KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja "Kayax XX Rework", w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Basia Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover. Natalia Przybysz nagrała cover bardzo dobrze znanego, anglojęzycznego hitu Brodki "Varsovie", który ukazał się w 2012 roku na EP-ce "Lax". Utwór doczekał się 12 mln wyświetleń w serwisie YouTube, wielu wykonów live, remixów czy wersji zagranej w ramach MTV Unplugged. Natalia Przybysz nadała "Varsovie" charakterystycznego dla siebie klimatu, chociażby w formie gitarowych brzmień. - Po powrocie z Oceanu Atlantyckiego z trudem mogłam pogodzić się z szarością miasta Warszawa - mówi Natalia Przybysz o coverze "Varsovie". - Wtedy przyszła propozycja nagrania piosenki na XX-lecie Kayaxu. Na liście przebojów Kayaxowych, pojawiło się „Varsovie" i niespodziewanie Brodka uratowała moją psychikę tekstem o szarym mieście i lipcowym przebudzeniu. Varsovie nagrałam i zaaranżowałam z moim zespołem: Jurkiem Zagórskim, Mateuszem Waśkiewiczem, Patem Stawińskim i Kubą Staruszkiewiczem. Zaczęliśmy jamować i wtedy uświadomiłam sobie, że warto byłoby grać cały czas partie refrenów. Mieliśmy w sobie jako inspiracje, brzmienia naszych ulubionych zespołów. Długo myślałam nad tym, żeby zaśpiewać „Varsovie" innym głosem, ale finalnie zaśpiewałam to tak, jak swoje utwory. Utwór zmiksował Jurek Zagórski, mastering – Stardelta. Dyskografię Natalii Przybysz zamyka wydany 11 marca album "Zaczynam się od miłości", który składa się z niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory oraz dwóch autorskich utworów Natalii. Krążek promowały single "Oko Cyklonu", "Zew" oraz "Jest miłość".
Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. Tytuł "Zaczynam się od miłości" stanowi parafrazę tytułu zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki. - Miłość zaczyna się od miłości - zbiór tekstów do niepowstałych za życia Kory piosenek nabrał życia dzięki Natalii Przybysz. To ona sama je odnalazła, ułożyła w całości i z miłością zaśpiewała. Dzięki niej miłosna poezja Kory żyje. Jest niczym papierowy kwiat, który rzucony w eter rozkwita - mówi Kamil Sipowicz. Płyta zawiera niezaśpiewane wcześniej teksty Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół - Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Obok siedmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii - "Zew" o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz "Jest Miłość" o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety. - To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie. - mówi Natalia Przybysz. Premierze albumu towarzyszy teledysk do piosenki "Jest miłość" w reżyserii Silvii Pogody. Utwór opowiada o spotkaniu z tekstami i mocą Kory, dlatego klip pokazuje niewerbalne spotkanie z mocą Kobiet. Na planie pojawiły się wyjątkowe gościnie - m.in. Maria Dębska, Ilona Ostrowska czy Silvia Pogoda. - Chciałam, aby teledysk opowiadał o spotkaniach bez słów. Dwie kobiety, ich wrażliwość, ich działanie, twórczość, wspólne bycie w przestrzeni teatru ułożone choreograficznie. Nie chodzi o taniec, ale o ruch wynikający ze spotkania, a czasem wystarczy spojrzenie lub gest. Ciekawi mnie taka kompozycja z dwóch postaci i tego, jak w języku ciała jesteśmy razem skomunikowane. Trochę Marina Abramowicz, a trochę moja sesja dla Vogue pt. "HOPE" z Hanią Rani - sposób, w jaki się poznałyśmy, był prawie dokładnie taki. Zanim zdążyłyśmy porozmawiać, ustawiano nas ze sobą w parze przed obiektywem aparatu, Hania oparła głowę na moim ramieniu…. i tak się zaczęła przyjaźń. - dodaje Natalia Przybysz o pracy nad teledyskiem do utworu "Jest miłość". Do współpracy przy wizualnej oprawie płyty zaproszona została Silvia Pogoda - autorka wszystkich zdjęć oraz teledysków. Tracklista: 1. Mama 2. Słyszysz 3. Puste miejsca 4. Budzę się 5. Oko Cyklonu 6. Zew 7. Jest miłość 8. Niedziela 9. Serce spokojne

Utwór "Zew" to kolejna po "Manifeście Kory 27.11.2012" i "Oku Cyklonu" zapowiedź nowego albumu Natalii Przybysz "Zaczynam się od miłości" z niezaśpiewanymi nigdy tekstami Kory. Nowy singiel jest rockowo-bluesową odą do wolności, dzikości i przyrody, napisaną podczas lockdownu, a jednocześnie – jedną z dwóch w pełni autorskich propozycji na płycie. - "Zew" to mój okrzyk z głębi pandemii i zastoju energii z nią związanego - mówi Natalia Przybysz. - "Zew" to zagubiona łączność z moją dziką naturą i jej odnalezienie. Pomógł mi w tym koń o imieniu Romeo, któremu jestem wdzięczna za doświadczenie galopu. Liczę, że tym utworem zainspiruję Was do otwartości na przygody i przyrodę. Obraz do utworu "Zew" wyreżyserowała Silvia Pogoda, która odpowiada za wszystkie klipy i zdjęcia do albumu "Zaczynam się od miłości". Wcześniej artystki współpracowały przy teledyskach do "Ciepłego wiatru", "Kochamy się źle" i sesji zdjęciowej do płyty "Jak malować ogień". - Po rozmowie z Natalią o piosence "Zew", o tym jak powstała i z czym się dla niej wiąże wiedziałam, że chcę stworzyć teledysk, który jest bardzo prosty w swojej formie, nic nie udaje, nie ma zamiaru szokować czy zadziwiać - dodaje Sylvia Pogoda. - Wręcz przeciwnie, chciałam, żeby powstała forma bliska Natalii. Teledysk, w którym czuć ruch, lekkość, rytm, energię i dynamikę. Obraz organiczny, miękki i płynący. Utwór "Zew" znajdzie się na płycie "Zaczynam się od miłości", która ukaże się 4 marca. Album zawiera 8 niezaśpiewanych wcześniej tekstów Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół - Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Tytuł "Zaczynam się od miłości" stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pod tytułem "Miłość zaczyna się od Miłości". Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. Obok tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii - "Zew" oraz "Jest Miłość".
– To, co najważniejsze w koncertach dla mnie, to zanurzenie w muzyce. Przed nami nowy materiał z tekstami Kory i naszą muzyką – "Zaczynam się od miłości". Wielce ekscytująca to perspektywa, zanurzać się z Wami w czymś nowym. Z kim się widzimy? – pyta artystka. Album "Zaczynam się od miłości" ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. "Miłość zaczyna się od Miłości". Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem. 
 
 – Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory "Miłość zaczyna się od miłości" po to, by Artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali. Kora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty. Pierwszy raz utwór "Oko Cyklonu" usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Biżowie – miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła, gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule "Oko Cyklonu". W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos – podkreśla Kamil Sipowicz. Autorką teledysku do utworu "Oko Cyklonu" jest Silvia Pogoda, z którą Natalia Przybysz miała okazję współpracować przy teledyskach do "Ciepłego wiatru", "Kochamy się źle" i sesji zdjęciowej do płyty "Jak malować ogień". – Bardzo się cieszę, że po dwóch latach mogłam znów współpracować z Natalią przy jej kolejnym albumie. Pamiętam naszą pierwszą rozmowę, kiedy Natalia przedstawiła mi ten projekt. To był szczególny moment, który dał mi poczucie, że to będzie zderzenie z mocną energią powstającą z połączenia dwóch silnych kobiet – artystek jakimi są Kora i Natalia. Właśnie to zachwyciło mnie od początku. Mam nadzieje, że udało się tę potężną energię przenieść do klipu do pierwszego singla "Oko Cyklonu" – dodaje Silvia Pogoda.
"Oko cyklonu" to pierwszy singiel, zapowiadający album "Zaczynam się od miłości". Autorką teledysku jest Silvia Pogoda, z którą Natalia Przybysz miała okazję współpracować przy teledyskach do "Ciepłego wiatru", "Kochamy się źle" i sesji zdjęciowej do płyty "Jak malować ogień". - Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory "Miłość zaczyna się od miłości" po to, by artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali - mówi Kamil Sipowicz. - nKora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty. Pierwszy raz utwór "Oko cyklonu" usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Biżowie – miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule "Oko Cyklonu". W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos. - Bardzo się cieszę, że po dwóch latach mogłam znów współpracować z Natalią przy jej kolejnym albumie dodaje Silvia Pogoda. - Pamiętam naszą pierwszą rozmowę, kiedy Natalia przedstawiła mi ten projekt. To był szczególny moment, który dał mi poczucie, że to będzie zderzenie z mocną energią powstającą z połączenia dwóch silnych kobiet - artystek, jakimi są Kora i Natalia. Właśnie to zachwyciło mnie od początku. Mam nadzieje, że udało się tę potężną energię przenieść do klipu do pierwszego singla "Oko cyklonu". Płyta "Zaczynam się od miłości" ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pod tytułem "Miłość zaczyna się od Miłości". Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem.
"Dorota" jest opowieścią Jana Kochanowskiego o jego żonie. Renesansowa namiętność rozbrzmiewająca dźwiękiem w XXI wieku. Piosenka promuje album Kuby Więcka i Pauliny Przybysz "Kwiateczki". Album ukaże się 19 listopada w serii Polish Jazz. "Dorota" to trzeci singiel z płyty "Kwiateczki" Kuby Więcka i Pauliny Przybysz, która ukaże się już 19 listopada w serii Polish Jazz. Tym razem Kuba Więcek, jego Trio i Paulina Przybysz przedstawiają inspirowany minimalizmem utwór łączący w sobie dwa światy: mroczny – transowy, elektroniczny i jaśniejszy – sielankowy, akustyczny. Paulina w utworze również gra na wiolonczeli. - Dorota była żoną Jana Kochanowskiego. Z jego poezji czuję, że była to piękna i namiętna miłość. Nie ukrywam, że ten utwór śpiewam zawsze z lekkim erotycznym dreszczem na ciele, co też nakręca warstwa muzyczna rodem z filmu akcji. Utwór rozkręca się jak miłosne opętanie i kończy wyznaniem o wiecznym zniewoleniu tym uczuciem - mówi Paulina Przybysz Nadchodząca płyta "Kwiateczki", to nowe odczytanie "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na "Pieśń..." oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76). Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt "Kwiateczki", opatrzony numerem 87, jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność.
Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedyna artystka, której powierzone zostały nigdy dotąd nie zaśpiewane teksty Kory. W wyniku zderzenia dwóch wyjątkowych kobiecych energii – Natalii oraz Kory – już w przyszłym roku ukaże się album "Zaczynam się od miłości". Melorecytowany "Manifest Kory 27.11.2012" to przedsmak projektu. "Manifest Kory 27.11.2012" to tekst napisany w 2012 roku, który mimo upływu 9 lat jest nadal bardzo aktualny. Opowiada o walce o wolności, o prawach zwierząt, o prawie do intymności, miłości, zgromadzeń i edukacji. - Wspierajcie słabszych, walczcie o swoje małe wolności mądrze i odpowiedzialnie. Trzeba być mądrym. I cierpliwym. Razem wytrwamy! – pisała w swoich dziennikach Kora. Manifest jest zapowiedzią wyjątkowego albumu "Zaczynam się od miłości", w którym Natalia Przybysz wraz ze swoim zespołem zinterpretowała teksty Kory. Płyta "Zaczynam się od miłości" ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. "Miłość zaczyna się od Miłości". Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem. - To wielka odpowiedzialność - takie zadanie. Zaśpiewać teksty ikony w sposób jak najbardziej subiektywny i szczery, a jednocześnie oddając hołd najjaśniejszej z gwiazd firmamentu polskiej piosenki. Słowa Kory traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej, niż było konieczne, by piosenka miała korzenie i skrzydła, by mogła rosnąć, żyć i lecieć. – mówi Natalia Przybysz. - Minęły miesiące od dnia, w którym Kamil Sipowicz zaproponował mi, żebym wzięła te teksty i spróbowała je zaśpiewać, a chwilą, w której przeczytałam pierwsze zdanie, które do mnie przemówiło. Melodie przychodziły do mnie nocami. Kora mi się śniła. Zdecydowanie działy się rzeczy kosmiczne, a ja do końca tego procesu nie byłam pewna czy dobrze robię, i czy to wszystko w pełni moja praca. Praca z moim zespołem była jak czytanie sobie w myślach - magiczna, zdrowa i szybka. Bardzo im za to dziękuję. Po nagraniach daliśmy sobie prawo poczuć smutek, po tym cudnym procesie, który się zakończył. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję że moje melodie pomogą mocniej działać jej medycynie.
- To muzyczna interpretacja "Pieśni Świętojańskiej o Sobótce", czyli literackie renesansowe dzieło Jana Kochanowskiego - czytamy na profilu Przybysz. Za projekt okładki odpowiada Silvia Pogoda. Ostatnia solowa płyta Pauliny Przybysz to "Odwilż" z lutego 2020 roku.
TCHAMI, Francuski DJ i producent, który na zawsze zmienił scenę taneczną. Jego utwory wygenerowały ponad 475 milionów streamów. Występował podczas tras koncertowych obok takich megagwiazd jak Skrillex, Diplo czy DJ Snake, a jego twórczość mogli podziwiać bywalcy takich festiwali jak Coachella, Lollapalooza, Ultra czy Tomorrowland. Kolejny na liście jest KAZY LAMBIST! Jego set wypełniony będzie słonecznym disco, połączonym z przyjemnymi, świeżymi dźwiękami electro. Na chwilę zabierze Was na dalekie południowe wybrzeże Francji skąd pochodzi. Można określić go jako perfekcjonistę, a każdy jego utwór to swego rodzaju arcydzieło. Do line-upu FESTa dołącza również Bass Astral x Igo. Duet, który swoim debiutem zatrząsł polską sceną muzyczną. Ich trasy koncertowe wyprzedają się w kilka minut. Swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiali w zespole Clock Machine. Odeszli jednak od rocka i funku na rzecz elektronicznych dźwięków, chociaż jak sami twierdzą, ich muzykę trudno jest sklasyfikować i przylepić do niej łatkę konkretnego gatunku Ashnikko, mieszkająca w Londynie, urodzona w Ameryce artystka, która porywa swoim hiperstylizowanym elektronicznym popem, feministycznymi melodiami, estetyką inspirowaną anime, wyrazistym rapem i industrialnymi bitami. Jej piosenki osiągają szczyty popularności na Tik Toku, gdzie posiada już status supergwiazdy. Jej koncerty to zawsze niezapomniane widowiska wypełnione fantazją i kolorami. Będziemy mieli także okazję posłuchać muzyki zespołu Rysy LIVE, będącej wypadkową progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii. Podczas FEST Festival 2021 na scenie obok nich pojawi się dwóch gości - ona znana z zespołu The Dumplings, a on młody multiinstrumentalista. Na scenie zawita także Julia Pośnik - gorące nazwisko wśród polskich debiutantów. Każda z jej piosenek w ciągu kilku godzin trafia do pierwszej dziesiątki karty Na Czasie, zyskując kilkaset tysięcy odtworzeń. Piosenka "Zakochałam się w nieznajomym", była dla niej momentem przełomowym - odniosła wielki sukces wśród użytkowników TikToka oraz przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu playlisty Polska Viral 50 na Spotify. Kolejne single, "Wakacje w Warszawie" czy "Julia w mieście", tylko utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że Pośnik to nazwisko, które warto bacznie obserwować, ponieważ nieźle namiesza na polskim rynku muzycznym. Nie mogło oczywiście zabraknąć Natalii Przybysz czyli jednego z najważniejszych kobiecych głosów polskiej sceny muzycznej. Ta niezwykle utalentowana wokalistka jest również kompozytorką oraz autorką tekstów. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych, jest również laureatką wielu nagród muzycznych - w tym m. in. najważniejszych w Polsce - Fryderyków. Od wielu lat jest także znana z umiłowania do ekologicznego, zrównoważonego podejścia do życia, promując właśnie taki styl życia. Mamy też coś dla fanów rapu! Bedoes - raper, który ma na koncie krążki pokryte złotem i potrójną platyną. W 2019 roku, jako pierwszy Polak, znalazł się wśród setki najczęściej słuchanych artystów na Spotify na całym świecie. Na swoim koncie ma współpracę z takimi raperami jak Solar, Białas, Taco Hemingway, Lanek czy Quebonafide. A to jeszcze nie koniec! Pianistka i kompozytorka, która swoją muzyką zachwyca słuchaczy na całym świecie. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień, wielokrotnie doceniana przez ekspertów świata muzycznego. Od premiery swojego pierwszego albumu Hania Rani jest non-stop na walizkach, koncertując w prawie każdym zakątku globu, a 14 sierpnia wystąpi na chorzowskiej scenie Parku Śląskiego. Wisienką na torcie naszych ogłoszeń jest warszawski duet hip-hopowy, który ponad wszystko ceni sobie niezależność. Ich debiutancki album PRO8L3M w ciągu miesiąca pokrył się złotem, a w rok platyną, natomiast Ground Zero Mixtape jest pierwszym w historii albumem w formie mixtape’u nagrodzonym Fryderykiem. Syntezatory, futuryzm i off-beat to obowiązkowe elementy twórczości PRO8L3MU, tworzące absolutnie niepowtarzalny styl. Dodatkowo prezentujemy podsumowanie ogłoszonej do tej pory elektronicznej odsłony FEST Festival 2021. 4 dni i 4 różne gatunkowo sceny: Smolna:Kręgi Taneczne, Raban Stage by 175 BPM, Astral Stage i EDEN Stage.
W marcu 2021 roku ukazał się album "MTV Unplugged Natalia Przybysz", który składa się z 14 wyjątkowych, akustycznych wersji utworów Natalii Przybysz. Trzecim singlem z płyty, po "Królowej Śniegu" oraz "Ciepłym wietrze", jest "Sto lat" - duet z Ralphem Kaminskim. To jednocześnie zapowiedź wiosennej trasy koncertowej artystki, w ramach której materiał z ostatniego albumu zostanie zagrany w kilku polskich miastach. - Ten zaszczyt spotkał mnie w najmniej oczywistym momencie kariery i życia w ogóle - mówi Natalia Przybysz o płycie. - W momencie, kiedy zastanawiałam się nad szukaniem nowego zawodu, przychodzi propozycja nagrania koncertu MTV z piosenkami z trzech ostatnich płyt – przyznaje Natalia. Było to dla mnie jak odpowiedź z kosmosu: nie, nie szukaj innego zawodu, śpiewaj. Całe szczęście, że mogliśmy spotykać się na próbach z moim zespołem i wspaniałymi gośćmi, takimi jak Hania Rani, Skubas czy Ralph Kaminski. Naturalnie i przyjemnie było też śpiewać z Pauliną i u boku wybitnego wiolonczelisty Michała Pepola. Po raz pierwszy na scenie towarzyszyła mi moja nauczycielka tańca Iza Szostak, a do zespołu dołączył Miłosz Pękala. Cały ten proces był dla mnie jak naturalny przepływ energii. Zero konfliktów. Czysta radość i wdzięczność. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali ze mną i bawili się ze mną w mój zawód piosenkarki. "MTV Unplugged Natalia Przybysz" to dźwiękowy zapis występu artystki, który odbył się w grudniu 2020 roku w Warszawie. Podczas koncertu wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki. Pierwszymi, świetnie przyjętymi singlami, które promowały materiał, były "Królowa Śniegu" z Hanią Rani oraz "Ciepły Wiatr" wykonany ze Skubasem, Michałem Pepolem i Piotrem Niesłuchowskim. Teraz przyszedł czas na trzeci singiel - duet z Ralphem Kaminskim. Szczególności i wyjątkowości tej wersji "Sto Lat" dodaje fakt, że część utworu stanowi czytanie przez artystów fragmentów powieści "Mały Książe" autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Singiel "Sto Lat" promuje także trasę koncertową Natalii Przybysz, w ramach której artystka przez cały czerwiec odwiedzi 7 największych miast Polski, aby zagrać materiał z albumu MTV Unplugged. Bilety oraz szczegóły koncertów są dostępne na stronie: https://---/przybyszmtv. Harmonogram trasy: 11.06.2021 - Poznań 12.06.2021 - Wrocław 13.06.2021 - Łódź 14.06.2021 - Olsztyn 20.06.2021 - Szczecin 28.06.2021 - Gdańsk 29.06.2021 - Warszawa
MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Polskimi artystami, którzy znaleźli się w tym wyjątkowym gronie są m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka czy Kasia Kowalska. W 2020 roku do projektu zaproszona została Natalia Przybysz – niezwykle utalentowana wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Podczas koncertu Natalii Przybysz dla MTV Unplugged, wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki zatytułowanych “Prąd", “Światło Nocne" oraz “Jak Malować Ogień". Pierwszą zapowiedzią płyty – dźwiękowego zapisu z koncertu "bez prądu" był utwór "Królowa Śniegu" z Hanią Rani. Teraz przyszedł czas na "Ciepły wiatr", do którego wykonania Natalia zaprosiła Skubasa, Piotra Niesłuchowskiego oraz Michała Pepola. - Pierwszy raz usłyszałam jak Skubas gra "Ciepły wiatr", gdy szykowaliśmy się do wspólnego występu dla WWF - mówi Natalia Przybysz. - Wspólnie z Piotrem Niesłuchowskim zrobili mi totalny mikroklimat do uwolnienia się i improwizacji, zwłaszcza na końcu piosenki. To było dla mnie mega miłe, że mogłam z nimi pośpiewać. Myślę, że może to być początek czegoś wspólnego :) Głos Skubasa jest ciepłym wiatrem. - Z Natalią Przybysz spotkaliśmy się podczas koncertu online dla WWF i w ramach tego koncertu zaprezentowaliśmy utwory "Nie pytaj" oraz "Ciepły wiatr" w trio, wraz z Piotrem Niesłuchowskim - mówi Skubas. - Wykonaliśmy nowe aranżacje w wersji na gitarę akustyczną, stopę i elektryka. Bardzo dobrze to wyszło i mieliśmy wrażenie, że to wszystko zaiskrzyło w takiej trochę pierwotnej odsłonie. Może dlatego Natalia postanowiła zaprosić nas do udziału w tym projekcie. Bardzo się cieszę, że mogłem znowu wystąpić z tak cudowną wokalistką na jednej scenie. To zaszczyt wystąpić z Natalią i jej zespołem na tak legendarnym wydarzeniu, jak MTV Unplugged. Przy tej okazji przypomniało mi się, że lata temu przy okazji debiutu Natalii, jeszcze wtedy jako "Natu" zostałem zaproszony do śpiewania u niej w chórkach, niestety niedługo zostałem z nich wyrzucony. Historia zatoczyła koła (miejmy nadzieję, że nie pełne :)) i po latach znowu miałem przyjemność zaśpiewać z Natalią na jednej scenie. Premiera zapisu wideo z koncertu MTV Unplugged odbędzie się 27 lutego na antenie MTV, a następnie – będzie można obejrzeć go na platformie player.pl. Z kolei premiera albumu CD z utworami, wykonanymi na koncercie, planowana jest na 12 marca. Dodatkowo – w czerwcu Natalia Przybysz wyrusza w trasę koncertową z projektem MTV Unplugged. Fizyczne wydania oraz opakowania albumu "MTV Unplugged Natalia Przybysz" są wykonane z odpadów pochodzących z recyklingu. Stanowi to kontynuację konsekwentnej i przemyślanej eko-narracji artystki, która już w 2019 roku wydała płytę "Jak malować ogień" z ekologicznych materiałów.
Natalia Przybysz to jeden z najważniejszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. Ta niezwykle utalentowana wokalistka jest również kompozytorką oraz autorką tekstów. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych, jest również laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m.in. najważniejszych w Polsce - Fryderyków. Od wielu lat jest także znana z umiłowania do ekologicznego, zrównoważonego podejścia do życia, promując właśnie taki styl życia. W czerwcu tego roku fani artystki po raz kolejny będą mogli przekonać się o jej wyjątkowym talencie, podczas jej występów na żywo z materiałem zrealizowanym w ramach kultowego cyklu MTV Unplugged. MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Podczas koncertu Natalii Przybysz dla MTV Unplugged, wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki zatytułowanych “Prąd”, “Światło Nocne” oraz “Jak Malować Ogień”. Natalia wraz z zespołem oraz gośćmi specjalnymi wykonała między innymi takie piosenki, jak: “Ciepły Wiatr”, “Kochamy Się Źle”, “Dzieci Malarzy”, czy “Królowa Śniegu”. Już za kilka miesięcy będzie można usłyszeć wszystkie te aranżacje w wersji koncertowej na żywo. Artystka rozpocznie trasę koncertową po Polsce 3 czerwca w Krakowie, a jej wielki finał odbędzie się 29 czerwca w Warszawie. W międzyczasie zagra również w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Olsztynie i Gdańsku. Każdy z tych występów będzie wyjątkowym i niezapomnianym muzycznym doświadczeniem. Harmonogram trasy: 3 czerwca 2021 - Kraków, Klub Studio 10 czerwca 2021 - Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich 11 czerwca 2021 - Poznań, SwerPlay 12 czerwca 2021 - Wrocław, Zaklęte Rewiry 13 czerwca 2021 - Łódź, Klub Wytwórnia 18 czerwca 2021 - Olsztyn, Amfiteatr 28 czerwca 2021 - Gdańsk, Stary Maneż 29 czerwca 2021 - Warszawa, Park im. Sowińskiego Bilety na wszystkie koncerty są dostępne na stronie: ---/przybysz. Każdy z koncertów zostanie zorganizowany według aktualnych zasad reżimu sanitarnego (50 procent dostępnych miejsc) i z zachowaniem odpowiednich form bezpieczeństwa. Na miejscu będą również zapewnione płyny do dezynfekcji rąk, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych.
Premiera albumu z dźwiękowym zapisem z koncertu zaplanowana jest na 12 marca, zaś pierwszym singlem promującym materiał jest duet Natalii z Hanią Rani w utworze "Królowa Śniegu". MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy odcinek został wyemitowany w roku 1989, a na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, scena MTV gościła takie gwiazdy, jak zespół Nirvana, Paul McCartney, Eric Clapton czy Elton John. Polskimi artystami, którzy znaleźli się w tym wyjątkowym gronie są m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka czy Kasia Kowalska. W 2020 roku do projektu zaproszona została Natalia Przybysz – wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Podczas koncertu Natalii Przybysz dla MTV Unplugged, wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki zatytułowanych "Prąd", "Światło nocne" oraz "Jak malować ogień". Natalia wraz z zespołem oraz gośćmi specjalnymi wykonała między innymi takie piosenki jak: "Ciepły wiatr", "Kochamy się źle", "Dzieci malarzy" czy wspomniany już utwór "Królowa Śniegu". Pierwszym singlem, który promuje materiał, jest właśnie duet z Hanią Rani – pianistką, kompozytorką i wokalistką, której twórczość charakteryzuje nowe podejście do klasycznych formuł muzycznych i instrumentów akustycznych. - Ten zaszczyt spotkał mnie w najmniej oczywistym momencie kariery i życia w ogóle - mówi Natalia Przybysz. - W momencie, kiedy zastanawiałam się nad szukaniem nowego zawodu, przychodzi propozycja nagrania koncertu MTV z piosenkami z trzech ostatnich płyt – przyznaje. Było to dla mnie jak odpowiedź z kosmosu: nie, nie szukaj innego zawodu, śpiewaj. Całe szczęście, że mogliśmy spotykać się na próbach z moim zespołem i wspaniałymi gośćmi, takimi jak Hania Rani, Skubas czy Ralph Kamiński. Naturalnie i przyjemnie było też śpiewać z Pauliną i u boku wybitnego wiolonczelisty Michała Pepola. Po raz pierwszy na scenie towarzyszyła mi moja nauczycielka tańca Iza Szostak, a do zespołu dołączył Miłosz Pękala. Cały ten proces był dla mnie jak naturalny przepływ energii. Zero konfliktów. Czysta radość i wdzięczność. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali ze mną i bawili się ze mną w mój zawód piosenkarki. - Dzięki Natalii śpiewałam pierwszy raz od dawna nie swoje piosenki, które wibrują mi pod skórą po dziś dzień jakby były własnymi i których tekst słyszę często w głowie, kiedy nikt nie podsłuchuje - dodaje Hania Rani. - To był dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność móc pobyć wspólnie w tych wątpliwościach, strachu i wyzwalającej uldze po. W płynącej bez zbędnych tłumaczeń muzyce i energii, dwóch zupełnie innych, ale krążących obok siebie w harmonii planet. Dzisiaj dzielimy się małym fragmentem tego, co wyniknęło z naszego przebywania, we wspólnym wykonaniu "Królowej śniegu" podczas koncertu MTV Unplugged nagranego w warszawskim kinie Relax. Oglądajcie i słuchajcie wszędzie gdzie się da i cóż, rozglądajcie się na boki. Być może gdzieś tam tli się iskierka zrozumienia w oczach drugiego. Koncert MTV Unplugged Natalia Przybysz odbył się 19 grudnia 2020 roku w warszawskiej Scenie Relax, a premiera zapisu wideo z tego wieczoru odbędzie się 27 lutego na antenie stacji MTV i CANAL+. Następnie, wydarzenie będzie dostępne do obejrzenia na platformie player.pl. Premiera albumu CD z utworami, wykonanymi na koncercie, odbędzie się 12 marca. Dodatkowo – na wiosnę artystka planuje wyruszyć w trasę koncertową z projektem MTV Unplugged. Istotą wyjątkowego albumu "MTV Unplugged Natalia Przybysz" jest fakt, że jego fizyczne wydania oraz opakowania są wykonane z odpadów pochodzących z recyklingu. Stanowi to kontynuację konsekwentnej i przemyślanej eko-narracji artystki, która już w 2019 roku wydała płytę "Jak malować ogień" z ekologicznych materiałów.
To pierwszy singiel i jednocześnie zapowiedź debiutanckiej płyty Polaczka. Muzycy kierują swój utwór do słuchaczy zorientowanych na nowoczesne gitarowe brzmienie, okraszone interesującym tekstem. Utwór porusza temat relacji międzyludzkich w kontekście zachodzących obecnie na świecie zmian. - Utwór chwytający za serce, który w zdecydowany sposób zwraca uwagę na aktualne problemy społeczne - mówi Polaczek. To kompilacja energetycznej, alternatywnej muzyki oraz intrygujących tekstów i obrazów, dzięki którym klimat utworów dociera do odbiorcy jeszcze mocniej. Rafał Matuszak zajął się także produkcją muzyczną utworu. Skład zespołu: Robert Przybysz "Polaczek" - tekst i wokal, Rafał Matuszak - produkcja, bas, Przemek Kuczyński - perkusja, Przemek Dominiak - gitara Tomasz "Zed" Zalewski - miks.
W sobotę, 5 września odbyła się gala wręczenia nagród 7. edycji konkursu Papaya Young Directors - jedynego konkursu w Europie dla młodych reżyserów umożliwiającego bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej. W tym roku Kayax wszedł we współpracę z konkursem: Barbara Wrońska, Natalia Przybysz, zespół Kroki, Skubas i SMOLIK / KEV FOX oddali swoje utwory na warsztat młodych twórców. W ramach tej współpracy powstało aż 6 ekscytujących teledysków. Spośród 22 filmów, stworzonych w ramach tegorocznej inicjatywy, nagrodzono 9 produkcji. Grand Prix 7. edycji powędrowało do Heleny Ganjalyan i Bartosza Szpaka za film "Ja" zrealizowany dla marki Tyskie. Wśród prezentowanych na Finale Papaya Young Directors projektów znalazły się teledyski do piosenek: "Ojciec i Syn" Skubasa, dwa obrazy do utworu Natalii Przybysz "Że jestem", "Move Honey" - duetu Smolik / Kev Fox oraz "Fading All Out" zespołu Kroki. - Oto stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Zostałam obdarowana dwoma obrazami do jednej z moich piosenek, do piosenki "Że Jestem" - mówi o klipach do swojej piosenki Przybysz. - Jeden jest dla mnie osobistym i bardzo ciepłym zapisem z życia przepięknej pary dziewczyn, drugi opisuje w moim odczuciu mikro i makrokosmosy z pozycji ciałopozytywności. Na szczęście to nie ja byłam w Jury konkursu Papaya Young Directors, bo byłoby mi trudno wybierać, który jest lepszy. - Klip do Czarnej D. urzekł mnie prostotą, a zarazem przewrotnością przekazu - komentuje z kolei Barbara Wrońska. - Wspaniały pomysł żeby bohaterami były psy, bardzo odważny i mega ciekawy w realizacji. Bardzo dziękuje twórczyniom, gratuluje odwagi i super wyobraźni. Wszystkie klipy można znaleźć pod tym adresem.
Płyta "Albo Inaczej 3" powstaje we współpracy Alkopoligamii z Lech Music, a efektem będzie projekt "Lech Music. Festiwale Inaczej", który - według materiałów prasowych - "między innymi jest opowieścią o waszych muzycznych przeżyciach i wspomnieniach z letnich festiwali". Z pięciu zapowiedzianych na winylowym krążku numerów poznaliśmy już trzy. Natalia Przybysz zinterpretowała "Studio, scena, łóżko", którego autorem jest Ten Typ Mes, grupa Łąki Łan przerobiła "Bon voyage" z repertuaru Otsochodzi, a duet Kwiat Jabłoni przygotował swoją wersję "Miasta słońca" z dorobku Eldo. - Kiedy siedzieliśmy wszyscy w domach w czasie pandemii, ja tęskniłam do koncertów i nagrań w mojej szklarni wśród pomidorów i bakłażanów - napisała Natalia Przybysz. - Wtedy, jak z nieba, spadło zaproszenie do projektu "Lech Music. Festiwale Inaczej". Piosenka "Studio, scena, łóżko" jest efektem przetworzenia tego rapowego kawałka autorstwa Tego Typa Mesa przeze mnie i mojego kolegę Mariusza Obijalskiego. Ten rodzaj muzyki - aranż Mariusza - był dla mnie mega egzotyczny i tym bardziej dałam się złapać :) Wskoczyłam zatem w ten projekt bardzo ochoczo, bo byłam wygłodniała od tego siedzenia w domu, ale też przemiło było znów się spotkać i móc razem z Mariuszem popracować. Wyjątkowa frajda! Dziękuję. Trzecia składanka "Albo Inaczej" ukaże się 27 sierpnia 2020 roku.
Artystka, która od lat zaangażowana jest w działania na rzecz planety, tym razem zwraca uwagę na wyjątkowe piękno polskich lasów, problem postępującej dewastacji przyrody oraz niewystarczającej ochrony starych drzew. - iosenka "Liść" powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie - mówi Przybysz. - Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka. Współtwórcą nagrania jest Marek Pędziwiatr, a nad produkcją zajął się Jacek Antosik. - Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami - dodaje wokalistka. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą. Towarzyszący utworowi klip wyreżyserował Anu Czerwiński. Można zobaczyć w nim świeże ujęcia ze szczególnie ważnych lasów, takich jak Puszcza Białowieska, Puszcza Karpacka czy Puszcza Piska. Wystąpili w nim też aktywiści i aktywistki Greenpeace Polska. Apel o lepszą ochronę polskich lasów można podpisać na stronie Chronmylasy.pl. - Od blisko 20 lat w Polsce nie powstał żaden nowy park narodowy - wyjaśnia Marta Grundland z Greenpeace Polska. - Jednocześnie, jak wskazują badania naukowe opublikowane w lipcu w magazynie "Nature", Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wycinkę własnych lasów. Wycinki trwają nawet tych najcenniejszych przyrodniczo lasach, takich jak wyjątkowa na skalę światową Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka. Nie możemy sobie pozwolić na taką stratę dla ludzi, przyrody i klimatu! To właśnie one są ostoją różnorodności życia oraz naszym największym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z kryzysem klimatycznym. Nie mogą być traktowane jak plantacje desek. Zakończenie wycinek w starych lasach i właściwa ich ochrona są konieczne również ze względu na kryzys ekologiczny i masowe wymieranie gatunków dzikich zwierząt i roślin. Dlatego w ramach kampanii Chrońmy Lasy apelujemy o to, by wszystkie stare i cenne przyrodnicze lasy były trwale wolne od wycinek i właściwie chronione. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż". Niedawno artystka wypuściła numer "Trzeba było zostać dresiarą", czyli swoją interpretację piosenki Tego Typa Mesa, "Trze'a było". Ponadto pojawiła się w singlu Ani Rusowicz "Przebudzenie".
Koncert był przykładem tego jak wspaniale artyści nawiązują kontakt z publicznością w warunkach pandemii. Artystka miała zaplanowaną wiosenną trasę koncertową "Jak malować ogień". Trasa została przeniesione na jesień. Występ Natalii poprzedziła rozmowa z Piotrem Metzem, który zapowiedział też zespół ze sceny. Muzycy byli w świetnej formie, zagrali pełnowymiarowy koncert, na który składał się materiał z nowej płyty oraz największe przeboje wokalistki. Co ciekawe, w nowym formacie interaktywnego występu piosenkarka mogła widzieć się i rozmawiać ze swoimi fanami. Poniżej można sprawdzić fragment koncertu, w postaci wykonanego na żywo utworu "Kochamy się źle", któremu towarzyszyły spontaniczne emocje publiczności. "Kochamy się źle", to trzeci singel z wydanego w październiku zeszłego roku albumu zatytułowanego "Jak malować ogień". Teledysk do tego utworu artystka współtworzyła ze swoimi fanami przebywającymi w domach podczas ogólnopolskiej akcji #ZostanWDomu.
"Trzeba było zostać dresiarą" to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało. - Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania - komentuje Przybysz. - Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o The Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót jakże zabawnego przekazu. Choć "Trzeba było zostać dresiarą" nie zapowiada trzeciej części projektu, nowe nagrania spod szyldu "Albo Inaczej" usłyszymy już bardzo niedługo. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż".
Natalia Przybysz prezentuje niezwykły teledysk nakręcony w niezwykłych okolicznościach. "Kochamy się źle", to trzeci singel z wydanego w październiku zeszłego roku albumu zatytułowanego "Jak malować ogień". Obraz do tego utworu artystka współtworzyła ze swoimi fanami przebywającymi w domach podczas ogólnopolskiej akcji #ZostanWDomu. - Pomysł wspólnego kręcenia klipu z fanami pojawił się w naszych głowach niezwykle spontanicznie i jest odpowiedzią na sytuację, w jakiej obecnie wszyscy się znajdujemy - opowiada Natalia Przybysz. - Założenie było niezwykle proste, fani nagrywali swoje tańce i inne kreatywne wyczyny do piosenki "Kochamy się źle" w domowych warunkach, swoimi własnymi telefonami. Filmiki te zostały następnie wyselekcjonowane oraz zmontowane przez reżyserkę - Silvię Pogodę. Warto nadmienić, że fani nie zawiedli i zostało nadesłanych niemal 300 filmików. Niestety utwór ma ograniczony czas i nie wszystkie mogły znaleźć się w finalnym teledysku. Efektem końcowym jest "isolation video", będące wspólną radością i zabawą, trochę na przekór temu, co do nas obecnie dociera ze świata zewnętrznego. - Bardzo się cieszę, że w tak szczególnym czasie mogłam współtworzyć ten teledysk - mówi reżyserka Silvia Pogoda. - To wyjątkowa sytuacja, której wszyscy doświadczamy po raz pierwszy w życiu, a nam udało się w trudnej rzeczywistości połączyć dzięki muzyce i stworzyć ten piękny projekt. Z nagrań nad którymi pracowałam czułam niepowtarzalną, specyficzną energię tego momentu i jestem bardzo wdzięczna za tę możliwość. - Podobno kobiety obserwują miłość z perspektywy sufitu sypialni, konstruując w sobie pajęczynę narracji - dodaje Natalia Przybysz. - Mężczyznę prowadzi ku spełnieniu ciało/pojazd i fantazje z zachowanych w pamięci obrazów/map. Znów się spotykają, znów oczekują i szykują się na coś konkretnego i są plany lub wspomnienia w każdej z wyobraźni zaangażowanych. Niespełnienie prowadzi do rozczarowania. Czy tak musi być? A może dajmy się zaskoczyć tej samej osobie w tym samym miejscu. Każdy dzień przynosi nowe współrzędne, składniki, obszary lądów i nieznanych mórz. W wyobraźni. W sercu. W emocjach zgromadzonych w fizycznych strukturach naszego bycia. Może po prostu pozwólmy by się zadziało i dajmy się zaskoczyć, nawet samej/samemu Sobie. Bo dziś jest inne.
Dotychczas ogłoszeni artyści (A-Z): A.M.C Alice Glass Ashnikko Bart Skils BREAK & SP:MC Brooke Candy CVAV 2.0 Daughter Denzel Curry Desert Dwellers live DJ Hype Eitan Reiter live Fatima Yamaha Ferdinand & Left Boy James Bay Joy Crookes La Roux La Fleur Liquid Bloom Maduk Mark Ronson Marky & MC GQ Mata Mefjus & MC Maksim Motor Drum City Ensemble Natalia Przybysz Natalia Nykiel Nothing But Thieves Out Of Orbit live Princess Nokia Purple Disco Machine Secret Cinema Sigrid Sinead Harnett Sohn Sonbird Taco Hemingway The Blaze dj set Tiga Treavor Moontribe Victor Ruiz W 2019 roku podczas Fest Festivalu zagrali m.in. Róisín Murphy, Lost Frequencies, Little Dragon, Sokół, Vitalic Official, Albo Inaczej, JMSN, Kero Kero Bonito, Jaden Smith, Alan Walker, Metronomy, Rejjie Snow, Lion Babe, Sevdaliza, Christian Löffler czy Viagra Boys. Druga edycja imprezy w Parku Ślaskim odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2020 roku więc potrwa aż trzy dni.
- Przybysz z Kosmosu... lubię kiedy krzyżują nam się nasze kosmiczne szlaki - mówi Vito o współpracy z Pauliną Przybysz. - Po każdej współpracy z Pauliną - czy to występy na żywo, nagrania lub udział w teledyskach czuję, że jestem o krok dalej. Ona wie, że się stresuję, bo nie wszystko umiem, ale jej spokojne spojrzenie mówi: "nie bój d..., wszystko będzie dobrze! 20 lutego 2020 nadejdzie "Odwilż" - druga solowa płyta Pauliny Przybysz. Zbiór utworów został stworzony przez artystkę zimą 2018/2019 roku na poddaszu małej pracowni w lesie, z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Paulina Przybysz tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi zdolnymi producentami jak Vito i Amar ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, EABS), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja. Na płycie usłyszymy także bębny Wiktorii Jakubowskiej. Za brzmienie albumu "Odwilż", podobnie jak przy "Chodź Tu" czy nagraniach Rity Pax, odpowiada Jacek Antosik. Po raz pierwszy w dotychczasowej historii swoich wydawnictw, Paulina Przybysz zdecydowała się na słowa w całości napisane przez nią w języku polskim. Na płycie znajdziemy klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej. Paulina Przybysz rusza z nowym materiałem w trasę koncertową: 26.03.20 Wrocław | Stary Klasztor 28.03.20 Kraków | Alchemia 29.03.20 Warszawa | Dzik 02.04.20 Poznań | Scena na Piętrze 03.04.20 Bydgoszcz| Mózg 04.04.20 Gdańsk | Drizzly Grizzly 05.04.20 Olsztyn | Ceiik
Singel "Zima" to romantyczna opowieść o miłości i ostateczności. Utworowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Mateusza Witkowskiego. - To najromantyczniejszy utwór jaki napisałam, mam wręcz poczucie, że jako "guilty plesure" - mówi Paulina Przybysz. - Czuję piękno w tym lekkim patetyzmie apokaliptycznego klimatu ostateczności, ale przecież tak się często czujemy. Rozstajemy się, schodzimy, ranimy, wybaczamy i w dniu rozstania jesteśmy przekonani, że to absolutny koniec, żeby za tydzień znowu planować wspólną przyszłość. Jeżeli koniec jest blisko, taki koniec typu - wszystkiego, to można umierać, ale nikt nie chce umierać bez miłości. Im jesteśmy starsi, im na naszej planecie jest coraz cieplej, dociera do nas, że czas na to życie nie jest nieskończony. I nie mamy wieczności na wątpliwości 20 luego 2020 nadejdzie "Odwilż" - druga solowa płyta Pauliny Przybysz. Zbiór utworów został stworzony przez artystkę zimą 2018/2019 roku na poddaszu małej pracowni w lesie, z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem. Paulina Przybysz tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi zdolnymi producentami jak Vito i Amar znani ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, EABS), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja. Na płycie usłyszymy także bębny Wiktorii Jakubowskiej i niezwykłych, skrzętnie wyselekcjonowanych gości. Za brzmienie albumu "Odwilż", podobnie jak przy "Chodź Tu" czy nagraniach Rity Pax, odpowiada Jacek Antosik. Po raz pierwszy w dotychczasowej historii swoich wydawnictw, Paulina Przybysz zdecydowała się na słowa w całości napisane przez nią w języku polskim. Na płycie znajdziemy klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej.
- Senność to pierwszy singel zapowiadający album "Odwilż", który ma ukazać się w styczniu 2020 - mówi Paulina Przybysz. - Przebodźcowana obywatelka kontra rozmyta percepcja intuicji. Przedmieścia, gdzieś między lasem a betonem, proces rozmrażania twardych poglądów, odpuszczenie, tęsknota za naturą, której przyszłość zlewa się z wizją wspomnienia... Z resztą, sami powiedzcie co czujecie po wysłuchaniu tego numeru. - Proces powstawania wideo zaczął się już około rok temu, kiedy Mambi (Magdalena Bujas) przedstawiła nas sobie z Pauliną - mówi Jakub Blank reżyser teledysku. - Słuchaliśmy nieskończonych jeszcze wersji różnych piosenek z płyty i przerzucaliśmy się pomysłami i wizjami obrazowania tych numerów. Wszystkie drogi myśli prowadziły nas do lasu, który w naturalny sposób inspirował Paulinę przy tworzeniu tego albumu. Cała produkcja była wynikiem przyjacielskiej miłości, w której każdy z nas szukał przestrzeni na swoje artystyczne wizje bez większych kompromisów. “Senność" miała być poniekąd snem umysłu strapionego obecną sytuacją świata i prognozami na przyszłość, które atakują nas ze świata mediów. Postać zagrana przez Helenę jest w jakiś sposób symbolem człowieka uciekającego od problemów i ciężkości świadomości ale ostatnie ujęcia symbolizują nadzieje zmiany, przebudzenia które podpowiada nam od zawsze natura. W styczniu 2020 nadejdzie "Odwilż". Trochę wcześnie, ale świat się nieco gubi i dawne porządki przestają działać w oczywisty sposób. Nowy album Pauliny to zbiór utworów stworzonych zimą 2018/2019 roku na poddaszu w małej pracowni w lesie z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem. Tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi, zdolnymi producentami. Za produkcje odpowiedzialni są Vito i Amar znani ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, Eabs), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja. Usłyszymy bębny Wiktorii Jakubowksiej i głosy niezwykłych skrzętnie wyselekcjonowanych gości, takich jak Vito, Dawid Podsiadło czy przyszłość kobiecego hip hopu Ryfa Ri. Za brzmienie podobnie jak na "Chodź tu", czy przy nagraniach "Rity Pax", odpowiada Jacek Antosik. Znajdziemy tu klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej.
"Jak Malować Ogień" to piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach "Prąd" i "Światło nocne". "Jak Malować Ogień" to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów "Prąd" i "Światło nocne") do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna: Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu rodzinnego domu Natalii pod Warszawą. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol. Natalia Przybysz wyruszy w trasę koncertową promującą album "Jak malować ogień": 02.11.2019 - G2, Radom 03.11.2019 - Lizard King, Toruń 07.11.2019 - P23, Katowice 08.11.2019 - Zaklęte Rewiry, Wrocław 09.11.2019 - Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz 11.11.2019 - Tama, Poznań 14.11.2019 - Zmiana Klimatu, Białystok 23.11.2019 - Wytwórnia, Łódź 24.11.2019 - Kawon, Zielona Góra 01.12.2019 - Studio, Kraków 06.12.2019 - Klub Młyn, Gniezno 07.12.2019 - Kosmos, Szczecin 08.12.2019 - Stary Maneż, Gdańsk 11.12.2019 - Stodoła, Warszawa 12.12.2019 - Klub 30, Lublin 14.12.2019 - Rura, Częstochowa 15.12.2019 - Klimat, Bielsko - Biała
<<<   -   1  2  3   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES