za "Potentiae" oraz do Niny Badoux za "Radio Kobani". Za osiągnięcia w dziedzinie wideoklipów nagrodzono Wayne'a Ishama, który nakręcił teledyski m.in. dla Madonny, The Rolling Stones, Bon Jovi, Willa Smitha czy Metalliki. W konkursie debiutów operatorskich główną nagroda trafia do Marii von Hausswolff za film "Winter Brothers". W konkursie debiutów reżyserskich zwyciężył Janus Metz za film "Borg/McEnroe". Nagrody specjalne otrzymali scenograf Adam Stockhausen ("Grand Budapest Hotel", "Most szpiegów "), reżyser Philip Noyce ("Czasu Patriotów", "Kolekcjoner kości") oraz producentka Paula Wagner ("Ostatni samuraj", "Vanilla Sky", "Walkiria"). Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał operator John Toll ("Braveheart", "Vanilla Sky"). 26. Festiwal Camerimage tez odbędzie się w Bydgoszczy.
Malcolm Young urodził się w Szkocji, ale w wieku 10 lat przeniósł się do Australii. Tam w Sydney roku 1973 wraz z bratem Angusem założył kapelę AC/DC, jedną z najważniejszych w historii muzyki. Wraz z zespołem Malcolm Young nagrał kilkadziesiąt płyt w tym takie przeboje jak "Highway to Hell", "Thunderstruck", "Back in Black", "Hells Bells" czy "Let There Be Rock". W 2014 artysta zrezygnował z udziału w kapeli z powodów problemów ze zdrowiem. - Pozostawiasz po sobie twórczość, która będzie z nami na zawsze - napisał na Facebooku brat Malcolma, Anguys Young. - Dobrze się spisałeś. Malcolma Younga w kapeli zastąpił bratanek Stevie Young. W 2015 roku kapela zagrała w Polsce.
Za reżyserię wideo odpowiada Jonas Åkerlund, znany ze współpracy z Lady Gagą, Metallicą, Beyoncé czy Taylor Swift. Dzięki teledyskowi możemy sprawdzić, czy wokalista Queens Of The Stone Age, Josh Homme, jest dobrym tancerzem. Wideo znajduje się poniżej. "The Way You Used To Do" promuje najnowszy album Queens of the Stone Age, "Villains". Longplay miał premierę 25 sierpnia 2017 roku. Za produkcję materiału odpowiadał Mark Ronson (Amy Winehouse, Bruno Mars). Grupa Queens of the Stone Age proponuje mieszankę hard rocka, rock alternatywnego i stoner rocka. Zespół działa od 1996 roku.
Reżyser Rian Johnson potwierdził, że jego obraz trwa 150 minut, co oznacza, że z reklamami w kinie spędzimy blisko 3 godziny. - Disney dał nam całkowitą swobodę - poinformował twórca. - Praca była bardzo organiczna, zupełnie jak przy starych filmach. Przypomnijmy, iż premierę filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" zaplanowano na 14 grudnia. W obsadzie oprócz Boyegi znaleźli się Daisy Ridley, Carrie Fisher, Mark Hamill, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Ponadto na ekranie pojawią się Benicio Del Toro, Laura Dern i Kelly Marie. Rian Johnson odpowiada za reżyserię, jak i scenariusz. Kathleen Kennedy i Ram Bergman są producentami. W obrazie, w roli szturmoców, występują podobno książęta Harry i William.
Nadchodzący, składający się z 16 epizodów 6. sezon cyklu rozgrywającego się w środowisku gwiazd country będzie ostatnim. Jego premierę wyznaczono na 4 stycznia. Widzowie otrzymają dwie części - finał planowany jest na lato 2018 roku. Przypomnijmy, że cztery odsłony zrealizowała stacja ABC, następnie projekt przejął kanał CMT. Bohaterką "Nashville" jest Rayna Jaymes (Connie Britton), 40-letnia gwiazda country, która musi konkurować z młodą Juliette Barnes (Hayden Panettiere). W obsadzie byli również Charles Esten, Sam Palladio, Jonathan Jackson, Lennon Stella, Maisy Stella i Chris Carmack.
Dzieło powstanie na podstawie książki A.J. Wolfe'a. Akcja powieści rozgrywa się w środowisku przestępczości zorganizowanej. Bohaterem jest detektyw z Północnej Kalifornii, który rozpracowuje kartel narkotykowy, nie ujawniając rodzinie, że pracuje pod przykrywką. Scenariusz adaptacji pisze Fredrick Kotto. Produkcją zajmą się Nicole Clemens i Kevin Cotter. Mahershala Ali znany jest ze swej oscarowej roli w dramacie "Moonlight", a także z seriali "House of Cards" czy "Luke Cage". Współpracował również przy cyklu "Treme". Niedawno potwierdzono jego udział w trzecim sezonie "Detektywa".
Katy Perry starała się o wizę i ku swemu zaskoczeniu otrzymała negatywną odpowiedź. Okazało się, że władze Chin postanowiły nie wpuszczać wokalistki do kraju po kontrowersyjnym show, jaki dała w 2015 roku. Chodzi o występ w Tajpej, podczas którego miała na sobie flagę Tajwanu oraz sukienkę ze słonecznikami, kojarzącymi się z rewolucją słoneczników - demonstracją po ogłoszeniu przyspieszenia ratyfikacji porozumienia handlowego z Chińską Republiką Ludową. - Każdy artysta, który stara się o chińską wizę, zostaje dokładnie sprawdzony, łącznie z wpisami w mediach społecznościowych - komentuje informator "Page Six". - Kiedyś Maroon 5 dostali kilkuletni zakaz, ponieważ jeden z członków zespołu złożył Dalai Lamie urodzinowe życzenia na Twitterze. Katy Perry zasłynęła przebojem "I Kissed a Girl". Na koncie ma także takie popularne numery jak "California Gurls", "Teenage Dream", "The One That Got Away" czy "Roar" i "Dark Horse". Jest jedną z najbardziej dochodowych wokalistek. Jej płyty rozeszły się w nakładzie 100 milionów egzemplarzy. Najnowszy album Amerykanki, "Witness", ukazał się 9 czerwca 2017 roku.
Grupa Calpurnia przygotowuje debiutancką EP-kę. Sesja odbywa się w Royal Mountain Records. W nagraniach młodą kapelę wspiera Cadien Lake James znany z indierockowej formacji Twin Peaks. W jednym z wcześniejszych wywiadów Finn Wolfhard wyznał, że uwielbia muzykę z lat 80. i 90., a wśród inspiracji wymienił Nirvanę, Joy Division i New Order. Młodzi muzycy z Calpurnia jakiś czas temu pokusili o cover jednej z piosenek Twin Peaks - "Wanted You". Grali też przeróbki Nirvany, New Order i Maca DeMarco. Akcja drugiego sezonu "Stranger Things" rozgrywa się blisko rok po wydarzeniach z pierwszej części. Ponownie znajdujemy się w miasteczku Hawkins, w stanie Indiana. Po powrocie Willa z alternatywnej rzeczywistości (Upside Down) wydaje się, że wszystko wróciło do normy. To jednak tylko pozory. Do swych ról wrócili Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Winona Ryder i David Harbour. Nad muzyką do popularnej produkcji science fiction czuwali ponownie Kyle Dixon i Michael Stein, członkowie zespołu S U R V I V E. Serial można oglądać na Netfliksie.
Oprócz Margaret na dużym ekranie zobaczymy również Wojtka Zielińskiego, Wojtka Sikorę oraz Leę Aksinowicz. Za kamerą stanął Kondrad Aksinowicz, z którym artystka współpracuje już od jakiegoś czasu, m.in. przy teledysku hitowego "What You Do". - To, co mnie urzekło w tym projekcie to połączenie wątku fabularnego z dwiema niezależnymi od siebie piosenkami, które przez muzykę, klimat i słowa i wątek fabularny łączą całość w spójnie opowiedzianą historię - mówi reżyser. Zapowiedź można znaleźć pod tym adresem. - Muszę się przyznać, że za każdym razem kiedy oglądam ten film oraz kiedy słucham tych piosenek.. czuje się bardzo skrępowana - dodaje Margaret. - Ściągam z siebie modowe fatałaszki i otwieram się przed Wami totalnie. Wypowiadam słowa proste, ale bardzo mocne, nacechowane ogromnymi emocjami. To mnie bardzo onieśmiela. Dlatego zapraszam Was bardzo serdecznie do przeżycia tych emocji razem ze mną już 22 listopada w Warszawskim Multikinie "Złote tarasy". Oprócz filmu, coś tam zagramy, coś tam pośpiewamy, pogadamy. Będzie super. Chodźcie. Pokazowi towarzyszyć będzie akustyczny koncert wokalistki. Start o godzinie 18:30. Margaret zadebiutowała w 2013 roku singlem "Thank You Very Much", który znalazł się na 2. miejscu listy najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. W 2014 roku wydała debiutancki album "Add the Blonde", który pokrył się platyną, a pod koniec 2015 roku z Mattem Duskiem płytę "Just the Two of Us", która także zdobyła platynowy status. Jej najnowszy longplay, "Monkey Business", miał premierę w czerwcu 2017 roku.
Obraz opowiadać będzie o parze (Rose Byrne i Mark Wahlberg), która marzy o dużej rodzinie. Małżonkowie przygarniają więc trójkę pociech, tworząc rodzinę zastępczą. Problem w tym, że dzieci wcale nie chcą mieć rodziców. Za kamerą staje Sean Anders ("Tata kontra tata"). Anders i Brian Burns piszą scenariusz. Mark Wahlberg nie tylko zgra w filmie, ale i zajmie się jego produkcją. Rose Byrne dobrze radzi sobie w komediach. Aktorka pojawiła się ostatnio w filmach "Sąsiedzi 2" czy "Agentka".
Jeszcze w czerwcu pojawił się pierwszy klip z piosenką Chrisa Cornella. Teraz w teledysku wykorzystano fragmenty filmu. Realizacja teledysku związana jest zapewne z pojawiającymi się w prasie domniemaniami na temat tego, ze piosenka będzie nominowana do Oscara. Akcja obrazu "Przyrzeczenie" rozgrywa się w latach 20. XX wieku u schyłku Imperium Osmańskiego, a dotyczy historii miłosnej genialnego studenta medycyny Michaela (w tej roli Oscar Isaac), pięknej i wyrafinowanej Any (Charlotte Le Bon), których łączy ormiańskie pochodzenie oraz mieszkającego w Paryżu amerykańskiego dziennikarza Chrisa (Christian Bale). - "The Promise" to przede wszystkim hołd złożony tym, których straciliśmy podczas ludobójstwa Ormian - wyjaśniał przy okazji premiery piosenki Chris Cornell. - Ale ten numer rzuca także światło na niedawne okrucieństwa. Tych samych metod, zbrodni przeciwko ludzkości używano w Bośni, Darfurze, Rwandzie, a teraz w Syrii. Chris Cornell zmarł w 17 maja, w wieku 52 lat. Wokalista dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown" (1994). Ostatni longplay w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku. Muzyk z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave. Amerykanin nagrał piosenki do filmów "Casino Royale" ("You Know My Name"), "Kaznodzieja z karabinem" ("Nearly Forgot My Broken Heart"), "13 godzin: Tajna misja w Benghazi" ("Til the Sun Comes Back Around") i "Przyrzeczenie" ("The Promise").
Jake Gyllenhaal zagra reportera ekonomicznego, który jedzie do Rio de Janeiro, żeby odwiedzić swojego bogatego przyjaciela (Benedict Cumberbatch). Wizyta staje się jednak początkiem intrygi, której celem jest upozorowanie śmierci milionera. Teraz do obsady dołączyła Michelle Williams. Film reżyseruje Luca Guadagnino ("Nienasyceni", "Jestem miłością") na podstawie scenariusza Stevena Knighta ("Locke", "Koliber"). Finansowaniem realizacji zajmie się Studiocanal. Produkcyjnie mają być też zaangażowane firmy Gyllenhaala (Nine Stories Productions) i Cumberbatcha (Sunny March). Michelle Williams zagrała ostatnio w filmach "Król rozrywki" i "Wszystkie pieniądze świata".
Sony Pictures zajmie się finansowaniem i dystrybucją dziewiątego filmu Quentina Tarantino. Akcja produkcji rozgrywa się w los Angeles pod koniec lat 60. i na początku 70. Wcześniej mówiło się, że tematem filmu ma być Charles Manson oraz zbrodnie dokonane przez przez jego wyznawców. Manson pojawi się w filmie jednak raczej na podobnej zasadzie jak Hitler w "Bękartach wojny" (jeden epizod). Wiadomo, że reżyser chce by główną kobiecą rolę zagrała Margot Robbie. Wśród kandydatów do męskich ról wymienia się Toma Cruise'a, Brada Pitta i Leonardo DiCaprio. Walkę o prawa do dystrybucji filmu Quentina Tarantino toczyły wszystkie wytwórnia poza Disneyem. Quentin Tarantino wszystkie swoje filmy zrealizował dla firm prowadzonych przez Harveya Weinsteina (Miramax, a potem The Weinstein Company). Po wybuchu skandalu związanego z producentem postanowił jednak zmienić partnera biznesowego. Zdjęcia rozpoczną się w okolicy połowy przyszłego roku. Premiera zapowiadana jest na 2019 rok. Ostatni film Quentina Tarantino to "Nienawistna ósemka".
Obraz powstanie na podstawie gry "Detective Pikachu", której akcja rozgrywa się w świecie Pokemonów. Tytułowym bohaterem jest inteligentny detektyw, który z pomocą pewnego ucznia, Tima Goodmana, rozwiązuje różne zagadki. Za scenariusz odpowiadają Nicole Perlman i Alex Hirsch. Rob Letterman stanie za kamerą. Wcześniej wyreżyserował m.in. filmy "Rybki z ferajny", "Podróże Guliwera" oraz "Gęsia skórka". Przypomnijmy, że świat poznał Pokemony w roku 1996. Narodziły się w Japonii, stając się bohaterami gier wideo (sprzedano ich 279 milionów egzemplarzy) i kart (sprzedano ich 21,5 miliarda), a następnie serialu animowanego (19 sezonów). Zdobyły popularność w ponad 70 krajach na całym świecie. Ostatnio głośno zrobiło się o nich za sprawą gry "Pokemon Go". Justice Smith na koncie ma udział w "Papierowych miastach" i serialu Netfliksa, "The Get Down".
To pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim. Wiersze zainspirowały twórców do stworzenia eklektycznej i zaskakującej mieszanki dźwięków. W Teatrze Syrena Stubbornly Absent wystąpi z gośćmi - Katarzyną Nosowską, Moniką Borzym i Belą Komoszyńską. - Przemysław Gintrowski opowiadał mi przed laty, że Zbigniew Herbert nie przepadał za "udźwiękawianiem" jego wierszy - opowiada Adam Sztaba. - Poezja tego kalibru w istocie nie potrzebuje dodatkowego wsparcia. Lecz nie o wsparcie tu chodzi, tylko o prawdziwą symbiozę. Ten mocno odważny i karkołomny plan twórców płyty, Kasi Klich i Jarosława Płocicy, by odnaleźć język muzyczny komunikujący się z poezją Wisławy Szymborskiej, w pełni się powiódł. Wyrafinowana elektronika, interpretacja, smak, tłumaczenia Joanny Trzeciak i wielobarwność tych utworów, to najwyższy światowy poziom. A poza wszystkim - termin "poezja śpiewana" od dawna zasługiwał na lifting. Poniżej można obejrzeć promujący projekt teledysk - Stubbornly Absent, "Cat in An Empty Apartment". Z kolei pod tym adresem znajduje się zaproszenie od Kasi Nosowskiej. Na połączenie wierszy z muzyką twórcy uzyskali zgodę Poetki oraz amerykańskiego wydawnictwa W.W. Norton & Company, wydawcy tomu przekładów wierszy Szymborskiej "Miracle Fair". Pozostałe tłumaczenia powstały specjalnie na potrzeby projektu. Ich autorką jest Joanna Trzeciak - tłumaczka poezji Wisławy Szymborskiej, wykładowca na Kent State University, laureatka nagród Heldt Translation Prize 2001, Griffin Poetry Prize 2012 oraz Found in Translation 2012.
- To piosenka opowiadająca o momencie TUŻ przed podjęciem bardzo ważnych i trudnych decyzji w życiu - wyjaśnia Barbara Wrońska. - Kiedy to już wszystko człowiek sobie uświadomi, ale nadal coś nie pozwala mu ruszyć z miejsca. Utwór ten jest moim sposobem na zrobienie kroku do przodu. W utworze słychać tęsknotę za polską piosenką z lat 60., przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. W teledysku gościnnie wystąpili: Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz, Kev Fox, Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru). Wideo znajduje się poniżej. Solowa płyta artystki planowana jest na styczeń 2018 roku. Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Artystka wraz z zespołem rusza w trasę koncertową promować swój autorski materiał. Będzie można ja usłyszeć i zobaczyć w następujących miastach: 23 listopada - Warszawa, Grizzly Gin Bar, Kayax Stage, próba otwarta 29 listopada - Warszawa, Palladium, Support przed Brodką 01 grudnia - Wrocław, A2, Centrum Koncertowe, Support przed Brodką 02 grudnia - Łódź, Wytwórnia, Support przed Brodką 06 grudnia - Poznań- Klub Muzyczny B17, Support przed Brodką 07 grudnia - Gdańsk, Stary Maneż, Support przed Brodką 16 grudnia - Kraków, Klub Studio, Support przed Brodką 17 grudnia - Katowice, Mega Club, Support przed Brodką
- Pracę nad utworem rozpocząłem w 2015 roku pod wpływem impulsu - historii miłosnej - opowiada o "Jak długo jeszcze?" Kamil Bednarek. - Musiało upłynąć trochę czasu, aby uczucie, które dojrzewało w moim sercu wyrazić muzyką i słowami. Być może był to zbyt długi czas na te proste słowa ale... Kochajcie się i nie wstydźcie tego wspaniałego uczucia. Ballada "Jak długo jeszcze" jest trzecim singlem po "Talizmanie" i "Get Up" zapowiadającym nowy album, którego premiera przypada 1 grudnia 2017 roku. Autorem tekstu jest Kamil Bednarek. Muzykę współtworzył razem z Łukaszem Bzowskim. Teledysk swoją rolą wzbogaciła Natalia Szroeder. Z efektem można zapoznać się poniżej. Popularny wokalista reggae zapowiedział dziewięć występów, podczas których promować będzie nadchodzący album "Talizman". Oto harmonogram trasy: 18 stycznia - Toruń, Od Nowa 19 stycznia - Poznań, B17 20 stycznia - Szczecin, DK Słowianin 26 stycznia - Warszawa, Klub Stodoła 27 stycznia - Łódź, Wytwórnia 28 stycznia - Gdańsk, Parlament 1 lutego - Rzeszów, Life House 3 lutego - Wrocław, A2 4 lutego - Katowice, Megaclub(04.02.2018). Bilety w cenie od 59 zł do 79 zł do nabycia: Ticketclub.pl, Stodola.pl, ---, ---, ---, ---, --- oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Kamil Bednarek to polski wokalista, autor piosenek i muzyk reggae. Niegdyś przewodził grupie Star Guard Muffin, a od 2012 formacji Bednarek, z którą wydał płyty "Jestem..." (2012) i "Oddycham" (2015).
W utworze "It's A Beautiful World" słychać mówiony po francuski fragment, za który odpowiada członkini zespołu High Flying Birds, grająca na nożyczkach ekscentryczna artystka Charlotte. Za inspirację do nagrania posłużyła Noelowi Gallagherowi rozmowa o legendzie krautrocka, Can oraz jam session. Poniżej sprawdzić oficjalną tekstówkę do singla. Nad brzmieniem piosenki, jak całego albumu czuwał David Holmes. Do współpracy zaprosił ponadto Johnny'ego Marra i Paula Wellera. Dzieło ma zawierać mieszankę elctro, soulu, rocka, disco, muzyki tanecznej i psychodelicznego popu. Longplay "Who Built The Moon?", sygnowany Noel Gallagher's High Flying Birds, ukaże się 24 listopada. Oto tracklista: 1. Fort Knox 2. Holy Mountain (Paul Weller na organach) 3. Keep On Reaching 4. It’s A Beautiful World 5. She Taught Me How To Fly 6. Be Careful What You Wish For 7. Black & White Sunshine 8. Interlude (Wednesday Part 1) 9. If Love Is The Law (Featuring Johnny Marr na harmonijce) 10. The Man Who Built The Moon 11. End Credits (Wednesday Part 2) Bonus: 12. Dead In The Water (Live at RTÉ 2FM Studios, Dublin) Poprzednia płyta Noela Gallaghera i jego projektu High Flying Birds, "Chasing Yesterday", miała premierę w lutym 2015 roku.
Premierę krążka, który będzie trzynastym w dorobku Manic Street Preachers, wyznaczono na 6 kwietnia. To jednocześnie pierwszy longplay bandu zarejestrowany w nowym studiu zespołu, Door to the River w Newport. - Tematem przewodnim "Resistance Is Futile" jest pamięć i strata, zapomniane historie, mieszanie się rzeczywistości i sztuki jako miejsce ucieczki i inspiracja - czytamy w oficjalnym komunikacie. - Muzycznie to szalenie melodyjna płyta, która w wielu miejscach ma energię przypominającą tę z "Generation Terrorists" i orkiestrowe aranżacja rodem z "Everything Must Go". Dzieło ukaże się w różnych formatach w tym na czerwonym winylu i na kasecie. Wszystkie można znaleźć tutaj. Wideo-zapowiedź "Resistance Is Futile" można obejrzeć poniżej. Manic Street Preachers to jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów gitarowych. Na swoim koncie mają miliony sprzedanych płyt oraz najważniejsze nagrody muzyczne. W 2008 roku odebrali tytuł Boskich Geniuszy (Godlike Genius) podczas gali wręczenia nagród pisma "New Musical Express". Dorobek bandu zamyka "Futurology" z lipca 2014 roku.
Wspólne nagranie Demi Lovato i Luisa Fonsi nosi tytuł "Échame La Culpa". - Nagrywanie z Demi to wyjątkowe doświadczenie, ale to co zdumiało mnie najbardziej, to że chciała zaśpiewać po hiszpańsku i jak perfekcyjnie podeszła do słów i wymowy - zdradza Fonsi. Bardzo filmowy teledysk do "Échame La Culpa" został nakręcony w Nowym Jorku na Brooklynie przez Carlosa Pereza. Kolorowe wideo przedstawia Demi w seksownej bieliźnie, a Luisa tańczącego na ulicy. Energetyzujący, zmysłowy obrazek można obejrzeć poniżej. Demi Lovato zaczynała jako gwiazdą produkcji Disneya. Równolegle prowadzi karierę muzyczną i aktorską. Jej poprzednia płyta, "Confident" z 2016 roku, została nominowana do Grammy w kategorii Best Pop Vocal Album. Na ekranie można było ją oglądać w produkcjach "Glee", "Od zmierzchu do świtu" i "Zoolander 2". Użyczyła też głosu Smerfetce w animacjach "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" i "Charming". 29 września 2017 roku ukazała się najnowsza płyta Amerykanki, "Tell Me You Love Me". Demi jest również jedną z najbardziej popularnych influencerek w mediach społecznościowych. Artystka może się pochwalić niezwykle zaangażowaną grupą 153 milionów followersów. Luis Fonsi, właściwie Luis Alfonso Rodríguez López-Cepero urodził się w San Juan. To portorykański piosenkarz i kompozytor, laureat nagrody Latin Grammy, który zyskał międzynarodową rozpoznawalność po wydaniu "Despacito". Hit pobił wszelkie możliwe rekordy - w streamingu, sprzedaży i odsłonach na YouTube. Podczas ceremonii rozdania nagród Latin Grammy, artysta zdobył 4 statuetki w kategoriach: Record of the Year, Song of the Year, Best Urban Fusion / Performance oraz Best Music Video Short Version. Louis Fonsi ma na swoim koncie kilkanaście albumów studyjnych. Ostatni z nich, "Despacito & Mis Grandes Exitos", miał premierę w Polsce we wrześniu 2017 roku.
<<<   -   868  869  870  871  872  873  874  875  876   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES