KupBilecik

Koncert fortepianowy - muzyka i słowo - Grzegorz Niemczuk

29 czerwca 2024 o godz. 18:00

Warszawa

- woj. Mazowieckie
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
małgorzata: szybko i sprawnie.
Małgorzata: Jestem bardzo usatysfakcjonowana muzycznym wieczorem z panem Grzegorzem Niemczykiem to była fascynująca podróż w świat muzyki Griga i Chopina dziękuję za możliwość udziału w tym wspaniałym wydarzeniu muzycznym

Grieg i Chopin - Muzyczni Bracia. Program prezentujący zdumiewające podobieństwa w twórczości Griega i Chopina, zestawiając podobne gatunki.


Grzegorz Niemczuk po kilku miesiącach wraca do Studia Koncertowego Polskiego Radia z nowym, fascynującym programem. Marcowy koncert "Muzyczna podróż przez życia Chopina" cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz spotkał z gorącym przyjęciem publiczności. Program "Grieg i Chopin - muzyczni bracia" Grzegorz Niemczuk będzie w kwietniu prezentował w 13 różnych miastach w Norwegii, a już w czerwcu przyjedzie z nim do Warszawy.  

W interesujący i wzbogacający sposób, słowem i muzyką, pianista zaprezentuje zdumiewające podobieństwa w twórczości Griega i Chopina, zestawiając te same gatunki muzyczne. Porównane zostaną: Nokturny, "Motyle", muzyka ludowa oraz wielkie formy - Sonaty. Dodatkowo pianista zaprezentuje najbardziej znany utwór Edwarda Griega - Suitę "Peer Gynt" nr 1, ze słynnym "Porankiem", czy "W Grocie Króla Gór".
Muzyka fortepianowa Edwarda Griega niezbyt często pojawia się w programach pianistów - a w połączeniu z Chopinem zyska nowy wymiar i niewątpliwie zachwyci i poruszy melomanów.

GRZEGORZ NIEMCZUK
Nazwany przez wpływowych japońskich krytyków "współczesnym wcieleniem Chopina" (Nobuko Fujimaki, Chopin Magazine, Tokio, sierpień 2017) zbudował sobie międzynarodową markę jako wybitny znawca i interpretator muzyki Fryderyka Chopina, której studiowaniu poświęcił wiele lat swojego artystycznego życia. Należy do wąskiego grona pianistów, którzy w swoim repertuarze posiadają wszystkie dzieła Fryderyka Chopina. Od 2010 roku rozpoczął regularne trasy koncertowe w Norwegii - obecnie co roku występuje w 20-30 miastach w tym kraju. W repertuarze ma kilkadziesiąt utworów fortepianowych norweskiego "Chopina Północy" - Edwarda Griega. Pianista wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 37 krajów na 6 kontynentach (Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Litwa, Rosja, Rumunia, Austria, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Szwajcaria, Włochy, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Etiopia, Tanzania, Japonia, Chiny, Korea Południowa, Singapur, Malezja, Australia, Peru, Brazylia, Ekwador, Kostaryka, Kolumbia, Stany Zjednoczone, Jamajka, Curacao). Często prowadzi swoje własne koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Wszędzie, gdzie występuje, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki, co skutkuje kolejnymi zaproszeniami na przyszłość. Plany artystyczne na lata 2024-2025 obejmują bardzo ważne debiuty w tak prestiżowych salach koncertowych jak: wiedeński Konzerthaus (wrzesień 2024), praska Sala koncertowa "Rudolfinum" (grudzień 2024), Tonhale w Zurychu (wrzesień 2024), Stadtcasino w Bazylei (wrzesień 2024) - gdzie został zaproszony jako jedyny polski pianista do uświetnienia obchodów 200-lecia tej prestiżowej sali koncertowej. Planowane są również trasy koncertowe w Polsce, Norwegii oraz Japonii.

Szczególnie ceniony jest w Azji: po spektakularnym debiucie solowym w Tokio w lipcu 2017 roku, w prestiżowym magazynie "Chopin" ukazała się niezwykle entuzjastyczna recenzja, Ten występ zaowocował kolejnymi zaproszeniami na recitale w Japonii (Tokio, Osaka, Nagoja, Sapporo, Asahikawa, Obihiro, Hakodate, Aomori), jak również kontraktem z magazynem "Chopin" na comiesięczne artykuły o wykonawstwie muzyki F. Chopina. W grudniu 2017 zadebiutował w Chinach, gdzie w ramach Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki" (największego festiwalu polskiej sztuki w Chinach) wystąpił w prestiżowej Beijing Concert Hall. Koncert ten odbił się szerokim echem we wszystkich najważniejszych mediach chińskich. Jest również ulubieńcem norweskiej publiczności - wystąpił do tej pory w ponad 30 różnych miastach Norwegii, wszędzie wzbudzając wielki entuzjazm i otrzymując zaproszenia na kolejne występy.

Grzegorz Niemczuk posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 250 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku. Należy do wąskiego grona pianistów, którzy w swoim repertuarze posiadają wszystkie dzieła Fryderyka Chopina. Grzegorz Niemczuk jest zwycięzcą wielu konkursów pianistycznych. W 2013 roku wygrał - jako pierwszy Polak w historii - "International Carnegie Hall Concerto Debut Competition" w Nowym Jorku. Ta prestiżowa nagroda otworzyła mu drogę do Carnegie Hall, gdzie w lutym 2013 roku miał okazję zaprezentować II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina, zbierając znakomite recenzje. W 2016 roku został finalistą oraz laureatem Nagrody Specjalnej na 2016 International Busan Maru Music Festival w Korei Południowej. Jest również zwycięzcą 40. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku oraz międzynarodowych konkursów we Włoszech i Belgii.

W latach pandemii COVID-19 (2020-2022) Grzegorz Niemczuk stworzył bezprecedensowy i unikatowy w skali świata projekt nagrań filmów-wykładów o wszystkich utworach Fryderyka Chopina, przeznaczonych przede wszystkim dla melomanów, chcących głębiej zrozumieć arcydzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora. Powstało ponad 330 odcinków w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), opublikowanych na YouTube oraz na stronie artysty na Facebooku.

Grzegorz Niemczuk jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Józefa Stompla oraz wielokrotnym uczestnikiem International Keyboard Institute & Festival w Nowym Jorku (Mannes College of Music), gdzie intensywnie studiował pod kierunkiem tak wybitnych artystów jak: Jeffrey Swann (artystyczny opiekun Grzegorza Niemczuka w latach 2009 - 2013), Jerome Rose, Menahem Pressler, Philippe Entremont, David Dubal, Cyprien Katsaris.

PROGRAM:
Edvard Grieg: Hommage á Chopin op. 73 nr. 5
Fryderyk Chopin: Nokturn Fis-dur op. 15 nr. 2
Edvard Grieg: Nokturn op. 54 nr. 4
Edvard Grieg;: Motyl op. 43 nr. 1
Fryderyk Chopin: Etiuda Ges-dur op. 25 nr. 9 - (Motyl)
Fryderyk Chopin: Mazurek B-dur op. 7 nr 1
Edvard Grieg: Taniec Wiosny op. 17 nr 1
Fryderyk Chopin: Mazurek a-moll op. 7 nr 2
Edvard Grieg: Halling - Taniec, op. 17 nr 7
Fryderyk Chopin: Mazurek f-moll op. 7 nr 3
Edvard Grieg: Taniec Pasterzy op. 17 nr 18
Edvard Grieg: Suita Peer Gynt nr 1 op. 46 - 15'
• Poranek
• Śmierć Azy
• Taniec Anitry
• W grocie Króla Gór

Przerwa 15 minut

Fryderyk Chopin: Sonata fortepianowa b-moll op. 35:
1. Grave, doppio movimento
2. Scherzo.
3. Marsz żałobny
4. Finale. Presto.

Edvard Grieg: Sonata fortepianowa e-moll op. 7:
1. Allegro moderato
2. Andante molto
3. Alla Menuetto, ma poco piú lento
4. Finale: Molto allegro

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
małgorzata
2024-07-05 16:38:02
Małgorzata
2024-06-30 20:47:57
"Jestem bardzo usatysfakcjonowana muzycznym wieczorem z panem Grzegorzem Niemczykiem to była fascynująca podróż w świat muzyki Griga i Chopina dziękuję za możliwość udziału w tym wspaniałym wydarzeniu muzycznym"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
25 maja 2025
godz. 17:00

Wiera Gran

25 maja 2025 o godz. 17:00
28 lutego 2025
godz. 19:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

28 lutego 2025 o godz. 19:00
22 marca 2025
godz. 19:00

"Łóżko pełne cudzoziemców" + Dancing

22 marca 2025 o godz. 19:00
17 stycznia 2025
godz. 20:30

Jak Zabłocki na mydle - spektakl komediowy

17 stycznia 2025 o godz. 20:30
12 marca 2025
godz. 19:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

12 marca 2025 o godz. 19:00
22 lutego 2025
godz. 11:30

Bajkowy spektakl dla całej rodziny

22 lutego 2025 o godz. 11:30
22 marca 2025
godz. 19:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

22 marca 2025 o godz. 19:00
26 marca 2025
godz. 19:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

26 marca 2025 o godz. 19:00
2 stycznia 2025
godz. 17:00

Z Wiednia na Broadway

2 stycznia 2025 o godz. 17:00
30 grudnia 2024
godz. 17:30

Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich

30 grudnia 2024 o godz. 17:30
Powiązane wiadomości z tym artystą
Koncerty Grzegorza Niemczuka to początek 4. edycji cenionej w Chinach imprezy Festiwal Polskie Kręgi Sztuki, której inne aktywności artystyczne będą się odbywały sukcesywnie do grudnia 2019 roku. Niemczuk z Festiwalem Polskie Kręgi Sztuki w Chinach związany jest od drugiej edycji, a jego koncerty zawsze stanowiły wyjątkowy punkt w programie. - Pierwszy występ w ramach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach będę pamiętał do końca życia - mówi Grzegorz Niemczuk. - Było to podczas ceremonii zamknięcia drugiej edycji imprezy, w wypełnionej po brzegi, cudownej Beijing Concert Hall. O występie w takiej sali marzy każdy pianista. Odbiór koncertu przez chińską publiczność przeszedł moje oczekiwania - spontaniczne reakcje, okrzyki, niekończące się owacje, bisy - to wszystko dla muzyka klasycznego jest niezwykle wzruszające i uskrzydlające. Podczas Festiwalu miałem okazję zagrać więcej występów w kilku chińskich miastach. Każdy z koncertów był wielkim sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. Z wielką radością i ekscytacją oczekuję tegorocznej edycji. Na program, który artysta proponuje w tym roku na Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, składają się utwory Wojciecha Kilara, Fryderyka Chopina oraz Wang Jianzhonga. Przed pianistą jeszcze dwa koncerty 14 czerwca w Wuhan i dzień później w Chongqing. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach jest organizowany przez Fundację Kręgi Sztuki od 2016 roku. Już po pierwszej edycji impreza została okrzyknięta przez chińskie media "najważniejszym polskim wydarzeniem kulturalnym roku 2016 w Państwie Środka". Kolejne trzy lata przyniosły coraz szerszy zasięg promocyjny, przekraczający miliard odbiorców. Do tej pory polscy twórcy sztuk wizualnych, muzyki, filmu i gier video pokazali swoje dokonania na Festiwalu w 16 znaczących miastach ChRL; wielokrotnie gościły ich prestiżowe sale koncertowe, projekcyjne i wystawowe Pekinu. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. aktor Maciej Zakościelny, plastycy Sebastian Kubica, Ksawery Kaliski, Konrad Czernik oraz muzycy zespołów Royal String Quartet i Dagadana a także Maria Ludwika Gabryś i Mateusz Borowiak. Podczas trzeciej edycji rozpoczęły się koncerty Circles Of Art Orchestra - unikatowego projektu jazzowego pod dyrekcją Wojciecha Konikiewicza, którego pomysłodawcą jest prezes Fundacji Kręgów Sztuki, Wojciech Majewski.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Grieg i Chopin - Muzyczni Bracia w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES