KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

- To niesamowite ogłosić moją trasę w Wielkiej Brytanii i Europie - napisał Calum Scott. - Minęło sporo czasu bez koncertów i po tych ostatnich 2 latach, ludzie są tak bardzo podekscytowani muzyką na żywo, że jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być jej częścią. Wracam z zespołem, aby zagrać piosenki, dzięki którym ludzie mnie odkryli, a także nowe utwory z mojego drugiego albumu, który powiedziałbym, że jest moim najlepszym i najbardziej osobistym dziełem. Nie mogę się doczekać, kiedy Was tam zobaczę. Prawdziwy rozgłos wokaliście przyniósł udział w show Britain's Got Talent w 2015 roku. Podczas przesłuchań sędzia Simon Cowell nacisnął złoty guzik i pozwolił wykonawcy natychmiast przejść do półfinału. Calum Scott w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją, dzięki swojej oryginalnej wersji utworu Robyn - "Dancing On My Own". Piosenka do tej pory przekroczyła 800 milionów streamów na Spotify i 450 MLN odsłon na YouTubie! Calum Scott w 2016 roku otrzymał również nominację do Brit Award w kategorii "Best Single". W 2018 roku, wydał swój debiutancki album zatytułowany "Only Human". To właśnie z tego krążka pochodzą takie przeboje jak "You Are The Reason" czy "What I Miss Most". W ubiegłym roku Scott wydał swoją pierwszą epkę "Only Acoustic", zawierającą akustyczne wersje utworów z debiutanckiego albumu. Artysta zaprezentował także trzy nowe utwory z nadchodzącego drugiego albumu: Biblical, Rise oraz If You Ever Change Your Mind. W tym samym roku Scott wykonał piosenkę "Where Are You Now" z belgijskim producentem i muzykiem Lost Frequencies, która królowała w czołówce platform streamingowych i stała się drugą piosenką artysty w pierwszej dziesiątce najczęściej słuchanych utworów w Wielkiej Brytanii. Bilety już w sprzedaży na Makroconcert.pl, ---.-- oraz w Klubie Stodoła.
- Koncert Rage Against The Machine pierwotnie zaplanowany na 10 września 2020 roku w TAURON Arenie Kraków, został przełożony na 15 września 2022 roku - czytamy w komunikacie organizatorów. - Zachowaj swój bilet, ponieważ będzie ważny na nową datę. Na studyjny dorobek kwartetu składają się płyty "Rage Against the Machine" (1992), "Evil Empire" (1996), "The Battle of Los Angeles" (1999) i "Renegades" (2000). W skład zespołu wchodzą Tom Morello, Zack de la Rocha, Brad Wilk oraz Tim Commerford.
Pierwszymi gwiazdami festiwalu są: Tame Impala, Jorja Smith, Celeste, The Comet is Coming, Tash Sultana, Alexandra Savoir, Ralph Kamiński i Baasch. Tame Impala przedstawiać nie trzeba. Dzięki hitowi "The Less I know The Better" zdobyli popularność na całym świecie, wyznaczając sobie tym samym pozycję na indie-rockowym szczycie. Jorja Smith zachwyci mieszanką autorskiego r'n'b, soulu i grime'u. Podczas ON AIR usłyszymy kawałki z jej najnowszego albumu "Be Right Back", wydanego w maju zeszłego roku. Dawkę eksperymentalnego jazzu z elementami elektroniki zapewni nam londyńska formacja The Comet is Coming znana ze swojego unikatowego, psychodelicznego brzmienia. Celeste, zwyciężczyni plebiscytu BBC Sound Of 2020 słynie ze swoich wyjątkowych występów na żywo. Brytyjsko-jamajska wokalistka zagra utwory ze swojego debiutanckiego albumu "Not Your Muse", który ukazał się zimą zeszłego roku. Multiinstrumentalistka Tash Sultana zaprezentuje nam swoje unikatowe one-woman show. Zagra zarówno swoje największe hity takie jak "Jungle" czy "Pretty Lady" jak i kawałki ze swojego ostatniego albumu z 2021 roku pt. "Terra Firma". Ralph Kamiński zagra poruszające show, na którym nie zabraknie jego największych hitów i coverów, które mieliśmy okazję usłyszeć na jego najnowszym albumie "Kora". Alexandra Savior, jak na przedstawicielkę dream popu przystało, zagra romantyczny koncert, który przywróci wspomnienia o wakacyjnej miłości. Baasch - jeden z dwóch pierwszych polskich reprezentantów ON AIR pokaże nam tym razem nie sportową, a muzyczną Warszawę, którą wypełnią dźwięki synth-popu i alternatywy ozdobione magicznym wokalem artysty. ON AIR to mieszanka klimatu londyńskiego Lovebox i legendarnej Lollapaloozy przeniesiona do tętniącej życiem Warszawy. Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych - od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip-hop po muzykę eksperymentalną. Festiwal odbędzie się na warszawskim Lotnisku Bemowo, które wielokrotnie zdało egzamin podczas realizowania dużych muzycznych produkcji - między innymi podczas występu Madonny, zespołu Metallica czy zeszłorocznego koncertu Maty. Teren, który jest w stanie pomieścić nawet 25 tysięcy osób ozdobią kolorowe instalacje i dekoracje zaprojektowane specjalnie na ON AIR. W miasteczku festiwalowym nie zabraknie także stref chilloutu, barów z orzeźwiającmi drinkami, foodtrucków z pysznym jedzeniem oraz mnóstwa innych atrakcji, o których szczegóły zdradzimy już wkrótce! Bilety już w sprzedaży na stronie Onairfestival.pl EARLY BIRD KARNET - 389 zł BILET JEDNODNIOWY - 249 zł
Clan Of Xymox to zespół doskonale znany polskim fanom za sprawą audycji Tomasza Beksińskiego oraz dzięki licznym występom zarówno w klubach jak i na festiwalach. Grupa uważana za klasyków dark wave powstała w holenderskim mieście Nijmegen w 1981 roku. Początkowo działa jako duet w składzie: Ronny Moorings (instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew) oraz Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew). Od momentu podpisania kontraktu z 4AD nagrali wiele albumów docenionych przez fanów i dziennikarzy. Następne ich płyty były wydawane przez Universal Music , Trisol i Metropolis Records. Do ich najlepszych płyt zalicza się: Creatures ('99), Notes Of The Underground (2001) , Farewell (2003), Breaking Point (2006) , In Love We Trust (2009) , Darkest Hour (2011) " Matters Of Mind, Body and Soul " (2014). Dotychczas wydali 15 albumów studyjnych. Ich ostatnia płyta "Days Of Black" była wydana w kwietniu 2017 roku. Zespól koncertował zarówno w dużych halach koncertowych jak i małych klubach. Clan Of Xymox na żywo występuje w składzie: Ronny Moorings: wokal, gitara; Mojca: bas; Mario: gitara / bas; Sean: klawisze, wokale; Daniel: klawisze. Liderem zespołu od samego początku pozostaje Ronny Moorings, który komponuje i nagrywa utwory we własnym studiu " The Torture Chamber". Bilety: przedsprzedaż wkrótce.
Primus złoży hołd legendom progresywnego rocka, Rush. Na nadchodzącej trasie trio z Bay Area oprócz własnej muzyki, w całości wykona klasyczny album Rush - "A Farewell to Kings" z 1977 roku. Trasa "Tribute to Kings" będzie dokładnie taka, jak można się spodziewać: to pełen szacunku i miłości hołd złożony trzem wspaniałym muzykom, autorom piosenek, legendom i przyjaciołom. Limitowana przedsprzedaż dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się w czwartek, 24 marca 2022 o 10:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w piątek, 25 marca 2022 o 10:00.
Grupa Wage War tworzą Briton Bond (główny wokal), Cody Quistad (gitara rytmiczna, czysty wokal), Seth Blake (gitara prowadząca), Chris Gaylord (bas) i Stephen Kluesener (perkusja). Debiut grupy z 2015 roku, "Blueprints", zapewnił grupie wielu fanów. Pochodzący z krążka singiel "Alive" przekroczył 12 milionów odtworzeń na Spotify, z kolei "The River" ma ich ponad 8 milionów. Kolejna płyta, "Deadweight" z 2017 roku, ugruntowała pozycje kapeli, gromadząc prawie 50 milionów streamów w ciągu dwóch lat. Kolejne długogrające wydawnictwa kapeli to "Pressure" z 2019 roku oraz ostatni "Manic" z 2021 roku. Przedsprzedaż dla klientów CITI Handlowy rozpocznie się 23 marca o 09:00. Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 24 marca 09:00. Ogólna sprzedaż rozpocznie się 25 marca na LiveNation.pl o 09:00.
Od kultowego występu na żywo w jego rodzinnym Kapsztadzie, po album w czołówce krajowych list przebojów, kariera Jeremy'ego Loopsa charakteryzowała się przebijaniem szklanych sufitów. Prawdziwym przełomem na skalę międzynarodową było towarzyszenie Twenty One Pilots w trasie. Ponadto był headlinerem wyprzedanej własnej trasy z 30 000 biletów, a wkrótce potem wyprzedał występ w kultowej londyńskiej O2 Academy Brixton. To mieszanka gatunków, która wpada w ucho - nowoczesny folk z miejskim zacięciem, od delikatnych, porywających ballad po hymnowe hity gotowe na wielkie sceny. A show jest tym, co zdobywa publiczność. Nietypowy dla typowych dla tego gatunku koncertów wokalistów i autorów tekstów w wolnym tempie, jest pełen energii i zaangażowania od początku do końca. Jego debiutancki, przebojowy album "Trading Change" zawierał megasingiel "Down South" i zapoczątkował popularną markę w RPA, ale to jego drugi album, "Critical As Water", zwrócił uwagę reszty świata. Lista współpracowników, w tym Willa Hicksa ( Ed Sheeran) i Jake'a Goslinga (The Libertines, Shawn Mendez), wskazywała, że ​​zdobył szacunek swoich rówieśników i współczesnych. A single "Waves" i "Gold", które były często emitowane na antenach w całej Europie, zdobywając listy przebojów Top 200 Airplay w Niemczech. "Gold" był odtwarzany w BBC2, odtworzenia pokazały, że jego nagrania miały duże perspektywy komercyjne i szybko rosnącą publiczność na jego występach na żywo. Przedsprzedaż dla klientów CITI Handlowy oraz na stronie artysty rozpocznie się 16 marca o 11:00 Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 17 marca o 11:00 Ogólna sprzedaż rozpocznie się 18 marca na LiveNation.pl o 11:00
Śmieją się w twarz gatunkowym purystom, celebrują wolność, jedność i poczucie własnej wartości. Sofi Tukker, czyli Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern od ośmiu lat tworzy swoją własną, oryginalną wersję muzyki tanecznej, którą podbił serca publiczności na całym świecie. Sofi Tukker maja na koncie jeden album, wydany w 2018 roku, "Treehouse". Ten niesamowity duet wystąpi w warszawskiej Progresji 5 września 2022, a bilety na to wydarzenie w cenie 99 zł od piątku, 4 marca na fource.pl.
Nowy singiel zostaje wydany wraz z kampanią PUBG Mobile. Niezwykle popularna gra PUGBM od Tencent Games ma najwięcej aktywnych graczy miesięcznie na świecie. Premiera "Paradise" to trzecia współpraca Alana z PUBGM, po wydaniu "On My Way" z udziałem Farruko i Sabriny Carpenter, a także "Live Fast" z A$AP-em Rockym w 2019 roku. Uważany za jedną z głównych gwiazd sceny muzyki elektronicznej, Alan Walker szturmem podbił świat od czasu swojego debiutanckiego singla "Faded" w 2015. Jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify, co podkreśla siłę jego fanów. Obecnie może pochwalić się ponad 50 miliardami odtworzeń audio i wideo. Jego udane single i kolaboracje obejmują światowej sławy artystów, takich jak: Sia, Steve Aoki, Avicii, Coldplay, Bruno Mars, A$AP Rocky, Ava Max, Kygo, Farruko, Miley Cyrus, Hans Zimmer, Madison Beer i wielu innych. Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu "Different World" pod koniec 2018, Walker dał ponad 600 solo koncertów oraz występów na festiwalach jako headliner. Innowator szwedzkiego popu, 26-letni Boy In Space, tworzy naładowane emocjami piosenki, które badają życie w całym jego chaotycznym i absurdalnym pięknie. Jego ostatnie utwory, "Dance Alone" i "Cold", przyczyniły się do osiągnięcia 2 milionów słuchaczy miesięcznie w Spotify. Wzrost rzeszy fanów został spotęgowany ogromnym zainteresowaniem wokół artysty. K-391 to norweski producent muzyczny, najbardziej znany ze współpracy przy singlu Alana Walkera "Ignite" (2017) wraz z Julie Bergan i SEUNGRI. Piosenka osiągnęła numer 1 w Norwegii i ma ponad 228 milionów odsłuchań. K-391 to dzieło tajemniczej postaci K, twórczego cudownego dziecka, które zrodziło K-391 chcąc umożliwić ludziom ucieczkę od rzeczywistości poprzez muzykę. K-391 koncertował na całym świecie – od występu na koncercie w ramach obchodów wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo, po support Alana Walkera podczas jego amerykańskiej części trasy Different World Tour.
Na płycie znajduje się 9 utworów, oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka. Po "Piorunie", czyli Kochankowej odsłonie "Thunderstruck" AC/DC, nadjeżdża "Nocny Pociąg", polskojęzyczna wersja "Nightrain" Guns N' Roses, znanego z legendarnego albumu "Appetite For Destruction" z 1987 roku. Polski tekst oddaje znaczenie tekstu oryginalnego, ale z elementami typowo Kochankowego stylu i poczucia humoru. Ostatnia płyta kapeli Nocny Kochanek to "Randka w ciemność" z 2019 roku.
W pandemicznym 2020 roku oba zespoły wzbogaciły swoją dyskografię o nowy album studyjny. "Forgotten Days" od Pallbearer ukazało się 23 października nakładem Nuclear Blast Records, a premierowe wydawnictwo Elder - "Omens" usłyszeliśmy 24 kwietnia dzięki Armageddon Label. Gościem specjalnym Elder oraz Pallbearer będzie grupa Irist. Podczas trasy muzycy będą promować swoje debiutanckie wydawnictwo "Order Of The Mind" (2020, Nuclear Blast Records). Polscy fani zdążyli już poznać Amerykanów z Elder chociażby podczas świetnych koncertów u boku Red Scalp. Podczas tej minitrasy mieli okazję posmakować misternie utkanych kompozycji, w których zgrabnie przeplatają się stoner, doom oraz psychodelia. Kapela powstała w 2006 roku w miasteczku Fairhaven w stanie Massachusetts. Główną postacią był i jest do dziś gitarzysta oraz wokalista Nick DiSalvo. Od początku towarzyszą mu Mike Risberg (gitara, klawisze) i Jack Donovan (gitara basowa), a od 2019 roku także perkusista Georg Edert. Elder to kapitalne melodie, wspaniała energia oraz prawdziwe mistrzostwo wykonawcze. Szczególne wrażenie robią niesamowite riffy gitarowe. Wykonujący doom metal kwartet Pallbearer istnieje od 2008 roku i trzeba przyznać, że czas swej działalności wykorzystuje znakomicie. Kapela Josepha D. Rowlanda nie tylko z każdą kolejną płytą pokonuje zawieszoną naprawdę wysoko poprzeczkę, lecz również zyskała uznanie w mainstreamowej, niekoniecznie muzycznej prasie, choć o to nie zabiegała. Mówi się, że Pallbearer pokocha każdy fan zakochany w Candlemass, Black Sabbath, czy Saint Vitus, bo podobnie do wymienionych klasyków, zespół z Arkansas walcowaty ciężar świetnie przekłada melodiami i odpowiednio oszlifowanym brzmieniem. Ten doom metal nie zalatuje cmentarną aurą. Raczej kojarzy się ze spacerem po lesie po zachodzie słońca. Może dlatego zespołem zachwycił się recenzent prestiżowego "The New York Times", a debiutancki album "Sorrow and Extinction" został numerem jeden wśród metalowych albumów roku 2012 magazynu "Rolling Stone". Najmłodszą kapelą w tym zestawie jest także pochodzący z USA Irist. Muzyka, którą proponuje kwintet z Atlanty określana jest najczęściej jako groove metal z elementami post metalu i metalcore'a. Zespół założyli w 2015 roku dwa kumple, gitarzysta Pablo Davila pochodzący z Argentyny i mający podobnie jak Tom Araya pochodzenie chilijskie basista Bruno Segovia. Najpierw pracowali we dwóch. Zespół nabrał kształtów po dołączeniu Adama Mitchella (gitara), Jasona Belishy (perkusja) oraz Brazylijczyka Rodrigo Carvalho (wokal). Kiedy już zabrali się na poważnie za komponowanie i upublicznianie swej twórczości, uwagę szybko zwrócił na nich sam Monte Conner z wytwórni Nuclear Blast, czego efektem był kontrakt, a następnie świetna debiutancka płyta "Order Of The Mind" z 2020 roku. Przedsprzedaż biletów na koncert ruszy już 10 września, o 10:00 na Sklep Knock Out.
Brainstorm oraz Tri State Corner nie wystąpią w Polsce w planowanym terminie (25 września w nowym krakowskim klubie Hol) ze względów bezpieczeństwa. Nowa data koncertu nie została jeszcze ustalona. Od 1989 roku trzej panowie z niemieckiej Badenii-Wirtembergii, Torsten Ihlenfeld, Milan Loncaric (obaj gitary) i Dieter Bernert (perkusja), dają światu najwyższej próby power metal. Bez dwóch zadań to jeden z tych zespołów, który zasługuje na miano klasyka takiego grania. Rdzeń Brainstorm uzupełniają znakomity wokalista Andy B. Franck (kiedyś Symphorce) oraz basista Antonio Ieva (kiedyś Farmer Boys). W takim składzie kapela gra od 2007 roku. I średnio co dwa lata prezentuje fanom porcję muzyki, w której rządzą mięsiste riffy, wspaniałe, chwytliwe melodie, które są wprost stworzone od chóralnego odśpiewywania przez fanów na koncertach. Źle znoszący bezczynność Niemcy, czas pandemii wykorzystali na pisanie nowego materiału, który otrzymał tytuł "Wall of Skulls" i na którym gościnnie słychać legendę niemieckiego metalu Peaveya Wagnera z Rage (w "Escape The Silence"). Tri State Corner to miejsce na mapie USA, w którym spotykają się granice trzech stanów. To także nazwa bardzo ciekawego zespołu, który kwaterę główną ma Niemczech, a powstał w 2004 roku z inicjatywy paru doświadczonych muzyków. Vassilios "Lucky" Maniatopoulos, Christos Eftimiadis i Christoph "Brat" Tkocz mieli lub mają coś wspólnego z legendą niemieckiego metalu, grupą Rage. Skład uzupełniają Grek Ioannis Maniatopoulos i Niemiec Markuz Berger. Stylistycznie pokrewieństwo Tri State Corner z kapelą Peaveya Wagnera jest jednak niewielkie. Muzycy TSC mają korzenie niemieckie, greckie i polskie, do czego nawiązuje nazwa zespołu. Sama muzyka grupy to dość oryginalne połączenie tradycyjnej muzyki greckiej, grania nowofalowego, alternatywnego metalu i groove metalu. Warto dodać, że mieli też okazję pracować z legendarnym producentem Tonym Bongiovim, który przyłożył rękę i ucho do dokonań takich legend muzyki, jak Bon Jovi, Ozzy Osbourne, czy Aerosmith. W 2021 roku dyskografia Tri State Corner powiększy się o studyjny album "Stereotype".
- Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać - opowiada Kuba Badach. - Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski. Tracklista: 1. Co jest modne 2. Dzień dobry, Mr. Blues 3. Masz przewrócone w głowie 4. Leniwy Diabeł 5. Zakochani staruszkowie 6. C'est la vie 7. Wymyśliłem ciebie 8. Bądź moim natchnieniem 9. Jak na lotni 10. Byłaś serca biciem 11. Bezsenność we dwoje 12. Wieczór nad rzeką zdarzeń 13. Myśmy byli sobie pisani 14. Siódmy rok 15. W złotych kroplach deszczu (Live) 16. Czarny Ali Baba (Live) 29 września ukaże się biografia Andrzeja Zauchy zatytułowana "Życie, bierze mnie" autorstwa Jarosława Szubrychta. Andrzej Zaucha urodził się 12 stycznia 1949 w Krakowie. Również w Krakowie tragicznie zmarł, gdy 10 października 1991 po występie w Teatrze STU, Zaucha i aktorka Zuzanna Leśniak zostali zastrzeleni przez jej męża, francuskiego reżysera Yves'a Goulaisa.
- Nie szukałem sensacji, ale prawdy - mówi autor książki, Jarek Szubrycht. - Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem. Autorem okładki jest Macio Moretti. Andrzej Zaucha był indywidualistą, który znakomicie potrafił odnaleźć się zarówno w muzyce popularnej, jak i zawiłych jazzowych improwizacjach. Wprowadzając na polski rynek takie gatunki, jak soul i funk, stał się ich naturalnym ambasadorem. Był niezwykle ważną postacią dla rozwoju muzyki rozrywkowej w Polsce. Wylansował takie przeboje jak "Byłaś serca biciem", "Wszystkie stworzenia duże i małe", "Baw się lalkami", "Siódmy rok", "C’est la vie - Paryż z pocztówki" czy "Wymyśliłem Ciebie" Urodził się 12 stycznia 1949 w Krakowie. Również w Krakowie tragicznie zmarł, gdy 10 października 1991 po występie w Teatrze STU, Zaucha i aktorka Zuzanna Leśniak zostali zastrzeleni przez jej męża, francuskiego reżysera Yves'a Goulaisa.
Na "Odrzutowce i kowery" składa się 14 utworów podsumowujących 20-letnią działalność zespołu Happysad. Nie jest to jednak zwykły zbiór "greatest hits". Odrzutowcami nazwano utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym. Całość nagrana została między sierpniem 2020 a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego. Album "Odrzutowce i kowery" ukaże się 3 września 2021 roku w formacie 2CD oraz na dwóch kolorowych winylach. Tracklista: "Odrzutowce": 1. Do rana przyłóż 2. Już mi lżej 3. Żyjemy 4. Stąpając po niepewnym gruncie (Pidżama Porno cover) 5. Nasza jest noc (feat. Abradab) 6. Zmęczony (prod. L. Kamiński) 7. Bez cienia "Kowery": 1. Łydka 20yrs 2. Długa droga w dół 20yrs 3. Mów mi dobrze 20yrs 4. My się nie chcemy bić 20yrs 5. Nie będziem płakać 20yrs 6. Ciała detale 20yrs 7. Zanim pójdę - Remix Ostatnia studyjna płyta Happysad to "Rekordowo letnie lato" z listopada 2019 roku. 13 października do sklepów trafi biografia zespołu Happysad. Autorką książki "Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad" jest Żaneta Gotowalska.
Pezet Extended Tour będzie pierwszą okazją, żeby na żywo usłyszeć utwory z albumu "Muzyka Współczesna Extended". Koncerty odbędą się w odświeżonym formacie i nie zabraknie na nich gości. Wszystkie bilety na poprzednie koncerty Pezeta we Wrocławiu i Warszawie są ważne - posiadacze biletów otrzymali mailem instrukcje jak je bezpłatnie wymienić na nowe lub zwrócić. Pezet Extended Tour: 3 września - Poznań - Park Starego Browaru 10 września - Wrocław - Tor Wyścigów Konnych Partynice 11 września - Kraków - HYPE PARK 24 września - Warszawa - Błonia PGE Narodowego Najnowszy singiel Pezeta "Mem" ukaże się na limitowanym wydawnictwie "Muzyka Współczesna LP". Podobnie jak w wydaniach Deluxe i Extended tracklista albumu różnić się będzie od wersji podstawowej i zostanie do niej dodany utwór "Mem". Oprócz tego w poligrafii wydania znajdą się teksty wszystkich utworów. W sklepie winylownia.pl winyl dostępny jest w limitowanym (200 sztuk) wydaniu "half black/ half magenta. Wydawnictwo i koncerty w ramach trasy Extended Tour są zamknięciem trwającego dwa lata rozdziału "Muzyka Współczesna" w karierze Pezeta. Album osiągnął status potrójnej platyny, a singiel "Magenta" status diamentowego singla. Są to jak dotąd najwyższe wyróżnienia w dyskografii Pezeta. Na platformie HBO GO caly czas dostępny jest zarejestrowany w warszawskim COS Torwar koncert Pezeta z grudnia 2019 roku.
Album powstał z inspiracji misją eksploracji Jowisza NASA, z wykorzystaniem sondy kosmicznej o nazwie Juno. Jest to wielowymiarowa muzyczna podróż prowadzona głosem gwiazdy opery Angeli Gheorghiu. Album zawiera dźwięki, które dotarły na Ziemię z Jowisza za pośrednictwem sondy Juno, która nadal bada planetę i jego księżyce, oddaloną o 780 milionów kilometrów od Ziemi. Misja Juno, jedna z najtrudniejszych i najbardziej ambitnych naukowych misji planetarnych NASA, swoją nazwę dostała od mitologicznej bogini Hery, matki bogów i ludzi, a także żony Zeusa, której imię w rzymskiej mitologii brzmi Juno. Jowisz (Jupiter), odpowiednik greckiego Zeusa, był ojcem bogów i ludzi. Aby ukryć swoje psoty, Jowisz zakrył się welonem chmur. Jednak Hera/Juno, dzięki swoim mocom, była w stanie zajrzeć przez chmury i odkryć działania męża. W podobny sposób sonda Juno zagląda pod chmury, ujawniając strukturę, historię planety oraz sposób uformowania się naszego Układu Słonecznego. - Chciałem pokazać charaktery Jowisza/Zeusa oraz Hery/Juno, których w mitologii greckiej łączył szczególny związek - mówi Vangelis. - Poczułem, że Zeus/Jowisz powinien być ukazany poprzez instrumentalny dźwięk, gdzie muzyczne prawa zamieniają chaos w harmonię, która wszystko wprawia w ruch i budzi do życia. W przeciwieństwie do niego, Hera/Juno potrzebowała głosu. Angela Gheorghiu opowiada o misji na planetę Jowisz, nadając głos Herze/Juno, w zapierający dech w piersiach sposób. W lipcu tego roku przypada piąta rocznica wejścia sondy Juno na orbitę Jowisza. Juno, wystrzelona w 2011 roku ze stacji sił powietrznych Cape Canaveral, dotarła do Jowisza 4 lipca 2016 roku. Ze względu na swoje znaczenie misja, której ukończenie pierwotnie zaplanowano na 31 lipca tego roku, została przedłużona przez NASA i teraz Juno będzie kontynuować badanie Jowisza w jego pełnym układzie, wraz z księżycami, aż do września 2025 roku. Dzięki uprzejmości NASA, głosy wzbogacające ścieżki dźwiękowe albumu to między innymi naukowcy Randall Faelan (Lockheed Martin, kierownik ds. eksploracji w czasie rzeczywistym), Chris Leeds (Lockheed Martin, starszy inżynier telekomunikacji), Jennifer Delavan (Lockheed Martin, inżynier systemów statków kosmicznych) i Matt Johnson (kierownik misji Juno, JPL/Caltech). Vangelis to jeden z prekursorów muzyki elektronicznej, który dzięki swojej niezwykłej wyobraźni i eksperymentalnego podejścia do muzyki, nieustannie łączy świat akustyczny i elektroniczny. Jego twórczość często powiązana z tematami naukowymi, historycznymi i odkrywczymi. Oprócz nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej do "Rydwanów ognia" oraz wspaniałej ścieżki muzycznej do "Łowcy androidów", napisał symfonię chóralną "Mythodea" z myślą o misji NASA na Marsa z 2001 roku, a także do filmów takich jak "Antarktyka" ("Antarctica"), "1492: Wyprawa do raju" ("1492: Conquest of Paradise") czy "Aleksander" ("Alexander"). Vangelis współpracował również z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) nad swoim albumem "Rosetta".
Pat Metheny prezentuje kolejny rozdział w swojej niezwykle płodnej karierze - "SIDE-EYE NYC (V1.1V)". Nowy album, na którym oprócz mistrza usłyszymy jednych z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych młodych muzyków nowojorskiej sceny, zostanie wydany 10 września. Nagrany tuż przed pandemią, "SIDE-EYE NYC (V1.1V)" to mieszanka zupełnie nowych kompozycji z zaskakującymi nowymi interpretacjami niektórych z najbardziej lubianych utworów Metheny'ego, takich jak np. "Timeline". Wydawnictwo zapowiada premierowy utwór zatytułowany "It Starts When We Disappear". Jest to Pat Metheny w najlepszym wydaniu: kompozycja z pięknymi melodiami, przyjemnymi brazylijskimi rytmami i najwyższą muzykalnością, jakiej można oczekiwać od Pata Metheny'ego i towarzyszących mu muzyków. Tracklista "SIDE-EYE NYC (V1.1V)": 1. It Starts When It Disappears 2. Better Days Ahead 3. Timeline 4. Bright Size Life 5. Lodger 6. Sirabhorn 7. Turnaround 8. Zenith Blues Daty koncertów w Polsce: 2 czerwca 2022 - Opera Nova, Bydgoszcz 3 czerwca 2022 - Opera Leśna, Sopot 4 czerwca 2022 - Palladium, Warszawa 6 czerwca 2022 - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław 7 czerwca 2022 - Centrum Spotkania Kultur, Lublin 8 czerwca 2022 - Kościół Św. Maksymiliana Kolbe, Bielsko-Biala Pat Metheny to 20-krotny laureat Grammy współpracował m.in. z Ornette'em Colemanem, Herbie Hancockiem, Santaną, Davidem Bovie, Jaco Pastoriusem. Muzyka artysty łączy elementy jazzu, world music, fusion, latin jazz, post-bop. W ciągu lat wygrał niezliczone plebiscyty na najlepszego jazzowego gitarzystę i liczne wyróżnienia. Zdobył też sześciokrotnie nagrody Grammy w różnorodnych kategoriach muzycznych w tym najlepszą rockową instrumentację, najlepsze współczesne nagrania jazzowe, najlepsze jazzowe solo instrumentalne, najlepszą kompozycję instrumentalną. Pat Metheny Group zdobyła bezprecedensowo po kolei siedem nagród Grammy za siedem kolejnych albumów.
Materiał nagrany został w studiu Guillaume Tell w Paryżu. Nad brzmieniem czuwali stały producent bandu Kevin Shirley oraz lider Iron Maiden, Steve Harris. - Piosenki są bardzo różnorodne, niektóre są dość długie - powiedział Bruce Dickinson. - Mamy też jedną czy dwie, które różnią się od typowego stylu Iron Maiden, więc myślę, że fani będą zaskoczeni - mam nadzieję, pozytywnie. Album "Senjutsu" promuje singiel "The Writing On The Wall" wraz z animowanym klipem, który miał premierę w ubiegłym tygodniu. Oto tracklista: 1. Senjutsu 2. Stratego 3. The Writing On The Wall 4. Lost In A Lost World 5. Days Of Future Past 6. The Time Machine 7. Darkest Hour 8. Death Of The Celts 9. The Parchment 10. Hell On Earth Nowa data koncertu Iron Maiden w Polsce w ramach trasy "Legacy Of The Beast" to 24 lipca 2022 roku. Poprzednia płyta heavymetalowej formacji to "The Book of Souls" z września 2015 roku.
- Na koncercie nie zabraknie wielu znakomitych gości, przywołamy przeboje zespołów, które pojawiały się w Katowicach na przestrzeni półwiecza, no i oczywiście zagram też trochę własnych piosenek - zapowiada Zalewski. - Pełen entuzjazmu zabieram się do prób. Widzimy się pod Spodkiem we wrześniu. Szczegóły wydarzenia na razie nie są znane. Krzysztof Zalewski to wokalista i multiinstrumentalista. Jego ostatnia płyta to "Zabawa" z 2020 roku.
Niemieccy muzycy zaprezentują się w Polsce w ramach europejskiej trasy, promującej ich nadchodzący album "Wall Of Skulls". Premiera wydawnictwa odbędzie się już 20 sierpnia za pośrednictwem wytwórni AFM. Koncert Brainstorm odbędzie się 25 września w krakowskim klubie Hol. W roli supportu zagra zespół Tri State Corner. Bilety na wydarzenie można już zakupić na: SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie). Od 1989 roku trzej panowie z niemieckiej Badenii-Wirtembergii, Torsten Ihlenfeld, Milan Loncaric (obaj gitary) i Dieter Bernert (perkusja), dają światu najwyższej próby power metal. Bez dwóch zadań to jeden z tych zespołów, który zasługuje na miano klasyka takiego grania. Rdzeń Brainstorm uzupełniają znakomity wokalista Andy B. Franck (kiedyś Symphorce) oraz basista Antonio Ieva (kiedyś Farmer Boys). W takim składzie kapela gra od 2007 roku. I średnio co dwa lata prezentuje fanom porcję muzyki, w której rządzą mięsiste riffy, wspaniałe, chwytliwe melodie, które są wprost stworzone od chóralnego odśpiewywania przez fanów na koncertach. Źle znoszący bezczynność Niemcy, czas pandemii wykorzystali na pisanie nowego materiału, który otrzymał tytuł "Wall of Skulls" i na którym gościnnie słychać legendę niemieckiego metalu Peaveya Wagnera z Rage (w "Escape The Silence"). Tri State Corner to miejsce na mapie USA, w którym spotykają się granice trzech stanów. To także nazwa bardzo ciekawego zespołu, który kwaterę główną ma Niemczech, a powstał w 2004 roku z inicjatywy paru doświadczonych muzyków. Vassilios "Lucky" Maniatopoulos, Christos Eftimiadis i Christoph "Brat" Tkocz mieli lub mają coś wspólnego z legendą niemieckiego metalu, grupą Rage. Skład uzupełniają Grek Ioannis Maniatopoulos i Niemiec Markuz Berger. Stylistycznie pokrewieństwo Tri State Corner z kapelą Peaveya Wagnera jest jednak niewielkie. Muzycy TSC mają korzenie niemieckie, greckie i polskie, do czego nawiązuje nazwa zespołu. Sama muzyka grupy to dość oryginalne połączenie tradycyjnej muzyki greckiej, grania nowofalowego, alternatywnego metalu i groove metalu. Warto dodać, że mieli też okazję pracować z legendarnym producentem Tonym Bongiovim, który przyłożył rękę i ucho do dokonań takich legend muzyki, jak Bon Jovi, Ozzy Osbourne, czy Aerosmith. W 2021 roku dyskografia Tri State Corner powiększy się o studyjny album "Stereotype".
Publiczność usłyszy utwory z wydanego w styczniu 2021 roku, świetnie ocenianego albumu "Vertigo Days". Po ubiegłorocznej edycji, z pandemicznej konieczności gromadzącej niemal wyłącznie polskich artystów, festiwal powraca do wieloletniej tradycji prezentowania ciekawych twórców i zjawisk spoza granic kraju, nawiązując do wielokulturowej przeszłości Łodzi. Dla publiczności wystąpią w tym roku artyści m.in. z Izraela, Niemiec, Białorusi i Ukrainy. The Notwist to jeden z najbardziej znaczących niemieckich zespołów na światowej scenie alternatywnej. Założony w 1989 roku, przeszedł w swojej historii kilka stylistycznych przeobrażeń: od heavy metalu, przez mroczny indie rock, po muzykę elektroniczną. Wyjątkowa struktura nowego albumu, muzyka łącząca melancholijny pop, dźwięczną elektronikę, hipnotyczny Krautrock i driftworkowe ballady, wreszcie: udział międzynarodowych gości to nie tylko nowy krok w karierze zespołu, ale i potwierdzenie wyjątkowego charakteru grupy, jej muzycznej otwartości i nieustannych poszukiwań.
Przez 10 lat solowej działalności, Michael David Rosenberg, znany pod scenicznym pseudonimem Passenger, zasłynął jako niezwykle zdolny kompozytor i autor jednego z największych akustycznych przebojów dekady - "Let Her Go". W 2019 roku ukazał się najnowszy, wydany własnymi środkami album artysty "Sometimes It's Something, Sometimes It's Nothing at All". Bardzo intymna płyta, do nagrania której muzyk zaprosił wyłącznie kwartet smyczkowy, powstała w słynnym Abbey Road Studios. Jak zapowiedział Passenger, wszystkie dochody z jej sprzedaży przeznaczone zostaną na wsparcie brytyjskiej organizacji Shelter, która zajmuje się poprawą sytuacji osób bezdomnych. W styczniu muzyk opublikował premierowy utwór "Sandstorm", do którego powstał teledysk nakręcony w Dubaju i Afryce Południowej.
Miniony rok Viki Gabor może z pewnością zaliczyć do udanych. Wygrana w prestiżowym konkursie Eurowizja Junior 2019, ogólnopolski hit "Ramię w Ramię" z legendą polskiej sceny Kayah, międzynarodowe sukcesy z utworami "Getaway" i "Forever and a Night", podwójnie platynowe wyróżnienia za utwory "Superhero" i "Ramię w ramię", a także złoto za singiel "Getaway". A to wszystko zwieńczone premierą debiutanckiego albumu "Getaway (Into My Imagination)" na początku września tego roku z premierą w aż 18 krajach. Mogłoby się wydawać, że Viki zapracowała na chwilę wytchnienia, ale jak mówi sama wokalistka - kocha zaskakiwać swoich fanów, dlatego ciężko pracuje, przygotowując fanom kolejne niespodzianki. Jakiś czas temu Viki sprytnie przemyciła za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych pytanie, do jakiego utworu jej fani chcieliby zobaczyć teledysk. Odpowiedzi było mnóstwo, a tytuł "Afera" pojawiał się najczęściej. Viki prezentuje efekty pracy w ostatnich tygodniach, udostępniając bardzo żywiołowy teledysk do singla "Afera". Wideo, jak i sam utwór, są bardzo żywiołowe i pełne młodzieńczej energii oraz zabawy, co bardzo pasuje do 13-letniej Viki. Za teledysk i reżyserię odpowiada Dawid Ziemba z ekipą MIND PRODUCTION, którzy zrealizowali także teledysk Viki do utworu "Not Gonna Get It", "Empires" Alicji Szemplińskiej oraz klipy Carli Fernandez "Hasta La Vista" i "Por Que".
Róisín Murphy to niekwestionowana ikona brytyjskiego electropopu. Swoją karierę i popularność zdobyła razem z zespołem Moloko, ale od wielu lat z powodzeniem działa solo. Koncert w Polsce będzie promować jej najnowszy album, "Róisín Machine", który ukaże się 2 października 2020 roku. Album który promują single jak "Murphy's Law", "Narcissus" oraz "Incapable". Róisín nieustannie się rozwija i ewoluuje w swoim muzycznym brzmieniu. Wystarczy przyjrzeć się jej utworom, od downtempowych hitów, takich jak "Party Weirdo", przez topowe popowe kawałki "The Time Is Now" i "Sing It Back" nagrane z Moloko, jak również poprzez szalenie zróżnicowaną karierę solową, która przemknęła radośnie od włoskich piosenek, aż po potężne utwory w stylu "Let Me Know". Niepostrzeżenie stała się jedną z najbardziej innowacyjnych i niespokojnych artystek w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż biletów na koncert w Warszawie rozpocznie się 2 października o 10:00. Wejściówki pod tym adresem.
<<<   -   1  2  3  4  5  6  7  8   -   >>>
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES