KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku podczas letnich wieczorów spotkamy się w plenerze! Tym razem, oprócz koncertów topowych polskich artystów, nie zabraknie gości z zagranicy. Zapraszamy Was na Lato w Plenerze 2022. Świeżo po wyprzedanym koncercie w warszawskiej Progresji Amerykanie z Palaye Royale przyjadą na pierwszy plenerowy koncert do Poznania, który odbędzie się 17 sierpnia na Skwer Play.
Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy zespół Rival Sons powraca do Europy, po raz pierwszy od ponad dwóch lat. Od momentu powstania w 2009 roku, Rival Sons na nowo rozpaliło i naładowało rock and rolla z wysokimi wokalami, bezkompromisową grą na gitarze i grzmiącym groove'em dla swoich oddanych fanów na całym świecie. Rivel Sons zostało wybrane przez Black Sabbath na ich ostatnią trasę, a także trasy z The Rolling Stones, Aerosmith, Lenny Kravitz, muzycy wyprzedali też występy na wszystkich kontynentach. Ich najnowszy Ostatni longplay Rival Sons, "Feral Roots", zdobył nominację do nagrody Grammy 2020 za Najlepszy album rockowy, a singiel "Too Bad" nominację do nagrody Najlepszy występ rockowy. Płyta otworzyła nowy rozdział dla zespołu, a "Do Your Worst" zajął pierwsze miejsce w Rock Radio i zgromadził ponad 40 milionów streamów. Współpracując z doświadczonym i nagradzanym producentem Dave'em Cobbem, zespół konsekwentnie dostarczał, nagradzane przez krytyków, albumy, w tym "Pressure & Time" (2011), "Head Down" (2012), "Great Western Valkyrie" (2014) i "Hollow Bones" (2016). Rival Sons ucieleśniają wszystko, czym powinien być nowoczesny zespół rockowy, a nawet więcej. Przedsprzedaż dla klientów CITI Handlowy rozpocznie się 23 marca o 11:00. Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 24 marca 2021 11:00. Ogólna sprzedaż rozpocznie się 25 marca na LiveNation.pl o 11:00.
28 czerwca odbędzie się jednodniowy festiwal muzyczny w ramach 32. Malta Festival Poznań. Do Polski przyjedzie Beach House, dreampopowy duet z Baltimore, w skład którego wchodzą: wokalistka i multiinstrumentalistka Victoria Legrand oraz gitarzysta i multiinstrumentalista Alex Scally. Beach House jest jedną z najbardziej cenionych amerykańskich grup muzycznych. Obydwoje muzycy są autorami wszystkich swoich utworów. Ich koncert na festiwalu będzie częścią międzynarodowej trasy koncertowej. Zaprezentują swój najnowszy, podwójny album "Once Twice Melody". Płyta zawiera aż 18 utworów, a ich prezentacja odbywała się w czterech częściach. Album jest ósmym wydawnictwem muzycznym zespołu i zbiera znakomite recenzje ze strony krytyków muzycznych. W dniu debiutu album "Once Twice Melody" uplasował się na 1. miejscu na liście najlepiej sprzedających się płyt Billboard Oprócz gości ze wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej, maltańską scenę zasilą koncerty przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej i poważnej. Wystąpi Maria Peszek, autorka bezkompromisowych tekstów poruszających tematy niejednokrotnie wstrząsające polską opinię publiczną. Artystka powróciła po pięciu latach z nowym krążkiem Ave Maria, który uważa za "najprawdopodobniej najpiękniejszą płytę, jaką nagrała". Publiczność usłyszy dwa wyjątkowe koncerty: Bartka Wąsika - pianisty, kompozytora, aranżera, członka zespołu Kwadrofonik, który wystąpi z materiałem z nadchodzącego albumu "Daydreamer", z utworami Radiohead zaaranżowanymi na fortepian oraz "Michała Pepola" - wiolonczelisty, aranżera i członka Royal String Quartet, który zaprezentuje kompozycje z premierowego albumu KORA. Koncert odbędzie się 28 czerwca 2022 roku o g. 17.30 na placu Marka (Międzynarodowe Targi Poznańskie). Bilety są dostępne na platformie ToBilet i malta-festival.pl.
"Notoryczni debiutanci" - mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 7 lat, to wciąż są określani jako "młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Open'erze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83 i Kamp! W sieci można znaleźć ich sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza. "Mediolan" to utwór, którego historia zaczyna się niedługo po zakończeniu prac nad płytą "Kilka Najlepszych Dni w Życiu". W swojej pierwotnej, instrumentalnej wersji otworzył nam drzwi do uczestnictwa w projekcie My Name is Poznań. W czasie trwania programu mieliśmy okazję współpracować z Piotrkiem Kołodyńskim występującym solo jako Oysterboy, który wzbogacił "Mediolan" o nostalgiczną warstwę wokalną oraz z Marcinem Macukiem - uznanym producentem, który zaproponował zupełnie nowatorski dla naszego zespołu szlif brzmieniowy. Dla nas ten utwór to innowacyjny i odważny krok, a dla słuchaczy - mamy nadzieję - moment wytchnienia w niepewnych czasach. Trzynastka reprezentantów stolicy Wielkopolski na My Name Is Poznań wyłoniona została z ponad 250 zgłoszeń, złożonych do konkursu Studio Otwarte - nawet jury złożone z dziennikarzy i animatorów sceny muzycznej było zaskoczone bogactwem lokalnej sceny. Dzięki wsparciu miasta Poznań mogliśmy zaproponować nagranie piosenek 13 wykonawców ze znakomitymi realizatorami i producentami dźwięku. W nagraniach młodym poznaniankom i poznaniakom pomagali m.in. Emade, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk i Marcin Bors. - Tak powstał naszyjnik z pięknie oszlifowanych kamieni - śmieje się inicjator projektu Michał Wiraszko. Kompilacja ukaże się 30 marca na wszystkich największych platformach streamingowych, a także będzie dostępna do kupienia w wersji fizycznej na stronie Sklepzmuzyka.pl.
Alice Merton pochodzi z Frankfurtu nad Menem, urodziła się w 1993 roku. Studiowała kompozycję na Popakademie w Mannheim. Swojego menedżera poznała na przystanku autobusowym, tak zaczęła się jej muzyczna historia. Osobliwe, gitarowe brzmienie, spójność kompozycyjna, przemyślane melodie, melancholijny lecz niezwykle dobitny wokal artystki, tworzą ogromny potencjał koncertowy. Debiutancki singel "No Roots" osiągnął globalny sukces i był streamowany ponad 245 milionów razy. Utwór osiągnął status platyny w Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii oraz w Polsce. Singel osiągnął również numer 1 na American Billboard Alternative charts, tym samym zdobywając ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych. Artystka ma na swoim koncie debiutancki album "Mint", na którym znalazły się takie hity jak "Lash Out", "Why So Serious", wspomniany "No Roots" oraz "Learn To Live". Na koncie ma również EP-kę "Mint + 4". W 2021 roku wydała single "Vertigo" oraz "Hero" / "Island". Limitowana przedsprzedaż dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się w czwartek, 3 marca 2022 o 12:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w piątek, 4 marca 2022 o 12:00.
Zespół Camel powstał w 1972 roku z inicjatywy Andrew Latimera, którego rozpoznawalny styl grania na gitarze i wyjątkowe kompozycje stały się cechą charakterystyczną brzmienia grupy. Międzynarodowe uznanie zespół odniósł niemal od razu, w połowie lat 70. wraz z wydaniem płyt "The Snow Goose" i "Moonmadness". Mimo częstych zmian w składzie udowodnił, że początkowy sukces nie był przypadkiem. Zespół konsekwentnie potwierdzał swoją klasę kolejnymi udanymi albumami i trasami koncertowymi granymi aż do połowy lat 80., gdy spory prawne i brak zainteresowania ze strony przemysłu muzycznego zagroził istnieniu grupy. Latimer wraz z Susan Hoover, partnerką i autorką tekstów, przeprowadzili się więc do Kalifornii gdzie założyli własną niezależną wytwórnię. Jej nakładem ukazał się w 1991 roku album "Dust and Dreams", który pokazał, że zespół nie stracił formy i rozpoczął nową dekadę twórczej działalności, w czasie której wydał cztery kolejne płyty: "Dust and Dreams", "Harbour of Tears", "Rajaz" i "A Nod And A Wink" oraz odbył cztery światowe trasy koncertowe. W 2003 Camel wyruszył w pożegnalne tournée poprzedzające długą walkę Latimera z chorobą, która nieomal zakończyła się tragicznie. Batalia nie była łatwa, ale artysta wrócił do pełni formy, co przyniosło ogromny przypływ nowej energii i dało zespołowi siłę do powrotu na muzyczną scenę. Grupa powróciła w wielkim stylu - w 2013 roku wydała nową wersję "The Snow Goose" i wyruszyła w trasę po Europie, która okazała się wielkim sukcesem, a zakończyła dopiero w 2014 roku. W 2015 roku można było zobaczyć zespół ponownie na żywo podczas letnich festiwali, między innymi Ramblin' Man Fair w Wielkiej Brytanii, BeProgMyFriend w Hiszpanii i Night of the Prog w Niemczech. Ale - co było najważniejsze dla niezliczonej grupy polskich fanów zespołu - Camel, po raz pierwszy po 15-letniej przerwie, zagrał też na dwóch wyprzedanych koncertach w Polsce - w Poznaniu i Krakowie. 17 września 2018 zespól zagrał jeden z najważniejszych koncertów w swojej karierze, w słynnej londyńskiej Royal Albert Hall. Wydarzenie zostało uwiecznione na płycie blu-ray oraz DVD. Jednak to, co polskich fanów zelektryzowało najbardziej to fakt, iż częścią składową trasy "The Moonmadness Tour 2018" były dwa występy w Polsce - w Warszawie i w Zabrzu. Okres pandemii zaburzył dalsze plany zespołu i nie dało się przewidzieć, czy jeszcze kiedykolwiek wyruszy na tournée. Trudno więc opisać radość jaką wywołało wśród fanów ogłoszenie kolejnej serii koncertów w Europie z okazji 50-lecia grupy (50 Years Strong) w maju 2023. Harmonogram koncertów w Polsce: 12.05.2023, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, godz. 20:00 13.05.2023, Łódź, Wytwórnia, godz. 20:00 14.05.2023, Poznań, Sala Ziemi, godz. 20:00
Z powodu zmian w programie trasy "Nothern Alliance Tour 2022", grupa Necrowretch nie wystąpi u boku zespołów. W roli supportu Taake i Kampfar zagra holenderskie Helleruin. Wszystkie bilety na krakowski koncert zespołów zachowują ważność w jego nowym terminie oraz miejscu. Wszystkie bilety na wrocławski koncert podlegają wyłącznie zwrotowi lub wymianie w miejscu ich zakupu. Bilety na koncerty w Poznaniu są dostępne na knockoutmusicstore.pl. W Bergen, mateczniku norweskiego black metalu, w 1995 roku zaczął działać zespół Taake. Niezmiennie od początku, aż do dziś jego główną postacią jest Hoest, postać absolutnie kultowa w norweskim metalowym podziemiu, który wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest, czy Gorgoroth. Hoest zalicza się do tych, którzy nie mają zwyczaju owijać w bawełnę, czym niejednokrotnie wpędzał się w kłopoty. Słynne są już bojkoty koncertów Taake w USA przez Antifę, co doprowadziło do ich odwołania, czy o parę lat wcześniejszy występ w Niemczech, na którym Norweg miał namalowaną na torsie swastykę. Antyislamski tekst "Orkan" również mu nie pomógł, a być może nawet uniemożliwił otrzymanie Spellemannprisen, czyli norweskiego odpowiednika Grammy, do którego Taake nominowano w 2012 roku. Można różne rzeczy mówić o liderze Taake, ale na pewno nie to, że nie jest autentyczny i że nie wierzy w to, co robi. Od początku jest konsekwentny w kroczeniu lewą stroną ścieżki, umiłowaniu norweskich chłodów, skąpanych w ciemnościach lasów. Hoest jest też pracowity. Taake ma na koncie ponad 20 wydawnictw (demo, EP-ki, splity, płyty). W 2019 roku zasłużonej norweskiej załodze Kampfar stuknęło 25 lat na scenie. Zespół w 1994 roku założył Dolk, który najpierw pełnił w nim obowiązki perkusisty, a od roku 2003 koncentruje się wyłącznie na byciu frontmanem. Muzyk od zawsze fascynował się mitologią nordycką i historią swojego kraju oraz rdzenną muzyką z Norwegii - naturą. W tym zainteresowaniu przypominał swojego wielkiego poprzednika z sąsiedniej Szwecji, Bathory. Kampfar może nie wymienia się w pierwszym zdaniu rozmowy o norweskim black metalu, ale jest to formacja ceniona przez fanów, nagrywająca płyty na równym, co najmniej dobrym poziomie. Co więcej, została nawet doceniona przez branżę muzyczną w Norwegii. Za album "Profan" (2015) Kampfar otrzymał Spellemannprisen, czyli norweski odpowiednik Grammy. Rok swojego 25-lecia Norwegowie uczcili wydaniem wysoko ocenionego albumu "Ofidians Manifest". Dodajmy, że Dolka na scenie wspierają: basista Jon Bakker, perkusista Ask oraz gitarzysta Ole Hartvigsen.
Pezet Extended Tour będzie pierwszą okazją, żeby na żywo usłyszeć utwory z albumu "Muzyka Współczesna Extended". Koncerty odbędą się w odświeżonym formacie i nie zabraknie na nich gości. Wszystkie bilety na poprzednie koncerty Pezeta we Wrocławiu i Warszawie są ważne - posiadacze biletów otrzymali mailem instrukcje jak je bezpłatnie wymienić na nowe lub zwrócić. Pezet Extended Tour: 3 września - Poznań - Park Starego Browaru 10 września - Wrocław - Tor Wyścigów Konnych Partynice 11 września - Kraków - HYPE PARK 24 września - Warszawa - Błonia PGE Narodowego Najnowszy singiel Pezeta "Mem" ukaże się na limitowanym wydawnictwie "Muzyka Współczesna LP". Podobnie jak w wydaniach Deluxe i Extended tracklista albumu różnić się będzie od wersji podstawowej i zostanie do niej dodany utwór "Mem". Oprócz tego w poligrafii wydania znajdą się teksty wszystkich utworów. W sklepie winylownia.pl winyl dostępny jest w limitowanym (200 sztuk) wydaniu "half black/ half magenta. Wydawnictwo i koncerty w ramach trasy Extended Tour są zamknięciem trwającego dwa lata rozdziału "Muzyka Współczesna" w karierze Pezeta. Album osiągnął status potrójnej platyny, a singiel "Magenta" status diamentowego singla. Są to jak dotąd najwyższe wyróżnienia w dyskografii Pezeta. Na platformie HBO GO caly czas dostępny jest zarejestrowany w warszawskim COS Torwar koncert Pezeta z grudnia 2019 roku.
Jeden z najpopularniejszych producentów i DJ-ów techno w Europie, powraca do Polski już we wrześniu tego roku. Reinier Zonneveld, bo o nim mowa, to fenomen współczesnej sceny muzyki elektronicznej, który dzięki niezwykle energetycznym, świeżym i nowocześnie brzmiących produkcjom oraz wielogodzinnym występom na żywo, szybko zdobył fanów na całym świecie i regularnie grywa we wszystkich najważniejszych klubach i festiwalach. Holender właśnie wyprzedał kilkanaście tysięcy biletów w jeden wieczór na ZIGGO DOME podczas tegorocznego festiwalu Awakenings, a już 24 i 25 września wystąpi w formule live kolejno na warszawskiej przestrzeni Pragi Centrum i w poznańskiej Tamie.
Molchat Doma (czyli "Ciche Domy"), to zespół założony w 2017 roku w Mińsku na Białorusi, Mroczna, ale taneczna mieszanka post-punka i synth-popu z dużą dawką gotyckiego etosu, przypomina dźwiękiem syntezatorowych mistrzów lat 80. Ich drugi album, Этажи (wym. Etazhi, co oznacza "Piętra"), sprzedał się w tysiącach egzemplarzy i obecnie jest dotłaczany z uwagi na ogromny popyt. Popularność przyniósł im TikTok, gdzie ich muzyka została użyta w ponad 150 tysiącach klipów, związanych głównie z post-sowiecką, brutalistyczną estetyką. Utwór "Sudno" od kwietnia 2020 roku pozostaje w światowej czołówce viralowych hitów na Spotify. Mimo że grają w wypełnionych po brzegi klubach w Londynie, Helsinkach, Belgradzie czy Berlinie, to dla wielu młodych Białorusinów, głównie ze względu na poetyckie, depresyjne teksty, utwory Molchat Doma stały się "soundtrackiem do ostatniego roku na Białorusi". Bilety są już dostępne w sprzedaży na alterart.pl.
Unda to sztorm. Unda to fala swobodnych energii oddziałujących na siebie wzajemnie. Składają się na nią przede wszystkim: muzyka, morze, Gdynia, ekipa i hip hop. Jak sami twierdzą "To co tworzy Undadasea jako squad nie jest zaplanowane, jedyne czego się trzymamy od początku do końca, to dobra zabawa. Wszystkie nasze kawałki powstają spontanicznie, często jednej nocy. To się po prostu dzieje dla nas, dla ziomali piosenki". Na najnowszym albumie Undadasea "DA GROOVEMENT" znalazło się 18 utworów, a gościnnie wystąpili artyści tacy jak między innymi: Kuba Knap, Gruby Mielzky czy Kosi JWP. Zdecydowanie mocną stroną twórczości Unda jest fakt, że nawet tworzenie bitów nie wychodzi poza kolektyw - odpowiedzialni są za nie członkowie ekipy Guacamole i Pers, dzięki czemu wszystko tworzy wspólną całość i idealnie wpisuje się w chilloutowy vibe grupy. Kolektyw zaprezentuje swój materiał - 10 lipca w poznańskim SkwerPlay a 25 lipca w krakowskim Hype Parku.
Kajetan Kopala, który tworzy pod pseudonimem thekayetan, to kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. Z projektem My Name Is New związany jest od 2019 roku. Ma za sobą udany występ na festiwalu Spring Break w edycji "Poznań Wspiera Festiwal", który odbył się w ramach My Name Is New Showcase. W swoich tekstach często opowiada o problemach, z którymi borykają się środowiska LGBTQ+ w Polsce. W 2020 roku jego utwór "Skóra", nawiązujący do wydarzeń z I Marszu Równości w Białymstoku znalazł się na składance Music 4 Queers & Queens stworzonej na Pride Month przez Kayax. Dziś z kolei swoją premierę ma debiutancki album artysty, który promują wydane na przestrzeni 2020 i 2021 roku single "Tak mi źle", "Skóra" oraz "Dotyk (nikt inny jak ty)". Płyta "Dla nas dom" to wysublimowana werbalizacja pragnień i potrzeb thekayetana. Składa się ona z 10 utworów, nazywanych przez artystę "strumieniami samotności", które balansują na granicy fantazji i frustracji. Zapytany o emocje towarzyszące mu podczas tworzenia materiału na album, opowiada: "Bardzo często przy pisaniu towarzyszyło mi uczucie przygnębienia, które próbowałem z siebie wyrzucić. Niezależnie od prób podejmowania innych tematów, w większości wracałem do opisywania stanu samotności i towarzyszących temu odczuć". W swoich piosenkach podejmuje próbę określenia, co składa się na poczucie bezpieczeństwa i spełnienia. thekayetan pragnie osiągnąć wewnętrzny spokój, aby być wolnym od wszelkich obaw - niezależnie od tego czy tworzy z kimś relację, czy też nie. Główny singiel promujący wydawnictwo, czyli "Ręce w udręce" to piosenka opowiadająca o męskiej cielesności, bliskości i pragnieniach. Do utworu powstał bardzo zmysłowy, czarno-biały teledysk w reżyserii Bohdana Rybki. W klipie wraz z Kajetanem pojawia się Bartłomiej Gąsior. "Dla nas dom", do którego materiał był tworzony na przestrzeni marca i września 2020 roku, został niemal w całości wyprodukowany przez thekayetana. Odpowiada on zarówno za wokal, teksty, kompozycję oraz produkcję wszystkich utworów zawartych na krążku. Artysta muzycznie świetnie czuje się w klimatach z pogranicza queer popu, dance’u oraz nowoczesnej elektroniki. Kopala nie ukrywa, że muzycznie inspirują go silne i wyraziste artystki - Lady Gaga, Reni Jusis, a także Maria Peszek.
W utworze można usłyszeć wokalistę Mery Spolsky, z którą w przeszłości Ratkrusi mieli okazję niejednokrotnie dzielić scenę. Mery Spolsky wystąpiła również w szalonym teledysku do "Grzybów", którego klimat stał się już wizytówką Poznaniaków. Zespół RAT KRU lubi o sobie mówić, że jest zagubionym ogniwem polskiej elektroniki. Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy to zdecydowanie bardzo ekscentryczny duet, który w twórczości postawił na brzmienia mocno inspirowane stylistyką retro, do której dodał dużo autorskiego szaleństwa i uroku. Ich poprzednie single, takie jak "Cześć", "Ego" czy "Świnia" zjednały im fanów i słuchaczy, którzy bardzo dobrze rozumieją tę konwencję, sposób ekspresji i delikatne puszczenie oka w ich stronę. Niemal po roku od wydawniczego debiutu, poznański duet wraca z hitem, który jest pierwszą zapowiedzią ich drugiego albumu. Przywoływane "Grzyby" to utwór w klimacie RAT KRU. Skoczna elektronika ze słowiańskim sznytem, na której znakomicie odnajdują się wersy Pawła Horbowego. Tym razem wokaliście towarzyszy Mery Spolsky - jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia, która również uwielbia bawić się muzyczną formą. - Piosenka jest o randce po zjedzeniu grzybków. Klip kręcił książę VHS-u z zespołu Wczasy - mówi Jakub Żwirełło. - Obraz nawiązuje do kultury biesiad lat 90. i kultowej baśni "Królewna Śnieżka". Całość zrealizowana jest w parafii św. Wojciecha w Poznaniu.
"Voodoo Cello" to spektakl, który opowiada historię tajemniczej kapłanki, wykorzystując do tego utwory z repertuaru Radiohead, The Beatles, Donny Summer, Bonnie Tyler, Madonny czy Boba Marleya. Przez ostatnie dziesięć lat Imany oczarowywała swoim głosem polską publiczność. Jej single, takie jak "You Will Never Know" czy "Don't Be So Shy" zdobywały szczyt radiowych list przebojów, a album "The Shape of a Broken Heart" był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju - krążek uzyskał status potrójnej platyny. - "Voodoo Cello" to spektakl, który na tej samej scenie łączy osiem wiolonczel i głos wyśpiewujący kultowe hity muzyki pop - opisuje trasę koncertową wokalistka. - Bez jakichkolwiek efektów specjalnych, całkowicie naturalnie. Wszystkim dobrze znane piosenki zostały zaaranżowane na nowo, zaczarowane przez wiolonczele, które wspierają mnie na scenie. Pojawiam się tam jako kapłanka voodoo, postać całkowicie wymyślona i inspirowana różnymi kulturami. Wykorzystuję dobrze znane melodie do opowiedzenia jej historii. Voodoo Cello to mistyczna podróż kobiety obdarzonej magicznymi mocami. Jej utwory opowiadają historię jej życia, walkę z ciemnością i drogę ku światłości. Żeby do niej dotrzeć, kapłanka musi zwalczyć demon, które w niej mieszkają. Tworzy własne tańce i rytuały, które pomagają jej osiągnąć wewnętrzny spokój. Na potrzeby trasy, kostiumy dla Imany przygotował dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Balmain, Olivier Rousteing. Za scenografię odpowiedzialny jest Eugenio Recuenco, współpracujący z Vogue Espana, Vogue UK, Vanity Fair, Saint Laurent, Playstation, Lavazza czy Motorola. Jego prace były wystawiane na całym świecie m.in. w Hiszpanii, Madrycie, Paryżu, Londynie czy Chinach. Voodoo Cello: 25.10.2021 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki 26.10.2021 - Poznań, Poznań Congress Center 28.10.2021 - Warszawa, COS Torwar 29.10.2021 - Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski 31.10.2021 - Kraków, Auditorium Maximum UJ Bilety na trasę koncertową Imany Voodoo Cello dostępne w sprzedaży od 18 grudnia pod adresem www.followthestep.com. Bilety będzie można nabyć w bileteriach Going., Eventim Polska oraz salonach sieci Empik.
Mulatu Astatke to multiinstrumentalista (potrafi grać na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych oraz strunowych) i utalentowany kompozytor. Urodzony w Etiopii artysta szkolił się w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie, gdzie zaczął łączyć jazz i muzykę latynoską z muzyką swojej ojczyzny. Jego współpraca z wieloma popularnymi etiopskimi artystami jako muzyk i aranżer, była zalążkiem gatunku muzycznego, znanego obecnie jako ethio-jazz. Międzynarodową gwiazdą stał się dopiero po sześćdziesiątce, dzięki wznowieniu serii albumów "Ethiopiques". W tym samym czasie nagrał również siedem utworów do filmu Jima Jarmuscha "Broken Flowers", które przyniosły mu sympatię kinomanów na całym świecie. Po dziś dzień jego twórczość stanowi inspirację dla wielu artystów, a sample jego utworów wykorzystują takie światowe gwiazdy jak Kanye West, Nas czy Damian Marley. Mulatu Astatke najczęściej występuje na scenie prowadząc swój zespół zza wibrafonu i bębnów conga. Tworzy muzykę naznaczoną tanecznością i afrykańskim groovem, która jest nośnikiem niezwykle pozytywnej energii oraz ogniwem łączącym kontynenty i pokolenia. Mulatu Astatke • 18 maja 2021 • Warszawa Mulatu Astatke • 19 maja 2021 • Kraków Mulatu Astatke • 20 maja 2021 • Poznań
"Glass and Styrofoam" to trzecia EP-ka założonego w 2013 roku zespołu The Cassino. Ich muzykę ciężko jest zaszufladkować i jednoznacznie sklasyfikować. Rock miesza się tu z bluesem, funkiem i psychodelią, w piosenkach grupy słychać też wyraźne inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie zespół cały czas zachowuje indywidualny charakter i stawia na szczerość i kipiące od emocji teksty. Nowe wydawnictwo, na którym znalazły się cztery nowe utwory, to prezent dla wiernych fanów, których zespół zdobył m.in. podczas koncertów Męskiego Grania w 2019 roku, oraz tych nowych, których serca podbił występem w ramach międzynarodowej akcji Sofar Sounds Global Listening Room. "Glass and Styrofoam" jest już dostępne w serwisach cyfrowych oraz jako wydawnictwo fizyczne.
Artysta zawita do naszego kraju w ramach trasy koncertowej promującej album "Fall To Pieces", który ukaże się 4 września 2020 roku. Tricky to brytyjski wokalista oraz producent, który na początku swojej kariery związany był z zespołem Massive Atack. Razem współtworzyli nowy nurt muzycznych, który zyskał miano trip hopu. Przez lata podziwiany przez największe nazwiska przemysłu muzycznego. Swoją dotychczasową karierę, trwającą ponad trzy dekady, podsumował w biografii, "Hell Is Round The Corner", która ukazała się na rynku w 2019 roku. W swojej muzyce Tricky zawsze polegał na żeńskich wokalach. Na jego nowym krążku jest podobnie - większość utworów na "Fall To Pieces", w tym pierwszy singiel "Fall Please", wykonuje Marta Złakowska. Piosenkarka została odkryta przez Tricky'ego, podczas swojej europejskiej trasy koncertowej, kiedy został bez wokalisty. I wtedy pojawiła się ona, która uratowała go przed katastrofą. - Potrafię stwierdzić, kiedy ktoś jest pokorny i przyziemny. Marta nie dba o sławę, chce po prostu śpiewać. - mówi o tej współpracy Tricky. Oto harmonogram koncertów: 16 lutego - Warszawa 17 lutego - Poznań 18 lutego - Kraków Oficjalna sprzedaż biletów rusza w piątek o godzinie 10:00. Przedsprzedaż rozpocznie się 22 lipca 2020 o godzinie 10:00 na stronie artysty.
Utwór nosi tytuł "Idealny" i jest to pierwszy singiel zaśpiewany przez artystę w całości po polsku. To pogodny i beztroski utwór celebrujący życie, który ma szansę stać się alternatywnym przebojem lata. Teledysk do piosenki nakręcił Ajgor Ignacy. J. Wise pochodzi z Poznania, ale przez wiele lat mieszkał w Wielkiej Brytanii, gdzie, nie tylko tworzył muzykę, ale zajmował się również sztukami wizualnymi. Jego prace pokazywane były w prestiżowych galeriach takich jak Opera Gallery i The Exhibitionist w Londynie. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. Dotychczas światło dzienne ujrzały piękne i przejmujące ballady J.Wise'a - "Tears", "Crying For Help" oraz "California".
Vitalic to francuski producent, multiinstrumentalista i live-performer, którego fanom tanecznej elektroniki nie trzeba szczególnie przedstawiać. Od 20 lat nieprzerwanie tworzy i występuje, ciągle zaskakując i dostarczając publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Tym razem powróci do Polski, aby swoim live actem i parkietowymi hitami wypełnić mury poznańskiej Tama. Impreza potrwa całą noc, a obok francuskiej legendy wystąpi skład polskich artystów, którzy zadbają o klimatyczną rozgrzewkę i mocny closing. Supports: TBA Data: 18.12.2020 Start: 21:00 End: 5:00 Miejsce: Tama, Poznań Bilety dostępne na www.followthestep.com, w Going., EventimPolska, oraz w salonach Empik i Media Markt.
Festiwal który był zaplanowany na 23-25 kwietnia przeniesiono na późniejszy termin z powodu pandemii koronawirusa. Wśród ogłoszonych wykonawców znajdują się m.in.: Mrozu, Król, , Ralph Kaminski, Mata, Natalia Nykiel, Julia Pietrucha, Natalia Przybysz, Biały Tunel, Igor Herbut, Rosalie., Mery Spolsky, Sonbird, Syny, Piernikowski, Otsochodzi, Julia Marcell, Bovska, Meek, Oh Why?, Karolina Czarnecka, Swiernalis, Ptakova, Tęskno, Sanah, Sonia Stein, Stach Bukowski, Margaret, Karaś/Rogucki, 1988, Strange Clouds, Brodacze live act, The Rodeo, ba., Krakowitz, shishi, ATZUR, The Hanged Man.
Gazpacho oraz Pure Reason Revolution zaprezentują się 16 października 2020 roku w Progresji w Warszawie oraz 17 października 2020 roku w Poznaniu w klubie U Bazyla. Założony w 1996 roku sekstet z Oslo po raz kolejny zaprezentuje się przed polską publicznością. Gazpacho, jak wskazuje kulinarne określenie, to zimna zupa pełna warzyw i niespodziewanych ingrediencji. Zawsze nieprzewidywalna, smakująca za każdym razem inaczej. Muzyka sekstetu jest równie ciekawa, frapująca, pełna barw i po prostu... smakowita. Od wydania w 2002 roku debiutanckiej EP-ki "Get It While It's Cold (37°C)", aż po ukazanie się w 2018 roku świetnego "Soyuz" akcje Gazpacho zwyżkują na muzycznej giełdzie. Dzięki nawiązaniu współpracy z Marillion (w 2003 roku Brytyjczycy zaproponowali debiutantom z Norwegii rolę supportu na trasie koncertowej promującej ówczesny krążek wyspiarzy "Marbles") muzycy Gazpacho pokazali na żywo swój wielki muzyczny talent. W tym samym roku w sprzedaży ukazał się ich wydany własnym sumptem debiutancki album "Bravo". Rok później na sklepowe półki trafiło When "Earth Lets Go". Pomimo świetnych recenzji i kolejnej trasy z Marillion, młodzi muzycy nadal nie podpisali kontraktu płytowego. Wyciągnięta po raz kolejny przez Steve'a Hogartha pomocna dłoń zaowocowała wydaniem pod skrzydłami Racket Records trzeciego albumu grupy "Firebird" (2005). Muzycy ruszyli w kolejną trasę koncertową, oczywiście z... Marillion. Na kolejny krążek przyszło miłośnikom zespołu poczekać do 2007 roku. Wydany w lutym "Night" to w przeciwieństwie do trzech poprzednich płyt album koncepcyjny. Muzycy porzucili krótkie, zwarte formy muzyczne na rzecz rozbudowanej, wielowątkowej opowieści, o kojarzących się nieco z twórczością Kieślowskiego, zbiegach okoliczności, przypadkach, podróżach w czasie i przestrzeni. Swoistym opus magnum w dyskografii zespołu jest wydana w 2009 roku znakomita "Tick-Tock". Oparta na twórczości Antoine'a de Saint-Exupery opowieść zafascynowała nie tylko fanów, ale także krytyków. Nie było dla nikogo zaskoczeniem świetne przyjęcie także kolejnego albumu Norwegów "Missa Atropos" (2010). Pod banderą brytyjskiej wytwórni Kscope muzycy wydali koncertowy album "London" (2011) oraz znów bardzo dobrze przyjęty studyjny "March of Ghosts" (2012). Podobnie dobre przyjęcie towarzyszyło kolejnym wydawnictwom Norwegów - albumom "Demon", "Molok" i "Soyuz". Aktualnie zespół kończy przygotowywać swój najnowszy album, który ukaże się w połowie roku. Czy ktokolwiek mógł spodziewać się, że po 10 latach ciszy wznowi działalność jedna z najbardziej obiecujących formacji rockowych pierwszej dekady XXI wieku? A tak właśnie się stało! Pure Reason Revolution powracają i wciąż na ich czele stoją Chloe Alper i Jon Courtney. W kwietniu ukazuje się ich nowe dzieło - "Eupnea" i ci którzy już je słyszeli uważają, że wstrząśnie muzycznym rynkiem. Jest ekscytujące, progresywne, melodyjne i nowoczesne. W poszczególnych kompozycjach można odnaleźć najlepsze elementy albumów The Dark Third, Hammer And Anvil i Amor Vincit Omnia, ale nowy jako całość przewyższa je pod każdym względem.
Po niezwykle udanym koncercie w Warszawie w listopadzie 2019 roku, Killswitch Enagage wracają do Polski w ramach trasy koncertowej "Atonement Tour". W tym roku, zespół odwiedzi Poznań i 23 czerwca wystąpi w klubie Tama. Killswitch Engage, zespół nominowany do nagrody Grammy, którego hardrockowe płyty zostały pokryte złotem, podczas swojej trasy koncertowej będzie promował wydany w sierpniu album "Atonement". Killswitch Engage po raz pierwszy zaistniał w świecie ciężkiej muzyki, po wyjeździe ze śnieżnego i uprzemysłowionego zachodniego Massachusetts w 1999 roku. Muzyczni pionierzy, którzy w swojej muzyce łączą mocne europejskie brzmienia gitarowe, hardcorowego ducha wschodniego wybrzeża, szaleństwo na scenie oraz oświeceniowy liryzm co stało się przełomowe dla tego, co było dotychczas uznawane za ciężkie. "Alive or Just Breathing" wydany w 2002 roku został uznany za jeden z najlepszych albumów oraz został wyróżniony w zestawieniu The Top 100 Greates Melat Albums of the Decade przygotowanym przez magazyn Decibel. Otrzymali dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance w latach 2005 i 2014, a także ich dwa albumy "The End of the Heartache" (2004) i "As Daylight Days" (2006) pokryły się złotem. Trzy razy z rzędu grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych debiutów na liście Billboard Top 200 za album "Killswitch Engage" (2009), "Disarm The Descent" (2013) oraz ich największy sukces, szóste miejsce na liście "Incarnate" (2016). Ich dwa albumy znalazły się na pierwszym miejscu na takich listach jak Top Rock Abums i Top Hard Rock Albums. Do dzisiaj ich utwory przekroczyły ponad pół miliarda odsłon.
Oh Wonder to pochodzących z Londynu duet alt-popowy, w skład którego wchodzą Anthony West i Josephine Vander Gucht. Zespół ma na swoim koncie trzy, świetnie przyjęte przez fanów i krytyków albumy oraz wyprzedane koncert na całym świecie. Nadchodząca trasa koncertowa będzie promowała wydany w lutym album "No One Else Can Wear Your Crown". Album "No One Else Can Wear Your Crown" został w całości napisany oraz wyprodukowany w domowym studio zespołu. Na płytę trafiło 10 utworów, które ukazują różne emocje i doświadczeń zdobyte w ostatnich latach działalności Oh Wonder – od ostatniej trasy koncertowej, przerwy w karierze zespołu, po wszystko co do tej pory osiągnęli. Nic więc dziwnego, że "No One Else Can Wear Your Crown" ma nadrzędne przesłanie dotyczące akceptacji siebie, wiary we własne możliwości i radości z życia. Album "No One Else Can Wear Your Crown" to doskonały dowód na to, jaka siła drzemie w zespole Oh Wonder oraz wspaniała, muzyczna nadzieja na lepsze jutro. Album to doskonałe połączenie wielkich pytań o miłość i związek, po zadumę nad tym co zrobić z psem podczas trasy koncertowej. "No One Else Can Wear Your Crown" to szczere i radosne lekarstwo na trudy i zmagania, z którymi przyszło nam się mierzyć w dzisiejszych czasach. Oh Wonder zagrają 10 listopada w Poznaniu w Hali nr 2 MTP, 11 listopada w Warszawie w Stodole a 12 listopada w Krakowie w klubie Studio.
"Alive And Feeling Fine" to nie tylko tytuł ostatniego albumu Lost Frequencies, ale również dobry opis obecnego nastroju młodego Felixa De Laeta. Producent stacjonujący w Brukseli zakończył swoją trasę koncertową, podczas której zagrał w Stanach Zjednoczonych i Europie. Po wyprzedanych koncertach w takich miastach jak Los Angeles, Nowy Jork, Paryż czy Bruksela – podczas których zagrał dla 70 000 fanów – dodaje teraz trzy dodatkowe daty do swojej trasy. W marcu 2020 roku będziemy go mogli zobaczyć na występie na żywo w Polsce, a w kwietniu zaplanowany jest jego koncert w Londynie. W październiku ukazał się nowy podwójny album Lost Frequencies "Alive And Feeling Fine". W pierwszej części albumu, w raz z kilkoma najnowszymi hitami Lost Frequencies ("Crazy", "Recognize", "Melody", "Truth Never Lies"), pojawiły się również utwory stworzone we współpracy z takimi artystami jak Mokita i Throttle. W drugiej części, która w fizycznej wersji albumu jest prezentowana jako jeden długi mix, znajdują się również mixy deluxe, nagrania z Tomorrowland i remiksy do utworów takich artystów jak Armin van Buuren, Estelle & Kanye West i The Rasmus. Te dwie części tworzą muzyczny spektakl złożony z 23 utworów.
JFDR to wschodząca gwiazda sceny islandzkiej, którą w karierze wspiera sama Björk. - Kiedyś miałam obsesje na punkcie jej grupy - Samaris, a później zachwyciły mnie jej własne nagrania - mówi Björk o swojej młodszej koleżance. Niezwykle utalentowana Islandka zagra w kwietniu w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. JFDR promować będzie album "New Dreams", który ukaże się na wiosnę. JFDR to solowy projekt niebywale płodnej artystycznie i utalentowanej islandzkiej wokalistki Jófríður Ákadóttir, która poza Samaris występowała też w grupach Pascal Pinon i Gangly oraz współpracowała z Low Roar i Lapalux. Swój solowy autorski materiał po raz pierwszy zaprezentowała na albumie "Brazil". 13 marca ukaże się jej drugi krążek "New Dreams", który produkował Josh Wilkinson, a miksował Paul Corley (Sigur Rós, Yves Tumor,) zaś miesiąc później zobaczymy ją na żywo w trzech polskich miastach: "New Dreams" to kameralne piosenki pierwotnie rozpisane na głos, pianino, gitarę, które nabierają mocy i sugestywności za sprawą pomysłowych elektronicznych aranżacji. Obok Björk do fanów JFDR należy m.in. Sam Shepherd z Floating Points , który zaprosił ją, by otwierała jego koncert Nowym Jorku. Bilety już w sprzedaży.
<<<   -   1  2  3  4  5  6   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES