KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Nakręcony w 2009 roku przez Jacques'a Audiarda z Taharem Rahimim w roli głównej "Un prophète" to historia młodego Araba, który skazany i uwięziony w zakładzie karnym buduje swoją pozycję w świecie gangsterskim. Za kamerą stanie Sam Raimi, który chce zacząć prace pod koniec roku. Dennis Lehane napisał scenariusz. Michael B. Jordan, aktory znany z "Creed: Narodziny legendy", ostatnio pracował na planie filmu "Czarna Pantera". Josha Brolina ("Faceci w czerni III") zobaczymy jako Cable'a w "Deadpool 2".
Za reżyserię odpowiada Valeria Cocco. Fabularyzowany obrazek m.in. o młodzieńczej miłości można obejrzeć tutaj. Utwór formacji znanej z przeboju "Takiego chłopaka" poprzedza album "Tak mi się nie chce", który ukaże się pod koniec października 2017 roku. Szczegóły powinniśmy poznać wkrótce. Oto harmonogram występów: 08 września - Leżajsk, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku TRIO 13 września - Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury Kręgielnia TRIO 22 września - Tokio, BLUE NOTE TOKYO 24 września - Yokohama, Blue Note JAZZ FESTIVAL in JAPAN 06 października - Płońsk, Mck Płońsk 12 października - Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia TRIO 14 października - Ełk, Ełckie Centrum Kultury TRIO 29 października - Łomża, MDK Dśt TRIO 03 listopada - Lublin, Spotkania Kultur 09 listopada - Białystok, Zmiana Klimatu 10 listopada - Warszawa, NIEBO 24 listopada - Bydgoszcz, Eljazz 30 listopada - Toruń, OD NOWA 02 grudnia - Katowice, Kino Rialto 03 grudnia - Łódź, Klub Wytwórnia 09 grudnia - Wrocław, Radio RAM 16 grudnia - Olsztyn, Nowy Andergrant 17 grudnia - Gdańsk, Stary Maneż Grupa łączy piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz koncertową energię. Ich muzyka to mieszanka jazzu, trip-hopu, rocka, czasem z elementami folku. Całość spaja krystaliczny głos Natalii Grosiak. Ich ostatni longplay "Matka i żony" miał premierę w październiku 2015 roku.
Akcja utrzymanego w bardzo realistycznej stylistyce i klimacie cyklu rozgrywa się na południu Włoch. Scampia to dzielnica Neapolu, której ciemne i niebezpieczne zaułki kamorra wybrała na swoją siedzibę. Kamorra to mafia, która rządzi miastem i jego mieszkańcami. W pierwszym sezonie - gdy do więzienia trafia jeden z przywódców przestępczej organizacji Pietro Savastano (Fortunato Cerlino), jego miejsce chce przejąć zaledwie trzydziestoletni Ciro Di Marzio (Marco D'Amore). Dążenie Ciro do objęcia władzy naraża na ogromne niebezpieczeństwo całą jego rodzinę, gdyż do walki o tę pozycję włączają się również żona Savastano - Imma (Maria Pia Calzone) oraz jego największy rywal Salvatore Conte (Marco Palvetti). W nowym sezonie czeka nas ciąga dalszy walki o władzę i spuściznę Pietro. Zapowiedź z angielskimi napisami można obejrzeć pod tym adresem. Premierę najnowszej odsłony we Włoszech zaplanowano na 17 listopada. W Polsce produkcję można było śledzić na antenie Cinemax i w usłudze HBO GO. Ogólnie trafiła ona aż do 113 krajów.
Piosenkę zainspirował jednak nie tylko sen o Brianie Eno. Muzyk w utworze odnosi się także do traumy jego żony z dzieciństwa i zespołu stresu pourazowego, na który cierpi Tana. - U kobiet, które miały problemy, gdy były młode, najczęściej objawia się to gdy są 30-latkami - opowiada frontman rockowej grupy. - Przez ostatnie lata to była duża część naszego życia - przyznał. - Niektóre kwestie, które poruszam na tej płycie są właśnie z tym związane. "Some Kind of Love" jest jedną z tych piosenek. Muzyk dodał, że kompozycyjnie "Some Kind of Love" mocno wzoruje się na "An Ending (Ascent)" Briana Eno z 1983 roku. - Jedyny powracający sen jak mam to ten, w którym stoję przy ulicy, a po drugiej stronie stoi Brian Eno - opowiada. Nowego kawałka The Killers można posłuchać tutaj. Wcześniej poznaliśmy pochodzące z zapowiadanej płyty utwory "The Man", "Run For Cover" i tytułowy "Wonderful Wonderful". Wszystkie trafią na longplay "Wonderful Wonderful", który ukaże się 22 września. Materiał powstawał w Las Vegas, San Diego, Los Angeles i Joshua Tree z producentem Jacknife'em Lee (U2, R.E.M., Editors). Nad brzmieniem czuwał też Stuart Price (Madonna, The Killers). Oto tracklista wydawnictwa: 1. Wonderful Wonderful 2. The Man 3. Rut 4. Life to Come 5. Run for Cover 6. Tyson vs. Douglas 7. Some Kind of Love 8. Out of My Mind 9. The Calling 10. Have All the Songs Been Written The Killers to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów. Na całym świecie sprzedali 22 miliony płyt. Wśród przebojów Amerykanów znajdują się "Mr. Brightside", "When You Were Young", "Human" czy "Somebody Told Me". Dyskografię formacji zamyka album "Battle Born" z 2012 roku. W listopadzie 2013 roku do sklepów trafiła składanka "Direct Hits".
Zdjęcia do nowej odsłony cyklu stacji Showtime rozpoczęły się 11 września w Richmond, w stanie Wirginia. Premiera nadchodzących odcinków planowana jest na początek 2018 roku. Morgan Spector zgra Dantego Allena, dawnego przyjaciela Carrie, który przesłuchuje 200 osób zatrzymanych po próbie zamachu na prezydent Keane. Mackenzie Astin będzie miał mniejszą rolę i pojawi się jako szwagier głównej bohaterki, Bill, który zaczął pracę w Departamencie Skarbu. Morgan Spector znany jest z serialu "The Mist", a Mackenzie Astin z produkcji "Skandal" i "Czarodzieje". Przypomnijmy, że akcja ostatniego sezonu "Homeland" rozgrywała się w USA, między dniem wyborów prezydenckich w listopadzie a zaprzysiężeniem nowego prezydenta w styczniu. Śledzić będziemy przede wszystkim wydarzenia w Nowym Jorku, ale także w Abu Dhabi. Do głównej roli wróciła Claire Danes, której partnerowali ponownie Rupert Friend, F. Murray Abraham i Mandy Patinkin.
Wideo przedstawia ludzi w różnych, pełnych emocji, najczęściej trudnych sytuacjach. Często płaczą, przytulają się i całują. Poruszający klip można obejrzeć pod tym adresem. Autorami kawałka są Smith oraz jego wieloletni współpracownik, Jimmy Napes. - "Too Good At Goodbye" opowiada o związku, w którym byłem, głównie mówi o tym, jak radzić sobie z rozstaniem - wyjaśniał wcześniej Anglik. - Minęło już trochę czasu, odkąd zaprezentowałem swoja muzykę i jest to pierwszy singel, który naprawdę pokazuje klimat tego, co ma nadejść. Artysta pracuje obecnie nad nową płytą. Sam Smith zadebiutował albumem "In the Lonely Hour", który ukazał się 26 maja 2014 roku. Była to trzecia najlepiej sprzedająca się płyta 2014 roku w USA i druga w Wielkiej Brytanii. Dzieło wyróżniono 4 statuetkami Grammy. Za piosenkę "Writing's on the Wall" do filmu o Jamesie Bondzie, "Spectre", Anglik otrzymał Oscara i Złoty Glob.
Bohaterem filmiku jest biznesmen Sebastian (Ebon Moss-Bachrach) przebywający w podróży służbowej w Japonii. Mężczyzna okrywa Tokio, co chwilę wpadając na pewną tajemniczą kobietę (Elisabeth Moss). Trailer można obejrzeć pod tym adresem. Za produkcję odpowiada Lena Dunham. Richard Shepard, który nakręcił 12 odcinków "Dziewczyn", wyreżyserował "Tokyo Project" na podstawie własnego scenariusza. Premierę w HBO wyznaczono na 14 października
"Synthesis" to czwarte i najbardziej ambitne dzieło w karierze bandu. Autorzy hitów "Bring Me To Life" i "Immortal" prezentują się w nowym wcieleniu - z orkiestrą symfoniczną i w elektronicznych aranżacjach. Nad wszystkim tradycyjnie królować będzie głos i gra na fortepianie wokalistki i liderki zespołu - Amy Lee. Nad nowym krążkiem muzycy pracowali z producentem Willem Huntem i aranżerem/kompozytorem Davidem Campbellem. Album zawierać będzie nowe wersje hitów zespołu ze wszystkich trzech płyt a także dwie nowe piosenki - w tym udostępniony właśnie utwór "Imperfection", którego można posłuchać tutaj. - To najważniejsza piosenka na płycie - mówi wokalistka.- Bardzo długo zajęło nam napisanie do niej tekstu, bo chcieliśmy nią dorównać osiągnięciom z całej naszej dotychczasowej kariery. Ciągle bałam się, że ten utwór nie będzie wystarczająco dobry. Kiedy wreszcie spłynęło na mnie natchnienie - czułam, że to jest to. Utwór opowiada o wszystkich, których utraciliśmy, mogliśmy utracić przez samobójstwa czy depresję. Śpiewam z perspektywy kogoś opuszczonego, czekającego w poczekalni. Śpiewam tu o tym, że trzeba walczyć, zostać. Nie wolno poddawać się strachowi - zresztą mówię sobie to sama codziennie. Nikt z nas nie jest perfekcyjny, ale dzięki temu jesteśmy sobą i nie powinniśmy się tefo wstydzić. Życie warte jest całej tej walki. Specjalnym gościem w drugim nowym utworze na płycie ("Hi-Lo") będzie słynna skrzypaczka Lindsey Stirling. Album ukaże się 10 listopada w wersji cyfrowej oraz na CD, CD+DVD (z materiałem filmowym o pracy nad płytą a także całym materiałem w formacie 5.1. - Nagrywanie tej płyty pochłonęło mnie chyba najbardziej - dodała Lee. - Muzyka na niej ma tyle warstw… Zawsze marzyłam, że David Cambell skomponuje do niej swoje aranżacje i pomysł ten ewoluował w nagranie całej płyty – i to nie tylko ze smyczkami, ale na całą orkiestrę, z którą wkrótce będziemy także koncertować. Poza znanymi i nowymi utworami na płycie jest tu też wiele klimatycznych fragmentów instrumentalnych, które czynią z Synthesis ścieżkę dźwiękową do filmu, którego nikt tak naprawdę nie nakręcił. W marcu 2018 zespół wyruszy też w trasę koncertową z orkiestrą po Europie. Evanescence to amerykańska rockowa kapela, która zasłynęła przebojem "Bring Me to Life". Płyta "Fallen", z której pochodził utwór sprzedała się w nakładzie 17 milionów sztuk i pomogła grupie zdobyć 2 nagrody Grammy. Kolejne krążki - "The Open Door" (2006) i "Evanescence" (2011) - nie powtórzyły sukcesu debiutu.
Album nosi tytuł "Metal Ballads vol. 1", a ukaże się 20 października. Dzieło promuje numer "Lajki", który łódzka kapela premierowo zaprezentowała pod koniec sierpnia w Żywcu, podczas finałowego koncertu z cyklu Męskie Granie. Teraz numer w wersji studyjnej trafił do sieci i można go sprawdzić tutaj. Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".
Wyróżnienie dla najlepszego serialu dramatycznego przyznano "Opowieści podręcznej" z Elizabeth Moss w roli głównej, w kategorii komediowej zwyciężyła "Figurantka" z Julia Louis-Dreyfus a jako serial limitowany najlepszy okazał się "Wielkie kłamstewka", w którym mogliśmy podziwiać Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Zoe Kravitz oraz Nicole Kidman. Co ciekawe, to właśnie gwiazdy tych produkcji zostały także wyróżnione Emmy w głównych aktorskich kategoriach. Ponadto Julia Louis-Dreyfus po raz szósty z rzędu została najlepszą aktorką w serii komediowej za swą kreację Seliny Meyer ("Figurantka"), a tym samym ustanowiła nowy rekord. Łącznie była to już jej siódma statuetka za tę rolę. Należy też zwrócić uwagę na pierwsze Emmy dla kobiety za scenariusz komediowej. Laureatką została Lena Waithe (z Azizem Ansarim) za "Specjalistę od niczego". Ponadto Reed Morano została doceniona za reżyserię "Opowieści podręcznej". Pełną listę laureatów można znaleźć pod tym adresem.
Za kamerą stanął Andrew Tomas Huang. Wideo zaczyna się od eterycznej, animowanej sekwencji. Dalej czeka nas wspaniałe mieniące się kolorami, świetliste widowisko. W filmiku widzimy Islandkę w niezwykłej sukni projektu Gucci. Suknia była robiona ręcznie, a do jej stworzenia wykorzystano 5 metrów opalizującego PCW, 2 metry pasków z takiego materiału i 20 metrów organzy. Prace trwały 550 godzi, plus dodatkowe 320 godzin na zdobienia. Klip do "The Gate" można obejrzeć pod tym adresem. Piosenka "The Gate" 22 września ukaże się na winylu. Singel poprzedza album "Utopia", który ma ukazać się w listopadzie. Wcześniej artystka zdradziła, że będzie to jej randkowa płyta, płyta o miłości. - Spędzanie czasu z osobą, z którą się dobrze czujesz na każdym poziomie jest oczywiście utopią - tłumaczy. Björk przygodę z muzyką zaczynała jako dziewczynka, wydając swój dziecięcy, imienny debiut, gdy miała zaledwie 12 lat. Ważnym etapem jej kariery był zespół The Sugarcubes (1986-1992). Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, "Debut", w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się "It's Oh So Quiet", "Army of Me" czy "Hyperballad". Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski - wystąpiła w dramacie "Tańcząc w ciemnościach" Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór "I've Seen It All" otrzymała nominację do Oscara.
Wśród 17 tytułów, które będą walczyć o Grand Prix festiwalu - Złote Lwy (i 100 tysięcy złotych dla producenta i reżysera filmu) znalazło się aż ośmiu debiutantów (m.in. Paweł Maślona - "Atak paniki", i Piotr Domalewski - "Cicha noc"). - Takiej sytuacji nie mieliśmy w Gdyni od dziesięciu lat! Myślę, że to, co się pojawia w tak licznym gronie debiutów, jest wielką nadzieją polskiego kina - komentuje dyrektor festiwalu Leszek Kopeć. - Nie mogę teraz oczywiście komentować tego szerzej, jednak zdecydowanie widzę w tym zestawie tytuły, które mogą podbić serca gdyńskiej publiczności. Czeka nas w Gdyni prawdziwy festiwal nowych nazwisk. Od wielu z nich może zależeć forma polskiego kina w najbliższych latach. Aż osiem filmów z Konkursu Głównego to dzieła reżyserek. - Pamiętam ubiegłoroczną dyskusję o rzekomej nieobecności kobiet w polskim kinie. Od początku teza ta wydawała mi się absurdalna, zważywszy na fakt, że przed rokiem spośród ponad czterdziestu zgłoszonych filmów tylko trzy wyreżyserowały kobiety - do tematu odnosi się Leszek Kopeć. - Nie widzę sensu w tym, by mierzyć procentowo udział kobiet w ogólnej produkcji filmowej. Poza tym warto patrzeć na nią w szerszej perspektywie czasowej niż tylko od festiwalu do festiwalu. Ostatecznie to, co zobaczymy w danym roku, jest wypadkową tego, co przynosi nam życie. Filmy oceni jury, w skład którego weszli: Jerzy Antczak (przewodniczący), Robert Bolesto, Agnieszka Grochowska, Andrzej Jakimowski, Włodek Pawlik, Paweł Pawlikowski, Witold Stok, Beata Walentowska i Anna Wunderlich. - Już sama jej nazwa w oczywisty sposób przywołuje konkurs Un Certain Regard, który od blisko czterdziestu lat prezentuje na Festiwalu Filmowym w Cannes filmy oryginalne stylistycznie i formalnie - o kolejnym konkursie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni mówi Leszek Kopeć. - Nasze Inne Spojrzenie ma znacznie krótszą historię: sekcja istnieje od 2014 roku, a od 2015 ma formę konkursu. Nic więc dziwnego, że ciągle ewoluuje. Szukamy najlepszych proporcji w kryteriach, jakie należy przyjąć, wybierając filmy do Innego Spojrzenia. W tym konkursie twórcy będą walczyć o Złoty Pazur (i 30 000 zł dla producenta i reżysera filmu). Oceniać będą: Lech Majewski (przewodniczący), Bogdan Dziworski i Agnieszka Smoczyńska. Twórcy filmów krótkometrażowych rywalizować będą o Nagrodę im. Lucjana Bokińca - laureat Grand Prix otrzyma 12 000 złotych. O wyborze zadecydują Joanna Krauze (przewodnicząca), Kuba Czekaj i Carla Simón. Nagrodę za całokształt twórczości - Platynowe Lwy - odbierze Jerzy Gruza. W minionych latach to prestiżowe wyróżnienie Komitet Organizacyjny Festiwalu otrzymali m.in. innymi: Andrzej Wajda, Jerzy Antczak, Sylwester Chęciński, Tadeusz Chmielewski, Tadeusz Konwicki, Roman Polański i Witold Sobociński. W 2016 roku nagrodę tę odebrał Janusz Majewski. Przypomnijmy, że Jerzy Gruza jest autorem takich filmów, jak "Wojna domowa", "Dzięcioł", "Pierścień i róża", "40-latek" i wiele innych. - Już dawno należało uhonorować Jerzego Gruzę tymi Lwami. I to z wielu powodów: za filmy, seriale, setki programów TV, spektakle teatralne, za nowatorski język, który wprowadził do polskiej telewizji. Za życzliwy, ale ironiczny, często szyderczy opis naszej rzeczywistości - komentuje Wojciech Marczewski, Przewodniczący Rady Programowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. - Każdy może wybrać swój własny powód. Ja również. Moje prywatne Platynowe Lwy przyznaję Jerzemu Gruzie za realizację dwóch Teatrów Telewizji: "Mieszczanina Szlachcicem" z Bogumiłem Kobielą oraz "Rewizora" z Tadeuszem Łomnickim. Oba wybitne i niezapomniane! Poza sekcjami konkursowymi organizatorzy zapraszają na liczne dodatkowe cykle - retrospektywy, przegląd polskiej klasyki, filmów o Gdyni, kina dla dzieci oraz na pokazy specjalne. Nie zabraknie dyskusji branżowych oraz premier nowych książek o polskim kinie. Festiwal potrwa do 23 września. Szczegółowe informacje znaleźć można na jego stronie oficjalnej http://www.festiwalgdynia.pl/. Poniżej prezentujemy listę filmów zakwalifikowanych do konkursów. KONKURS GŁÓWNY "Amok", reżyseria: Kasia Adamik "Atak paniki", reżyseria: Paweł Maślona (debiut, premiera) "Catalina", reżyseria: Denijal Hasanović (debiut, premiera) "Cicha noc", reżyseria: Piotr Domalewski (debiut, premiera) "Człowiek z magicznym pudełkiem", reżyseria: Bodo Kox (drugi film, premiera) "Czuwaj", reżyseria: Robert Gliński (premiera) "Najlepszy", reżyseria: Łukasz Palkowski (premiera) "Pokot", reżyseria: Agnieszka Holland "Pomiędzy słowami", reżyseria: Urszula Antoniak (premiera) "Ptaki śpiewają w Kigali", reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze "Reakcja łańcuchowa", reżyseria: Jakub Pączek (debiut, premiera) "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", reżyseria: Maria Sadowska (drugi film) "Twój Vincent", reżyseria: Dorota Kobiela (debiut), Hugh Welchman "Volta", reżyseria: Juliusz Machulski "Wieża. Jasny dzień", reżyseria: Jagoda Szelc (debiut, premiera) "Wyklęty", reżyseria: Konrad Łęcki (debiut) "Zgoda", reżyseria: Maciej Sobieszczański (debiut, premiera) KONKURS INNE SPOJRZENIE "Dzikie róże", reżyseria: Anna Jadowska (premiera) "Niewidzialne", reżyseria: Paweł Sala (drugi film, premiera) "Photon", reżyseria: Norman Leto (drugi film, premiera) "Szatan kazał tańczyć", reżyseria: Katarzyna Rosłaniec "Tarapaty", reżyseria: Marta Karwowska (debiut) "Theatrum Magicum", reżyseria: Marcin Giżycki (premiera) "TodMachine", reżyseria: Bogusław Kornaś (debiut, premiera) KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH "60 kilo niczego", reżyseria: Piotr Domalewski "Badylok", reżyseria: Karolina Kłapkowska "Baraż", reżyseria: Tomasz Gąssowski "Casting", reżyseria: Katarzyna Iskra "F63.9", reżyseria: Jarosław Sztandera "Fusy", reżyseria: Kordian Kądziela "Heimat", reżyseria: Emi Buchwald "Ja i mój tata", reżyseria: Aleksander Pietrzak "Jerry", reżyseria: Roman Przylipiak "Kamienne chleby", reżyseria: Sandeep Balhara, Klaudiusz Chrostowski, Taras Dron, Nastazja Gonera, Daniel Howlid, Kamil Krukowski, Robin Lipo, Aleksandra Maciejczyk, Justyna Mytnik, Eugeniusz Pankov, Joanna Satanowska, Marcin Strauchold, Maciej Rotowski, Mo Tan "Koniec widzenia", reżyseria: Grzegorz Mołda "Krótki dystans", reżyseria: Giovanni Pierangeli "Lew", reżyseria: Tymur Jaszczenko "Milczenie polskich owiec", reżyseria: Maciej Stuhr "Najpiękniejsze fajerwerki ever", reżyseria: Aleksandra Terpińska "Nazywam się Julita", reżyseria: Filip Dzierżawski "Nic nowego pod słońcem", reżyseria: Damian Kocur "Pars pro toto", reżyseria: Katarzyna Łęcka "Pola", reżyseria: Edyta Rembała "Pustkowie", reżyseria: Jakub Michnikowski "Spitsbergen", reżyseria: Michał Szcześniak "Totalna harmonia", reżyseria: Roman Jarosz "Sweet Home Czyżewo", reżyseria: Jakub Radej "W grudniu po południu", reżyseria: Filip Bojarski "Wyzwolenie", reżyseria: Veronica Andersson "Żabi król", reżyseria: Arek Biedrzycki
Profil @officialmoz został stworzony 17 września, ale na razie poza zdjęciem muzyka, linkiem do oficjalnej strony oraz Facebooka, nie ma na nim jeszcze żadnych wpisów. Niemniej, w niespełna dobę od uruchomienia, konto Anglika obserwowało już ponad 15 tysięcy osób. Niemniej, należy pamiętać, że w 2014 roku, przy okazji wydania "World Peace is None Of Your Business", także powstał rzekomy profil artysty, okazało się jednak, że nie jest to jego oficjalne konto. "Low In High-School" ukaże się jeszcze w tym roku, dokładnie 17 listopada. Materiał powstawał w studiach La Fabrique w Francji oraz Forum Studios Ennia Morricone w Rzymie. Nad brzmieniem czuwał Joe Chiccarelli, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, The Strokes, Beckiem czy The White Stripes. Morrissey w latach 1982 - 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W lipcu 2014 roku ukazał się jego 10. album, "World Peace Is None Of Your Business". Jest znanym i zaciekłym obrońcą praw zwierząt. W 2017 roku premierę miał film "England Is Mine", będący biografią Morrisseya. W roli głównej wystąpił Jack Lowden ("Dunkierka").
Swymi umiejętnościami rymowania 82-latka podzieliła się z widzami serwisu LADbible. Z pomocą rapera Lethal Bizzle wykonała jego przebój "Pow (Forward)". Jak znakomicie wychodzi jej wplatanie w tekst kolegi słowa "Pow" i jak wygląda w czapeczce bejsbolowej można sprawdzić pod tym adresem. Judi Dench od 8 września można oglądać w kostiumowym dramacie "Tulipanowa gorączka" ("Tulip Fever") z Alicią Vikander w roli głównej. Lethal Bizzle to grime'owy twórca z Londynu, który zaczynał jako członek More Fire Crew. "Pow (Forward)" to jego debiutancki singel z 2004 roku. Inne jego utwory to "Rari WorkOut" i "Fester Skank". Raper przymierza się do wydania czwartej płyty, "Lennox Rd". Ma też swoją kolekcję ubrań, Stay Dench.
37-latka pojawiła się na scenie razem ze swoją rodaczką, piosenkarką Ivete Sangalo. Panie razem wykonały emocjonalną interpretację "Imagine" Johna Lennona. Doświadczenie było szalenie poruszające dla Bundchen, która nie mogła powstrzymać łez. Zapis wykonania utworu Lennona przez dwie piękne Brazylijki można znaleźć na Instagramie modelki a także na profilu jej męża, znanego futbolisty, Toma Brady'ego. Impreza miała na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne i ochronę środowiska. Na koncercie miała wystąpić także Lady Gaga, ale odwołała swój udział po tym, jak trafiła do szpitala. Rock In Rio odbyło się w Barra Olympic Park w Rio de Janeiro.
W mieście znajdującym się w środkowej części Stanów Zjednoczonych, dokładnie w stanie Missouri doszło do poważnych napięć społecznych na tle rasowym. Powodem była decyzja dotycząca uniewinnienia policjanta Jasona Stockleya, który był oskarżony o zabicie 24-letniego, czarnoskórego Anthony'ego Lamara Smitha. W miniony piątek setki ludzi wyszły na ulice w ramach protestu. Demonstracje trwały też w sobotę, a w efekcie policja nie mogła zagwarantować bezpieczeństwa w mieście. Tym samym organizatorzy zdecydowali się odwołać występy U2 (planowany na sobotę 16 września) i Eda Sheerana (planowany na niedzielę 17 września). - Dowiedzieliśmy się, że policja nie może zagwarantować naszej publiczności standardowej ochrony wymaganej na tego typu imprezach - czytamy w komunikacie zespołu na Twitterze. - Dowiedzieliśmy się także, że ludzie z lokalnej ochrony nie będą dostępni w pełnym wymiarze. W obliczu takiej sytuacji, nie możemy ryzykować bezpieczeństwa na naszych fanów i chociaż żałujemy, że musimy odwołać koncert, wiemy, że to jedyne możliwe rozwiązanie w obecnych warunkach. 1 grudnia ukaże się nowa płyta U2 Krążek jest kontynuacją wydanego w 2014 roku albumu "Songs Of Innocence". Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów "Songs of Innocence and Experience", osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake'a. Jeśli "Songs of Innocence" opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek - osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego. U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Ostatni longplay Irlandczyków to "Songs of Innocence" z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu "iNNOCENCE + eXPERIENCE - Live In Paris". Najnowszy longplay Eda Sheerana, "÷", ukazał się 3 marca 2017 roku i pobił rekord Spotifya. Poprzednia płyta to "x" z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Największe hity Anglika to "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud". Niedawno wokalista gościł w serialu "Gra o tron". W przyszłym roku będzie okazja, by znów sprawdzić koncertową formę artysty. Ed Sheeran 11 i 12 sierpnia 2018 roku zaśpiewa na PGE Narodowym w Warszawie. Oba koncerty są wyprzedane.
Twórcy, którzy zasłynęli m.in. antologią grozy "American Horror Story" oraz serialem "Glee", wspólnie napisali scenariusz. Teraz do współpracy reżyserskiej zaprosili Bradleya Bueckera, z którym pracowali m.in. przy "Glee". Pierwotnie za kamerą miał stanąć McG, ale zrezygnował ze względu na "różnice artystyczne". W głównych rolach zobaczymy Angelę Basset i Petera Krause'a ("Sześć stóp pod ziemią"). W przeciwieństwie do "American Horror Story" "9-1-1" ma być proceduralem - serialem, w którym w ramach jednego schematu przedstawiane są kolejne sprawy. Akcja będzie opowiadać o napięciach, którym w codziennej pracy muszą sprostać policjanci, strażacy i ratownicy. Bohaterowie walczyć będą o życie ofiar różnych wypadków i dramatycznych sytuacji, a zarazem starać się rozwiązać własne problemy. Jako showrunner "9-1-1" pracować będzie inny współpracownik Murphy'ego i Falchuka - Tim Minear (z Murphym poznał się na planie "Bez skazy").
W filmie mroczna siła zagraża krainie kucyków. Twilight Sparkle, Applejack, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Fluttershy i Rarity muszą więc stawić czoła zagrożeniu. W tym celu wyruszają poza granice swojej krainy, Equestrii, gdzie poznają nowych przyjaciół i mierzą się z nowymi wyzwaniami. Z zapowiedzi dowiadujemy się, że przeciwniczką kucyków jest zła Tempest Shadow (Emily Blunt), która potrzebuje magii kucyków. Trailer można obejrzeć tutaj. Głosów postaciom użyczają Emily Blunt, Kristin Chenoweth, Liev Schreiber, Michael Pena, Sia, Taye Diggs, Uzo Aduba, Zoe Saldana, Andrea Libman, Tara Strong, Ashleigh Ball, Tabitha St. Germain i Cathy Weseluck. Ponadto Sia zaśpiewa oryginalną, przygotowaną specjalnie na potrzeby produkcji piosenkę. Nagranie do opowieści o kolorowych kucykach nosi tytuł "Rainbow". Utworu można posłuchać na Spotifyu. Soundtrack ukaże się 22 września. W zestawie znajdą się kawałki takich artystów jak Lukas Graham, DNCE, a także w wykonaniu aktorów Taye'a Diggsa, Zoe Saldany i Emily Blunt. Jayson Theissen odpowiada za reżyserię, a Meghan McCarthy za scenariusz. Premiera wyznaczona została na 6 października.
Nad scenariuszem nowej wersji pracuje Marc Guggenheim. Reżyserią pokieruje McG ("Terminator: Ocalenie", "A więc wojna", "Aniołki Charliego", "Zabójcza broń"). Obaj panowie zajmą się produkcją wykonawczą razem z Jamesem Cameronem i Jonem Landauem. Serial powstanie dla kanału Fox. W oryginalnym filmie poza Arnoldem Schwarzeneggerem i Jamie Lee Curtis grali Tom Arnold, Art Malik i Bill Paxton. Sensacja była luźnym remakiem francuskiej komedii "La Totale". Głównym bohaterem był amerykański agent rządowy Harry Tasker, który wiedzie podwójne życie - szpiega oraz przykładnego ojca i męża. Do czasu... Jamie Lee Curtis grała jego żonę - Helen - kobietę z własnymi tajemnicami. Na YouTube przypomnieć można sobie zwiastun produkcji, która była nominowana do Oscara za efekty specjalne.
Akcja adaptacji książki "To" Stephena Kinga rozgrywa się w miasteczku Derry w stanie Maine, w którym regularnie dochodzi do tajemniczych porwań i morderstw. Ich ofiarami często są dzieci. Grupa przyjaciół postanawia odszukać sprawcę. Wkrótce okazuje się, że "to" jest żyjącym od tysiącleci potworem, który potrafi przybrać dowolną postać. Zawsze uosabia jednak to, czego ofiara boi się najbardziej. W roli głównej występuje Bill Skarsgård. Obraz w reżyserii Andresa Muschiettiego ("Mama") zarobił kolejne 60 milionów. Na drugiej i trzeciej pozycji, ze znacznie gorszym wynikiem finansowym, znalazły się dwie nowości top 10 zestawienia - odpowiednio "American Assassin" o weteranie wojennym wojny Stanie Hurleyu (Michael Keaton), który szkoli żądnego zemsty rekruta (Dylan O'Brien) oraz "mother!", horror Darrena Aronofsky'ego, w którym występują Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson i Ed Harris Oto pełne top 10 amerykańskiego box office: 1. "To" - 60 milionów dolarów 2. "American Assassin" - 14,8 miliona dolarów 3. "mother!" - 7,5 miliona dolarów 4. "Wszyscy moi mężczyźni" - 5,3 miliona dolarów 5. "Bodyguard Zawodowiec" - 3,6 miliona dolarów 6. "Annabelle: Narodziny zła" - 2,6 miliona dolarów 7. "Wind River" - 2,6 miliona dolarów 8. "Ballerina" - 2,1 miliona dolarów 9. "Spider-Man: Homecoming" - 1,9 miliona dolarów 10. "Dunkierka" - 1,3 miliona dolarów
Wokalista jest oddanym fanem bejsbolowej drużyny Cubs, więc jego obecność pod Wrigley Field nie powinna nikogo zaskoczyć. Zaskoczył na pewno wspólny występ z amatorami, którzy swą grą zbierali od przechodniów pieniądze do kapelusza. Vedder ze swymi nowymi kolegami wykonał "Corduro" Pearl Jam. Krótki zapis niecodziennego popisu rockmana można sprawdzić tutaj. Pearl Jam przygotowują się do premiery "Let's Play Two", koncertowego dzieła dokumentującego występy, jakie kapela dała w tym 2016 roku właśnie na Wrigley Field. 29 września ukaże się soundtrack, a 17 listopada wideo. Trailer produkcji znajduje się pod tym adresem. Za reżyserię odpowiada Danny Clinch. Dorobek Pearl Jam, flagowej kapeli gatunku grunge, zamyka "Backspacer" z września 2009 roku. W sierpniu 2016 minęło 25 lat od wydania bestsellerowego debiutu ekipy z Seattle "Ten". Wiosną 2017 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
Grupa przygotowuje się do serii jubileuszowych koncertów, gdyż 20 października minie 25 lat od pierwszego oficjalnego występu Świetlików. W ramach tournée "Srebrne Gody czyli 25 lat bliżej" Świetliki zagrają swoje największe hity, ale nie będzie wieczorów wspomnień, tortów-srortów, nieheteronormatywnych świeczek, fałszywego Sto lat, kombatanckiej kokieterii ani artystycznych gości ni w pięć ni w dziewiętnaście. Raczej energetyczny i liryczny show i spektakl będzie. I kilka nowych, całkiem nowych utworów, które ponoć mają pokazać, że oprócz przeszłości zespół ma też przyszłość. Oto harmonogram trasy "Srebrne Gody czyli 25 lat bliżej": 18 października - Rybnik, Teatr 21 października - Łódź, 6. dzielnica 09 listopada - Wrocław, Stara piwnica 10 listopada - Szklarska Poręba, Metamorfoza 11 listopada - Kraków, ZetPeTe 23 listopada - Warszawa, Hydrozagadka 01 grudnia - Katowice, Królestwo 02 grudnia - Tychy, Kloster Pub 08 grudnia - Poznań, Pod Minoga 09 grudnia - Płock, Rock 69 15 grudnia - Rzeszów, Underground 16 grudnia - Sanok, Pani K 26 stycznia - Elbląg, Mjazzga 27 stycznia - Gdańsk, Żak Marcin Świetlicki to poeta, pisarz i wokalista zespołu Świetliki. Czterokrotnie był nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Z zespołem Świetliki wydał sześć płyt, z których ostatnia to "Sromota" z 2013 roku. Najbardziej rozpoznawalną piosenką alternatywnej formacji jest "Złe misie". Grupa nagrała też album "Las putas melancólicas" (2005) z Bogusławem Lindą.
Po utworze tytułowym fani mają okazję poznać "To your brethren in the dark". - To zdecydowanie jedna z najważniejszych piosenek na tej płycie - komentuje Satyr. - Mówi o emocjach, naszej naturze, jesieni, ponurych i deszczowych dniach, o tych, których straciliśmy oraz o tych, których jeszcze nie spotkaliśmy. Można byłoby powiedzieć, że to hołd dla wewnętrznego bólu człowieka i otaczającej go natury. Pieśń o mrocznych wieżach przeszłości i o tych, którzy powstaną w przyszłości. Przekaż pochodnię swoim braciom w ciemności. Kawałka posłuchać można w tym miejscu. Materiał został nagrany w Oslo (Norwegia) i Vancouver (Kanada) na początku 2017 roku i zmiksowany wspólnie ze studyjnym guru Mikiem Fraserem (wcześniej pracował on też z zespołem przy płycie "Now, Diabolical" z 2006 roku). Okładka to mroczny rysunek z 1898 roku autorstwa norweskiego artysty, Edwarda Muncha. Dzieło można zamawiać pod tym adresem. Zestaw wypełni 8 utworów. Oto ich tracklista: 1. Midnight Serpent 2. Blood cracks open the ground 3. To your brethren in the dark 4. Deep calleth upon Deep 5. The Ghost Of Rome 6. Dissonant 7. Black wings and withering gloom 8. Burial Rite Satyr, Frost i towarzyszący im na koncertach muzycy, powrócą jesienią 2017 roku do Polski. Twórcy "Nemesis Divina", "Rebel Extravaganza" czy "The Age Of Nero" zagrają 14 października w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później, 15 października, w warszawskiej Progresji. Ostatnia studyjna płyta bandu to "Satyricon" z września 2013 roku.
Animacja opowiada o rodzinie meduz i ich adoptowanym, ludzkim synu. Wszyscy mieszkają w Walla Walla, w stanie Waszyngton. W zwiastunie poznajmy miasto, szkołę imienia Woody'ego Allena czy kawiarnię Saggy Bean. Tyler, the Creator odpowiada za 85 procent muzyki. Zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem. Twórcami "The Jellies" są Lionel Boyce i Tyler the Creator. Głosów postaciom użyczyli Brock Baker, Kevin Michael Richardson i A.J. Johnson. Premierę "The Jellies" wyznaczono na 22 października. Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp "Bastard" z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty - samowystarczalność. "Goblin", "Wolf" i "Cherry Bomb" - trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny - wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future. Jego ostatni album to "Flower Boy" miał premierę w lipcu 2017 roku.
Aktorka, która zasłynęła rolą w serii "Igrzyska śmierci" od kilku lat regularnie pojawia się na ekranie. Gwiazda najwyraźniej teraz musi odpocząć. - Robię sobie przerwę - powiedziała laureatka Oscara za "Pamiętnik pozytywnego myślenia". - Nie mam nic zaplanowanego na dwa lata, Nie wiem, co będę robić. Może wyrabiać garnki. Po prostu chcę odpocząć. Do zobaczenia za pół roku. Najnowszy film z udziałem 27-latki to "mother!" Darrena Aronofsky'ego, który po pierwszych pokazach ma niezbyt dobre recenzje. Serwis CinemaScore dał mu najsłabszą ocenę F. Wcześniej niedostateczne noty otrzymały tytuły "Solaris" z George'em Clooneyem, "Dr T i kobiety" z Richardem Gere czy "Zabić, jak to łatwo powiedzieć" z Bradem Pittem. Obraz opowiada o pewnej parze, której związek zostaje wystawiony na próbę, gdy w ich domu pojawiają się nieproszeni goście. Obok Jennifer Lawrence występują Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson i Ed Harris. Do Polski horror trafi 3 listopada.
<<<   -   925  926  927  928  929  930  931  932  933   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES