KupBilecik

Z Wiednia do Nowego Jorku

25 listopada 2024 o godz. 19:00

Warszawa

- woj. Mazowieckie

Teatr Palladium, ul. Złota 9

To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Aleksandra: Cudowny koncert- orkiestra, balet, konferansjerzy i ...piękne GŁOSY a w szczególności sopranistka - wielki TALENT Pani Emilia Zielińska - anielski GŁOS, który na zawsze pozostaje w pamięci . Perfekcyjnie zaśpiewane MEMORY przenosi słuchacza w inny wymiar, a towarzyszące emocje jeszcze na długo pozostają w pamięci -wielki szacunek.
Krzysztof: Dziękuję, dobry koncert.
Małgorzata: Wspaniały koncert, dziękuję
Kamila: Występ super. Polecam wszystkim.
Wojciech: Bawiłem się świetnie!

Powracamy i zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę Wielkiej Gali Muzycznej, podczas której, tym razem prosto z dystyngowanego, barwnego Wiednia powędrujemy do energetycznego Nowego Jorku!!
W pierwszej części koncertu to właśnie muzyka Wiednia przeniesie Państwa w świat zaczarowanej operetki ! W wykonaniu naszych wspaniałych solistów oraz orkiestry rozbrzmiewać będą najpiękniejsze duety i arie operetkowe, natomiast grupa baletowa w olśniewających strojach zaprezentuje się Państwu między innymi w wiedeńskim walcu! Nie zabraknie znanych i lubianych melodii z operetek skomponowanych przez Johanna Straussa, Imre Kalmana, Franza Lehara, czy Nico Dostala.


W drugiej części koncertu, przeniesiemy Państwa już w zupełnie inne klimaty muzyczne. Jak sama nazwa koncertu wskazuje, zabierzemy Państwa prosto na Broadway - do pulsującego życiem Nowego Jorku, gdzie królują oczywiście musicale: "Upiór w operze", "West side story", "Koty", "My fair Lady", "Skrzypek na dachu" , "Król lew"... Wystąpią dla Państwa tego wieczoru wybitni soliści sceny operowej, operetkowej oraz estradowej ! A wśród różnorodnego repertuaru usłyszą Państwo największe światowe przeboje wszech czasów, takie jak: " New York, New York" , "Can you feel", "Hallelujah", "Memory", "Wielka sława", "Brunetki blondynki", "Usta milczą", "Gdybym był bogaczem", "Przetańczyć całą noc", " I fell pretty " a także wiele innych muzycznych niespodzianek!! Serdecznie zapraszamy!

Wystąpią dla Państwa wybitni soliści sceny operowej i operetkowej:

Emilia Zielińska - sopranistka młodego pokolenia, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali oraz konkursów wokalnych. Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi a także Polskiej Opery Kameralnej. Promowana w I Programie Polskiego radia przez śp. Kazimierza Kowalskiego. Gościnnie występowała na deskach Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Pełna pasji, wdzięku, obdarzona piękną barwą głosu jest niezwykle ciepło przyjmowana przez publiczność. Obecnie jako solistka, konferansjer, współpracuje z wieloma Agencjami Artystycznymi uczestnicząc w międzynarodowych projektach muzycznych .

Yuliya Lytvynova - wybitna solistka operowa czynnie koncertująca w różnych krajach Europy. Występowała na scenach Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej.

Marcin Kotarba - śpiewak (tenor), absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Uczestnik licznych festiwali muzycznych w kraju i za granicą (m.in.: Europejski Festiwal im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój, Vox Academia Litwa, Oper Oder Spree Niemcy). Na swoim koncie ma wiele partii solistycznych w operach takich jak Carmen (G.Bizet), Tanhauser (R.Wagner), Don Giovanni (W.A.Mozart), oraz w wielu spektaklach operetkowych. Obecnie współpracuje z Filharmonią, Operą Krakowską, teatrem Castello, teatrem Orpheum oraz kilkoma innymi instytucjami artystycznymi.

Mykyta Burtsev - baryton o ciemnej barwie głosu. Laureat wielu konkursów międzynarodowych.

Tomasz Dziwisz - tenor polskich scen muzycznych. Jest laureatem w turnieju tenorów w 2016 w Słupsku a także w międzynarodowych konkursach takich jak "Bella Voce". Obecnie współpracuje z Filharmonią Śląską oraz Operą Bytomską.

Polska Orkiestra Werner Music  pod dyrekcją Marcina Wernera.

Balet pod dyrekcją  Igora Ogyrenko.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Małgorzata
2024-11-29 08:36:02
"Cudowny spektakl, rewelacyjne wykonanie, fantastyczne głosy, niesamowici tancerze (tango i kankan zachwyca), piękne stroje."
Jadwiga
2024-11-28 21:05:42
"Cudowna uczta dla zmysłów. Piękne głosy cudowne wykonania, przepiękne tańce w wykonaniu baletu."
Magdalena
2024-11-26 20:11:58
"Dlaczego mam oceniać tylko poziom występu artystycznego? Organizacja do bani. Śpiewacy w roli konferansjerów? Serio? Ktoś przyoszczędził i wyszlo średnio. Szybko i byle jak. A śpiewacy się starali. Młody zespół tuż po szkołach muzycznych też."
Wojciech
2024-11-26 19:57:44
Aleksandra
2024-11-26 09:55:06
"Cudowny koncert- orkiestra, balet, konferansjerzy i ...piękne GŁOSY a w szczególności sopranistka - wielki TALENT Pani Emilia Zielińska - anielski GŁOS, który na zawsze pozostaje w pamięci . Perfekcyjnie zaśpiewane MEMORY przenosi słuchacza w inny wymiar, a towarzyszące emocje jeszcze na długo pozostają w pamięci -wielki szacunek."
Małgorzata
2024-11-25 14:08:29
Zofia
2024-11-25 09:03:30
Krzysztof
2024-11-23 08:56:34
Kamila
2024-11-23 06:37:10
Wioletta
2024-11-22 17:16:59
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
8 lutego 2025
godz. 20:00

Pionierzy Downtempo i Trip Hopu na dwóch koncertach w Polsce

8 lutego 2025 o godz. 20:00
6 lutego 2025
godz. 17:30

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

6 lutego 2025 o godz. 17:30
6 stycznia 2025
godz. 19:30

Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów

6 stycznia 2025 o godz. 19:30
18 stycznia 2025
godz. 17:00

Garnizon Sztuki - teatr pozytywnych emocji.

18 stycznia 2025 o godz. 17:00
29 grudnia 2024
godz. 15:00

Petarda - wybuchowa farsa w reżyserii Jerzego Bończaka

29 grudnia 2024 o godz. 15:00
16 kwietnia 2025
godz. 20:30

Kolacja dla głupca - Cezary Żak, Bartłomiej Topa

16 kwietnia 2025 o godz. 20:30
8 lutego 2025
godz. 15:30

Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową!

8 lutego 2025 o godz. 15:30
22 stycznia 2025
godz. 17:30

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

22 stycznia 2025 o godz. 17:30
24 stycznia 2025
godz. 19:00

"Kobieta, która ugotowała męża" to nowoczesna forma dramatu z elementami komedii.

24 stycznia 2025 o godz. 19:00
4 stycznia 2025
godz. 16:00

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

4 stycznia 2025 o godz. 16:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Pierwszy singiel to pełna wdzięku i humoru odsłona utworu "Piosenka jest dobra na wszystko", którą wykonuje wraz z Szymonem Komasą – Joanna Kulig, utalentowana aktorka i wokalistka. Wspólnie, dzięki swojemu talentowi i charyzmie, podtrzymują niepowtarzalny klimat oryginalnej piosenki, nadając jej niesamowity charakter. Za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było "podnieść ludzi na duchu i dawać nadzieję na dobry dzień". Jego wizję artystyczną realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua. Projekt "Szymon Komasa – Kabaret Starszych Panów. Laboratorium" jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem - laboratorium, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna "mikstura". Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem wyjątkowi artyści: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król - w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek - jako autorzy aranżacji. - Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi - mówi Szymon Komasa. - Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje - w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami – jak to w laboratorium – zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła. Premiera albumu będzie miała miejsce 22 października, czyli niemal w rocznicę nadania pierwszego programu kabaretu "Wieczór I - Popołudnie Starszych Panów".
8 sierpnia o godzinie 17.00 rozpocznie się jedyny regularny koncert w ramach projektu Męskie Granie. Widzowie usłyszą nie tylko tegoroczny singiel - "Świt", ale również dedykowany program przygotowany przez Męskie Granie Orkiestra 2020. Męskie Granie od lat cieszy się wielką popularnością wśród fanów polskiej muzyki. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna trasa nie mogła się jednak odbyć w standardowej formie. Mimo to marka Żywiec postanowiła przygotować niespodziankę dla miłośników projektu - już 8 sierpnia zorganizowany zostanie wyjątkowy koncert Męskiego Grania w Żywcu, który będzie można oglądać na żywo na Facebooku i YouTubie marki od godziny 17.00. Na jednej scenie wystąpią członkowie Męskie Granie Orkiestra 2020 ze swoimi solowymi projektami. Dla internetowej publiczności zagrają: Daria Zawiałow, która gościnnie wystąpi z Tomaszem Organkiem, Król oraz Igo w duecie z Bass Astral. Widzowie zobaczą również występ Nosowskiej. Dużym zaskoczeniem może być jej duet z raperem młodego pokolenia - Matą. Fanów Męskiego Grania ucieszy zapewne także solowy występ Dawida Podsiadły. Za najbardziej wyczekiwany koncert 8 sierpnia można jednak uznać występ Męskie Granie Orkiestra 2020, która na tę okazję przygotowuje dedykowany set, wciąż owiany tajemnicą. Jedno jest pewne - Daria Zawiałow, Król oraz Igo wykonają tegoroczny hymn Męskiego Grania - "Świt". Na scenie dołączą do nich wyjątkowi goście, a trójce wokalistów towarzyszyć będą jeszcze: Kasia Piszek, Piotr Rubens Rubik, Jakub Wojtas, Michał Kush oraz Thomas Fietz.
Dziś premierę ma utwór "Plastik", za który od strony muzycznej oraz tekstowej odpowiada Barbara Wrońska. Artystka wspólnie z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru przygotowała piosenkę na potrzeby multimedialnego spektaklu "Morze", który opowiada o różnorodności podwodnego świata. Piosenki śpiewane przez młodych artystów są przewodnikami po zakątkach morskiej krainy - także tych, niestety skażonych przez człowieka. To właśnie o nich opowiada "Plastik", który zwraca uwagę na destrukcyjny wpływ ludzi na środowisko naturalne. Udział w piosence młodzieży nie jest przypadkowy, bowiem jest to coraz bardziej świadoma i liczna grupa, która gromadzi się, demonstruje i wspólnie działa na rzecz zmiany klimatu, walcząc o swoją przyszłość. - "Plastik" to piosenka, którą napisałam specjalnie do spektaklu "Morze" w reżyserii Pii Partum - opowiada artystka. - Utwór opowiada o tym, że morze dusi się od nadmiaru plastiku. Żółw morski, wieloryb i meduza strasznie na to narzekają i wiedzą, że winę ponoszą ludzie. Puenta jest prosta i bardzo wymowna - Plastic is not fantastic. - Współpraca z Nowym Teatrem była dla mnie bardzo ciekawa, ponieważ pierwszy raz w życiu stworzyłam coś dla dzieci, które dodatkowo wykonały ten utwór na żywo w trakcie spektaklu - kontynuuje Wrońska. - A jeszcze bardziej ucieszyło mnie, gdy dowiedziałam się, że dzieciaki z orkiestry uwielbiają tę piosenkę i najchętniej grałyby ją w kółko. Komponowanie dla dzieci było super doświadczeniem i znów nauczyło mnie czegoś nowego. Chętnie to kiedyś powtórzę. W teledysku do "Plastiku" pojawiają się również fragmenty nagrań z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, jaki odbył się pod koniec września bieżącego roku w Warszawie. Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. Na albumie "Dom z Ognia" czuć tęsknotę za polską piosenką z lat 60, przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, ale jedno jest wspólne – każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduje mieszankę wybuchową i rzuca na kolana. Barbara Wrońska usiadła właśnie do tworzenia drugiego solowego albumu. Wiosną 2020 roku usłyszymy singel zapowiadający nowy materiał.
Trasa Męskiego Grania od dziesięciu lat promuje najlepszą polską muzykę i słynie z międzypokoleniowych spotkań artystów. Orkiestra Męskiego Grania jest tego najlepszym przykładem, gdzie rokrocznie łączy niezwykle utalentowanych artystów, a single nagrane na potrzeby trasy podbijają listy przebojów. Specjalnie na dziesięciolecie trasy powołano do życia artystyczną supergrupę – Orkiestrę Orkiestr, która wystąpi dwukrotnie - 17 sierpnia w Warszawie oraz 24 sierpnia podczas finału w Żywcu. Liderem tego niezwykłego projektu muzycznego został Andrzej Smolik, związany z projektem od początku jego istnienia. W zespole wystąpią wszyscy artyści znani z singli promujących trasę, wśród nich: Abradab, Brodka, Fisz, Kortez, Lech Janerka, Marek Dyjak, Igo, Maciej Maleńczuk, Mela Koteluk, NOSOWSKA, Ørganek, O.S.T.R, Dawid Podsiadło, Piotr Rogucki, Spięty, Wojciech Waglewski i Krzysztof Zalewski. Tych 17 wokalistów wykona w oryginalnych składach wszystkie dotychczasowe single promujące trasę, w tym m.in. tegoroczny hymn Męskiego Grania - "Sobie i Wam", przebojowe: "Początek", "Elektryczny", "Wataha" czy jedne z pierwszych: "Kobiety nam wybaczą" i "Ognia!". Historia współpracy Andrzeja Smolika z Męskim Graniem sięga samych początków tej kultowej trasy. Przez 10 lat miał wielokrotną okazję występowania ze swoim autorskim repertuarem z kolejnych płyt "1", "2", "3", "4" z wokalistami Kasią Kurzawską oraz Skubasem. Występował w duecie SMOLIK//KEV FOX, a także z projektami specjalnymi m.in. Obywatel GC v. 2.0. Jego wkład jako kierownika muzycznego Orkiestr w latach 2013-2015, a także odpowiedzialność za skomponowanie aż dwóch singli Męskiego Grania, silnie wpłynął na ukształtowanie dzisiejszego charakteru tego wydarzenia. W 2011 Andrzej Smolik został poproszony przez Pawła Krawczyka o pomoc w produkcji jego utworu, ówczesnego singla trasy, "Jutro jest dziś". Wykonywali go Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. Dwa lata później, w roku 2013, Smolik stanął na na czele Small Synth Orchestra. Projekt okazał się wielkim sukcesem i zainspirował do powołania Męskie Granie Orkiestra. W 2014 powierzono kierownictwo muzyczne Andrzejowi Smolikowi. Na potrzeby repertuaru Orkiestry napisano specjalny utwór. Za kompozycję odpowiedzialny był Smolik, słowa napisała Katarzyna Nosowska a zaśpiewali: Brodka oraz Dawid Podsiadło, który rozpoczynał wtedy swoją muzyczną karierę. I tak w 2014 roku powstał utwór "Elektryczny" - pierwszy singel Męskie Granie Orkiestra, który szybko podbił listy przebojów. Także w kolejnym, 2015 roku, Smolik przewodził Orkiestrze i stworzył drugi singiel "Armaty". Tym razem do współpracy zaprosił wokalistkę Melę Koteluk i rapera Fisza. Nie jest więc przypadkiem, że Andrzej Smolik stanął na czele Orkiestry Orkiestr, supergrupy stworzonej specjalnie na 10-lecie Męskiego Grania, w składzie: Smolik - organy, moog, elektronika/aranżacje, Paweł Krawczyk (Hey) - gitary, Michał Gołąbek (Rust) - gitary, Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley, SMOLIK // KEV FOX) - perkusja oraz Olaf Deriglasoff - bas. - Nie chciałem robić rewolucji i dekonstrukcji materiału. Zagramy dziewięć singli Męskiego Grania, a koncert będzie wypadkową składu - mówi Smolik. - Klasyczne rockandrollowe instrumentarium. Wystąpi z nami 17 wokalistów oraz wszyscy dyrektorzy Męskiego Grania. Rzadko zdarza się koncert z udziałem tylu artystów. Nie zamierzamy na siłę ulepszać tych utworów. Tylko tam, gdzie to wyjdzie naturalnie. To będzie organiczny proces. Dodatkowo na scenie Męskiego Grania w Warszawie i Żywcu usłyszymy tegoroczną Orkiestrę Męskiego Grania w składzie Nosowska, Igo, Krzysztof Zalewski i Organek oraz kilkudziesięciu innych artystów ze swoim autorskimi repertuarami.
"S&M2" to sequel albumu "S&M", który Metallica nagrała w 1999 roku z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej San Francisco pod batutą Michaela Kamena. Teraz Metallica i San Francisco Symphony zagrają dwa razy w Chase Center. Dyrygował będzie obecny szef orkiestry Michael Tilson. Fani, którzy nie będą mogli być na koncertach mogą iść do kina. Relacja z koncertu zostanie bowiem pokazana 9 października w 3000 kin na całym świecie. Bilet do kina można zamówić na tej stronie.
Wspólne nagranie Dawida Podsiadło, Krzysztofa Zalewskiego i Korteza nosi tytuł "Początek". Teledysk do utworu nakręcono mastershotem - ujęciem nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Na potrzeby klipu numer został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studiu nagraniowym. Z efektem można zapoznać się poniżej. W wakacje trasa koncertowa Męskie Granie odwiedzi 7 miast. Tegoroczna edycja wystartuje 14 lipca w Poznaniu, a następnie 21 lipca odwiedzi Katowice, 28 lipca Wrocław, 4 sierpnia Kraków, 11 sierpnia Gdynię, 18 sierpnia Warszawę, a finał trasy - zgodnie z tradycją - zabrzmi w Żywcu, 25 sierpnia. Męskie Granie to seria koncertów odbywająca się w polskich miastach. Od 9 lat na scenach spotykają się najlepsi polscy artyści reprezentujący odmienne muzyczne gatunki.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Wielka Gala Operetki i Musicalu w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES