KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

"Psy miłości" to czwarty singiel z albumu "Szaroróżowe", którym zespół Muchy powrócił po siedmiu latach i ponownie zachwycił media i słuchaczy. Piosenka to ukłon w stronę tradycji gitarowej alternatywy lat 80. i klasyczna historia opowiedziana w "trochę ponad trzy minuty". Utwór uświetniają gościnnym udziałem Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk. Zespół Muchy o singlu "Psy miłości": - To jeden z tych utworów, które powstają na jednej próbie. Bardzo chcieliśmy zagrać ejtisowy numer oparty na charakterystycznym pochodzie basu. To zawsze niesie opowieść i sprawia radość ludziom na koncertach. Jeśli o samą opowieść chodzi, jest to trochę historia szwędania się po mieście w poszukiwaniu tej – nieodgadnionej, choć obśpiewanej z każdej strony - miłości. Z wiekiem człowiek szwęda się po mieście zupełnie inaczej niż za młodu. Chociaż więcej ma, nadal szuka czegoś nieuchwytnego, do czego tęskni się w każdym wieku. Problem bezdomności psów, jest w swej naturze podobny do ludzkiej samotności. Przecież tak wielu ludzi gotowych na miłość, nie znajduje odbiorców swojego uczucia. Nie można jednak nie próbować. W "Psach miłości" także nie zabrakło gości - naszych przyjaciół i wspaniałych artystów. Kobiecej aury - dopełniając przekaz w refrenach - użyczyła Kasia Nosowska, a urzekające solo rodem z płyt Prefab Sprout, zagrał Paweł Krawczyk. Swoją cegiełkę kompozytorską, dołożył z kolei Michał Kmieciak - pianista, którego trudno nie kochać i który wpadał ze swoją energią na nasze próby podczas tworzenia płyty. Dajcie się więc zabrać opowieści o poszukiwaniu szczęścia w wielkim mieście w wykonaniu wybitnych aktorów. Biggie, Chianti, Gustaw, Kokos, Lara, Leica, Loki, Lorrie, Maksiu, Mietek, Teddy, Yoshi, Zosia - niskie ukłony Waszą w stronę.
Niegdyś "najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki "Terroromans", który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak "Miasto doznań", "Najważniejszy dzień", "Galanteria", "Przesilenie" czy "Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę" należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe. "Szaroróżowe" to piąty studyjny album zespołu. Na krążku znalazło się jedenaście przebojowych, czasem refleksyjnych, albo po prostu ujmujących - piosenek. Zawsze z przekazem i zdecydowanie unikających przerostu formy nad treścią. To historie o szaroróżowym życiu, miłości - tej naiwnej i tej dojrzałej, samotności dużych miast, rozczarowaniu i nadziei. To także nieoczywisty komentarz do rzeczywistości i kojące dźwięki na dzisiejsze niepokoje. Odnajdą się w nich zarówno ci, którzy z zespołem są od początku i ci, którzy nigdy o nim nie słyszeli. Na pewno wszyscy, którzy codzienność przeżywają bardziej. Nowy album uświetnia plejada znakomitych gości: Katarzyna Nosowska, Bela Komoszyńska, Monika Borzym, Jan Borysewicz, Zbigniew Krzywański, Paweł Krawczyk, Michał Szturomski i Michał Kmieciak. Płytę zapowiadały wcześniej świetnie przyjęte single - tytułowe "Szaroróżowe" oraz "Lato 2010". Premierze albumu towarzyszy trzeci singiel, czyli "22 godziny". Jeśli chodzi o koncerty, to Muchy będą prezentować utwory z nowego krążka i grać przekrojowo materiał z całej twórczości. - Ten album to 11 wycieczek po siedmiu ostatnich latach życia - czytamy w oświadczeniu zespołu. - Oglądanie świata z nowej, dorosłej perspektywy dało nam premium blend doznań, nadziei, rozczarowań, obaw i namiętności, które staraliśmy się zamknąć w piosenkach. Po siedmiu latach od ostatniej płyty, z których szczególnie dwa ostatnie były bardzo wymagające, ten album jest jak haust świeżego powietrza - pomost, po którym można bezpiecznie przejść ze starego świata w nowy i osobisty przewodnik, jak się po nim poruszać. Płyta miała czas, żeby dojrzeć. Była praktycznie gotowa już rok temu, ale nie chcieliśmy wypuszczać jej w lockdown'owym niebycie. Z dzisiejszej perspektywy, była to dobra decyzja. Mogliśmy w skupieniu ją dopracować i zaprosić wspaniałych gości - m.in. Kasię Nosowską, Monikę Borzym, Belę Komoszyńską, Jana Borysewicza i Zbyszka Krzywańskiego, a reakcje naszych słuchaczy i wszystko, co się wokół albumu dzieje - dają nam ogromną radość i wiarę.
Trasa zawita do czterech polskich miast: Krakowa (6-7 sierpnia, Muzeum Lotnictwa), Warszawy (13-14 sierpnia, Tor Służewiec), Poznania (20-21 sierpnia, Park Cytadela) oraz Żywca (27-28 sierpnia, Amfiteatr pod Grojcem). W tym ostatnim mieście, 28 sierpnia, zrealizowany zostanie streaming na żywo. W tym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne, muzycy zagrają w czterech miastach, a koncerty odbędą się zarówno w piątki, jak i soboty. Podczas piątkowych koncertów usłyszeć będzie można Męskie Granie Orkiestra 2020 w składzie Daria Zawiałow, król oraz Igo, a w sobotę – stworzony na 2021 rok zupełnie nowy zespół, który poznamy już 30 czerwca podczas premiery singla. Oto skład wykonawców w poszczególnych miastach. Kraków, Muzeum Lotnictwa: 6 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Król, Jarecki, Bluszcz 7 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, Daria Zawiałow, Baasch, WaluśKraksaKryzys Warszawa, Tor Służewiec: 13 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2020, Artur Rojek, Król, Kasia Lins, Niemoc + goście 14 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2021, Brodka, Ralph Kaminski, Zdechły Osa, Shyness! Poznań, Park Cytadela: 20 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2020, Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka 21 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2021, Organek, Król, Muchy, Baasch Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem: 27 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2020, Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz 28 sierpnia - Męskie Granie Orkiestra 2021, Zalewski, Ralph Kaminski, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka Przedsprzedaż biletów przez Allegro Smart - w poniedziałek, 21.06, godz. 12:00. Regularna sprzedaż na --- dzień później, 22.06 o 12:00.
"Lato 2010" to drugi singiel z pierwszego od 7 lat studyjnego albumu "Szaroróżowe", który ukaże się 16 lipca 2021 roku nakładem Kayaxu. To klasyczne brzmienie Much, znane z pierwszych płyt zespołu, a Michał Wiraszko w prostych słowach opowiada uniwersalną historię ludzi żegnających swoją młodość. Teledysk oparty na archiwalnych zdjęciach z całej historii zespołu jest prawdziwą gratką, nie tylko dla fanów Much będących z nimi od samego początku. Piosenkę uświetnia gościnny udział wokalistki Moniki Borzym. - Lato 2010 to było piękne lato. Czas życiowych przełomów i pierwszej dorosłości. Dużo koncertów, muzyki, miłości i brawury - czytamy w oświadczeniu. - To piosenka ku chwale pięknego życia. Wspomnienie jednego z najważniejszych lat w historii zespołu. Co ciekawe, to najstarsza na płycie piosenka. Powstała jako pierwsza na próbach jeszcze wiosną 2018 roku. W piosence, swego pięknego głosu użyczyła Monika Borzym, nasza przyjaciółka na dobre i złe czasy. W teledysku sięgnęliśmy do najgłębszych archiwów w naszej historii. Mamy tu zdjęcia z imprez studenckich z roku 2005, na których snuliśmy pierwsze wizje założenia zespołu. Są najwcześniejsze próby i sesja nagraniowa "Galanterii". Mamy wspomnienie koncertu w Studiu Agnieszki Osieckiej w Trójce z roku 2007, mniejsze i większe trasy koncertowe oraz najważniejsze sceny z filmu "Chcecicośpowiedzieć". W finale widzimy ujęcia z Open’era 2018 i tego najważniejszego dla tej piosenki Open’era 2010. Dzisiaj startuje preorder albumu "Szaroróżowe" Much. Premiera zaplanowane jest na 16 lipca 2021 roku, a już teraz można zamówić go na www.sklepzmuzyka.pl.
Czas najwyższy. Niegdyś "najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki gitarowej XXI wieku i debiutancki "Terroromans", który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy to jeden z najważniejszych polskich zespołów uprawiających tradycyjne, gitarowe granie z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe. "Szaroróżowe" to pierwszy zwiastun nadchodzącego albumu o takim samym tytule. Taneczny groove miesza się tu z mocno nostalgicznym nastrojem, prezentując nowe, dojrzalsze oblicze zespołu. Piosenka w kilka minut podsumowuje wszystkie, dynamicznie zmieniające się ostatnio odcienie naszego życia i oswaja obecną rzeczywistość. Utwór uświetniają gościnnym udziałem Bela Komoszyńska i Jan Borysewicz. Muchy w 2021 roku to: Michał Wiraszko - śpiew, gitara; Piotr Maciejewski - bas, klawisze, śpiew; Szymon Waliszewski - perkusja oraz Stefan Czerwiński - gitara, bas.
Piosenka “Miłość” powstawała latem, kiedy zespół po wiosennym powrocie odwiedzał największe festiwale, już z myślą o jesiennej trasie. Zwiastuje to, co ma nadejść w 2019 roku. Brzmieniem “Miłość” nawiązuje do początków zespołu i najlepszych indie-rockowych czasów. Mówi wprost o tym, czego bardzo często dzisiejszym czasom i nam wszystkim brakuje - prostych, szczerych uczuć - zapowiada Michał Wiraszko. Zespół, podobnie jak w poprzednich latach, pracuje nad nowym materiałem z Marcinem Borsem. Muchy powstały w 2004 roku w Poznaniu z inicjatywy Michała Wiraszki, Szymona Waliszewskiego i Piotra Maciejewskiego. W 2006 roku zespół został uznany za odkrycie roku według Trójki i miesięcznika Machina. Rok później ukazał się debiut zespołu, który zostaje uznany za płytę roku przez słuchaczy PR3. Kolejne lata w historii zespołu to występy na największych festiwalach jak Open'er, Coke Live czy OFF Festival, a także kolejne płyty i zmiany personalne. W 2018 roku, po blisko 3 latach przerwy, Muchy wracają do koncertowania. Po letnich występach w trakcie festiwali Open'er, Spring Break czy OFF Festival zespół rusza na jesienną trasę, w ramach której odwiedzi 7 polskich miast. 18.11 Wrocław / Stara Piwnica 30.11 Sopot / Sfinks700 1.12 Poznań / B17 2.12 Warszawa / Niebo 13.12 Łódź / Format 14.12 Kraków / Zet Pe Te 15.12 Mysłowice / MDK
Nikt nie zrobił tak wiele dla odczarowania muzyki ludowej w uszach masowej, młodej publiczności, często odważnymi eksperymentami narażając się własnemu środowisku. Nikt śmielej niż Kapela ze Wsi Warszawa nie łączył lokalnych korzeni z muzycznymi pędami całego świata i wszystkich epok. Tylko u nich słowiańską melodię może wzbogacić głos z Indii, solówka wirtuoza z Iranu i elektroniczny beat z londyńskiego klubu rodem. Ostatni póki co album Kapeli ze Wsi Warszawa, wydana pod koniec 2017 roku "re:akcja mazowiecka" (już zdążyli dostać za nią Fryderyka), to powrót z dalekich wojaży na własne podwórko, do pieśni mazowieckich, których Kapela uczyła się od starych mistrzów i które teraz niesie w świat. Pamiętacie 2007 rok? Brudny śnieg na ulicach miasta doznań? Być może wielu z was przeżyło tamtego roku najważniejszy dzień w życiu, niektórzy szczęściarze pewnie nawet 21 dni… Za to wszyscy pamiętamy, z jakim przytupem zadebiutowała poznańska formacja Muchy – "Terroromans" z miejsca wyniósł ich na indierockowy top. Po latach zespół wraca w oryginalnym składzie, z tamtym materiałem (choć na reedycji płyty znalazł się jeden nowy utwór) i tą samą energią, która ich wtedy niosła. "Xerroromans Tour" zawita też na nasz festiwal, a będzie to koncert o tyle wyjątkowy, że odbędzie się niemal dokładnie co do dnia, równo 10 lat po pierwszym występie Much na OFFie – w Mysłowicach w 2008 roku. Tamten koncert zgromadził tłumy w namiocie Sceny Trójki i był jednym z kroków milowych w karierze zespołu. Podobnie może być i tym razem. Rolling Blackouts Coastal Fever, nazwa długa, kraj daleki – bo Australia – ale i tak trzeba zapamiętać, bo w zapowiadanym przez Sub Pop na połowę czerwca albumie "Hope Downs" wielu upatruje największej nadziei gitarowej muzyki. Wcześniej były dwie znakomicie przyjęte EP-ki – "Talk Tight" i "The French Press" – oraz opinia zespołu, który jest najlepszym indierockowym zjawiskiem na Antypodach od czasów The Go-Betweens. Wystarczy posłuchać ich znakomitych piosenek, by przyznać, że może być w tym sporo racji, a ponoć dopiero koncerty odsłaniają pełnię możliwości grupy z Melbourne. Oto potęga wielokulturowości! Flore i Rusu pochodzą z Rumunii, ale poznali się w niemieckiej szkole. Khidja, ich wspólny projekt, z jednej strony odwołuje się do tradycyjnej muzyki rumuńskiej – ale też i do tureckiej, która pojawiła się w ich ojczyźnie podbitej przez Imperium Otomańskie – a z drugiej wyraźnie nasiąknięty jest mrocznymi brzmieniami kraut rocka i tym, co dzisiaj gra się w klubach Berlina, a więc techno i housem. To nie jest ani stare, ani nowe – to jest zupełnie wyjątkowe. Daniel Spaleniak "Life Is Somewhere Else" – głosi tytuł jego najnowszej płyty, ale to nieprawda. Właśnie w tej muzyce jest życie, choć pokrywa je gruba warstwa mroku i natchnionej zadumy. Daniel Spaleniak jest jednym z najbardziej charyzmatycznych polskich songwriterów młodego pokolenia, o czym świadczy choćby wzięcie, jakim cieszy się jego muzyka za oceanem – piosenki Spaleniaka pojawiają się (i będą pojawiać) na ścieżkach dźwiękowych amerykańskich seriali. Nic dziwnego – to bardzo sugestywna, plastyczna, działająca na wyobraźnię muzyka. Kwintet Fontaines D.C. z Dublina, który gdzie się pojawi, tam budzi sensację swoim łobuzerskim punk'n'rollem. Nie mają jeszcze na koncie płyty, ale single i sesja wideo dla KEXP sprawiły, że Irlandczycy są obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych festiwalowych atrakcji sezonu. Panieneczki to pięć kobiecych indywidualności, z różnymi doświadczeniami – od jazzowych poszukiwań po telewizyjny talent-show – które odkryły muzyczną siłę polskiej wsi. Ich autorskie opracowanie melodii z Kujaw łączy tradycję ze współczesnością, skrzypce z syntezatorem, ale najważniejsza jest energia. Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią również wcześniej ogłoszeni: M.I.A, Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Ariel Pink, Aurora, John Maus, Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Kult gra "Spokojnie", David August, Clap Your Hands Say Yeah grają "Some Loud Thunder", Skalpel Big Band, Marlon Williams, Zola Jesus, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają "Source Tags & Codes", Big Freedia, Egyptian Lover, Le Mystere Des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, No Age, Unsane, Sensations' Fix, Derya Yildrim And Grup Simsek, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Sonbird, Good Night Chicken, Min t, tęskno, Pokusa, Lonker See, Sierść, Meek Oh Why? OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 330 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 10 czerwca lub do wyczerpania biletów z trzeciej puli. W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.
"Obok ulic i miejsc" to utwór Much promujący reedycję "Terroromansu". Album ukaże się w jubileuszowej edycji po raz pierwszy na winylu i dwupłytowym kompakcie, uzupełnionym o "Galanterię" – pierwsze demo zespołu. Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe "Powracająca Fala" i "Reakcja łańcuchowa" Muchy wracają w oryginalnej konfiguracji personalnej i nagrywają premierowy utwór "Obok ulic i miejsc". "Terroromans" ukazał się na przełomie 2007 i 2008 roku szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Świetnie oceniany i szeroko komentowany, pozwolił grupie zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 6 albumów. Zdobywając wiele nominacji i nagród "Terroromans" stworzył bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskał środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar. Dziesięć lat później "Terroromans" doczeka się pierwszego wydania winylowego i dwupłytowego wydania kompaktowego. - Mam nadzieję, że nowy utwór to nie tylko dodatek do reedycji naszego debiutu - mówi lider Much, Michał Wiraszko. - Chcemy z tym materiałem pojechać w trasę, a następnie usiąść do całego, nowego albumu. W ramach Xerroromans Tour Muchy przypomną w całości swój fonograficzny debiut. To w oryginalnym składzie Muchy nagrały najbardziej znane utwory jak "Miasto doznań", "Najważniejszy dzień", "Galanteria" czy "Przesilenie". Ostatnim albumem Much jest "Karma Market" z roku 2014.
Michał Szturomski swoją długa fascynację syntezatorami i prądem zmaterializował w postaci bitów i kompozycji do głosu wokalisty i autorskich tekstów. Dla Michała Wiraszko, po 5 albumach z Muchami, to długo zapowiadany samodzielny materiał. Obaj odkrywają w MNKR swoje do tej pory skryte, klubowe miłości. Pierwszy singiel duetu to "Gdyby tylko", do którego klip można sprawdzić poniżej. Za wizualizacje odpowiada Jędrzej Guzik. MNKR to świetnie brzmiąca, elegancka muzyka taneczna i niebanalne słowa. Muzycy skojarzeń każą szukać w dokonaniach Gus Gus, Moderat i Junior Boys.
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES