KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Obraz wyreżyserowany przez Kasię Sienkiewicz powstał w magicznej scenerii Teatru Starego w Lublinie. Przewijające się w kipie żywioły jeszcze mocniej podkreślają wyjątkowy i niezwykle emocjonalny tekst "Komety". Muzycy zaprezentowali jednocześnie odświeżoną wersję tej kompozycji, wzbogaconą o gitarę akustyczną oraz klarnet basowy. Kwiat Jabłoni jest obecnie w trasie koncertowej z albumem "Mogło być nic". To najdłuższa seria występów w ich dotychczasowej karierze. Jeszcze do końca kwietnia muzyków będzie można spotkać między innymi w Szczecinie, Białymstoku, Toruniu czy Olsztynie. Finał trasy zaplanowany jest na 24 kwietnia. Kwiat Jabłoni zagra wtedy w wyprzedanym już klubie Stodoła. Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło "Mogło być nic" zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" – wszystkie następne produkcje (‘Niemożliwe", "Wodymidaj", "Wzięli zamknęli mi klub", "Mogło być nic", "Buka") zdobyły uznanie i wielką popularność. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 200 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.
Efektem współpracy Sanah i Kwiatu Jabłoni jest piosenka "Szary świat". - W tym smutnym czasie chcemy Wam dać choć odrobinę uśmiechu i optymizmu - pisze wokalistka. Sanah to niekwestionowane objawienie polskiej sceny muzycznej. Została okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów dekady. Jej single "Szampana" oraz "Ale jazz!" z Vito Bambinozyskały diamentowy status. Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, ostatnie dzieło "Mogło być nic" (2021) zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" - wszystkie następne produkcje ("Niemożliwe", "Wodymidaj", "Wzięli zamknęli mi klub", "Mogło być nic", "Buka") zdobyły uznanie i wielką popularność.
Wiosenna odsłona obejmie najpiękniejsze kluby, sale i filharmonie w 20 miastach. Największe przeboje grupy zostaną zaprezentowane w rozszerzonym składzie i w nowych wersjach. Fani mogą spodziewać się wielu nieoczywistych niespodzianek. - Podczas tej trasy chcieliśmy zagrać w miejscach, o których zawsze marzyliśmy - mówią Kasia i Jacek. - W wielu z nich mieliśmy wystąpić w 2020 roku żegnając album "Niemożliwe". Niestety wtedy sytuacja pandemiczna pokrzyżowała wszystkie plany. Teraz, z dwoma płytami na koncie spełnimy nieskrywane marzenie w gdańskim Starym Maneżu, warszawskim Palladium czy poznańskiej Sali Ziemi. Trasa rozpocznie się pod koniec lutego i potrwa dwa miesiące. Bilety na wszystkie wydarzenia trafią do sprzedaży 18 listopada o godzinie 12:00. 23.02 - Wrocław - A2 26.02 - Warszawa - Palladium 27.02 - Łódź - Wytwórnia 03.03 - Kraków - Klub Studio 05.03 - Opole - Filharmonia Opolska 09.03 - Radom - Radomska Orkiestra Kameralna 10.03 - Kielce - Kieleckie Centrum Kultury 12.03 - Bielsko Biała - Klub Klimat 13.03 - Katowice - MCK 17.03 - Poznań - Sala Ziemi 18.03 - Bydgoszcz - Fabryka Lloyda 19.03 - Gdańsk - Stary Maneż 27.03 - Chełm - Chełmski Dom Kultury 28.03 - Rzeszów - Filharmonia Podkarpacka 29.03 - Lublin - CSK 02.04 - Szczecin - Filharmonia im. M. Karłowicza 12.04 - Białystok - Opera i Filharmonia Podlaska 13.04 - Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury 21.04 - Toruń - CKK Jordanki 23.04 - Olsztyn - Filharmonia Warmińsko-Mazurska Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło "Mogło być nic" zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" - wszystkie następne produkcje ("Niemożliwe", "Wodymidaj", "Wzięli zamknęli mi klub", "Mogło być nic", "Buka") zdobyły uznanie i wielką popularność.
Do nagrania nowej wersji "Dróg prostych" Kasia i Jacek zaprosili jedną ze swoich ulubionych polskich artystek - Julię Pietruchę oraz muzyków związanych z zespołem Kraków Street Band. Wspólna praca nad tym utworem zaowocowała czymś zupełnie nieoczywistym i oryginalnym. Nie jest to pierwszy taki muzyczny eksperyment Kwiatu Jabłoni. W 2020 roku zespół zaprosił do współpracy Ralpha Kaminskiego. Ich wspólna wersja "Wodymidaj" do tej pory została wyświetlona ponad 11 milionów razy. Album "Mogło być nic", z którego pochodzi singiel "Drogi proste" zadebiutował na pierwszym miejscu OLIS - zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i po niecałych sześciu miesiącach uzyskał status platyny. W nagraniu nowej wersji udział wzięli: Kasia Sienkiewicz (wokal, pianino), Jacek Sienkiewicz (wokal, mandolina), Julia Pietrucha (wokal, ukulele), Grzegorz Kowalski (gitara basowa), Marcin Ścierański (perkusja), Dorota Błaszczyńska (skrzypce), Łukasz Wiśniewski (harmonijka, gitara), Szymon Klekowicki (tuba), Radosław Mosurek (trąbka), Krzysztof Chlipała (saksofon) Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło "Mogło być nic" zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po miesiącu pokryło się złotem. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 29 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" - wszystkie następne produkcje (‘Niemożliwe", "Wodymidaj", "Wzięli zamknęli mi klub", "Mogło być nic", "Buka") zdobyły uznanie i wielką popularność. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol'and'rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka - nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol'and'Rock Festival.
Kwiat Jabłoni, który wystąpi na Open’er Park 5 sierpnia, to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" (2019) i "Mogło być nic" (2021). Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 i do dziś zapewniła sobie tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w Polsce. Nowy singiel "Virunga" zapowiada jej piąty studyjny album, który będzie promować podczas koncertu w Gdyni 6 sierpnia. Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Nie istnieją dla niego zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Sokół wystąpi w Gdyni 7 sierpnia. Pezet to jedna z najważniejszych postaci polskiego hip-hopu ostatnich 20 lat. Karierę rozpoczynał pod koniec lat 90. w formacji Płomień 81. Po wydanym w 2012 roku "Radio Pezet" fani musieli czekać aż 7 lat na nowy album. W 2019 roku otrzymaliśmy "Muzykę współczesną", która po premierze pokryła się platyną. Koncert Pezeta na Open'er Park już 8 sierpnia! Rosalie. która również wystąpi na Orange Stage 7 sierpnia, to piosenkarka i autorka tekstów, której styl - balansujący między mainstreamem a undergroundem - najczęściej określany jest jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. W 2020 roku ukazał się jej kolejny album "IDeal". A w tym roku została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyków. Rasmentalism to hip-hopowy projekt stworzony w 2006 roku przez Rasa i Menta XXL. Po kilku "podziemnych" wydawnictwach w pierwszych latach działalności, zespół nagrał 5 albumów: "Za młodzi na Heroda" (2013), "Wyszli coś zjeść" (2015), "1985" (2016), "Tango" (2018) oraz "Geniusz" (2020). Koncert zespołu 7 sierpnia na Open’er Park będzie jednym z ostatnich. W tym roku zespół zapowiedział zakończenie działalności. W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat Tymek wydał aż pięć albumów - "JestemTymek", "Sono", "Klubowe", "FIT" oraz "Piacevole", które wielokrotnie osiągały status platynowych i diamentowych. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się̨ z kultury hiphopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za singiel "Język Ciała". Artysta przejmie Orange Stage 12 sierpnia. Krzysztof Zalewski swoją debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał zaraz po wygranej "Idola" w 2004. Po latach występów m.in. u Nosowskiej oraz Brodki, Zalewski "zadebiutował" ponownie, albumem "Zelig" (2013), którym zaistniał w świecie muzyki alternatywnej. Rok 2016 to album "Złoto" – jego najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta. Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album "ZABAWA". Koncert na Open'er Park już 15 sierpnia! Warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii. Zespół zawiesił działalność w styczniu 2017 roku, a reaktywacja nastąpiła 31 grudnia 2020 roku wraz z premierą singla "4GET" – tytułowej kompozycji z nowego albumu, którego premiera jeszcze w czerwcu. Duet zagra na Open’er Park 13 sierpnia, a gościem specjalnym będzie Justyna Święs z formacji The Dumplings! Agim Dżeljilji to producent i DJ, który od kilku lat w solowym projekcie eksploruje brzmienia techno. W 2020 roku ukazał się album producencki A_GIMA, na który składała się muzyka przygotowana pierwotnie na potrzeby gry "This is The Zodiac Speaking". Rok 2021 A_GIM rozpoczął od wydania EP "Rheum", na której znalazły sięm.in. dwie premierowe autorskie kompozycje. A już 13 sierpnia zobaczymy go na Open'er Park. KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który od początku tworzą Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski. Do dziś wydali 3 albumy zagrali koncerty na całym świecie. W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki zjednując sobie publiczność po obu stronach, niemniej romans z elektronicznym popem uznają obecnie za zamknięty, szukając swoich korzeni w techno. Formacja wystąpi na Open'er Park 13 sierpnia. Start sprzedaży biletów w piątek 11 czerwca na www.opener.pl. Do tej pory potwierdzone koncerty Open’er Park: Brodka (15.07), The Dumplings (16.07), Quebonafide (17-18.07), Daria Zawiałow (22.07), Dawid Podsiadło (23-25.07), OIO (29.07), schafter (29.07), Artur Rojek (30.07), Organek (31.07), Molesta Ewenement (1.08).
- Możliwość nagrywania głosu dla głównej bohaterki filmu, czyli Elfie, była dla mnie nieoczekiwanym zrządzeniem losu i, jak się okazało, wyjątkową przyjemnością - mówi Kasia Sienkiewicz. - Dubbigując bawiłam się doskonale, bo "Elfinki" to wesoła historia pełna dobrych emocji i dowcipu, mam więc nadzieję, że dzieci będą się bawić podczas filmu co najmniej tak dobrze, jak ja. "Elfinki" to kino dla najmłodszych – znajdą w nim szalone przygody, humor i mądre przesłanie. To ciepła opowieść o tym, że życzliwość potrafi zmiękczyć nawet najbardziej zatwardziałe serca. O czym jest film? Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie, nie może już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wychodzą na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą - cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.
Zespół Kwiat Jabłoni postawił w centrum miasta przezroczysty kontener aranżując go na intymny i wypełniony ulubionymi przedmiotami pokój. Muzycy weszli do środka wieczorem i czekali jak na taką sytuację zareagują ludzie. Podczas trwania wydarzenia, pod Teatrem Polskim w Poznaniu, zespół i publiczność oddzielała szyba, co dobitnie ukazywało sytuację pandemiczną na świecie. - Postanowiliśmy po raz pierwszy zrobić teledysk, którego ostateczna wersja miała zaskoczyć nas samych - mówią artyści. - Po prostu reportaż. Nie mieliśmy pojęcia, jaki będzie efekt końcowy, z jakimi reakcjami spotkamy się podczas realizacji pomysłu. Weszliśmy do przeszklonego pokoju ustawionego w samym sercu Poznania i przez godzinę patrzyliśmy na ludzi zatrzymujących się obok nas. Ciekawe było dla nas nie tylko to, jak ludzie próbowali się z nami komunikować, ale również jak my sami staraliśmy się odnaleźć w tej sytuacji. W krótkim czasie nauczyliśmy się sporo o nas samych. Mimo barier - szyby, masek na twarzach i zatyczek w naszych uszach udało się nam wszystkim na chwilę zbudować poczucie wspólnoty. Coraz głębsze zanurzenie w świecie social mediów - nie chodzi nam tylko o pandemię - trochę odzwyczaiło nas od patrzenia w oczy, patrzenia w twarz obcemu człowiekowi... Podczas kręcenia teledysku przekonaliśmy się, że taki kontakt jest dla nas zupełnie naturalny, o ile zdołamy się na niego otworzyć. Brakowało nam tego. "Przezroczysty świat" to trzeci singiel promujący album "Mogło być nic". Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte zarówno przez fanów jak i dziennikarzy muzycznych. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i w niecały miesiąc od premiery uzyskał status złotej płyty. Pod koniec maja, ukaże się ekologiczna płyta winylowa do produkcji, której użyto materiałów z recyklingu, a całość zapakowana będzie w folię z mączki kukurydzianej. Przed Kwiatem Jabłoni bardzo intensywne miesiące. Pandemia zmusiła muzyków do odwołania regularnej, halowej trasy, podczas której w całości mieli po raz pierwszy zaprezentować nowy materiał. Wszystko, jednak wskazuje na to, że już w czerwcu rozpocznie się dla Kasi i Jacka okres wydarzeń plenerowych. Zespół do połowy września zagra blisko 50 koncertów w całej Polsce.
11-14 sierpnia 2021 w Parku Śląskim spotkamy się wszyscy razem i ponownie poczujemy festiwalowy klimat za którym tak bardzo tęsknimy. Kolejnym headlinerem, którego zobaczymy 14 sierpnia to James Bay. Po raz pierwszy w Polsce w festiwalowej odsłonie. James Bay, to brytyjski wokalista, autor utworów jak "Let It Go", "Hold Back The River" czy "Us". Artysta ma na swoim koncie 2 studyjne albumy, nagrodę Brit Awards, a także nominacje do Grammy. Sprawnie porusza się między takimi gatunkami jak rock, blues i folk. Boy Pablo to 21-letni multiinstrumentalista, piosenkarz oraz autor tekstów. Produkuje utwory w klimacie indie-pop z młodzieńczymi tekstami i chwytliwymi riffami. Na scenie Pablo wykonuje swoje piosenki z czterema bliskimi przyjaciółmi, co w rezultacie owocuje niezaprzeczalnie energicznym show. 2019 rok zespół spędził, grając wyprzedane koncerty na całym świecie, a co więcej - występowali na festiwalach takich jak Coachella, Lollapalooza czy Primavera Sound. Mery Spolsky to artystka, którą ciężko jednoznacznie skategoryzować. Sama o sobie mówi, że gra "techno romantyczne". Prowokuje tekstami swoich piosenek - głównie do myślenia. Wszystko co jej towarzyszy, tworzy sama - począwszy od scenografii, grafik, przez stroje, produkcje i kompozycje. Dba o to, aby wszystko miało etykietkę "spolsky". Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie "Miło było Pana poznać", powróciła pod koniec 2019 roku z płytą "Dekalog Spolsky". Krążek promują kawałki "FAK", "Bigotka" oraz "Mazowiecka Kiecka". Rasmentalism, czyli Ras i Ment XXL, to duet działający na polskiej scenie od 2006 roku w klasycznym systemie - wokalista i producent. Ich ostatnia płyta pt. "GENIUSZ" ukazała się 19 czerwca 2020. Do tej pory zespół nagrał cztery bardzo dobrze przyjęte albumy, które ukazały się pod szyldem Asfalt Records: "Za młodzi na Heroda", "Wyszli coś zjeść", "1985" oraz "Tango", poprzedzone kilkoma wydawnictwami w "podziemiu". Ich oficjalny debiut z 2013 roku - "Za młodzi na Heroda" - zyskał status złotej płyty. Kwiat Jabłoni to polska grupa folk-popowa, która oficjalnie funkcjonuje od marca 2018 roku. Wcześniej rodzeństwo występowało w zespole Hollow Quartet. Cała Polska nuciła "Dziś późno pójdę spać", a ich debiutancki album, z którego pochodził ten kawałek, zdobył status Platynowej Płyty. Są jednym z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Na początku tego roku ukazała się ich druga płyta "Mogło być nic". Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką swoich tekstów oraz kompozytorką. Na swoim koncie ma trzy Fryderyki: Fonograficzny Debiut Rok oraz za albumy "A kysz!" oraz "Helsinki". Jej kolejne single zdobywają szczyty list przebojów w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Ralph Kaminski wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzy autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego ostatni album "Młodość" spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno fanów Ralpha jak i recenzentów muzycznych. Dotychczas album promowały single "Kosmiczne Energie", "Wszystkiego najlepszego", oraz "Autobusy". Obok międzynarodowych gwiazd wystąpi także Sokół, który jest obecny na scenie hip-hopowej ponad 20 lat. Filar grupy WWO to jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych raperów w Polsce, znany chociażby z takich produkcji, jak "Mogę wszystko", "Każdy Ponad Każdym" czy "Poczekalnia Dusz". O jego klasie i popularności świadczy fakt, że niedawno opublikowany krążek pt. "Wojtek Sokół" osiągnął status złotej płyty jeszcze w przedsprzedaży. Jan-rapowanie autor jednego z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Jego charakterystyczny styl sprawia, że zjednuje sobie sympatię słuchaczy z różnych pokoleń. Jak mało kto potrafi opowiadać o przyziemnych problemach z dużą dozą dojrzałości i dystansu. Współpracował z największymi ksywkami rodzimej sceny rapowej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie trzy, długogrające płyty - za ich niepowtarzalną warstwę muzyczną odpowiada NOCNY. Z Jan Rapowanie widzimy się 12 sierpnia w Chorzowie. Sobel to obiecująca, wschodząca postać na polskim rynku muzycznym i jednocześnie reprezentant młodego pokolenia. "Pułapka na Motyle" otworzyła mu drzwi do kariery. Od tego czasu jego kawałki nie schodzą z Karty na Czasie, a sam Artysta ciągle zaskakuje swoich słuchaczy. Jego ostatni album był numerem 1 na Oficjalnej Liście Sprzedaży Polsce. Artysta wystąpi 13 sierpnia. Takiego występu na FEST jeszcze nie było! To z pewnością będzie niezapomniany koncert. Grupa Kokoroko jeszcze przed wydaniem albumu, zdążył rozkochać w sobie słuchaczy występami na żywo i utworem "Abusey Junction" ze składanki wytwórni Brownswood, We Out Here. Ten ośmioosobowy zespół zabierze Was swoją muzyką w podróż do Afryki Zachodniej. Wystąpią podczas tegorocznej edycji 13 sierpnia. FEST Festival po raz pierwszy odbył się w 2019 i od razu zdobył serca polskich festiwalowiczów. Dodatkowo, otrzymał dwie nominacje do prestiżowych europejskich nagród branży muzycznej: European Festival Awards oraz ILMC. Jako jedyny festiwal w Polsce odbywa na ogromnej przestrzeni parku miejskiego, któremu wielkością nie dorównuje żaden inny park w Europie. Co więcej, teren festiwalu otwarty jest całą dobę, a każdy z gatunków muzycznych ma swoją własną, dedykowaną scenę o unikalnym charakterem i wyglądzie. FEST Festival to nie tylko muzyka, ale też występy artystyczne, akcje społeczne
To ogromny sukces duetu, taka sytuacja zazwyczaj zdarza się tylko przy rapowych produkcjach. "Mogło być nic" jest obecnie jednym z najpopularniejszych wydawnictw we wszystkich serwisach streamingowych oraz sklepach muzycznych. Krążek promują dwa single "Buka"oraz "Mogło być nic". Na płycie znalazło się 11 premierowych kompozycji, w tym dwie dobrze już znane: tytułowe “Mogło być nic” oraz refleksyjna “Buka”. To bardzo różnorodny album wypełniony osobistymi tekstami, komentującymi otaczającą rzeczywistość. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zaskakują rozbudowanymi i nieoczywistymi aranżacjami. Za produkcję całego materiału odpowiedzialny jest Wojtek Urbański. Aby wyrazić troskę o planetę do produkcji drugiego albumu zespół wybrał ekologiczny papier z recyklingu. Nie został on pokryty, w przeciwieństwie do powszechnej praktyki, folią nabłyszczającą, ani matującą. Kasia i Jacek zrezygnowali również z folii ochronnej - opakowania, które zabezpiecza płytę na sklepowej półce. W zamian za to zastosowana została papierowa obwoluta oraz eko naklejki. Partnerem wydawnictwa jest Greenpeace, a 1 procent dochodu ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Krążek "Mogło być nic" ukaże się już za tydzień - 5 lutego. W premierowej kompozycji zatytułowanej "Buka" muzycy konfrontują się z własnymi lękami. - Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. A także, powracającego strachu i złych stanów psychicznych, które warto poznać i zrozumieć, żeby żyło się spokojniej - tak o utworze pisze Kasia Sienkiewicz. "Buka" to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą dwóch głosów i dwóch instrumentów. Minimalistyczna forma jeszcze dobitniej pozwala skupić się na przekazie. Oszczędność aranżacyjna w tym przypadku była celowa i wypracowana we współpracy z Wojtkiem Urbańskim - producentem całego albumu. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność. Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie "Niemożliwe", wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open'er Festival, Spring Break Festival czy Pol'and'rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol'and'Rock Festival.
Na albumie "Mogło być nic" znajdzie się jedenaście premierowych kompozycji. Teledysk do tytułowego singla został wyświetlony w serwisie YouTube już ponad 1,5 miliona razy. Młodzi muzycy tym razem nad całością pracują z jednym z najlepszych polskich producentów - Wojtkiem Urbańskim. Lista utworów: 1. Buka 2. Mogło być nic 3. Drogi proste 4. Byle jak 5. Nie ma mnie 6. Kometa 7. Zaczniemy od zera 8. Maska 9. Bankiet 10. Wyjście z bankietu 11. Przezroczysty świat 12. Idzie zima Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność. Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.
Tym razem Kasia i Jacek Sienkiewiczowie podjęli współpracę z cenionym polskim producentem muzycznym – Wojtkiem Urbańskim. Wynikiem tego wyjątkowego połączenia jest mocna w przekazie i pełna energii kompozycja. - Główną myślą, towarzysząca mi przy pisaniu tekstu do "Mogło być nic", było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste - mówi Jacek Sienkiewicz. - Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinniśmy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na codzień, są czymś zupełnie niezwykłym. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność. świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie "Niemożliwe", wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.
Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men. Utwór "Lepszy ląd" spotkał się z entuzjastyczną reakcją innej polskiej indiefolkowej grupy - Kwiatu Jabłoni. - Kochamy! Nie mogliśmy się od dawna doczekać tej premiery. Jesteśmy fanami. Kasia i Jacek - czytamy w komentarzu pod klipem. Zespół Rozen powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Choć nie może żyć bez grania, muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Lider zespołu na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej, a grę na gitarze zaczynał ćwicząc wraz z tutorialami na YouTubie - jest samoukiem. Oprócz Andrzeja Rozena w skład zespołu wchodzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski. W swoich utworach Rozen dotykają uniwersalnych doświadczeń - miłości, tęsknoty, nadziei czy straty. Dzięki łączącej ich muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji, poetyckie teksty.
Płyta "Albo Inaczej 3" powstaje we współpracy Alkopoligamii z Lech Music, a efektem będzie projekt "Lech Music. Festiwale Inaczej", który - według materiałów prasowych - "między innymi jest opowieścią o waszych muzycznych przeżyciach i wspomnieniach z letnich festiwali". Z pięciu zapowiedzianych na winylowym krążku numerów poznaliśmy już trzy. Natalia Przybysz zinterpretowała "Studio, scena, łóżko", którego autorem jest Ten Typ Mes, grupa Łąki Łan przerobiła "Bon voyage" z repertuaru Otsochodzi, a duet Kwiat Jabłoni przygotował swoją wersję "Miasta słońca" z dorobku Eldo. - Kiedy siedzieliśmy wszyscy w domach w czasie pandemii, ja tęskniłam do koncertów i nagrań w mojej szklarni wśród pomidorów i bakłażanów - napisała Natalia Przybysz. - Wtedy, jak z nieba, spadło zaproszenie do projektu "Lech Music. Festiwale Inaczej". Piosenka "Studio, scena, łóżko" jest efektem przetworzenia tego rapowego kawałka autorstwa Tego Typa Mesa przeze mnie i mojego kolegę Mariusza Obijalskiego. Ten rodzaj muzyki - aranż Mariusza - był dla mnie mega egzotyczny i tym bardziej dałam się złapać :) Wskoczyłam zatem w ten projekt bardzo ochoczo, bo byłam wygłodniała od tego siedzenia w domu, ale też przemiło było znów się spotkać i móc razem z Mariuszem popracować. Wyjątkowa frajda! Dziękuję. Trzecia składanka "Albo Inaczej" ukaże się 27 sierpnia 2020 roku.
To już ostatni singel promujący doceniony przez krytyków i słuchaczy krążek. Poprzednie kompozycje w bardzo szybkim tempie zdobyły popularność: "Dziś późno pójdę spać" (14 milionów wyświetleń), "Niemożliwe" (4 miliony wyświetleń) oraz "Dzień dobry" (2,5 miliona wyświetleń). Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet pop-folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję, tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień. Zespół wystąpił w 2019 roku na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce, m.in. na festiwalu Pol'and'Rock, Open'er czy Enea Spring Break. Kasia i Jacek otrzymali także wyróżnienie na gali Mateuszów Trójki oraz byli nominowani w plebiscycie Róże Gali. Kwiat Jabłoni pracuje obecnie nad drugim albumem - data premiery nie jest jednak jeszcze znana.
Muzycy odpowiedzialni za świetnie przyjęty album "Niemożliwe", tym razem chcą pokazać się słuchaczom w nieco innej odsłonie. Grudniowa, odświętna piosenka powstała we współpracy z wyjątkowym projektem "Bum Bum Orkestar. To oryginalne połączenie pianina, mandoliny oraz orkiestry bałkańskiej może okazać się najlepszą propozycją na stworzenie świątecznego klimatu. Trasa promująca utwór została całkowicie wyprzedana w kilka dni. Kasia i Jacek zagrają dziewięć koncertów w rozszerzonym składzie. Będzie można ich usłyszeć w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie, Częstochowie, Zabrzu, Krakowie i we Wrocławiu. Kwiat Jabłoni stał się w Polsce prawdziwą sensacją. Duet jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty, za sprawą jednego utworu ("Dziś późno pójdę spać"), zaczął grać i wyprzedawać koncerty w całej Polsce. Tego lata wystąpił na najważniejszych imprezach: Open'er Festival, Pol'and'Rock Festival, Soundrive Fest czy Fest Festival. Zespół może pochwalić się wieloma sukcesami. Ich debiutancki album "Niemożliwe" zadebiutował na 7 miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Single promujące wydawnictwo w bardzo krótkim czasie zyskały ogromną popularność: "Dziś późno pójdę spać" - ponad 10 milionów wyświetleń, "Niemożliwe" - prawie 3 miliony wyświetleń, "Dzień dobry" - ponad 2 miliony wyświetleń. Natomiast nagranie "Nic więcej" utrzymywało się 22 tygodnie na Liście Przebojów Trójki. Kwiat Jabłoni otrzymał także specjalne wyróżnienie na gali Mateuszów Trójki oraz był nominowany w kategorii Debiut w plebiscycie Róże Gali.
Kiedy 17 lat temu Cool Kids Of Death wydawali swój pierwszy, imienny album, nie oszczędzali nikogo i niczego. Ten bezkompromisowy, gniewny, miejscami anarchistyczny muzyczny manifest "generacji nic" dał im natychmiast przydomek "najbardziej bezczelnego zespołu młodego pokolenia". Z powodzeniem łączyli ze sobą rock, post-punk, new wave i electro, tworząc własną jakość. Piosenki "Uważaj" czy "Generacja nic" były w Polsce szeroko komentowane, a "Butelki z benzyną i kamienie" stały się w kraju jednym z rockowych hymnów ubiegłej dekady. Ciężko było ich dopasować do jakiegokolwiek trendu. Oni sami, nie chcąc być punkowcami, korzystali z wielu dostępnych środków promocji swojej działalności – m.in. spójny wizerunek (czarne koszule, krawaty) czy animowane teledyski Krzysztofa Ostrowskiego. Jak przyznał lider zespołu, ich zamiarem było wejść do przemysłu rozrywkowego jako "piąta kolumna". "Zamierzamy wykorzystać media i show-biznes do głoszenia poglądów godzących w nie", mówił Ostrowski. Dziś Cool Kids Of Death wracają na jedyny, specjalny koncert, tylko na Open’er Festival! Popkiller Młode Wilki All-Stars to wyjątkowy projekt stworzony specjalnie na Open’era! Jedna z najciekawszych polskich inicjatyw hip-hopowych ostatnich lat wbija na scenę festiwalu. W trakcie wyjątkowego koncertu zobaczycie na scenie osoby znane ze wszystkich kolejnych edycji Młodych Wilków, począwszy od debiutanckiej z roku 2011 aż po najnowszą - ubiegłoroczną. Przez lata projekt wypromował wiele późniejszych gwiazd, tworzących trzon dzisiejszej polskiej sceny hip-hopowej i zbierających Złote oraz Platynowe Płyty. Ten występ to jedyna okazja, by zobaczyć ich na żywo razem. Oficjalny skład już w przyszłym tygodniu. Daria Zawiałow, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album "A Kysz!", z takimi singlami jak "Malinowy chruśniak" czy "Kundel bury", który w rok po premierze osiągnął status Złotej Płyty. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy! Daria Zawiałow otrzymała 2 nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku alternatywa". Drugi album "Helsinki" ukazał się w marcu. Wydawnictwo promują kawałki "Nie dobiję się do Ciebie" oraz "Szarówka". Bitamina powstała w 2005 roku w wyniku spotkania Amara i Mateusza. Niedługo potem dołączył do nich Piotr. Chłopaków szybko połączyła przyjaźń i muzyka. Nie przeszkadzało im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Stworzyli kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Ich pierwszy album "Listy Janusza", utrzymany był w stylistyce eksperymentalnego, ocierającego się o jazz hip-hopu. W 2014 ukazał się cyfrowo album "Plac Zabaw", a pozytywne reakcje stały się motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami - instrumentalnym albumem "C" oraz płytą "Kawalerka", kontynuacją "Placu Zabaw". Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki gromadzi się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość płynącą z twórczości Bitaminy. Jan-Rapowanie to jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia z charakterystycznym stylem, który zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. O Janka zabiegały różne wytwórnie, ale ostatecznie zdecydował się na SBM Label. Po udanym przetarciu w akcji SB Starter podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt i w duecie z Nocnym zabrał się za pracę nad debiutem. W ubiegłym roku ukazało się ich pierwsze wspólne wydawnictwo "Nocna Zmjana". Jan-rapowanie objechał z materiałem pół Polski, budując coraz większy i niezwykle oddany fanbase, z którym utrzymuje wzorowy kontakt. W marcu tego roku, panowie zaprezentowali album "Plansze". Tworzona przez Łukasza Rozmysłowskiego i Katarzynę Kowalczyk z Coals muzyka śmiało łączy aktualne hiphopowe trendy z nostalgicznym śpiewem i folkową melodyką. Już pierwsze single zapewniły im występ w legendarnej rozgłośni KEXP, a debiutancka płyta "Tamagotchi" zaprowadziła Coals na sceny Iceland Airwaves w Reykjaviku czy barcelońskiego Primavera Sound. Na początku kwietnia ukazało się ich najnowsze EP "Klan", na którym gościnnie udzieliły się najciekawsze postacie polskiej sceny około hiphopowej. Motywem przewodnim wydawnictwa jest senne, wirtualne miasto, w którym duet prowadzi muzyczny dialog ze swoimi gośćmi. Całość uwieczniona na analogowej taśmie, balansuje pomiędzy snem, a jawą. W trakcie wyjątkowego koncertu na Open’er Festival Coals wystąpią z udziałem gości obecnych na "Klan EP". Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 6 milionów razy w serwisie YouTube. Hania Rani to niezwykle utalentowana pianistka, kompozytorka i wokalistka, współtwórczyni projektów Tęskno oraz Hania Rani & Dobrawa Czocher. Dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak Christian Löffler (projekt "Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style. 5 kwietnia wyszła jej pierwsza, solowa płyta, nagrywana w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, która zostanie również wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Pierwszy singiel "Glass" został premierowo zaprezentowany przez Mary Anne Hobbs w audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu ma na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Na festiwalu Open'er 2019 wystąpią The 1975, Anna Calvi, Bitamina, Coals, Cool Kids Of Death, Daria Zawiałow, Diplo, Flatbush Zombies, G-Eazy, Greta Van Fleet, Hania Rani, Idles, J Balvin, Jain, Jan-Rapowanie, Jorja Smith, Jungle, Kamasi Washington, Kodaline, Kwiat Jabłoni, Lana Del Rey, Lil Uzi Vert, LP, Marina, Perry Farrell's Kind Heaven Orchestra, Popkiller Młode Wilki All-Stars, Rudimental, Robyn, Rosalía, Sheck Wes, The Smashing Pumpkins, Sokół, The Strokes, Swedish House Mafia, Travis Scott, Tom Walker, Vampire Weekend, The Voidz. Open'er Festival powered by Orange odbędzie się w dniach 3-6 lipca w Gdyni.
- "Niemożliwe" opowiada o poczuciu pewnego rodzaju niepokoju towarzyszącego wielu z nas. Chodzi tu o lęk wynikający z tego, że żyjemy w świecie bezustannie napierających na nas informacji z mediów i reklam - mówi mówi Kasia Sienkiewicz. - Codziennie jesteśmy bombardowani wskazówkami dotyczącymi tego jak żyć, jak wyglądać, wpadamy w poczucie, że jesteśmy niewystarczająco dobrzy, biegniemy w niekończącym się wyścigu po sukces, próbujemy zmieniać samych siebie często wbrew potrzebom. To, co nas otacza, nasze zwykłe życie - czyli tytułowe "Niemożliwe" - może być wystarczająco piękne, żeby żyć spokojnie i w zadowoleniu z samego siebie. Chociaż muzyka Kasi i Jacka pojawiła się zaledwie kilka miesięcy temu, ich pierwsza trasa (jesień 2018) cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kwiat Jabłoni może pochwalić się wyprzedanymi koncertami w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Lublinie. Reakcje fanów oraz długie kolejki po występach świadczą o tym, że ta muzyka, bardzo organiczna i szczera, wzbudza w słuchaczach wiele emocji. Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień. Zespół już we wrześniu ruszył w jesienną trasę koncertową, która rozpoczęła się od Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie i będzie trwała do 14 grudnia. Pełna rozpiska nadchodzących występów Kwiatu Jabłoni znajduję się poniżej. 25.10 Toruń - Klub Nrd 26.10 Poznań - Pawilon (Wyprzedany) 09.11 Łomianki - Lemon Tree 16.11 Piaseczno - Dom Kultury 20.11 Zator - Rok 21.11 Wrocław - Stara Piwnica 22.11 Leszno - Zakład 29.11 Warszawa - Hydrozagadka (Wyprzedany) 07.12 Lublin - Próba Cafe (Wyprzedany) 08.12 Lublin - Próba Cafe (Wyprzedany) 09.12 Rzeszów - Underground Pub 14.12 Łódź - Iron Horse
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES