KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Julia Marcell wciela się w Amber VHS - bohaterkę fikcyjnego świata Disco Solaris. Utwór "Fly Me to The Moon" zapowiada współpracę artystki z projektem NFT. Disco Solaris to retrotopijny, osadzony w alternatywnych latach 80. projekt NFT, oparty na ekologicznej sieci Cardano. To eksperyment, łączący technologię blockchain z elementami gier fabularnych i wideo. Posiadacze tokenów z kolekcji Disco Solaris zasiedlą pozaziemskie Neo Miami, łączące styl nowoczesnego ekomiasta i neonowej metropolii znanej choćby z kultowego serialu kryminalnego z Donem Johnsonem. Mieszkańcy Neo Miami będą mieli wpływ na kształt fabuły Disco Solaris i wygląd miasta oraz szansę odkrycia, kim jest jego architekt i co kryje się poza granicami biokopuły. Jedną z mieszkanek Neo Miami i częstą bywalczynią Disco Solaris - największej dyskoteki w mieście - jest właśnie Amber VHS (Julia Marcell), której piosenki będą soundtrackiem projektu. W skład zespołu Disco Solaris obok Julii wchodzą specjaliści z kilku branż, m.in. twórcy gier, programista blockchain, grafik, animator i artysta VFX. NFT, czyli niewymienialny token (ang. non-fungible token), to certyfikat autentyczności, np. dzieła sztuki. NFT są jedyne w swoim rodzaju, nie da się ich podrobić, dzięki czemu rewolucjonizują sposób obchodzenia się z twórczością w przestrzeni cyfrowej. Dają możliwość swobodnej sprzedaży dzieł i kolekcji, gromadzą wokół nich społeczności, dają przestrzeń na rozwój eksperymentalnych form storytellingu, angażujących odbiorców w niespotykany dotąd sposób. Premiera projektu Disco Solaris planowana jest na przełom stycznia i lutego 2022 roku.
Artystka nagrała album "Skull Echo" w dwóch wersjach językowych. W styczniu 2020 roku światło dzienne ujrzały utwory w języku polskim. 8 maja pod szyldem wytwórni Long Branch Records na całym świecie ukazała się anglojęzyczna wersja krążka. Płyta jest częścią większego projektu - jest tematycznie połączona z filmem, ale równocześnie niezależna od niego. Jedenaście utworów, które znalazły się na płycie przynosi muzyczną zmianę - elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja. W tekstach zaś znajdziemy kosmos, absolut i potrzebę bliskości. Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podjęte na płycie zainspirowały Julię do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino. 29 lipca Julia zagra z zespołem w warszawskim Praga Centrum.
Autorką zdjęć jest Wioleta Piotrowska, a scenariuszem i reżyserią zajęła się Julia Marcell. Najnowszy projekt Julii Marcell "Skull Echo" to płyta i film - tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem Michaelem Havesem. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę - elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podejmowane na płycie zainspirowały Julię do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino. - "Skull Echo" to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych - mówi Julia Marcell. - To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem. Album "Skull Echo" ukaże się w dwóch wersjach: anglojęzyczna płyta zostanie wydana na całym świecie nakładem Long Branch Records wiosną 2020 roku, a polska wersja albumu "Skull Echo" ukaże się 24 stycznia 2020 roku.
Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to największy showcase'owy festiwal w Polsce – młode, obiecujące zespoły występują na scenie obok najbardziej znanych polskich artystów. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z ludźmi z branży muzycznej. Jak co roku, festiwal odbędzie się w kilkunastu miejscach w całym Poznaniu. Festiwal odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2020.
Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę - elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem Michaelem Havesem. Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podejmowane na płycie zainspirowały Julię do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino. - "Skull Echo" to opowieść o czasie, percepcji i samotności - mówi Julia Marcell. - O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem. "Moment i wieczność" to pierwszy singel zapowiadający płytę "Skull Echo". Towarzyszy mu teledysk wyreżyserowany przez Julię Marcell. W lutym rusza trasa koncertowa promująca nowy album: 23.02 Gdańsk, Stary Maneż 28.02 Białystok, Zmiana Klimatu 29.02 Warszawa, Stodoła 01.03 Kraków, Klub Studio 07.03 Lublin, Klub 30 08.03 Katowice Rialto 12.03 Łódź, Wytwórnia 13.03 Poznań, Tama 15.03 Szczecin, Stara Rzeźnia 22.03 Kielce, Czerwony Fortepian 29.03 Wrocław, Sala Koncertowa / Radio RAM Album "Skull Echo" ukaże się 24 stycznia 2020 roku.
Jak dowiadujemy się z wpisu na Facebooku, piąty longplay wokalistki wymaga już tylko masteringu. - Michael Haves i ja weszliśmy do studia jakoś rok temu, dołączyli Thomas Fietz na perkusji i Thomsen Slowey Merkel na basie - pisze Marcell. - Było dużo zabawy ale pracy też było dużo a przede wszystkim trwało to strasznie długo. Nie mogę się doczekać kiedy będę mogła się nią z Wami podzielić. Fragmenty muzyki z nadchodzącego krążka poznamy już w październiku. Więcej szczegółów zapewne wkrótce. Julia Marcell to laureatka Paszportu "Polityki". Na koncie ma płyty "It Might Like You" (2009), "June" (2011) , "Sentiments" (2014) oraz "Proxy" (2016). Jej dyskografię uzupełnia EP-ka "Storm" (2007). Artystka napisała też muzykę do filmu "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka.
Cover "Like a Rolling Stone" początkowo powstał na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, mającej na celu popularyzację wiedzy o literaturze i promocję czytelnictwa. Praca nad nagraniem szybko zainspirowała pomysł na teledysk, którego realizacji podjęły się dwa warszawskie studia: Bites (produkcja) oraz Badi Badi (postprodukcja). Oprócz wyjątkowej strony muzycznej, utwór Boba Dylana to niezwykły literacko tekst niosący wiele znaczeń, twórców teledysku (odpowiedzialnych za scenariusz i reżyserię Julię Marcell i Jakuba Laskusa) najbardziej zainteresował jego uniwersalny wymiar, który w otaczającej nas zawierusze polityczno-ekologicznej daje się odczytać na nowo. Osadzony w przestrzeni kosmicznej obraz jest refleksją na temat poczucia pustki i zagubienia w nadmiarze i próżności współczesnego, rozwiniętego świata. Klip do interpretacji "Like a Rolling Stone" w wykonaniu Julii Marcell można sprawdzić poniżej. Julia Marcell to laureatka Paszportu "Polityki". Na koncie ma płyty "It Might Like You" (2009), "June" (2011) , "Sentiments" (2014) oraz "Proxy" (2016). Jej dyskografię uzupełnia EP-ka "Storm" (2007). Artystka napisała też muzykę do filmu "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka.
W 2018 roku przypada 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Z tej okazji podczas wydarzenia "One/Oni Kobietom" odbędą się koncerty, spotkania i wystawy. Na scenie głównej Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystąpią Julia Marcell, Anita Lipnicka, Ørganek oraz Krzysztof Zalewski. Koncertom towarzyszyć będą wykłady i spotkania z wyjątkowymi kobietami, wystawy fotografii i obrazów poświęcone problematyce kobiecej oraz punkty informacyjno-konsultacyjne, prowadzone przez organizacje pozarządowe. Mamom zapewniamy strefę przyjazną dzieciom z animacjami. Bilety cenie od 99 zł dostępne w sieci --- oraz przez aplikację Going.
Wideo powstało w Kalifornii. - To obraz codziennej walki o przetrwanie w świecie agresywnej ekonomii wczesnego kapitalizmu - mówi. - Innymi słowy, razem z Thomasem Fietzem przez jeden dzień byliśmy kowbojami. Za reżyserię odpowiada Julia Sausen. Z efektem można zapoznać się tutaj. Piosenka promuje album "Proxy", który miał premierę w marcu 2016 roku. Tak jak poprzednia płyta, i "Proxy" została wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza a nagrana z zespołem, z którym wokalistka na co dzień koncertuje. Dodatkowo wsparta została przez ekscytujące nowe kooperacje - miksem zajął się Emade, a pięknie zabałaganione zdjęcie okładkowe oraz zdjęcia promocyjne zrobiła Sonia Szóstak. Artystka zapowiedziała serię kolejnych koncertów, których harmonogram jest następujący: 10 czerwca - Warszawa, Co Jest Grane Festibal 24 czerwca - Kraków, Wianki 14 lipca - Jarocin Festiwal 21 lipca - Łódź, Geyer Music Factory Julia Marcell to laureatka Paszportu "Polityki". Na koncie ma płyty "It Might Like You" (2009), "June" (2011) oraz "Sentiments", która miała premierę w październiku 2014 roku. Jej dyskografię uzupełnia EP-ka "Storm" (2007). Artystka napisała też muzykę do filmu "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka.
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES