KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

Julia Wieniawa to młoda aktorka i wokalistka. Znana ze swoich ról w serialach oraz filmach, ostatnio coraz więcej działa na rynku muzycznym, wyróżniając się niezwykłą barwą głosu i wrażliwością muzyczną. Pod koniec 2016 roku na albumie "Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3" ukazał się utwór "Na zawsze", który szybko stał się hitem. To zaowocowało podpisanym rok później kontraktem płytowym z wytwórnią Kayax. Single "Oddycham", podwójnie platynowy "Nie muszę" i liryczna ballada "SMRC" podbiły serca fanów. Po krótkiej przerwie, kolejnymi sukcesami okazały się duet z Maciejem Musiałowskim w utworze "Zabierz tę miłość" (16 mln odtworzeń w serwisie YouTube) oraz liryczny, kobiecy cover przeboju Skubasa pt. "Nie mam dla Ciebie miłości", przygotowany na XX-lecie działalności Kayaxu. Obecnie Julia Wieniawa przygotowuje się do premiery swojej debiutanckiej płyty, która ukaże się jeszcze przed wakacjami. Po świetnie przyjętych singlach "Na Darmo" i "Rozkosz", które zdążyły osiągnąć milionowe wyświetlenia w serwisie YouTube, przyszedł czas na kolejną zapowiedź krążka. Za tekst do "Nie mów" odpowiedzialny jest Marcin Januszkiewicz, zaś muzyka powstała we współpracy z Mikołajem Dobberem. - Uwielbiam zabawę formą. Takie jest właśnie "Nie mów" zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej - mówi Julia Wieniawa. - Do współpracy przy tym utworze – za namową mojego chłopaka – zaprosiłam producenta Mikołaja Dobbera oraz tekściarza Marcina Januszkiewicza, którzy zaproponowali mi nawiązanie do retro dźwięków lat 90-tych i 2000-tych. To vibe, który kocham od dzieciństwa, dlatego uznałam, że ta piosenka musi być singlem. Łącząc moją fascynację kinem i muzyką, klipy traktuję jako swoiste filmy krótkometrażowe, które zapraszają widza do wykreowanego, nieistniejącego świata. Tym razem proponuję Wam gangsterską nowelę z ikoniczną obsadą. Miłego odbioru! Premierze singla towarzyszy klip, w którym Dawid Ogrodnik, Cezary Pazura i Ten Typ Mes wcielają się w role mafijnych bossów. Niestety, każdy z nich kończy marnie po spotkaniu z mszczącą się po śmierci męża Julią Wieniawą. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest Kinga Brocka, a za produkcję – best regards prdctn. - Chciałam stworzyć historię, w której mocnym akcentem będzie motyw "nie zadzieraj z dziewczynami", a jeszcze bardziej zależało mi na tym, żeby klip był dobrą zabawą dla Julki aktorów i ekipy - mówi Kinga Brocka. - Stąd pomysł na Julkę w roli wkurzonej żony w gangsterskim przejaskrawionym światku. Wszystko z przymrużeniem oka i z estetycznym kiczem. Takim creme de la creme był casting – ważny w procesie tworzenia tych postaci. Dla mnie osobiście to była bardzo przyjemna praca – przede wszystkim ze względu na atmosferę, jaką udało nam się stworzyć podczas zdjęć.
Nie wszystkie utwory na "Hello Baby" są dziecio-tematyczne. "Foliage" z Kozą odnosi się do bieżącej rzeczywistości pełnej wykluczających się "prawd" i zadziwiających teorii. Bez bojowego nastawienia, na pełnym luzie Mes i Koza głośno zastanawiają się jak i dlaczego niektórzy znajomi odpływają od nich światopoglądowo coraz dalej i dalej. Kinetyczną elektronikę wyprodukował Jordan_bypass, a za teledysk odpowiada - współpracujący już drugi raz z Typem - Ignacy Śmigielski. "Foliage" to piąty, po "Only in Warsaw", "Idealnym raperze" "Jodze" i "Akuku", singiel zapowiadający album "Hello Baby". Oprócz udzielającego się w najnowszym nagraniu Kozy, wiemy już, że na płycie usłyszymy również: Kękę, Bersona, Gedza, Dizkreta, Emila Blefa i Legendarnego Afrojaxa. Okładkę najnowszej płyty Mesa stworzyli Aleksander Żurkowski (zdjęcie) i Mateusz Machalski (oprawa graficzna). Na pierwszym planie nie kto inny, jak Rysio Szmidt. Premiera "Hello Baby" zapowiadana jest na koniec listopada. Tracklista: 1. Masz 1 nowe zaproszenie (prod. Moo Latte) 2. Joga (prod. Dryskull, dodatkowe wokale Maryla Modzelan) 3. Foliage (prod. Jordan) feat. Koza 4. Only in Warsaw (prod. Atutowy) 5. Ślepy los (prod. Kuba Więcek) feat. Emil Blef 6. Idealny raper (prod. WorstCase) 7. Oj, czy zna? (prod. Kuba Więcek & Mes, dodatkowe wokale Ewa Ekwa) 8. Hello Baby (prod. Kuba Więcek) 9. Vienna (prod. Jordan) 10. Krew z krwi (prod. Kuba Więcek, dodatkowe wokale Maryla Modzelan) 11. Kręci się (prod. Moo Latte, dodatkowe wokale Lena Osińska) 12. Momma's boy (prod. Jordan) feat. Berson 13. Z boku na bok (prod. Kuba Więcek, dodatkowe wokale Kacperczyk & Lena Osińska) feat. KęKę 14. Akuku (prod. Moo Latte, dodatkowe wokale Maryla Modzelan) 15. Prokreacyjne pierdolenie (prod. Moo Latte, harmoszka Afrojax) feat. Legendarny Afrojax Bonus tracks: 16. My way (prod. Jordan_Bypass) feat. Dizkret & Gedz 17. Bye, bye (prod. Spear Oh)
"Ty jesteś tu, już czuję więź, to wielka zmiana, mniejsza niż pięść" - od tych słów zaczyna premierowe nagranie Mes. Wątpliwości, o których pisał w dwóch pierwszych utworach zapowiadających nowy album ("Joga", "Idealny raper") mają pozytywne tło: Typ właśnie pierwszy raz został ojcem, a płyta powstawała w okresie starań o potomstwo. "Akuku" z melancholijnym bitem Moo Latte'a to nucona opowieść o nerwach i lękach, które często towarzyszą przyszłym rodzicom. - Nagrałem pierwszy w życiu koncept album, a żeby było trudniej, osi konceptu nie chciałem długo ujawniać - zapowiada Mes. - Punkty orientacyjne "Hello Baby" to staranie się o potomstwo, ciąża i wyczekiwanie nowego człowieka. Do tego dołożyłem pozornie błahe piosenki, które korespondują z poważnymi decyzjami podprogowo. I oto dzisiaj towarzyszy nam już maleńki Rysio Szmidt i mogę wreszcie ujawnić skąd takie teksty. Do tej pory album "Hallo Baby" zwiastowały trzy single: "Only in Warsaw", czyli ukłon w stronę współczesnej Warszawy, nagrany na klasycznym, nowojorskim bicie "Idealny raper" i przebojowy "Joga", z teledyskiem, w którym mogliśmy zobaczyć Maffashion. Premiera "Hello Baby" zapowiadana jest na koniec listopada.
W marcu Baranovski i Ten Typ Mes zasiedli wspólnie na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego. Jeden z najbardziej cenionych polskich raperów opowiadał tam o swoim literackim debiucie. Baranovski, świeżo po sukcesie hitowego "Czułego miejsca", zaprezentował wówczas widzom zaaranżowaną na akordeon swoją wersję "Bellyache" z repertuaru Billie Eilish. Wkrótce po programie obaj artyści postanowili nagrać wspólnie piosenkę. Tak powstała "Wolność", której uniwersalny przekaz brzmi szczególnie mocno i donośnie w kontekście aktualnych wydarzeń w Polsce. - Pewnego dnia obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę, nie mogłem spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Wtedy dotarło do mnie, jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności. Postanowiłem to opisać - mówi Baranovski. - Do pełni szczęścia potrzebowałem innej perspektywy, a zarazem wzmacniacza przekazu. Na myśl przychodziła mi jedna osoba: Ten Typ Mes. Jego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat i często inspiruje. Mes przyjął moje zaproszenie i pomógł mi stworzyć jeden z najważniejszych utworów w mojej dotychczasowej karierze. - Zaproszenie Wojtka przyjąłem bez wahania, bo cenię samowystarczalnych singer- songwriterów - mówi Ten Typ Mes. - Mam nadzieję, że udało nam się wspólnie wnieść do polskiego popu kilka nieczęstych obserwacji. Od palenia papierosów po religię – kochamy tytułową wolność i badamy jej granice. Piosenka powstała już kilka miesięcy temu, w dniu premiery mamy więc balans między pesymizmem tekstu, a optymizmem, którym zarażają mnie ostatnio tłumy na ulicach. Premierze singla towarzyszy klip zrealizowany na ulicach Warszawy w piątek 30 października podczas największej, jak dotąd, manifestacji w proteście przeciwko aktualnej władzy i próbom odbierania podstawowych swobód obywatelskich w Polsce. Autorką klipu jest nagradzana już za swoje realizacje młoda reżyserka Patrycja Polkowska, na co dzień związana z projektem Papaya Young Directors.
"Trzeba było zostać dresiarą" to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało. - Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania - komentuje Przybysz. - Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o The Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót jakże zabawnego przekazu. Choć "Trzeba było zostać dresiarą" nie zapowiada trzeciej części projektu, nowe nagrania spod szyldu "Albo Inaczej" usłyszymy już bardzo niedługo. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż".
W kwietniu w Poznaniu wystąpią także: Dawid Grzelak, Immortal Onion, Kirszenbaum, Próżnia, Rozen, Marie, Tola Janowska, Vyspa, Jesień, Waluś Kraksa Kryzys, Diuna, Paweł Izdebski, Fickle Vibe. Artyści ogłoszeni do tej pory: Ralph Kaminski, Otsochodzi, Swiernalis, Tęskno, Ptakova, Meek, Oh Why?, sanah, Syndrom Paryski, agus, Maria Tyszkiewicz, The Bullseyes, Vermona Kids, Luke Sital-Singh, NEONS, Mrozu, Król, Julia Marcell, Joulie Fox, JAVVA, Cinemon, Ugla, Bez, The Walkers, Eliza A. Tkacz, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Sonbird, Sonia Stein, Jane's Party, Stach Bukowski, Zimnv, Cudowne Lata, Kwiaty, VHS, Nowomowa, Cold Meat Party, Box Anima, Panilas, Bartek z piekła i Shagreen. Specjalną rolę podczas promocji i przygotowywania programu artystycznego odegra Michal Wiraszko związany z Poznaniem i odpowiedzialny za takie zespoły jak Muchy, Provinz Posen czy MNKR. Festiwal odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2020. Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to największy showcase'owy festiwal w Polsce – młode, obiecujące zespoły występują na scenie obok najbardziej znanych polskich artystów. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z ludźmi z branży muzycznej. Jak co roku, festiwal odbędzie się w kilkunastu miejscach w całym Poznaniu.
Tym razem wybór padł na piosenkę "Krzyczał na synka", której można posłuchać poniżej. Nowy album Mesa, ukaże się już 16 marca 2018 roku. Wydawnictwo wcześniej promowały trzy klipy. Teledyskowy projekt to owoc współpracy oficyny Alkopoligamia.com i domu produkcyjnego Makata. Obrazy ukazały się równocześnie, bo żaden z nich nie jest przewodni, dominujący: dopiero ich fuzja stanowi o charakterze albumu. Tryptyk spina wizje trzech reżyserów - Krzysztofa Grajpera (singel "Odporność"), Macieja Szupicy ("Rudi Kurniawan") i Daniela Jaroszka ("Wyględów"). W numerze "Odporność" śpiewa Justyna Święs, a gościnnie występują m.in. Jakub Gierszał, Julia Wieniawa i Katarzyna Nosowska. Pod tym adresem można znaleźć playlistę ze wszystkimi klipami. Ten Typ Mes naprawdę nazywa się Piotr Szmidt. To polski raper, producent, DJ i felietonista. Jest autorem złotych płyt "Kandydaci na szaleńców" (2011) i "Trzeba było zostać dresiarzem" (2014). Za drugą z wymienionych otrzymał nominację do Fryderyka. Na koncie ma współpracę z takimi twórcami jak Pezet, Pyskaty, Numer Raz, WhiteHouse, Fu, Szybki Szmal, Nowator, Wdowa czy Onar. Jego ostatnia płyta - "AŁA!" - miała premierę jesienią 2016 roku.
Teledyskowy projekt to owoc współpracy oficyny Alkopoligamia.com i domu produkcyjnego Makata. Obrazy ukazują się równocześnie, bo żaden z nich nie jest przewodni, dominujący: dopiero ich fuzja stanowi o charakterze albumu. Tryptyk spina wizje trzech reżyserów - Krzysztof Grajper (singel "Odporność"), Maciej Szupica ("Rudi Kurniawan") i Daniel Jaroszek ("Wyględów"). W numerze "Odporność" śpiewa Justyna Święs, a gościnnie występują m.in. Jakub Gierszał, Julia Wieniawa i Katarzyna Nosowska. Pod tym adresem można znaleźć playlistę ze wszystkimi klipami. Ten Typ Mes naprawdę nazywa się Piotr Szmidt. To polski raper, producent, DJ i felietonista. Jest autorem złotych płyt "Kandydaci na szaleńców" (2011) i "Trzeba było zostać dresiarzem" (2014). Za drugą z wymienionych otrzymał nominację do Fryderyka. Na koncie ma współpracę z takimi twórcami jak Pezet, Pyskaty, Numer Raz, WhiteHouse, Fu, Szybki Szmal, Nowator, Wdowa czy Onar. Jego ostatnia płyta - "AŁA!" - miała premierę jesienią 2016 roku.
Kilka miesięcy temu wokalistka Xxanaxxu, Klaudia Szafrańska została zaproszona przez rapera Quebonafide do nagrania wspólnego utworu. Efektem tej współpracy przebojowy numer "Candy", którego popularność na YouTube sięgnęła właśnie blisko 30 milionów odtworzeń. Teraz Klaudia odwdzięczyła się i do nowego nagrania Xxanaxxu zaprosiła swego hiphopowego kolegę, Quebonafide. Wspólne nagranie nosi tytuł "Kły" Już wiadomo, że będzie to kolejny hit, bowiem tylko w ciągu nocy od premiery kawałek zdobył 60 tysięcy wyświetleń. Z piosenką można się zapoznać poniżej. Utwór "Kły" zapowiada nowe wydawnictwo elektronicznej formacji Xxanaxx - szczegóły jednak na razie nie są znane. Xxanaxx to jeden z najciekawszych i najpopularniejszych polskich zespołów na scenie elektronicznej. Grupę tworzą Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. Debiutancki album duetu zatytułowany "Triangles" ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne. To z niej pochodzą popularne single "Story", "Stay" oraz "Garden", znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. Prawie dwa lata później ukazała się następczyni debiutu, płyta "FWRD", z którą zespół wystąpił na najważniejszych letnich festiwalach.
Kilka dni prób, ponad 80 statystów i aktorów, kilkanaście różnych lokacji w jednej scenografii, a na koniec… - To było takie przeżycie, że kompletnie nie pamiętam tych czterech minut - opowiadał na gorąco Ten Typ Mes po zejściu ze sceny. Teledysk kręcony był jednym ujęciem kamery 360°, bez dubli i cięć. Czterominutowe wideo transmitowano w Internecie. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Komu nie udało się zobaczyć klipu na żywo, może teraz sprawdzić na YouTube. W nowym kawałku "Tymczasem (Poczuć się dobrze)", Mes wraca do początków kariery i współzałożonej przez siebie wytwórni Alkopoligamia - a w klipie pojawiają się osoby i wydarzenia, o których nawija. Nie zabrakło nawet wbitej w ścianę połówki starej Skody Favorit (fury w ekipie: Skoda, Honda, Matiz - rapuje Mes o spotkaniu z Witkiem Michalakiem i Łukaszem Stasiakiem) i białego misia z klipu "Loveyourlife". - To było jak kilka spektakli teatralnych jednocześnie - opowiada Mes o fabule klipu. - To ewidentnie najbardziej skomplikowany teledysk, jaki zrobiłem. Ten Typ Mes naprawdę nazywa się Piotr Szmidt. To polski raper, producent, DJ i felietonista. Jest autorem złotych płyt "Kandydaci na szaleńców" (2011) i "Trzeba było zostać dresiarzem" (2014). Za drugą z wymienionych otrzymał nominację do Fryderyka. Na koncie ma współpracę z takimi twórcami jak Pezet, Pyskaty, Numer Raz, WhiteHouse, Fu, Szybki Szmal, Nowator, Wdowa czy Onar. Jego ostatnia płyta - "AŁA!" - miała premierę jesienią 2016 roku.
Innowacyjny klip powstanie na żywo, bez dubli, z udziałem publiczności. - 5 września o 20:45 premiera mojego nowego numeru + zmieniamy historię teledysku - ogłasza raper. - Świeża muzyka, transmisja live, klip 360 za jednym zamachem? Stawka jest wysoka! "Czym jest podium, czym jest podium? Dla ciebie sławą i hajsem/dla mnie to odruch, dla mnie to odruch/by wskazać muzykę, zawsze!" Pod tym adresem można obejrzeć wideo-zapowiedź. Nagranie teledysku i koncert odbędą się w Warszawie. Nowy utwór ma opowiadać o wczesnej działalności muzyka oraz i początkach Alkopoligamii. Ten Typ Mes naprawdę nazywa się Piotr Szmidt. To polski raper, producent, DJ i felietonista. Jest autorem złotych płyt "Kandydaci na szaleńców" (2011) i "Trzeba było zostać dresiarzem" (2014). Za drugą z wymienionych otrzymał nominację do Fryderyka. Na koncie ma współpracę z takimi twórcami jak Pezet, Pyskaty, Numer Raz, WhiteHouse, Fu, Szybki Szmal, Nowator, Wdowa czy Onar. Jego ostatnia płyta - "AŁA!" - miała premierę jesienią 2016 roku.
Pezet jest jednym z najważniejszych polskich raperów, dlatego jego ubiegłoroczny, dość niespodziewany powrót do koncertowania i nagrywania stał się wydarzeniem, komentowanym nie tylko w środowisku hip-hopowym. Najpierw gościnny udział w nagraniu "Co jest ze mną nie tak" Czarnego Hi-Fi, a następnie zapowiedź solowego materiału i wydanie singla "Nie zobaczysz łez" dały nadzieję, że kilkuletnia przerwa w muzycznym życiorysie Pezeta dobiega końca. Jak bardzo czekano na jego nowe rzeczy pokazują liczby nabite przez wspomniany singiel - 10 tysięcy sprzedanych egzemplarzy - złota płyta i 4 miliony wyświetleń pod klipem. I nawet jeśli szybko nie dojdzie do premiery całego materiału, popularność Pezeta nie osłabnie. To kwestia jego niepodrabialnego stylu oraz kilku pozycji w dyskografii, które są filarami polskiego hip-hopu - płyt składu Płomień 81 (macierzystej formacji Pezeta) oraz dwóch albumów nagranych wspólnie z producentem Noonem - "Muzyka klasyczna" i "Muzyka poważna". Ważnych utworów, gościnnych występów czy własnych produkcji Pezet ma jednak dużo więcej, zatem spodziewajcie się przekrojowego koncertu. Tym ważniejszego, że będzie to jego pierwszy występ w Krakowie od blisko roku. Co prawda "nic tak nie dojeżdża jak codzienność", ale pewnie wielu z chęcią wybrałoby codzienność Mesa - koncerty, nagrania albumów, współpraca z czołówką polskiej sceny muzycznej, prowadzenie wytwórni i marki odzieżowej itd. Bo Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Jego ostatni solowy album, "AŁA" ukazał się pod koniec ubiegłego roku i promowany był m.in. wspólnym nagraniem z Dawidem Podsiadło. To co dodatkowo wyróżnia twórczość Mesa na tle dużej części polskiej rap gry, to podejście do występów na żywo, które rzeczywiście są zgodne z nazwą. Mesowi na scenie towarzyszy duży skład, nadający jego utworom nowej energii. O swojej najnowszej płycie, nagranej z Ludzikami, Pablopavo napisał, że to "godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej". Jednocześnie szybko się asekuruje, że to jednak album popowy z ładnymi melodiami. I my się z tym zgadzamy, bo "Ladionola" to płyta, która zostaje ze słuchaczem na długo, tak jak i poprzednie, niebanalne propozycje Pablopavo, który z powodzeniem i coraz większą liczbą fanów lawiruje między piosenka autorską, miejskimi legendami i alternatywą. Choć debiutancki album Piotra Zioły, "Revolviing Door" utrzymany był w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. to kolejne ruchy młodego wokalisty pokazują jego wszechstronność. Najpierw współpraca z Rysami przy singlu "Przyjmij brak", a następnie wokalny udział w nagraniu "Bilet" przygotowanym przez producencki duet Flirtini okazały się ogromnymi sukcesami. Dobre recenzje jego pierwszej płyty, radiowa popularność kolejnych utworów i wreszcie zdobycie Fryderyka za "Fonograficzny Debiut Roku" dobitnie pokazują, że Piotr Zioła - parafrazując tekst utworu z Flirtini - wcale nie ma biletu donikąd, tylko na sam szczyt. Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego debiutancki album "Morze" odniósł spory sukces komercyjny a przede wszystkim zyskał doskonały odbiór prasy i mediów i na kilku blogach został wręcz uznany za płytę roku. W Krakowie Ralph Kaminski wystąpi wraz z zespołem My Best Band in the World, w składzie: Agnieszka Bigaj (piano), Paweł Izdebski (gitara akustyczna i ukulele), Piotr Lewańczyk (gitara basowa, moog), Magdalena Laskowska (skrzypce), Michał Piotrowski (perkusja), Katarzyna Sylla (skrzypce), Kuba Jakubowski (wiolonczela) i będzie to koncert w ramach trasy "Lato bez Ciebie" promującej dopiero co wydany klip pod tym samym tytułem. Bovska została okrzyknięta jedną z najważniejszych debiutantek 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, "Kaktus", został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 milionów razy. Artystka otrzymała również Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla "Kaktus" oraz nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty, Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany "Pysk", który opisuje jako energię i haj, ciemność i światło, w połączeniu z lekkością i rytmicznością beatu. Łagodność wokali, które jednak często nieoczekiwanie tną na ostro. Znany z Małych Miast Mateusz Holak postawił na karierę solową i zaczął od sukcesu. Jego singiel "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" to jeden z alternatywnych przebojów wakacji, od którego trudno się uwolnić. Nagranie pochodzi z albumu "The Introvert", którego nie znajdziecie jednak na stojakach z płytami, tylko… na półkach z prasą muzyczną. Został on bowiem wydany w formie magazynu z CD, stanowiącymi nierozłączną całość. Ten zabieg zresztą nie dziwi, bo Holak na co dzień zajmuje się grafiką i projektowaniem, zatem magazyn plus płyta dały mu możliwość przedstawienie spektrum sowich możliwości artystycznych. Na żywo Holaka zobaczymy z pełnym live bandem i VJ-em. Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia. Wcześniej udział potwierdzili Alt-J, Ellie Goulding, Wiz Khalifa i Lana Del Rey. Bilety: karnet 2-dniowy - 359 zł/ karnet 2-dniowy + pole namiotowe - 419 zł bilet jednodniowy - 199 zł Zniżka dla dzieci: od 3. do 10. roku życia - 50% ceny biletu: 179 zł / 209 zł / 99 zł. Dzieci do 3. roku życia: udział bezpłatny.
Piosenka premierowo zostanie zaprezentowana we wtorek, 23 maja w programie Kuby Wojewódzkiego o 21.30 na TVN oraz w audycji Piotra Stelmacha o 21.00 w radiowej Trójce. - Goście-niespodzianka, trzy niespodzianki, które zasiądą na tych kanapach - mówi Wojewódzki w zapowiedzi swego show, którą można obejrzeć tutaj. - Najpierw pogadamy, a później wspólnie zagramy. Ja już wiem, kto to będzie, publiczność wie, a wy dowiecie się w najbliższy wtorek. Męskie Granie skupia się na prezentacji czołowych polskich artystów. Na razie nie znamy gwiazd tegorocznej imprezy. Festiwal zawita do 7 miast z - jak co roku - finałem w Żywcu. Harmonogram koncertów w ramach cyklu "Męskie Granie 2017" przedstawia się następująco: 08 lipca - Park Cytadela, Poznań 15 lipca - Pergola, Wrocław 22 lipca - Strefa Kultury, Katowice 29 lipca - Park Kolibki, Gdynia 12 sierpnia - Centrum Sportu Parkowa, Kraków 19 sierpnia - (lokalizacja do potwierdzenia), Warszawa 26 sierpnia - Wielki Finał w Amfiteatrze pod Grójcem, Żywiec Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na scenach Męskiego Grania wystąpili m.in. Xxanaxx, Ten Typ Mes, Hey, Lao Che, Czesław Śpiewa, Ørganek, O.S.T.R., Dawid Podsiadło, Felicjan Andrzejczak czy Rysy. Pod tym adresem można przypomnieć sobie "Watahę", hymn edycji 2016.
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES