KupBilecik
mało fanów - dopisz się
1
wydarzenie
|
|
?
średnia ocena
Zapraszamy na niezapomniany wieczór pełen muzyki i wspomnień! Jest to hołd dla jednego z najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej, niezapomnianego Zbigniewa Wodeckiego. Pragniemy zaprosić Państwa na wieczór, który będzie połączeniem doświadczenia zawodowców z pasją amatorów oraz energią młodych talentów. Koncert "Czas Ołowiu" to nie tylko okazja do wspomnień i podziwiania niezwykłej twórczości Zbigniewa Wodeckiego, ale także możliwość spotkania się z muzyką w sposób wyjątkowy i inspirujący. To wieczór pełen magii dźwięków, który na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach "Czas Ołowiu" - wspomnienie twórczości Zbigniewa Wodeckiego w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48

wiadomości ze świata muzyki i filmu

Zaczęło się od nagranej z Igorem Herbutem z LemON piosenki "Mamo tyś płakała", inspirowanej "Prząśniczką" Stanisława Moniuszki. Dochód z singla Sanah przeznaczyła Stowarzyszeniu Siemacha - organizacji, która jest zaangażowana w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a w szczególności dzieciom. Następnie fani artystki mieli okazję posłuchać kolejnych utworów przygotowanych na "Ucztę" - chociażby naładowanej optymizmem piosenki "Szary świat", która nagrana została z Kwiatem Jabłoni, czy swego rodzaju hołdu dla wielkiej diwy polskiej piosenki Violetty Villas, czyli kompozycji "Czesława" (z Natalią Grosiak), inspirowanej także filmem "Amelia". Podobny ładunek emocjonalny niosą za sobą również nagrany z Grzegorzem Turnauem "Sen we śnie" do tekstu Edgara Allana Poe, czy ukłon w stronę twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – piosenka "Baczyński (Pisz do mnie listy)", którą Sanah wykonała z Anią Dąbrowską. Ponadto na albumie znaleźć można duet artystki z Arturem Rojkiem - opatrzony pięknym tekstem utwór "Tęsknię sobie". "Uczta" to nie tylko liryczne, wzruszające kompozycje, ale i żywe, niemalże taneczne utwory, jak choćby "audi" (nagrany z duetem Miętha), skoczne "Eldorado" z Darią Zawiałow, czy powstały przy wsparciu Vito Bambino kawałek "oscar". Ostatnim utworem, jaki poznaliśmy przed premierą albumu, był numer pt. "ostatnia nadzieja". W tej wyjątkowej, bo muzycznie wpisującej się w klimat country, piosence, Sanah towarzyszy Dawid Podsiadło. - Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim – tymi słowami Sanah zachęca do sięgnięcia po płytę. A sięgnąć po nią naprawdę warto, bo "Uczta" to wspaniała muzyka, ale i piękne, mądre teksty, w których każdy odnajdzie cząstkę siebie i swojego świata. Tym albumem Sanah zdecydowanie udowadnia, że jako artystka nieustannie się rozwija, a jej muzyczne podróże stają się coraz bardziej wszechstronne. Przypomnijmy, że dwa pierwsze krążki Sanah ("Królowa dram" i "Irenka") uzyskały status Diamentowych Płyt (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy każda) oraz zdobyły szczyt listy OLIS. Artystka odebrała także Bestsellera Empiku w kategorii "Muzyka pop/rock" za album "Irenka".
Oliwka Brazil, jedna z najbardziej charyzmatycznych, kontrowersyjnych i budzących największe zainteresowanie artystek w Polsce, zaprezentowała swój kolejny singiel. "Mamacita” pokazuje odrobinę łagodniejsze oblicze reprezentantki Warner Music Poland, ale całość utrzymana jest w charakterystycznej dla Niej estetyce. Czy nowy numer stanie się kolejnym viralem jak poprzednie? Oliwka Brazil wkroczyła na polską scenę muzyczną jak nikt inny przed nią. Trzy solowe single wystarczyły by znalazła się na ustach wszystkich słuchaczy polskiego rapu (i nie tylko). Wydane do tej pory utwory "Big Mommy”, "Kokieterka” czy "Karaluchy” uzyskały wielomilionowe zasięgi zarówno na youtube, jak i w serwisach streamingowych. W międzyczasie artystka pojawiła się także gościnnie u Young Leosi w utworze "Stonerki”.
Hans Zimmer odebrał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu "Diuna". Billie Eilish i Finneas zdobyli nagrodę za najlepszą oryginalną piosenkę z piosenkę "No Time to Die" z filmu "Nie czas umierać". Nominowani byli także min. Beyoncé ("Be Alive"), Lin-Manuel Miranda ("Dos Oruguitas") czy Van Morrison ("Down to Joy"). 94. Oscary odbyły się w Dolby Theatre w Hollywood w Los Angeles 27 marca 2022 roku. Gospodyniami były Amy Schumer, Wanda Sykes i Regina Hall.
Hans Zimmer odebrał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu "Diuna". Lady Gaga i Alana Haim były nominowane w kategoriach aktorskich, ale żadna z nich nie dostała nagrody. Wydarzenie nie było transmitowane w telewizji. Billie Eilish i Finneas zdobyli nagrodę za najlepszą oryginalną piosenkę z piosenkę "No Time to Die" z filmu "Nie czas umierać". Nominowani byli także Beyoncé ("Be Alive"), Lin-Manuel Miranda ("Dos Oruguitas"), Van Morrison ("Down to Joy") oraz Carole King i Jennifer Hudson ("Here I Am"). Lady Gaga była nominowana do nagrody za najlepszą rolę w filmie "Dom Gucci", ale przegrała z Nicole Kidman ("Being the Ricardos"). Alana Haim miała nominację za rolę w komedii "Licorice Pizza", ale statuetka przypadła Rachel Zegler za "West Side Story". Tegoroczne Złote Globy nie były transmitowane w telewizji ani w internecie. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przeżywa poważny kryzys wizerunkowy z powodu braku różnorodności wśród członków.
Benee nazywana jest marzycielskim głosem zniechęconego pokolenia i trudno się z tym określeniem nie zgodzić. Jej megahit "Supalonely", który osiągnął już ponad 4 miliardy odsłuchów na wszystkich platformach streamingowych wybuchł niemal równo z rozpoczęciem światowej pandemii i dla wielu młodych ludzi był główną odskocznią od tego ciężkiego okresu życia. Muzyka Stelli Bennett, bo tak właśnie nazywa się Benee, jest połączeniem szczerych refleksji na temat codziennego życia nastolatków na przedmieściach Auckland z kompletnie fantastycznym światem pełnym zombie i ślimaków. Wszystko to skąpane jest w soczyste i nośne beaty, które wwiercają się w głowy słuchaczy i z miejsca stają się viralowimi hitami na całym świecie. Debiutancki krążek Benee, wydany w 2020 roku "Hey u x" został rewelacyjnie przyjęty nie tylko przez fanów, ale również przez krytyków. Płyta znalazła się w TOP25 albumów roku Billboardu, a Vogue nazwał ją "13 kawałkami niebiańskiego indie-alt-popu". Teraz czas na sprawdzenie jak materiał broni się na koncertach, do czego okazję będą mieli również fani w Polsce. Jak zapowiada sama BENEE: "I AM SO READY TO TOUR!!". Benee wystąpi 26 maja w klubie Proxima w Warszawie. Bilety w cenie 99 złotych będą dostępne od poniedziałku, 19 listopada na fource.pl, GoOut.pl, ---, ---, Going.pl oraz w Empikach.
W ramach nowej umowy cały składający się z ośmiu studyjnych i trzech koncertowych płyt katalog Led Zeppelin trafił na platformę. Oznacza to, że użytkownicy mają dostęp do ponad 100 utworów formacji. W planach są również ekskluzywne grafiki i materiały wideo. Zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Perkusista, John Bonham, zmarł w 1980 roku. Płyty kwartetu rozeszły się w ponad 300 milionach egzemplarzy. W 1995 roku grupę wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame. Ostatni raz na żywo można ich było zobaczyć w 2007 roku, w londyńskiej O2. Muzycy zagrali na koncercie ku pamięci Ahmeta Ertegüna. Zapis występu trafił na wydawnictwo "Celebration Day". @ledzeppelin Led Zeppelin x TikTok ##ledzeppelin ##rocktober ##classicrock ♬ Immigrant Song (Remaster) - Led Zeppelin
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES