KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja "Kayax XX Rework", w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover. Skubas i Barbara Wrońska sięgnęli po romantyczny przebój i jedną z najbardziej znanych polskich ballad – "Prócz Ciebie Nic" autorstwa Kayah oraz Krzysztofa Kiljańskiego z 2005 roku. Nowa wersja utworu zyskała jeszcze bardziej intymny i nieco akustyczny klimat. Pierwszym utworem w tej wiosennej odsłonie akcji "Kayax XX Rework" był cover hitu Brodki "Varsovie" w wykonaniu Natalii Przybysz. Dziś do sieci trafia "Prócz Ciebie Nic" od Skubasa i Barbary Wrońskiej, a przed nami jeszcze wyjątkowe 3 covery. Śledźcie media społecznościowe wytwórni przez najbliższe dni i sprawdźcie jakie covery przygotowali inni zaproszeni do akcji Artyści. Skubas pojawił się także w poprzedniej akcji "Kayax XX Rework" – wówczas to jego utwór "Nie mam dla Ciebie miłości" był coverowany przez Julię Wieniawę. Ostatnim wydawnictwem od artysty jest wydany w 2020 roku album "Duch", natomiast w najbliższych miesiącach można spodziewać się utworów, zapowiadających nowy krążek. Barbara Wrońska również pracuje nad nowym materiałem.
W sobotę, 5 września odbyła się gala wręczenia nagród 7. edycji konkursu Papaya Young Directors - jedynego konkursu w Europie dla młodych reżyserów umożliwiającego bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej. W tym roku Kayax wszedł we współpracę z konkursem: Barbara Wrońska, Natalia Przybysz, zespół Kroki, Skubas i SMOLIK / KEV FOX oddali swoje utwory na warsztat młodych twórców. W ramach tej współpracy powstało aż 6 ekscytujących teledysków. Spośród 22 filmów, stworzonych w ramach tegorocznej inicjatywy, nagrodzono 9 produkcji. Grand Prix 7. edycji powędrowało do Heleny Ganjalyan i Bartosza Szpaka za film "Ja" zrealizowany dla marki Tyskie. Wśród prezentowanych na Finale Papaya Young Directors projektów znalazły się teledyski do piosenek: "Ojciec i Syn" Skubasa, dwa obrazy do utworu Natalii Przybysz "Że jestem", "Move Honey" - duetu Smolik / Kev Fox oraz "Fading All Out" zespołu Kroki. - Oto stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Zostałam obdarowana dwoma obrazami do jednej z moich piosenek, do piosenki "Że Jestem" - mówi o klipach do swojej piosenki Przybysz. - Jeden jest dla mnie osobistym i bardzo ciepłym zapisem z życia przepięknej pary dziewczyn, drugi opisuje w moim odczuciu mikro i makrokosmosy z pozycji ciałopozytywności. Na szczęście to nie ja byłam w Jury konkursu Papaya Young Directors, bo byłoby mi trudno wybierać, który jest lepszy. - Klip do Czarnej D. urzekł mnie prostotą, a zarazem przewrotnością przekazu - komentuje z kolei Barbara Wrońska. - Wspaniały pomysł żeby bohaterami były psy, bardzo odważny i mega ciekawy w realizacji. Bardzo dziękuje twórczyniom, gratuluje odwagi i super wyobraźni. Wszystkie klipy można znaleźć pod tym adresem.
Andrzej Zaucha był indywidualistą, który znakomicie potrafił odnaleźć się zarówno w muzyce popularnej, jak i zawiłych jazzowych improwizacjach. Wprowadzając na polski rynek takie gatunki, jak soul i funk, stał się ich naturalnym ambasadorem. Był niezwykle ważną postacią dla rozwoju muzyki rozrywkowej w Polsce, a obecność jego głosu chociażby na ostatnim albumie rapera Sokoła tylko potwierdza, że twórczość Zauchy zyskała w naszym kraju status ponadczasowy. - Choć jego muzyki dziś już prawie nie ma w mediach, nad czym zresztą ubolewam, publiczność wciąż chce jej słuchać mówi Jarek Szubrycht, autor biografii artysty, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego. - Nie tylko ludzie, którzy siedzieli przyklejeni do telewizorów, śledząc jego brawurowe występy w Opolu, ale i pokolenie, którego nie było wtedy jeszcze na świecie. Zaucha godzi wszystkich, bo miał w repertuarze i łatwo wpadające w ucho hity, i artrockowe hymny, i wreszcie ambitne, jazzowe poszukiwania. Czuł też bluesa, a z soulowym feelingiem po prostu się urodził, nikt nie wie dlaczego właśnie wtedy i akurat tutaj, w krainie, w której takiej muzyki ani się nie wykonywało, ani nie słuchało. Powinniśmy go nie tylko pamiętać, ale i wciąż odkrywać na nowo, bo dorobek wokalisty wybiega daleko poza te kilka hitów, znanych z radia oraz składanek. Dlatego cenne są takie inicjatywy jak Zaucha jest dobry na wszystko. Wykonawcom koncertu kłaniam się z szacunkiem, bo choć wszyscy świetni, brać się za piosenkę śpiewaną przez Zauchę to nie lada odwaga. To właśnie utwory niezapomnianego twórcy wybrzmią w aranżacjach Big Bandu Małopolskiego podczas koncertu Zaucha jest dobry na wszystko. 21 czerwca w ICE Kraków zaśpiewają wokaliści i wokalistki związani z Krakowem i nie tylko. Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć Andrzeja Sikorowskiego, lidera formacji Pod Budą, który współpracował m.in. z Alicją Majewską, Grzegorzem Turnauem, ale też właśnie z Andrzejem Zauchą. Wśród wykonawców, którzy zaprezentują utwory Andrzeja Zauchy, znalazł się również Kuba Badach, prawdopodobnie największy propagator twórczości nieżyjącego artysty, a także Barbara Wrońska, Natalia Kwiatkowska, Marcin Jajkiewicz i Limboski. Niespodzianką w programie tegorocznych Cyber Wianków jest StrefaEtno/StrefaJazz, czyli transmisje online z krakowskiego klubu Strefa. Koncertowy weekend 20 i 21 czerwca uzupełnią dwa specjalne pasma Cyber Wianków - Święta Muzyki z cyklu Uliczne Granie. Wszystkie koncerty będą dostępne za darmo na fanpage'u Wianków.
Dziś premierę ma utwór "Plastik", za który od strony muzycznej oraz tekstowej odpowiada Barbara Wrońska. Artystka wspólnie z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru przygotowała piosenkę na potrzeby multimedialnego spektaklu "Morze", który opowiada o różnorodności podwodnego świata. Piosenki śpiewane przez młodych artystów są przewodnikami po zakątkach morskiej krainy - także tych, niestety skażonych przez człowieka. To właśnie o nich opowiada "Plastik", który zwraca uwagę na destrukcyjny wpływ ludzi na środowisko naturalne. Udział w piosence młodzieży nie jest przypadkowy, bowiem jest to coraz bardziej świadoma i liczna grupa, która gromadzi się, demonstruje i wspólnie działa na rzecz zmiany klimatu, walcząc o swoją przyszłość. - "Plastik" to piosenka, którą napisałam specjalnie do spektaklu "Morze" w reżyserii Pii Partum - opowiada artystka. - Utwór opowiada o tym, że morze dusi się od nadmiaru plastiku. Żółw morski, wieloryb i meduza strasznie na to narzekają i wiedzą, że winę ponoszą ludzie. Puenta jest prosta i bardzo wymowna - Plastic is not fantastic. - Współpraca z Nowym Teatrem była dla mnie bardzo ciekawa, ponieważ pierwszy raz w życiu stworzyłam coś dla dzieci, które dodatkowo wykonały ten utwór na żywo w trakcie spektaklu - kontynuuje Wrońska. - A jeszcze bardziej ucieszyło mnie, gdy dowiedziałam się, że dzieciaki z orkiestry uwielbiają tę piosenkę i najchętniej grałyby ją w kółko. Komponowanie dla dzieci było super doświadczeniem i znów nauczyło mnie czegoś nowego. Chętnie to kiedyś powtórzę. W teledysku do "Plastiku" pojawiają się również fragmenty nagrań z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, jaki odbył się pod koniec września bieżącego roku w Warszawie. Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Na albumie "Dom z Ognia" czuć tęsknotę za polską piosenką z lat 60, przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, ale jedno jest wspólne – każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduje mieszankę wybuchową i rzuca na kolana. Barbara Wrońska usiadła właśnie do tworzenia drugiego solowego albumu. Wiosną 2020 roku usłyszymy singel zapowiadający nowy materiał.
- Z ogromną radością i przejęciem przedstawiam Wam piosenkę "Rybka" - mówi Barbara Wrońska. - "Rybka" to moja szalona interpretacja pieśni Stanisława Moniuszki, który też, jak na tamte czasy, był szalony. W teledysku wraz ze Stanisławem cieszymy się ze wspólnego muzykowania, a wtórują nam dwie wyjątkowe "rybki": Paulina i Natalia Przybysz. To jest dla mnie ważne, gdyż razem z dziewczynami wykonywałyśmy pieśni Stanisława Moniuszki za dzieciaka na szkolnych akademiach – śmiechu było co nie miara. Cieszę, że mam szansę pokazania jak ja rozumiem twórczość Stanisława Moniuszki. Piosenka opowiada o strachu przed silnym uczuciem, ale też o strachu przed niepokojącym upałem. Rybki wolą zimno - i tak im dobrze, niech tak zostanie. Te wspaniałe rysunki stworzyła Pola Dwurnik, bardzo jej dziękuję za to, że włożyła w ten teledysk tyle serca, pracy i swojego niepowtarzalnego charakteru. Oglądajcie uważnie, bo dużo tam się dzieje i ze mną i z Panem Moniuszko. Zapraszam do pląsania z rybkami, niech to będzie wesołe zakończenie lata. Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Na albumie "Dom z Ognia" czuć tęsknotę za polską piosenką z lat 60, przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, ale jedno jest wspólne – każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduje mieszankę wybuchową i rzuca na kolana. Barbara Wrońska usiadła właśnie do tworzenia drugiego solowego albumu. Wiosną 2020 roku usłyszymy singel zapowiadający nowy materiał.
Podczas koncertu otwarcia - w piątek 30 sierpnia - Barbara Wrońska wykona (z towarzyszeniem siostrzanego projektu Przybysz - Przybysz) po raz pierwszy własną interpretację pieśni Stanisława Moniuszki "Złota rybka". Radiowa premiera tego utworu zaplanowana została dopiero na 6 września. Muzyczną niespodziankę dla krakowskiej publiczności szykuje również Natalia Przybysz, która w piątkowy wieczór zaprezentuje premierowo utwór "Ciepły wiatr". Nagranie to zapowiadać będzie najnowszą solową płytę artystki "Jak malować wiatr", która ukaże się w październiku tego roku. Z kolei w sobotę 31 sierpnia przynajmniej kilka nowych kompozycji zaprezentuje przedpremierowo Skubas. - Będzie to dla mnie bardzo ważny dzień, bo planuję zagrać nowe piosenki, które jeszcze nigdy i nigdzie nie wybrzmiały. Te premierowe kompozycje znajdą się na następnym moim albumie i część z tego materiału zagramy na żywo przed krakowską publicznością - zapowiada artysta. W Krakowie wystąpią również: Smolik/Kev Fox, The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Sławek Uniatowski & Chopin University Big Band. - Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również muzyczne premiery i niespodzianki. To będą fantastyczne dwa dni z muzyką na najwyższym poziomie i w najlepszym rodzimym wykonaniu - zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny wydarzenia. W piątek (30.08) większość Trójkowych audycji będzie nadawana wprost z terenu festiwalu. Również kolejnego dnia (31.08) odbędą się spotkania z dziennikarzami w studiach plenerowych Polskiego Radia. Szczegóły na wydarzeniu na Facebooku. https://www.facebook.com/events/355704025114288/
Firestone Stage na Open’er 2018 to będzie zupełnie inne miejsce niż dotychczas. To nowa, większa scena, nowe miejsce na terenie i nowi artyści w składzie. Przez cztery dni festiwalu na Firestone Stage zagrają: Rosalie., Paulina Przybysz, Sonar, Kasia Lins, Barbara Wrońska, Lor, nixes, Ffrancis, Baranovski, Gang Śródmieście, Pepe. i zwycięzca konkursu Firestone Headliners of Tomorrow - Wojtek Szczepanik. Udział na festiwalu potwierdzili Alma, Arctic Monkeys, Baranovski, Barbara Wrońska, Bomba Estéreo, Bruno Mars, Chvrches, Dawid Podsiadło, David Byrne, Depeche Mode, Fleet Foxes, Ffrancis, Gang Śródmieście, Glass Animals, Gorillaz, Kaleo, Kali Uchis, Kasia Lins, La Femme, Little Simz, Lor, Massive Attack, Marmozets, Migos, MØ, Nick Cave and the Bad Seeds, nixes, Odesza, Otsochodzi, Paulina Przybysz, Pepe., Post Malone, Pro8l3m, Rosalie., SG Lewis, Sigrid, Sonar, Superorganism, Taconafide, Wojtek Szczepanik, Vince Staples, Years & Years, Yonaka, Young Fathers, Young Thug, Yung Lean. Bilety dostępne w Altersklepie oraz w eBilet. Sprzedaż do 10.06.2018 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). karnet 4-dniowy - 579 zł karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 659 zł karnet weekendowy (pt, sb) - 399 zł karnet weekendowy (pt, sb) + pole namiotowe - 459 zł bilety jednodniowe - 259 zł Open'er 2018 odbędzie się w dniach 4-7 lipca.
- To piosenka opowiadająca o momencie TUŻ przed podjęciem bardzo ważnych i trudnych decyzji w życiu - wyjaśnia Barbara Wrońska. - Kiedy to już wszystko człowiek sobie uświadomi, ale nadal coś nie pozwala mu ruszyć z miejsca. Utwór ten jest moim sposobem na zrobienie kroku do przodu. W utworze słychać tęsknotę za polską piosenką z lat 60., przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. W teledysku gościnnie wystąpili: Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz, Kev Fox, Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru). Wideo znajduje się poniżej. Solowa płyta artystki planowana jest na styczeń 2018 roku. Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Artystka wraz z zespołem rusza w trasę koncertową promować swój autorski materiał. Będzie można ja usłyszeć i zobaczyć w następujących miastach: 23 listopada - Warszawa, Grizzly Gin Bar, Kayax Stage, próba otwarta 29 listopada - Warszawa, Palladium, Support przed Brodką 01 grudnia - Wrocław, A2, Centrum Koncertowe, Support przed Brodką 02 grudnia - Łódź, Wytwórnia, Support przed Brodką 06 grudnia - Poznań- Klub Muzyczny B17, Support przed Brodką 07 grudnia - Gdańsk, Stary Maneż, Support przed Brodką 16 grudnia - Kraków, Klub Studio, Support przed Brodką 17 grudnia - Katowice, Mega Club, Support przed Brodką
Wszystko zaczęło się od konkursu na 2track - Smolik // Kev Fox oddali w ręce wokalistów swój ostatni singiel "Queen of Hearts". Wśród zgłoszeń była także propozycja od Barbary Wrońskiej, znanej chociażby z zespołu Pustki czy z Ballad i Romansów. Ingerencja Basi w piosenkę była tak duża, że jej wersja niestety nie spełniała regulaminowych wymogów natomiast nie ulegało wątpliwości, że jest ona niesamowita. Basia dała temu utworowi zupełnie nowe oblicze i dlatego Smolik // Kev Fox zdecydowali, że przyznają jej specjalne wyróżnienie, którym jest oficjalna publikacja piosenki i dodanie jej do planowanego wydawnictwa. - Absolutnie zaskoczyła mnie wersja Basi - mówi Smolik. - Jej głos brzmi pięknie, kobieco, przewrotnie i bardzo charyzmatycznie. Nie jest wcale łatwo mierzyć się z Kevem w tej kategorii. Z radością oddajemy w wasze ręce "Queen of Hearts" o kobiecej twarzy. - Słuchając podkładu poczułam, że muszę zrobić z tym kawałkiem coś swojego. Melodia przyszła spontanicznie, właściwie jednym tchem - wspomina Wrońska. - Jednak upublicznienie tego, co zrobiłam sama, nie było łatwe. Miałam pietra, ale odważyłam się, poczułam że to jest ten moment. Ten ruch upewnił mnie w moich twórczych solowych działaniach i był mi bardzo potrzebny. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem. Utwór "Queen of Hearts" pochodzi z płyty "Smolik / Kev Fox", która ukazał się w październiku 2015 roku. Dzieło uzyskało platynowy status i zostało wyróżnione Fryderykiem 2016 za Najlepszy album Roku w kategorii elektronika i alternatywa.
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES