KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

900 000 polskich rodzin, które śniły o własnym domu, stało się ofiarami nieuczciwego systemu bankowego. Zamiast wymarzonego własnego miejsca zostali skazani na stres, a nierzadko również na długi. Wpadli w pułapkę międzynarodowych organizacji, bezwzględnych banków i cynicznej władzy. Tę historię - prawdziwych ludzi, ich namiętności, dążeń, pragnień i tęsknot - przedstawiają "Banksterzy", pełna napięcia, emocji i ludzkich dramatów produkcja z plejadą znakomitych aktorów w obsadzie. W filmie, który bezkompromisowo opowiada o systemie bankowym i chciwości, mającej wpływ na życie codzienne milionów z nas, zobaczymy m.in. Katarzynę Zawadzką, Antoniego Królikowskiego, Magdalenę Lamparską, Tomasza Karolaka, Jana Frycza, Małgorzatę Kożuchowską i Rafała Zawieruchę. Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy - kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa - Adama (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan (Jan Frycz) jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha) - ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń, których przebieg ujawni szokujący mechanizm manipulacji, żerujących na potrzebach i emocjach, ale też bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego. A gdy skończą się wszystkie racjonalne rozwiązania, bohaterom pozostaną już tylko najbardziej dramatyczne wybory. Reżyseria: Marcin Ziębiński ("Dublerzy"). Scenariusz: Adam Guz, Piotr Starzak.
Tytuł filmu to "The Great Machine" a nie "Ex Machina". Po pierwsze bohater komiksu to właśnie The Great Machine, a po drugie twórcy nie chcieli by nowy film mylił się z obrazem "Ex Machina" Aleksa Garlanda z 2015 roku, w którym zresztą zagrał też Oscar Isaac. Bohaterem "The Great Machine" jest tytułowy superbohater, który po wydarzeniach 9 września 2011 został burmistrzem Nowego Jorku. Znany także jako Mitchell Hundred mężczyzna ma zdolność kontroli wszelkich mechanicznych przedmiotów od samochodu po komórkę. Oscara Isaaca widzowie znają z "Gwiezdnych wojen".
Studio TriStar potwierdziło, że zajmie się realizacją. Alex Garland, który odpowiada za scenariusz, tym razem nie stanie za kamerą. Obowiązki te przejmie Paloma Baeza. "The Toymaker's Secret" przedstawi historię amerykańskiej rodziny, która przeprowadza się do starej wiktoriańskiej posiadłości w Londynie. Na miejscu nowi mieszkańcy zaczynają się obawiać, że dom może być nawiedzony. Jak zapewnia Hannah Minghella z TriStar, choć fabuła na to wskazuje, nie będzie to zwyczajny horror, ale pełna humoru i magii familijna opowieść.
Bohaterką projektu zatytułowanego "Devs" będzie młoda inżynier Lily. Dziewczyna zaczyna się interesować sekretnymi badaniami swego pracodawcy gdyż podejrzewa, że zajmująca się nowymi technologiami korporacja stoi za zniknięciem jej chłopaka. Alex Garland napisał pilota i zajmie się jego reżyserią. Za produkcje odpowiadają firmy DNA TV oraz Scott Rudin Productions Alex Garland otrzymał nominację do Oscara za scenariusz do filmu "Ex Machina". Twórca ostatnio zrealizował film "Anihilacja".
Alex Garland tym razem zamierza pracować dla telewizji. - Mój kolejny projekt to składający się z ośmiu odcinków serial - powiedział filmowiec w rozmowie z "Fandango". - To rodzaj science fiction, ale takiego opartego na technologii, podczas gdy "Anihilacja" bazuje na halucynacjach i fantasy. Serial będzie bardziej w klimacie "Ex Machiny" czy "Nie opuszczaj mnie", które dotyczą współczesnego świata a nie świata przyszłości. Twórca podpisał kontrakt z FX Productions. Światowa premiera jego najnowszego dzieła, wspomnianej "Anihilacji", wyznaczona została na 22 lutego.
Bohaterem jest pisarz Gore Vidal (Kevin Spacey). Akcja koncentruje się głównie na jego życiu w latach 80. Pisarz, dramaturg, scenarzysta i polityk żył w latach 1925-2012. Był bardzo blisko związany z Włochami, gdzie spędzał bardzo dużo czasu. Miał tam nawet swoją willę, w której gościł m.in. takie sławy, jak Paul Newman, Mick Jagger, Andy Warhol czy Greta Garbo. Pisał eseje, sztuki dramatyczne, powieści. Podejmował w nich tematykę związaną z polityką (jego dziadkiem był senator Thomas P. Gore, a ojciec - instruktorem w Akademii Wojskowej West Point) i historią. Michael Stuhlbrag zagra Howarda, wieloletniego towarzysza Gore'a. Reżyserią zajął się Michael Hoffman ("Ostatnia stacja", "Gambit, czyli jak ograć króla"), a produkcją - Andy Paterson ("Dziewczyna z perłą"). Premiera planowana jest na 2018 rok. Michael Stuhlbrag ostatnio zagrał w produkcjach "Doktor Strange", "Fargo" czy "The Shape of Water".
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES