KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Składający się z trzech krążków box "Radio Cineola: Trilogy" zawierać będzie premierowe utwory oraz nowe wersje istniejących już nagrań grupy dowodzonej przez Matta Johnsona. Dzieła należy spodziewać się 20 października. Jednocześnie zapowiedziano koncerty, które odbędą się 1 czerwca na duńskim festiwalu Heartland oraz 5 czerwca w londyńskim Royal Albert Hall. Na tym nie koniec wieści z obozu The The. Zaplanowano ponadto pokazy dokumentalnego filmu "The Inertia Variations" o grupie. Odbędą się one w październiku w Wielkiej Brytanii. W obrazie wykorzystano utwór "We Can't Stop What's Coming", który zespół nagrał z Johnnym Marrem i wypuścił w kwietniu z okazji Dnia sklepu płytowego. Nagrania można posłuchać tutaj. Wszystkie szczegóły dotyczące planów The The można znaleźć na Twitterze. W ostatnich latach stojący za projektem The The Matt Johnson zajmował się muzyką filmową. Przygotował soundtracki do obrazów "Tony" i "Hyena" swego brata, Gerarda Johnsona, jak również dokumentu "Moonbug". Ostatni longplay The The, "NakedSelf", miał premierę w lutym 2000 roku. Kapela ma na koncie popularny w latach 90. numer "Dogs of Lust".
Zgodnie z tytułem, w teledysku widzimy wokalistę Thoma Yorke'a ubranego w beżowy płaszcz, z niebieskimi reklamówkami w dłoniach, jeżdżącego windą. Na kolejnych piętrach wsiadają i wysiadają ludzie, a on... jeździ. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem. Za kamerą stanął Oscar Hudson. "Lift" to jeden z trzech (obok "Man Of War" i "Promise") niepublikowanych utworów, które trafiły na wydawnictwo "OK Computer OKNOTOK 1997 2017". Premiera albumu odbyła się 23 czerwca 2017 roku. Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Z płyty "OK Computer" pochodzą takie klasyki Radiohead jak "Paranoid Android", "Karma Police", "Lucky" czy "No Surprises". W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.
Do materiałów z obrazu Polańskiego z 1968 dodano nerwową, niepokojącą muzykę znaną z trailerów "mother!". Ze znakomitym efektem można zapoznać się pod tym adresem. Dla porównania tutaj znajduje się zwiastun "mother!". Obraz opowiada o pewnej parze, której związek zostaje wystawiony na próbę, gdy w ich domu pojawiają się nieproszeni goście. W roli głównej występuje Jennifer Lawrence, której partnerują Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson i Ed Harris. Primerę wyznaczono na 15 września. Do Polski horror trafi 3 listopada. Poprzednim filmem w dorobku Aronofsky'ego pozostaje "Noe: Wybrany przez Boga". Bohaterami "Dziecka Rosemary" zrealizowanego na podstawie powieści Iry Levina jest młode małżeństwo. Guy i Rosemary Woodhouse przeprowadzają się do nowego mieszkania na Manhattanie. Tutaj poznają państwa Castevet, którzy starają się zaprzyjaźnić z młodą parą. Pewnego dnia po przyjęciu koktajlu od pani Castevet Rosemary ma wizję podczas której gwałci ją nieludzka istota. Wkrótce okazuje się ze kobieta jest w ciąży... W rolach głównych wystąpili Mia Farrow, John Cassavetes, Sidney Blackmer i Ruth Gordon, która za rolę sąsiadki otrzymała Oscara. Roman Polański był nominowany za adaptację scenariusza.
W zestawie znalazły się ponadto premierowe kawałki Pat Benatar, Natasha Bedingfield oraz utwory takich artystek jak Little Mix, Lykke Li, Dorothy, Beth Lowen i Willa Amai. Płyta ze ścieżką muzyczną ukaże się nakładem We Are Hear, wytwórni należącej do wziętej autorki piosenek, Lindy Perry. Premierę wyznaczono na 8 listopada. Krążek z muzyką dostępny będzie razem z DVD z filmem. "Served Like a Girl" opowiada o trudach życia wojennych weteranek. Twórczynią dokumentu jest Lysa Heslov. Zwiastun obrazu można obejrzeć pod tym adresem. Dochód ze sprzedaży soundtracku zasili konto fundacji Final Salute, wspierającej właśnie weteranki. Oto tracklista: 1. Pat Benatar - Dancing Through The Wreckage 2. Pink - Halfway Gone 3. Christina Aguilera - America 4. Gwen Stefani - Medicine Man 5. Natasha Bedingfield - Hey Boy 6. Chely Wright - Shine A Light 7. Lizzo - Good As Hell 8. Dorothy - Naked Eye 9. Beth Lowen - Joyride 10. Lykke Li - End of the Night 11. Maya Heslov - Fighter 12. Willa Amai - Scars 13. Little Mix - Salute
W miniony weekend przyznano Creative Arts Emmy Awards. Jednym z laureatów był właśnie Common. Twórca z Chicago oraz jego koledzy Robert Glasper i Karriem Riggins zostali wyróżnienie za piosenkę "Letter to the Free" (do sprawdzenia pod tym adresem). Utwór wykorzystany został w dokumencie Netfliksa "13th" Avy DuVernay ("Selma"). Tym samym Common stał się posiadaczem Emmy, Grammy (za utwory "Love of My Life" z Erykah Badu i "Southside" z Kanye Westem) oraz Oscara za piosenkę "Glory" do dramatu "Selma", którą zrealizował z Johnem Legendem. Dodatkowo numer został nagrodzony Złotym Globem. Jest jedynym raperem, który może poszczycić się tymi nagrodami. Eminem jest laureatem Oscara i Grammy, podczas gdy Queen Latifah i Will Smith mają Grammy oraz nominacje do Oscara. Common to nie tylko raper, ale i aktor. Ostatnio wystąpił w obrazach "Legion samobójców", "Barbershop: Na ostro" i "John Wick 2", a wcześniej chociażby w serialu "Hell on Wheels: Witaj w piekle". Niedawno zapowiedział udział w thrillerze "Three Seconds" z Rosamund Pike i Clive'em Owenem, dramacie "Saint Judy" z Michelle Monaghan oraz romantycznej komedii "Best Day of My Life" z Renée Zellweger. Najnowszy album artysty, "Black America Again", ukazał się w listopadzie 2016 roku.
W zaprezentowanym klipie widzimy aktorów przygotowujących się do odtworzenia występu rockowej legendy na koncercie Live Aid. Uwagę przykuwa oczywiście Rami Malek, który bezbłędnie opanował ruchy Freddiego Mercury'ego. W obsadzie znaleźli się Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Wideo z planu można sprawdzić pod tym adresem. Dla porównania tutaj znajduje się zapis legendarnego show. Akcja filmu skupi się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton i Allen Leech. Za kamerą obrazu stanie specjalista od X-Menów, Bryan Singer ("Podejrzani"). Anthony McCarten napisał najnowszą wersję scenariusza. Premiera zapowiedziana została na 25 grudnia 2018 roku. Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity, jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo". Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.
Obraz jest adaptacją książki "The Disaster Artist: My Life Inside The Room" pióra aktora Grega Sestero i dziennikarza Toma Bissella. Dzieło opowiada o pracach nad obrazem "The Room" z 2003 roku, przez wielu uznanych za najgorszy film wszech czasów. Greg Sestero i Tommy Wiseau napisali i zagrali w "dziele", dodatkowo Wiseau reżyserował. "The Room" doczekał się emisji kinowej jedynie w Południowej Kalifornii. James Franco produkuje i reżyseruje ekranizację, a także gra Wiseau. Jego młodszy brat, Dave, wciela się w postać Sestero. W obsadzie znaleźli się również Seth Rogen, Zac Efron, Sharon Stone i Hannibal Buress. Trailer, w którym widzimy upartego, niepoddającego się Wisau, wbrew wszystkiemu wierzącego, że spełni swój hollywoodzki sen, znajduje się pod tym adresem. Za scenariusz odpowiada duet Michael H. Weber i Scott Neustadter ("500 dni miłości"). Premiera planowana jest na grudzień.
Abrams miałby przejąć projekt po Colinie Trevorrow, który zrezygnował z pracy przy kolejnej odsłonie sagi science fiction. Reżyser i firma Lucasfilm podjęli razem decyzję, iż nie będą współpracować. - Colin był wspaniałym partnerem podczas prac przygotowawczych, ale doszliśmy do wniosku, że mamy inne wizje dotyczące projektu - czytamy w komunikacie. - Życzymy Colinowi wszystkiego najlepszego. Wkrótce podamy nowe informacje odnośnie filmu. Teraz pojawił się pomysł, by do projektu zaangażować J.J.-a Abramsa. Prace nad kolejną odsłoną "Gwiezdnych wojen" ruszą miesiąc po premierze ósmej części, czyli "Star Wars: The Last Jedi" (grudzień 2017 roku). Do ekipy scenarzystów dołączył niedawno Jack Thorne, znany z pracy przy filmach "Jeżeli nadejdzie jutro", "Nauka spadania" czy "Złodzieje diamentów". "Star Wars: Episode IX" trafi do kin 24 maja 2017 roku. J.J. Abrams ma na koncie filmy "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", "Star Trek", "W ciemność: Star Trek" i "Super 8".
Nowy zespół Anneke van Giersbergen już wkrótce będzie świętować premierę debiutanckiego albumu. "In This Moment We Are Free" ukaże się 20 października nakładem InsideOut Music. Zestaw promuje nagranie "My Champion - Berlin". Teledysk do kawałka ukazujący kapelę występująca w ciekawie oświetlonym pomieszczeniu znajduje się pod tym adresem. Przypominamy, że Vuur pojawi się 9 listopada w krakowskim klubie Studio. Grupa wystąpi w roli supportu Epica. Bilety na koncert dostępne na tej stronie. http://knockoutprod.net/sklep Lata po tym, jak odeszła z The Gathering, Anneke van Giersbergen, postanowiła ponownie stworzyć mocniejsze dźwięki i w 2016 roku powołała do życia zespół Vuur. Nazwa zespołu znaczy "ogień". Anneke pomagają go rozpalać znakomici metalowi spece z Kraju Tulipanów i nie tylko. Bębni Ed Warby, w CV mający nazwy Hail Of Bullets, Ayreon, Gorefest, na gitarach grają Jord Otto (My Propane, eks-ReVamp) i Ferry Duijsens, struny gitary basowej szarpie Johan van Stratum (eks-Stream Of Passion), a drugi głos należy do jego koleżanki z nieistniejącej już kapeli, Meksykanki Marceli Bovio. Anneke zapowiada, że Vuur to reprezentacja jej metalowych fascynacji, a te obracają się w ostatnich latach głównie wokół metalu epickiego i progresywnego. Holenderka zapowiada, że na pierwszej płycie kapeli, która ukaże się jesienią 2017 roku, fani znajdą melancholię znaną z The Gathering i elementy tego, co nagrała z The Gentle Storm Arjena Lucassena. Będzie też coś mrocznego, folkowego, na pewno ciepłego i zdecydowanie ciężkiego. Na koncercie z kolei możecie się spodziewać kawałków The Gathering oraz tego, co Anneke nagrała z zespołem Devina Townsenda.
- "Hear You" to utwór, który opowiada o tym jak inni ludzie czy doświadczenia wpływają na decyzje, które podejmujemy w życiu - mówi artystka. - Mimo licznych prób odcięcia się od przeszłości - ona podąża za nami i jest jak echo, którego czasami wolelibyśmy nie słyszeć. Wielokrotnie zatracamy się w uciekaniu przed przeszłością, która podświadomie nami steruje i której bez wątpienia nie da się wymazać. Wideo do kawałka można obejrzeć pod tym adresem. Debiutancki album artystki powstawał podczas licznych podróży. Nagrywając album, Pola Rise odwiedziła Nowy Jork, Londyn, Kopenhagę, Berlin, Dublin, Turyn, Seul, Reykjavik i Oslo. Krążek powstawał we współpracy z kilkoma producentami z różnych stron świata: Robot Koch, kolektyw Nector, Loxe, Emiji, Manoid i Janek Pęczak, co nadało nagraniom unikatowego, niepowtarzalnego brzmienia. Na płycie zaśpiewał również islandzki wokalista Sebastian Storgaard z zespołu Slowsteps. Premiera planowana jest na początek 2018 roku. Pola Rise to młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała w 2015 roku wydawnictwem "The Power of Coincidence" zacierając granice między electropopem, a muzyką alternatywną.  Na EP-ce znalazły się takie utwory jak "Did You Sleep Last Night" czy "Soulless Dance". Debiutancki minialbum został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez dziennikarzy jak i publiczność. Porównywana do Björk, Lykke Li czy Banks Pola Rise, jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Jeden z utworów znalazł się również na amerykańskiej składance BalconyTV wśród najlepszych wykonań live z całego świata. Pola współpracowała z takimi artystami jak Loxe (producent brytyjskiej wokalistki NAO), Pati Yang, Manoid, Janek Pęczak (T.Love), Michał Wasilewski (Xxanaxx). Podczas trasy koncertowej promującej wydawnictwo Pola Rise wraz z zespołem zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i na świecie. (Open'er Festival, Spring Break, Soundrive Festival oraz festiwale i kluby na Litwie, w Niemczech, Islandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i we Włoszech). Zespół wystąpił również jako support Selah Sue, GusGus oraz Karin Park.
Longplay otrzymał tytuł "Wendigo", a ukaże się 20 października. Zestaw wypełni 10 nagrań. - "Wendigo" to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana płyta, jaką kiedykolwiek nagraliśmy - zapewniają muzycy. - Dziesięć kompozycji luźno ze sobą połączonych tematyką indiańskiego mitu o Wendigo pokazuje zupełnie nowe spojrzenie na gatunek southern metalu, podparte prawdziwie potężnym brzmieniem (za miks i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z Satanic Audio, znany ze współpracy z Thaw, Belzebong, Dopelord, Azarath czy Behemoth). Oto tracklista: 1. The Creature is Alive 2. Protectors of All That is Evil 3. Hangman's Cove 4. New Blood 5. Burn Those Bridges 6. Wasting Daylight 7. Hold That Thought 8. Witches & Spies 9. Every Day is a New Hole to Dig 10. Flesh You Call Your Own J.D. Overdrive proponują mieszankę groove'u, stoner metalu i southern rocka. Wokal Susła sprawia, że muzyka kapeli bardzo często porównywana jest do twórczości grup Pantera czy Down. Kapela ma na koncie trzy albumy: "Sex, Whiskey & Southern Blood" (2011), "Fortune Favors The Brave" (2013) i "The Kindest of Deaths" (2015).
Cykl przedstawia nowych bohaterów, a także nowych złoczyńców, poszukujących barwnych nowych światów i nowych cywilizacji oraz mierzących się z dramatycznymi współczesnymi wyzwaniami. Akcja rozgrywa się 10 lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii. Pierwszy z zaprezentowanych klipów rozgrywa się na opuszczonej planecie i można go zobaczyć tutaj. W drugim wideo, dostępnym pod tym adresem, widzimy komandor Michael Burnham (Sonequa Martin-Green) w skafandrze. W obsadzie znaleźli się m.in. Sonequa Martin-Green, Jason Isaacs, Doug Jones, Shazad Latif, Mary Wiseman, Anthony Rapp, Rainn Wilson i James Frain. Na pierwszy sezon złoży się 15 odcinków, które zostaną wyemitowane w dwóch partiach. Najpierw widzowie doczekają się ośmiu epizodów, które trafią na antenę w USA między 24 września a 5 listopada. Kolejne odcinki będzie można oglądać od stycznia 2018 roku.
Bohaterami cyklu są zwyczajni rodzice (Stephen Moyer i Amy Acker), którzy dowiadują się, że ich dzieci posiadają supermoce. O zdolnościach tych dowiadują się również agenci rządowi. Rodzina musi się ratować, korzystając z pomocy mutantów. Natalie Alyn Lind gra ich córkę Polaris, a Percy Hynes White, syna Andy'ego. Dillahunt wcieli się w Rodericka Campbella, znanego też jako Ahab. Będzie to czarny charakter w cyklu, będący na usługach Sentinel Services. W obsadzie znaleźli się również Jamie Chung, Sean Teale, Coby Bell, Emma Dumont, Blair Redford, John Proudstar i Percy Hynes White. Scenariusz napisał Matt Nix ("Tożsamość szpiega"), a za kamerą pilota staje Bryan Singer ("X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", "X-Men: Apocalypse"). Wśród reżyserów kolejnych odcinków znalazł się również Len Wiseman. "The Gifted" trafi w USA na antenę 2 października. Garret Dillahunt znany jest z produkcji "Justified: Bez przebaczenia", "Zniewolony: 12 Years a Slave" czy "Świat według Mindy".
Do zdarzenia miało dojść po występie kapeli w Spokane, 31 sierpnia. Kobieta twierdzi, że została zgwałcona w łazience koncertowego busa Decapitated, do którego wcześniej została zaproszona z koleżanką na drinka. Kobieta zeznała, że była podekscytowana, że znalazła się busie muzyków, dopóki jeden z nich nie zaczął jej obmacywać. W zeznaniu, do którego dotarł serwis Spokesman.com, czytamy, że w pewnym momencie członkowie Decapitated zaczęli rozmawiać po polsku a atmosfera znacznie się zmieniła. Mężczyźni mieli zacząć patrzeć na nią jak na zdobycz. Kiedy poszła do łazienki, wokalista poszedł za nią. Chwilę później dołączyli kolejni. W tym czasie jej koleżanka miała opuścić busa. Kobieta po całym zajściu zgłosiła się do szpitala, gdzie została zbadana pod kątem napaści seksualnej. Wacław K. zgodził się na pobranie materiału DNA do badań, Rafał P. oraz Huber W. odmówili. Jednocześnie gitarzysta potwierdził, że widział kolegów uprawiających seks w łazience. Muzycy poprosili o tłumacza i adwokata. Wszyscy czterej członkowie bandu przetrzymywani są w areszcie w Los Angeles County. Przed sądem staną prawdopodobnie w stanie Waszyngton, gdzie znajduje się miasto Spokane. - Mamy świadków, którzy mogą zeznać, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli i rozstała się z nim na przyjaznych warunkach - powiedział prawnik muzyków, Steve Graham. Pochodzący z Krosna zespół Decapitated obecny jest na scenie blisko dwie dekady. Jest jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy znają, i szanują, pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu. Ostatni longplay bandu to "Anticult" z lipca 2017 roku.
Szósty studyjny album formacji nosi tytuł "Przechodzień o wschodzie" a ukaże się 29 września tego roku. Po rockowym "To", najnowsze dzieło Strachów utrzymane będzie w zdecydowanie lżejszym stylu. Klimat wydawnictwa nawiązuje do pierwszej płyty zespołu z 2003 roku, "Grabaża i Strachów na Lachy". Znajdzie się na niej dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Towarzyszyć im będą teksty Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego. Nie zabraknie jednak utworów ostrzejszych. Zestaw promuje numer "Co się z nami stało". Czarno-biały klip nakręcił Sławek Pietrzak. Wideo do kawałka można sprawdzić pod tym adresem. Pierwszym singlem z płyty była piosenka "Twoje motylki", którą można przypomnieć sobie tutaj. Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku płytą "Strachy na Lachy", bardzo ciepło przyjętą przez fanów nie tylko Pidżamy. Kolejne lata i kolejne wydawnictwa przynosiły Strachom coraz większą popularność, single takie jak "Dzień Dobry Kocham Cię", "Żyję w kraju" czy "Ostatki" wspinały się na szczyty polskich list przebojów. W lutym 2013 roku miała miejsce premiera ostatniej płyty zespołu "!TO!", promowanej przez single "Mokotów" oraz "I Can't Get No Gratisfaction".
Już w najbliższy piątek, 15 września, w dniu premiery albumu "Resurgam" Fink zagra recital w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Retransmisja występu na trójkowej antenie odbędzie się w sobotę. Tego samego dnia Fink rozpoczyna trasę po Polsce. Koncerty odbędą się 16 września w gdańskim B90, dzień później w stołecznej Stodole, 18 września w klubie Kwadrat pod Wawelem, zaś polski minitrasę zakończy koncert w CK Zamek, w Poznaniu, który zaplanowano na 21 września. Bilety nadal dostępne są w sprzedaży. Tytuł krążka "Resurgam" (oznacza: "I znów powstanę") wziął się z łacińskiej inskrypcji na ścianie 900-letniego kościoła w rodzinnej prowincji Greenalla - Kornwalii. Ten niezwykły duch patronuje płycie, a ożywcza siła pulsuje we wszystkich kawałkach tego albumu, nad którym wraz z Finkiem pracował ponownie znakomity producent Flood (U2, PJ Harvey, Foals, The Killers) w swoim londyńskim studio Assault & Battery. Dziesięć nowych kawałków powstawało przez dwa miesiące, a owocem jest niezwykle bogata, przemyślana, wciągająca kolekcja - zachwycająca głębokim funkowym flow (w otwierający utworze "Resurgam"), ciepłymi melodiami (np. singlowy "Cracks Appear") czy słodko-gorzkim lirycznym tonem "Word To The Wise". Cały materiał wybrzmiewa niskim, mocno rezonującym basem i analogowymi brzmieniami vintage ze studia Flooda, choć pojawiają się także brzmienia pianina, saksofonu czy delikatna rytmiczna gitara rodem z Zachodniej Afryki. Całość spaja zaś silny, szorstki, ale i pełen czułości głos Greenalla. Płytę promuje singel "Cracks Appear", którego można posłuchać pod tym adresem. Oto tracklista: 1. Resurgam 2. Day 22 3. Cracks Appear 4. Word To The Wise 5. Not Everything Was Better In The Past 6. The Determined Cut 7. Godhead 8. This Isn't A Mistake 9. Covering Your Tracks 10. There's Just Something About You Będzie to szósty już album grupy prowadzonej przez Fina Greenalla. Niezwykle u nas lubiany i szanowany Brytyjczyk, wraz z równie świetnymi kolegami z zespołu stworzyli materiał godny prawdziwych mistrzów męskiej, lirycznej piosenki.
Jak zwykle to bywa w przypadku obrazów nowojorczyka, nic nie wiadomo o fabule. Jedyna informacja jaka trafiła do mediów to, że ma to być opowieść o młodzieńczej miłości. Wcześniejszy wybór aktorów wydaje się potwierdzać tę wiadomość, bowiem udział potwierdzili już Timothée Chalamet, Elle Fanning i Selena Gomez. Teraz dołączyli Annaleigh Ashford ("Kraina lodu"), Rebecca Hall ("Vicky Cristina Barcelona"), Cherry Jones ("American Crime"), Will Rogers ("Most szpiegów"), Kelly Rohrbach ("Słoneczny patrol") oraz Jude Law ("Sherlock Holmes"), Diego Luna ("Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie") i Liev Schreiber ("Ray Donovan"). Woody Allen jeszcze do niedawna zajęty był swoim pierwszym serialem "Crisis in Six Scenes", ale nie zamówiono kolejnego sezonu. Jego ostatnia kinowa produkcja to "Śmietanka towarzyska". Nim jednak poznamy film z Elle Fanning i Seleną Gomez, do kin trafi inne dzieło Allena - "Wonder Wheel". Obraz doczeka się premiery 1 grudnia. W rolach głównych występują Kate Winslet, Justin Timberlake, James Belushi i Debi Mazar.
Wydanie pierwszej od ośmiu lat płyty artysty zbiega się z dwudziestą rocznicą premiery debiutanckiego krążka "The Carnival" oraz dziesiąta rocznicą premiery płyty "Carnival II". - Moje "karnawałowe" albumy zawsze dotyczyły świętowania kultury muzycznej z całego świata, a "Carnival III" nie jest inny - mówi Wyclef. - Album "Carnival III" to święto tego, co kocham w muzyce: odkrywanie, różnorodność i artyzm dla dobra sztuki... chodzi o muzykę, która jest pełna emocji, wibracji i zabawy. Bądź gotowy. Oto tracklista: 1. Slums 2. Turn Me Good 3. Borrowed Time 4. Fela Kuti 5. Warrior 6. Shotta Boys 7. Double Dutch 8. What Happened To Love 9. Carry On 10. Concrete Rose 11. Trapicabana 12. Thank God For The Culture W 1996 roku wraz z The Fugees wydał swój monumentalny album "The Score". Jako artysta solowy opublikował sześć albumów, które sprzedały się ilości prawie dziewięciu milionów egzemplarzy.
Głównym bohaterem jest mężczyzna (Matt Damon), który wraz z żoną (Kristen Wiig) zgadza się na eksperyment, w wyniku którego zostają skurczeni. Wszystko, by ocalić planetę i mieć większy dom. - Pomniejszenie pozwala pomóc sobie samemu - słyszymy w zwiastunie. Trailer można obejrzeć pod tym adresem. W obsadzie znaleźli się również Christoph Waltz, Jason Sudeikis, Laura Dern, Neil Patrick Harris i Brigette Lundy-Paine. Alexander Payne stanął za kamerą i napisał scenariusz z Jimem Taylorem, z którym wcześniej zrealizował "Bezdroża", "Schmidta", "Wybory" czy "Złe i gorsze". Premiera planowana jest na 12 stycznia 2018 roku.
Przypomnijmy, że dzieło reżyseruje Bryan Singer na podstawie scenariusza Anthony'ego McCartena. W głównej roli wystąpi Rami Malek ("Mr. Robot"). Ponadto w obsadzie znaleźli się Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Nie wiadomo, kogo miałby sportretować Mike Myers. Wiadomo jednak, że twórczość Queen nie jest mu obca. Pod tym adresem można przypomnieć sobie, jak z kolegami śpiewał "Bohemian Rhapsody" w "Świecie Wayne'a". Akcja filmu skupi się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. W tym tygodniu ukazało się pierwsze zdjęcie Ramiego Maleka w roli wokalisty - obejrzeć je można pod tym adresem. Premiera zapowiedziana została na 25 grudnia 2018 roku. Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity, jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo". Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS. Ostatni kinowy projekt Mike'a Myersa to "Shrek Forever".
Aktor zagra majora Bena Daimio, byłego żołnierza i członka B.P.R.D. Ma on niezwykłą umiejętność zmieniać się w jaguara, gdy jest zły lub czuje ból. W roli głównej zobaczymy Davida Harboura ("Stranger Things"), który ze swoją ekipą będzie próbował ocalić świat przed średniowiecznym czarodziejami, chcącymi zniszczyć ludzkość. Ian McShane ma zagrać jego adoptowanego ojca, profesora Trevora Bruttenholma, zwanego też profesorem Broomem. Milla Jovovich stara się o rolę tytułowej Blood Queen, znaną też jako Nimue czy Pani Jeziora. Penelope Mitchell wcieli się w wiedźmę Ganeidę. Neil Marshall ("Gra o tron") stanie za kamerą. Scenariusz piszą Andrew Cosby, Christopher Golden i Mike Mignola. Daniel Dae Kim znany jest z seriali "Hawaii 5.0" i "Lost - Zagubieni".
Obraz opowiadać będzie o grupie skazańców wysłanych w misję kosmiczną poza granice naszego układu słonecznego. W trakcie wyprawy na jej uczestnikach przeprowadzane są eksperymenty mające sprawdzić możliwość poczęcia i utrzymania życia w warunkach pozaziemskich. Zamknięty w przestrzeni kosmicznego statku, mający opinię twardziela Monte (Robert Pattinson) odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucie - miłość do urodzonej w wyniku zabiegu in vitro córki. Do obsady dołączyli także Juliette Binoche ("Angielski pacjent", "Trzy kolory: Niebieski", "Ghost in the Shell"), Lars Eidinger ("Sils Maria"), Agata Buzek ("Rewers"), Ewan Mitchell ("The Last Kingdom"), Jessie Ross ("The Frankenstein Chronicles") i Claire Tran ("Valerian i miasto tysiąca planet", "Lucy"). Za kamerą stanie Claire Denis, wielokrotnie nagradzana francuska reżyserka, która doświadczenie zawodowe zdobywała na planach Costy-Gavrasa, Jima Jarmuscha i Wima Wendersa. Scenariusz "High Life" to dzieło samej Denis oraz Zadie Smith i Nicka Lairdema. Za zdjęcia do filmu odpowiadać będzie Agnes Godard. André ma już aktorskie doświadczenie. Ostatnio można go było zobaczyć w "American Crime". Ostatni album OutKast to soundtrack "Idlewild" z 2006 roku.
Jenkins miała kontrakt tylko na jeden film, dlatego mogła negocjować z Warner Bros. nowe warunki finansowe. Reżyserka podpisała nową umowę i będzie najlepiej opłacaną kobietą za kamerą i zarobi od 7 do 9 milionów dolarów, plus dodatki. Obraz "Wonder Woman" zarobił już na całym świecie ponad 800 milionów dolarów. To także trzecia najlepiej zarabiającą produkcja studia Warner Bros. w USA po "Mrocznym rycerzu" i jego sequelu, "Mroczny rycerz powstaje" Christophera Nolana. Studio uznało, że chce potworzyć sukces, realizując sequel z pomocą tej samej reżyserki. Akcja tegorocznej produkcji rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Wonder Woman (Gal Gadot), mim została superbohaterką, była Dianą, księżniczką Amazonek, wyszkoloną, by być niepokonaną wojowniczką. Pewnego dnia poznaje amerykańskiego pilota (Chris Pine), który rozbija się u wybrzeży. Kiedy mężczyzna opowiada jej o wielkim konflikcie, który ma miejsce na świecie, Diana opuszcza dom, przekonana, że może zatrzymać zagrożenie. Walcząc w wojnie, która ma zakończyć wszystkie wojny, Diana odkrywa swe moce i swe przeznaczenie. "Wonder Woman 2" trafi do kin 13 grudnia 2019 roku. W roli głównej ponownie wystąpi Gal Gadot.
Produkcją filmu ma zająć się James Wan, który wyreżyserował zarówno "Obecność", jak i "Obecność 2". Wspierać go będzie Peter Safran. Obraz przedstawi wymyślonego przez Wana potwora, który miał się w filmie pojawić i prześladować rodzinę Hodgsonów. Ostatecznie pomysł uległ zmianie, aczkolwiek nie został zapomniany. W obsadzie zobaczymy Taissę Farmigę, Demiána Bichira, Charlotte Hope, Bonnie Aarons, Jonasa Bloqueta i Ingrid Bisu. Corin Hardy stanie za kamerą. Scenariusz piszą Gary Dauberman i James Wan. Premierę wyznaczono na 13 lipca 2018 roku. "The Nun" to drugi spin-off "Obecności". Pierwszym była "Annabelle" (2014). W sierpniu do kin trafiła "Annabelle 2". Urodzony w Krakowie Abel Korzeniowski ma w swoim dorobku kompozycje m.in. do takich produkcji, jak "Dom grozy", "Ziarno prawdy", "W.E. Królewski romans" czy "Zwierzęta nocy" Toma Forda, a także "Duże zwierzę" i "Anioł w Krakowie".
Dave Grohl przyznał, że chcieli nagrywać nową płytę przed publicznością. Kapela zabookowała Hollywood Bowl, gdzie planowała wybudować studio i zaprosić 20 tysięcy osób, by na ich oczach rejestrować materiał. Nim jednak doszło do realizacji projektu, na bardzo podobny pomysł wpadła PJ Harvey. - PJ zrobiła coś podobnego, kiedy rozstawiła studio w Londynie - to był chyba rodzaj instalacji w muzeum sztuki - mówi Grohl. - Pomyślałem, że to bardzo podobne do naszego pomysłu i nie możemy zrobić prawie tego samego. Rzeczywiście w 2015 Harvey wybudowała przeszklone studio w Somerset House w Londynie, gdzie na oczach fanów nagrywała "The Hope Six Demolition Project". Najnowszy longplay Foo Fighters, "Concrete And Gold", ukaże się 15 września. Nad brzmieniem czuwał Greg Kurstin, znany z produkowania nagrań chociażby dla Adele. Na płycie nie zabraknie gości. Usłyszymy Alison Mosshart z The Kills, Shawna Stockmana z Boyz II Men, Paula McCartneya grającego na perkusji oraz Justina Timberlake'a w chórkach. Oto tracklista "Concrete And Gold": 1. T-Shirt 2. Run 3. Make It Right 4. The Sky Is A Neighborhood 5. La Dee Da 6. Dirty Water 7. Arrows 8. Happy Ever After (Zero Hour) 9. Sunday Rain 10. The Line 11. Concrete and Gold Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się "Learn to Fly", "Everlong", "Best of You" czy "The Pretender". Dorobek bandu zamyka longplay "Sonic Highways", który miał premierę 10 listopada 2014 roku. W październiku 2015 roku grupa wydała EP-kę "Saint Cecilia".
<<<   -   931  932  933  934  935  936  937  938  939   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES