KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Singiel nosi tytuł "Chłopak". Piosence z iście punkową zadziornością towarzyszy czarno-biały klip. W teledysku, poza muzykami, widzimy dziewczyny jeżdżące na deskorolkach. W skład formacji Kashell wchodzą: na wokalu Marcin (AbradAb) Marten znany z hiphopowej formacji Kaliber 44 oraz gitarzyści Dominik (Witos) Witczak i Marcin (Kobez) Kobza, basista Rafał (Matusz) Matuszak i perkusista Adam (Von Marszal) Marszałkowski - muzycy Comy. Numer "Chłopak" zapowiada całą płytę kapeli.
Grupę Kashell tworzą na wokalu Marcin (AbradAb) Marten znany z hiphopowej formacji Kaliber 44 oraz gitarzyści Dominik (Witos) Witczak i Marcin (Kobez) Kobza, basista Rafał (Matusz) Matuszak i perkusista Adam (Von Marszal) Marszałkowski - muzycy rockowego zespołu Coma. Premiera pierwszego teledysku i singla z debiutanckiego albumu formacji już w najbliższy piątek o godzinie 10:00. Pre-save pod tym adresem.
Pierwszego hedlinerera, czyli Kygo, zobaczymy 14 sierpnia na głównej scenie Fest Festivalu. Norweski dj, muzyk i producent należy do czołówki najważniejszych artystów współczesnej muzyki elektronicznej. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Ed Sheeran, Coldplay, The XX, M83 czy The Weeknd. Popularność przyniósł mu remiks utworu "I See Fire" oraz singiel "Firestone". Alan Walker, fenomen sceny elektronicznej dołącza do line upu Fest Festiwalu i wystąpi 12 sierpnia, tym samym stając się drugim headlinerem festiwalu. Ma na koncie łącznie ponad 12 miliardów odtworzeń swoich utworów i klipów w serwisach streamingowych. Największy sukces osiągnął wydając singiel "Faded U", który dotarł na 1. miejsce list przebojów w wielu krajach w Europie. Fani znają go również z takich hitów jak: "Alone", "Sing Me To Sleep" czy "Darkside". Fisher, czyli australijskie objawienie świata EDM-u, tego lata wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jego produkcje mogliśmy usłyszeć na takich festiwalach jak Coachella, Tomorrowland czy Burning Man. Otrzymał również nominację do nagród Grammy za słynny kawałek "Losing It". Artysta wystąpi 13 sierpnia. Autor housowego projektu Purple Disco Machine wystąpi w Parku Śląskim 12 sierpnia. Na popularność niemieckiego DJ-a i producenta wpłynął międzynarodowy sukces m.in. za sprawą takich utworów jak "My House", "Body Funk", "Devil In Me" czy ostatni kawałek "Hypnotized", który teraz możemy usłyszeć w największych stacjach radiowych w Polsce. Artysta współpracował z artystami światowego formatu, takimi jak: Lady Gaga, Dua Lipa, Tom Odell czy Elton John, tworząc remiksy do ich największych utworów. Na scenach tegorocznej edycji zagrają również: Kungs, czyli ulubieniec takich DJ-ów jak Axwell & Ingrosso czy Lost Frequencies. Fani tanecznej muzyki elektronicznej z całego świata mogą kojarzyć go z hitu "This Girl". Ofenbach to z kolei francuski duet znany w Polsce z hitów takich jak "Be Mine" czy "Katchi". Bakermat, holenderski producent i DJ, który połączył swoje siły ze znaną kanadyjską wokalistką Kieszą. Efektem ich zaskakującej współpracy jest singiel "Don't Want You Back". Poprzedni singiel artysty, "Living", w ciągu kilku miesięcy, tylko na samym Spotify odsłuchano ponad 25 milionów razy. Znany ze swojej umiejętności łączenia deep house'owych melodii z jazzowymi elementami. Sam Feldt, to artysta, którego magazyn Billboard określił mianem "współczesnej supergwiazdy muzyki house". Jego kawałek "Post Malone" obecnie ma ponad 400 milionów odtworzeń na Spotify. Robin Schulz to ostatni artysta, który dołącza do składu pierwszego ogłoszenia festiwalu. Znany jest z takich hitów jak "Waves", "Prayer in C", "Sun Goes Down" czy "Sugar", które z miejsca podbiły polską i światową publikę. FEST Festival 2021 zaplanowany jest na 11-14 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. W 2020 roku w Chorzowie koncerty planowali: James Bay, Sigrid, Denzel Curry, Mark Ronson, Daughter, La Roux czy Princess Nokia.
To pierwszy singiel i jednocześnie zapowiedź debiutanckiej płyty Polaczka. Muzycy kierują swój utwór do słuchaczy zorientowanych na nowoczesne gitarowe brzmienie, okraszone interesującym tekstem. Utwór porusza temat relacji międzyludzkich w kontekście zachodzących obecnie na świecie zmian. - Utwór chwytający za serce, który w zdecydowany sposób zwraca uwagę na aktualne problemy społeczne - mówi Polaczek. To kompilacja energetycznej, alternatywnej muzyki oraz intrygujących tekstów i obrazów, dzięki którym klimat utworów dociera do odbiorcy jeszcze mocniej. Rafał Matuszak zajął się także produkcją muzyczną utworu. Skład zespołu: Robert Przybysz "Polaczek" - tekst i wokal, Rafał Matuszak - produkcja, bas, Przemek Kuczyński - perkusja, Przemek Dominiak - gitara Tomasz "Zed" Zalewski - miks.
Bohaterem "Yankee Comandante" będzie William Alexander Morgan, Amerykanin walczący na Kubie pod koniec lat 50. z reżimem Fulgencio Batisty. Mężczyzna jako jedyny obok Che Guevary doczekał się stopnia comandante. Działania zbrojne Williama Alexandra Morgana umożliwiły Fidelowi Catrso przejecie władzy na Kubie. Pochodzący z Ohio żołnierz szybko przejrzał na oczy i przestał popierać kubańską rewolucję, co skończyło się dla niego tragicznie. Film powstaje na podstawie powieści Michaela D. Sallaha i Mitcha Weissa "The Yankee Comandante: The Untold Story of Courage, Passion and One American’s Fight to Liberate Cuba". Adam Driver pracował już z Jeffem Nicholsem na planie filmu "Midnight Special".
Oto komunikat kapeli z Facebooka: "Drodzy. Po dwudziestu jeden latach wspólnego grania podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności. Wszystkim którzy byli z nami dziękujemy za wspólny, doskonały czas. Zapraszamy na ostatnie koncerty zespołu - tej jesieni zagramy trasę "Game Over". Na do widzenia zostawiamy wam singel "Pożegnanie z Bajką" z gościnnym udziałem naszego znakomitego kolegi Ralpha Kaminskiego. Utwór pochodzi z albumu "Sen o siedmiu szklankach"." Pomysł na realizację albumu "Sen o 7 szklankach" to swojego rodzaju kontynuacja muzycznej przygody z ubiegłego roku, kiedy zespół Coma został poproszony, aby na koncert w ramach Męskiego Grania w Krakowie stworzyć jakiś specjalny projekt. - Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie dochodząc do wniosku że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z Pana Kleksa. Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się na program oparty na piosenkach z filmów i programów dla dzieci – tłumaczą członkowie zespołu Coma - Dzisiaj jako dorośli ludzie opowiadamy te piosenki na nowo z zupełnie innej perspektywy. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy Witajcie w naszej bajce. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki. Tytuł albumu został zaczerpnięty z utworu instrumentalnego z filmu "Akademia Pana Kleksa". Utwory "Sen o… szklance" to instrumentalne interludia, skomponowane przez muzyków Coma - każdy z muzyków miał za zadanie wymyślić jedną etiudę, natomiast siódma, wspólna, będzie wykonywana na żywo na koncertach. Lista utworów na albumie: 1.Witacie w naszej bajce (Kleks) 2. Marsz robotów (Kleks) Sen o pierwszej szklance 3. Wędrówka (Jacek i Placek) 4. Fantazja Sen o drugiej szklance 5. Meluzyna (Kleks) 6. Z poradnika młodego zielarza (Kleks) Sen o trzeciej szklance 7. Pi i sigma (Przybysze Z Matplanety) Sen o czwartej szklance 8. Chodź ze mną (Pan Samochodzik - 1965) Sen o piątej szklance 9. Ratujmy kosmos (Kleks) Sen o szóstej szklance 10. Pożegnanie z bajką (Kleks) Bonus: Przybysze Z Matplanety (Remix autorstwa gitarzysty Comy, Dominika Witczaka) Na płycie gościnnie wystąpili: Iza Lach ("Meluzyna", "Chodź ze Mną"), Daria Zawiałow ("Przybysze z Matplanety") oraz Ralph Kaminski ("Pożegnanie z Bajką").
Drugi studyjny album łódzkiej kapeli po raz pierwszy doczekał się analogowego wydania (dwa czarna krążki). Premiera krążka "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" miała miejsce w 2006 roku i podobnie jak debiutancki krążek został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i krytyków. Album ten ugruntował pozycje grupy na polskiej scenie muzycznej poszerzając liczne grono fanów rocka na najwyższym poziomie. Tracklista: Strona A 1. Intro 2. Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków 3. Święta Strona B 1. Wojna 2. W ogrodzie 3. System 4. Listopad LP 2 Strona C 1. Nie ma joozka 2. Tonacja (sygnał z piekła) 3. Ostrość na nieskończoność Strona D 1. Daleka droga do domu 2. Schizofrenia 3. Daleka droga do domu (radio edit) Najnowszy longplay Comy, "Sen o 7 szklankach", miał premierę w marcu 2019 roku. Na płycie gościnnie wystąpili: Iza Lach ("Meluzyna", "Chodź ze Mną"), Daria Zawiałow ("Przybysze z Matplanety") oraz Ralph Kaminski ("Pożegnanie z Bajką").
Pomysł na realizację albumu "Sen o 7 szklankach" to swojego rodzaju kontynuacja muzycznej przygody z ubiegłego roku, kiedy zespół Coma został poproszony, aby na koncert w ramach Męskiego Grania w Krakowie stworzyć jakiś specjalny projekt. - Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie dochodząc do wniosku że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z Pana Kleksa. Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się na program oparty na piosenkach z filmów i programów dla dzieci – tłumaczą członkowie zespołu Coma - Dzisiaj jako dorośli ludzie opowiadamy te piosenki na nowo z zupełnie innej perspektywy. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy Witajcie w naszej bajce. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki. Tytuł albumu został zaczerpnięty z utworu instrumentalnego z filmu "Akademia Pana Kleksa". Utwory "Sen o… szklance" to instrumentalne interludia, skomponowane przez muzyków Coma - każdy z muzyków miał za zadanie wymyślić jedną etiudę, natomiast siódma, wspólna, będzie wykonywana na żywo na koncertach. Lista utworów na albumie: 1.Witacie w naszej bajce (Kleks) 2. Marsz robotów (Kleks) Sen o pierwszej szklance 3. Wędrówka (Jacek i Placek) 4. Fantazja Sen o drugiej szklance 5. Meluzyna (Kleks) 6. Z poradnika młodego zielarza (Kleks) Sen o trzeciej szklance 7. Pi i sigma (Przybysze Z Matplanety) Sen o czwartej szklance 8. Chodź ze mną (Pan Samochodzik - 1965) Sen o piątej szklance 9. Ratujmy kosmos (Kleks) Sen o szóstej szklance 10. Pożegnanie z bajką (Kleks) Bonus: Przybysze Z Matplanety (Remix autorstwa gitarzysty Comy, Dominika Witczaka) Na płycie gościnnie wystąpili: Iza Lach ("Meluzyna", "Chodź ze Mną"), Daria Zawiałow ("Przybysze z Matplanety") oraz Ralph Kaminski ("Pożegnanie z Bajką"). Najbliższe koncerty Comy w ramach trasy Witajcie w naszej bajce: 04.04 - Warszawa – Palladium 06.04 - Katowice – MCK 07.04 - Kraków – Klub Studio 25.04 - Łódź – Klub Wytwórnia
Pomysł na realizację albumu "Sen o 7 szklankach" to swojego rodzaju kontynuacja muzycznej przygody z ubiegłego roku, kiedy zespół Coma został poproszony, aby na koncert w ramach Męskiego Grania w Krakowie stworzyć jakiś specjalny projekt. - Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie dochodząc do wniosku że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z Pana Kleksa. Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się na program oparty na piosenkach z filmów i programów dla dzieci – tłumaczą członkowie zespołu Coma - Dzisiaj jako dorośli ludzie opowiadamy te piosenki na nowo z zupełnie innej perspektywy. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy Witajcie w naszej bajce. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki. Tytuł albumu został zaczerpnięty z utworu instrumentalnego z filmu "Akademia Pana Kleksa". Utwory "Sen o… szklance" to instrumentalne interludia, skomponowane przez muzyków Coma - każdy z muzyków miał za zadanie wymyślić jedną etiudę, natomiast siódma, wspólna, będzie wykonywana na żywo na koncertach. Lista utworów na albumie: 1.Witacie w naszej bajce (Kleks) 2. Marsz robotów (Kleks) Sen o pierwszej szklance 3. Wędrówka (Jacek i Placek) 4. Fantazja Sen o drugiej szklance 5. Meluzyna (Kleks) 6. Z poradnika młodego zielarza (Kleks) Sen o trzeciej szklance 7. Pi i sigma (Przybysze Z Matplanety) Sen o czwartej szklance 8. Chodź ze mną (Pan Samochodzik - 1965) Sen o piątej szklance 9. Ratujmy kosmos (Kleks) Sen o szóstej szklance 10. Pożegnanie z bajką (Kleks) Bonus: Przybysze Z Matplanety (Remix autorstwa gitarzysty Comy, Dominika Witczaka) Na płycie gościnnie wystąpili: Iza Lach ("Meluzyna", "Chodź ze Mną"), Daria Zawiałow ("Przybysze z Matplanety") oraz Ralph Kaminski ("Pożegnanie z Bajką"). Najbliższe koncerty Comy w ramach trasy Witajcie w naszej bajce: 22.03 - Gdańsk – Stary Maneż 23.03 - Poznań – Tama 24.03 - Szczecin – Peron 5 04.04 - Warszawa – Palladium 06.04 - Katowice – MCK 07.04 - Kraków – Klub Studio 25.04 - Łódź – Klub Wytwórnia
- Pierwsza trasa, około 10. koncertów w jednym klubie, raz, dwa razy w miesiącu w legendarnym Iron Horse, wynagrodzenie - kufel piwa na głowę - zachęcają do uczestnictwa w trsaie członkowie zoespołu Coma. - Kiedy oprócz rodziny jako słuchacze zaczęli pojawiać się obcy wiedzieliśmy, że coś się dzieje, kiedy w garderobie przed kolejnym koncertem pojawiła się krata piwa wiedzieliśmy, że to sukces, kiedy po ostatnim koncercie podszedł do nas właściciel i powiedział idzie tak dobrze, że za rok już u mnie nie zagracie, wiedzieliśmy, że nie zagramy. Pojawiło się to co najważniejsze, fani, tacy prawdziwi z krwi i kości. Nie podchodzili tylko po fotkę na insta, (nie było Instagrama) chcieli z nami być. Minęło 20 lat, my nadal chcemy być z Wami. Zagramy 20 koncertów w mniejszych salach, aby być blisko. 20 lat to dobra okazja do spotkania bez instagrama. Do zobaczenia. Oto szczegółowa rozpiska koncertów: 6.10 – Łódź (Radio Łódź) 12.10 – Toruń (NRD) 13.10 – Bydgoszcz (Kuźnia) 14.10 – Damasławek (C.K) 20.10 – Wrocław (Stary Klasztor) 21.10 – Zielona Góra (Kawon) 25.10 – Kraków (ZetPeTe) 26.10 – Katowice (Rialto) 3.11 – Warszawa (Hybrydy) 8.11 – Włocławek (C.K. Browar) 10.11 – Poznań (U Bazyla) 11.11 – Szczecin (K4) 23.11 – Sopot (Sfinks) 24.11 – Gdynia (Ucho) 25.11 – Gdańsk (Kwadratowa) 7.12 – Lublin (Dom Kultury) 8.12 – Białystok (Zmiana Klimatu) 9.12 – Olsztyn (Andergrant) 15.12 – Łódź (Wytwórnia)
Po ciepło przyjętych klipach do utworów "Lajki" oraz "Proste decyzje", łódzka Coma prezentuje nowy obrazek. Utwór nazywa się "Odwołane", a animowany teledysk autorstwa Michała Orzechowskiego można obejrzeć poniżej. Płyta "Metal Ballads vol. 1", z której pochodzi piosenka ukazała się w październiku 2017 roku. Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".
Album "Męskie Granie 2017" to jedna z najczęściej kupowanych polskich składanek w ostatnim czasie, a utwory singlowe zdobywają szczyty list przebojów. "Dogrywka" to ponad godzina fantastycznej muzyki - niepublikowane wcześniej, koncertowe wersje największych przebojów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na płycie znalazły się niepowtarzalne wykonania artystów takich jak m.in. Ørganek, Coma, Brodka, Kortez, Lao Che, Hey, GrubSon, Kamp!, Julia Pietrucha. - Mam nadzieję, że dla Państwa album ten będzie wysokiej próby przekrojem koncertowym przez różne "muzyczne bajki" - od piosenki autorskiej, przez pop, rock, elektronikę, hip-hop aż po fuzję kilku gatunków - mówi dziennikarz radiowej Trójki i prowadzący koncerty Męskie Granie, Piotr Stelmach. Oto tracklista: 1. Coma - Los cebula i krokodyle łzy 2. Lao Che - Bajka o Misiu (tom I) 3. Hey - Ku słońcu 4. Brodka feat. The Dumplings - Up In The Hill 5. Xxanaxx feat. BARANOVSKi - Blakk Blood 6. Kamp! - Turn My Back On You 7. Wojtek Mazolewski i John Porter "Chaos Pełen Idei" - Barcelona 8. Fisz Emade Tworzywo - Telefon 9. Kortez - Uleciało 10. Julia Pietrucha - Ship Of Fools 11. GrubSon - Na szczycie 12. GrubSon - W imię czego 13. Ørganek - Wiosna 14. Ørganek - Czarna Madonna 15. Brodka - Granda
Na festiwalu zagrają między innymi Coma (występ na Enea Stage na Placu Wolności) oraz L.Stadt (występ z chórem na Red Bull Music Stage w Sali Wielkiej CK Zamek). Pełna lista nowych wykonawców prezentuje się następująco: Coma L Stadt Jan Emil Młynarski Solo Żal Neena Ofelia Holden The Underground Man Tropiki Lasy Franken Pepe. szymonmówi Forget About Julia Dead Time Killedbycar Frankenstein Children Amarok Troj Gniewomir Tomczyk Karnety dostępne już w sprzedaży, kosztują tylko 95 zł. To jedyna okazja by w takiej cenie zobaczyć podczas jednej imprezy takich wykonawców jak Kortez, Pro8l3m, O.S.T.R., Otsochodzi, Grubson, Natalia Kukulska czy Jazzband Młynarski-Masecki. Przypominamy, że poprzednie edycje festiwalu były wyprzedane. Piąta już edycja największej imprezy showcase'owej w Polsce odbędzie się od 19 do 21 kwietnia w kilkunastu miejscach koncertowych Poznania. Największa scena festiwalu zlokalizowana będzie, podobnie jak w latach 2016 i 2017, na Placu Wolności. Udział w koncertach na Placu Wolności (Enea Stage) będzie gwarantowany dla każdego, kto zakupi karnet. W innych miejscach decydować będzie pojemność.
- Wraz z organizatorami wpadliśmy na pomysł, że po koncertach będzie okazja na spotkanie w świetle fleszy albo w celu pozostawienia pamiątkowego podpisu albo po prostu by zamienić zdanie jak człowiek z człowiekiem - zapowiada rockman. - No i fajnie. Jak zapowiada artysta, na scenie będzie sam, z gitarą, ale zaproponuje coś więcej niż śpiewanie z akompaniamentem akustycznego instrumentu. Będą też goście, w tym Błażej Król oraz niespodzianki. Oto harmonogram występów: 9 marca - Sztum, Centrum Kultury 10 marca - Kwidzyn, Piwnica Kulturalna Spichlerz 11 marca - Gdańsk, Bunkier 15 marca - Poznań, BaRock Club 16 marca - Bydgoszcz, Eljazz 17 marca - Strzelce Krajeńskie, Ośrodek Kultury 18 marca - Koszalin, CK105 22 marca - Łomianki, Lemon Tree 23 marca - Piotrków Trybunalski, Black Hole Garage 25 marca - Warszaw, Grizzly Gin Bar 28 marca - Płock, Rock '69 29 marca - Łódź, DOM Piotr Rogucki ze swoim zespołem Coma w październiku 2017 roku wydał album "Metal Ballads vol. 1" promowany singlem "Lajki". 5 stycznia do kin trafiły dwa filmy z udziałem wokalisty i aktora, "Gotowi na wszystko. Exterminator" oraz "Studniówk@". W solowym dorobku artysty znajdują się wydawnictwa "Loki – wizja dźwięku" (2011), "95-2003" (2012) oraz "J.P. Śliwa" (2015).
Wideo powstało do nagrania "Proste decyzje". Utwór został wybrany na kolejnego singla z albumu "Metal Ballads vol.1" decyzją fanów. To wynik sondy przeprowadzonej na fanpage'u Comy. - Po co komplikować sobie życie, skoro rzeczywistość jest wystarczająco zagmatwana, odważmy się na prostomyślność i uczciwość, spójrzmy na siebie bez filtrów i spróbujmy się polubić - mówi o piosence Piotr Rogucki. W teledysku Tomasz Schuchardt wciela się w chłopca uwielbiającego break dance (grają go bracia Maciek i Mateusz Brożkowie). W obsadzie klipu znalazł się również Henryk Niebudek jako dyrektor i Anna Kłos - Kleszczewska w roli matki. Za kamerą stanął Tadeusz Śliwa, a z efektem można zapoznać się poniżej. Płyta "Metal Ballads vol. 1" ukazała się w październiku 2017 roku. Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy". Tomasz Schuchardt, znany z roli Eugeniusza Bodo, ostatnio wystąpił w filmach "Ach śpij kochanie" czy "Cicha noc". Zajęty był też na planie serialu "Nielegalni".
Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie - chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty - Cypek (Sebastian Stankiewicz) - wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia - pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert. Za reżyserię odpowiadają Michał Rogalski ("Letnie przesilenie", "O mnie się nie martw", "Przepis na życie") Scenariusz napisali Przemysław Jurek (na podstawie własnej powieści "Kochanowo i okolice" oraz sztuki teatralnej "Exterminator") i Michał Rogalski. Piotr Rogucki ze swoim zespołem Coma w październiku 2017 roku wydał album "Metal Ballads vol. 1" promowany singlem "Lajki". Na ekranie rockmana poprzednio można było oglądać w obrazie "Tłumacz". 5 stycznia do kin trafi jeszcze jeden film z jego udziałem, "Studniówk@".
- Obiecywałam, że teledysk do "Na Skróty" to nie koniec niespodzianek ode mnie i Piotrka Roguckiego - wyjaśnia Daria Zawiałow. - Zrobiliśmy coś czego chyba jeszcze nie było i co z pozoru wydawało się szalone i dość nierealne. A jednak! Oto tak zwany prequel historii, która toczy się w "skrótach" - sprawdźcie jak doszło do tego, że chciałam utopić Roguckiego! Teledysk Coma do utworu "Lajki" to mój malutki debiut aktorski, więc proszę otoczcie mnie falą wyrozumiałości. Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo ciężko pracowali na planie obu teledysków, reżyseria to oczywiście wspaniała Dominika Podczaska. - Główną rolę w naszym nowym teledysku "Lajki" zagrała Daria Zawiałow, dziękujemy za zaufanie i świetną aktorską robotę - potwierdzają muzycy Comy. - Teledysk jest fabularną odpowiedzią na najnowszy singiel Darii "Na Skróty". Najpierw należy więc obejrzeć "Lajki", a następnie "Na skróty". 20 października zespół Coma wyda nową płytę "Metal Ballads vol. 1". Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".
Rogucki wcielił się w rolę torturowanego przez Darię. W klipie pojawiają się jednak dwie wokalistki. Jedna z nich jest oprawcą, natomiast tożsamość drugiej nie jest do końca wyjaśniona. Historia rozgrywa się w środku lasu, w tajemniczym i opustoszałym ośrodku wypoczynkowym. Jaki jest finał tej historii, możecie przekonać się tutaj. Teledysk "Na skróty" promuje najnowsze wydawnictwo Darii Zawiałow, czyli edycję specjalną debiutanckiego albumu "A kysz!". Na płycie, poza utworami z podstawowej wersji, znalazły się dwie zupełnie nowe, nigdzie wcześniej niepublikowane piosenki, czyli "Na skróty" i "Od tygodnia na Saskiej". Dodatkowo na płytę trafiły trzy nagrania live z koncertu, który odbył się w radiowej Trójce z udziałem gości specjalnych. Tylko do wydania cyfrowego albumu dołączone są dwa remiksy specjalne utworu "Kundel Bury", które zwyciężyły w konkursie współorganizowanym przez platformę 2Track. Jeszcze przed premierą "A kysz!" mówiło się o nadejściu nowego, kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej. Daria Zawiałow okrzyknięta objawieniem festiwalu Spring Break, błyskawicznie podbiła serca słuchaczy dobrego, alternatywnego popu singlami "Malinowy Chruśniak" i "Kundel Bury" (każdy z nich ma już prawie 2,5 miliona wyświetleń), a jej debiutancka płyta stała się nagle jednym z najbardziej oczekiwanych polskich albumów roku.
- Piotrek Rogucki będzie naszym gościem podczas koncertu w Łodzi, 19.10 w Klub Wytwórnia - czytamy na Facebooku wokalistki. - Ogromnie się cieszę na to spotkanie z Wami, ośmielę się podejrzewać, że Piotr również. Jest to pierwszy, ale nie ostatni gość podczas "AKysz Tour" także bądźcie czujni. Daria w październiku, listopadzie i grudniu odwiedzi Koszalin, Gdańsk, Toruń, Poznań, Łódź, Zielona Góra, Lublin, Wrocław, Bielsko-Biała, Katowice, Kraków, Warszawa, Białystok. Pełną rozpiskę i szczegóły poszczególnych występów można znaleźć pod tym adresem. Artystka niedawno opublikowała piosenkę "Na skróty", której można posłuchać tutaj. Tymczasem 20 października zespół Coma wyda nową płytę "Metal Ballads vol. 1". Zestaw promuje nagranie "Lajki", które znaleźć można na YouTube. Daria Zawiałow to młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Dokładnie wie, w jakim kierunku muzycznym chce zmierzać. Śmiało można ją zamieścić wśród najciekawszych odkryć polskiej muzyki alternatywnej. W marcu 2017 roku wydała pierwszą płytę "A kysz!", którą promowały cieszące się niemałą popularnością single "Malinowy Chruśniak" i "Kundel bury".
Album nosi tytuł "Metal Ballads vol. 1", a ukaże się 20 października. Dzieło promuje numer "Lajki", który łódzka kapela premierowo zaprezentowała pod koniec sierpnia w Żywcu, podczas finałowego koncertu z cyklu Męskie Granie. Teraz numer w wersji studyjnej trafił do sieci i można go sprawdzić tutaj. Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".
Nowy longplay rockowej formacji ukaże się w październiku, co zapowiedział prowadzący imprezę, dziennikarz radiowej Trójki, Piotr Stelmach. Informację potwierdził też ze sceny wokalista Comy, Piotr Rogucki, nim kapela zagrała pierwszy nowy utwór zatytułowany "Lajki". Amatorski zapis premierowego wykonania piosenki można znaleźć tutaj. Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".
Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy". Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Muzykę grupy Snowman określa się na wiele sposobów: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Drugą płytą "The Best Is Yet To Come" Snowman pokazał swoje nowe oblicze - zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę - energetyczną, krzykliwą i angażującą. W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą "Gwiazdozbiór". Pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego, co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez wokal lidera Michała Kowalonka. Najnowszym singlem z krążka jest "Gwiazdozbiór Strzelca", którego można posłuchać tutaj. Wcześniej zespół zapowiedział serię koncertów z Anią Dąbrowską. Oto harmonogram występów: 15 października - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca 16 października - Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka 31 października - Warszawa, Palladium 19 listopada - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka 21 listopada - Lublin, Spotkania Kultur 30 listopada - Wrocław, Centrum Koncertowe
Przypomnijmy, że energetyczną piosenkę wykonują Brodka, Piotr Rogucki z Comy i Tomasz Organek. Klip do piosenki jest już znany, ale teraz można go trochę zmodyfikować. Pod tym adresem znajduje się interaktywna wersja teledysku, która pozwala poprzez emocje sterować obrazem i dźwiękiem. Hit miksowany jest z nagraniami Xxanaxu i Kamp! Do zabawy potrzebne jest urządzenie z kamerą. Męskie Granie skupia się na prezentacji czołowych polskich artystów. Festiwal zawita do 7 miast z - jak co roku - finałem w Żywcu. Odbyły się już trzy koncerty. Oto harmonogram kolejnych. 29 lipca - Park Kolibki, Gdynia 12 sierpnia - Centrum Sportu Parkowa, Kraków 19 sierpnia - (lokalizacja do potwierdzenia), Warszawa 26 sierpnia - Wielki Finał w Amfiteatrze pod Grójcem, Żywiec Podczas serii wakacyjnych koncertów występują m.in. Artur Rojek, Maria Peszek, A_Gim, BeMy, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Hey, Grubsona, Łąki Łan, Me And That Man, Lao Che, Piotr Zioła, Paulina Przybysz, Voo Voo, Sorry Boys czy Pro8lem.
Imprezę uświetnią Ørganek, Brodka oraz Piotra Roguckiego solo i z zespołem Coma. Wokaliści są liderami projektu Męskie Granie Orkiestra. Ponadto zobaczymy Artura Rojka, Marię Peszek, A_Gima, BeMy, Darię Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Hey, Grubsona, Łąki Łan, Me And That Man, Lao Che, Piotra Ziołę, Paulinę Przybysz, Voo Voo, Sorry Boys czy Pro8lem. W planach są także specjalne projekty: Albo Inaczej 2, Tribute To Voo Voo, Obywatel GC 2.0. Gdzie zobaczymy które koncerty można sprawdzić na oficjalnej stronie. Harmonogram koncertów w ramach cyklu "Męskie Granie 2017" przedstawia się następująco: 08 lipca - Park Cytadela, Poznań 15 lipca - Pergola, Wrocław 22 lipca - Strefa Kultury, Katowice 29 lipca - Park Kolibki, Gdynia 12 sierpnia - Centrum Sportu Parkowa, Kraków 19 sierpnia - (lokalizacja do potwierdzenia), Warszawa 26 sierpnia - Wielki Finał w Amfiteatrze pod Grójcem, Żywiec Do sprzedaży trafiły już bilety na poszczególne koncerty (za wyjątkiem finałowej imprezy). Pod tym adresem można obejrzeć teledysk do tegorocznego hymnu, "Nieboskłon". Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na scenach Męskiego Grania wystąpili m.in. Xxanaxx, Ten Typ Mes, Hey, Lao Che, Czesław Śpiewa, Organek, O.S.T.R., Dawid Podsiadło, Felicjan Andrzejczak czy Rysy.
Projekt oparty jest na przebojowej sztuce teatralnej, a realizują go twórcy "Ostatniej rodziny" i "Carte Blanche". Film jest pełną humoru przewrotną opowieścią o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji. W roli lidera muzycznego zespołu zarówno w kinie, jak i w teatrze pojawia się Paweł Domagała. Partnerują mu frontman zespołu Coma - Piotr Rogucki, Krzysztof Czeczot, czyli niezapomniany Zupa z "Pitbulla. Nowych porządków" Patryka Vegi oraz Piotr Żurawski ("Kamper", "Bodo"). W kobiecych rolach pojawiają się m.in.: gwiazda hitu "Planeta Singli" Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkało ("7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Disco Polo") oraz Dominika Kluźniak ("Wkręceni", "Lejdis"), Dorota Kolak ("Chce się żyć", "Konwój") i Anna Terpiłowska ("Obce niebo", "Ambassada"). Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie - chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty - Cypek (Sebastian Stankiewicz) - wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia - pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert. Premierę wyznaczono na 5 stycznia.
<<<   -   1  2   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES