KupBilecik

Światowe przeboje Króla walca Johanna Straussa i nie tylko...

POLECAMY

16 stycznia 2025 o godz. 18:00

Sosnowiec

- woj. Śląskie
                    
Trwa ładowanie komentarzy...
Anna: Piękny koncert, polecam
Danuta: Koncert spełnił moje oczekiwania. Negatywnie bym oceniła występ tancerzy. Słabej jakości był ten taniec, a szczególnie kankan
Bożena: Bardzo dobry koncert. Wspaniali wykonawcy i orkiestra na najwyższym poziomie. Humor , wspaniała muzyka, ponad dwie godziny cudownej zabawy. Polecam z serca. Uczta dla ucha i ducha. Dziękuję za ten czas.
Edyta: Było świetnie. Głosy na najwyższym światowym poziomie!!!
Alicja: Świetny koncert!
Dla tego wydarzenia dostępne są bilety kolekcjonerskie - zobacz przykład

Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński. Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko... Wspaniali Soliści, Orkiestra Symfoniczna pod batutą Maestro, wielobarwne pary baletowe oraz gość specjalny.


Producentem koncertu jest Agencja Artystyczna MUZA


Soliści* :
Jolanta Kremer
Anna Lasota / Ksenia Tomkiewicz
Zofia Garganisz
Oskar Jasiński
Dionizy Wincenty Płaczkowski

oraz
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
Dyrygent Mirosław Kril
Pary baletowe


Gość specjalny: Bogdan Kierejsza
- wirtuoz skrzypiec

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki - od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja znanych i cenionych koncertów noworocznych organizowanych w całej Polsce od lat przez Agencję Artystyczną MUZA. W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril - dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali Soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na wyjątkowy dorobek artystyczny.

 
Noworoczna Gala - zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią : Anna Lasota (sopran) lub Ksenia Tomkiewicz (sopran) , oraz Zofia Garganisz (sopran) i Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie wielkiej sławy wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza. Ma na swoim koncie stworzenie muzyki do rozmaitych filmów, spektakli i programów telewizyjnych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.


Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów. Zapraszamy w tą wspólną, ponad dwugodzinną, podróż muzyczną!

Jolanta Kremer - Sopran, doskonale łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów. Absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak- Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Abrahama "Wiktoria i jej huzar" w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z "Księżniczki Czardasza" i Rosalindy z "Zemsty Nietoperza" odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickieego Teatru Muzycznego oraz nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.

Anna Lasota - Sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008r. związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat "Najwyższa Jakość" za "Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością. W marcu 2018r. zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. W 2019r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974r. W grudniu 2019r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną "Essence", zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.

Ksenia Tomkiewicz - śpiew klasyczny / musicalowy. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Artystka współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz zespołem wokalnym Cracow Singers przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka "Shakespeare a cappella". Występuje w Polsce i za granicą z solowymi projektami takimi jak: "Złote Przeboje Anny German" czy koncert operetkowo-musicalowy "Wyśpiewam Ci Miłość". Na swoim koncie posiada również rolę epizodyczną w poważnej produkcji filmowej. W 2019 roku zagrała żonę Waltera Durantiego Katye w filmie Agnieszki Holland "Obywatel Jones", który otrzymał prestiżową nagrodę filmową "Złote lwy" w Gdyni.

Zofia Garganisz - Sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od fascynacji teatrem, a w szczególności spuścizną pozostawioną przez Jerzego Grotowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zofia aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Kreowała m.in. postać Eurydyki w operetce "Orfeusz w piekle" J.Offenbacha, czy Stazi w operetce "Księżniczka Czardasza" I. Kalmana. Występowała również na wielu muzycznych festiwalach. W 2014 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia"z Katowic przyznała jej tytuł Ulubieńca publiczności. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "IUVENTUS CANTI" (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Złote Głosy" (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.

Oskar Jasiński - Tenor doskonale łączy kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera. Absolwent AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m. in. księcia Edwina w operetce "Księżniczka Czardasza", Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w "Wesołej wdówce". Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.

Dionizy Wincenty Płaczkowski - Tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat nagród takich m.in. jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda "dla najpiękniej śpiewającego tenora" w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Nagrał arię Cavaradossiego do serialu HBO Ślepnąc od Świateł Krzysztofa Skoniecznego wg Jakuba Żulczyka gdzie również zagrał rolę Remika. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat. Występował u boku takich gwiazd opery jak m.in. Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy Andrzej Dobber.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu - Od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril - Wybitny dyrygent i twórca aranżacji. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności niezwykle czarujący Artyści Baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.

Bogdan Kierejsza - Sławny skrzypek i kompozytor, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w "Al Hashemi II" w Kuwejcie, w słynnej "Opera House" w Katarze, w "Abu Dhabi Theatre" i "Emirates Palace" w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W 2014r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej. W latach 1999-2022r. wziął udział w setkach koncertów na terenie całego kraju np. w koncertach z cyklu "Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury", w widowiskach muzycznych "Muzyczna Aleja Gwiazd", w koncertach telewizyjnych z cyklu "Bitwa Tenorów na Róże" czy też w koncertach Noworocznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

* Z uwagi na kilkutygodniową trasę koncertową Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany jednego z Solistów wykonujących koncert.


Użyte grafiki, materiały wideo oraz opis koncertu są własnością Agencji Artystycznej MUZA.

~ 120 min
szacowana długość występu
brak
ograniczenie wiekowe
17:30
otwarcie wejścia
1 przerwa
zaplanowanych antraktów
zabronione
nagrywanie występu
zabronione
wnoszenie własnych napojów
bilety na miejsca
numerowane
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Anna
2024-02-08 17:59:51
Ewa
2024-02-01 13:51:25
Elżbieta
2024-01-29 20:28:02
Barbara
2024-01-29 13:13:13
"Byłoby 5 gwiazdek gdyby nie opłata manipulacyjna, wg mnie nie powinno jej być."
Bożena
2024-01-28 20:49:35
"Bardzo dobry koncert. Wspaniali wykonawcy i orkiestra na najwyższym poziomie. Humor , wspaniała muzyka, ponad dwie godziny cudownej zabawy. Polecam z serca. Uczta dla ucha i ducha. Dziękuję za ten czas."
Elżbieta
2024-01-27 22:26:40
"Super koncert. Polecam gorąco . Prawdziwa uczta. Artyści wspaniali."
Dorota
2024-01-26 12:58:14
"Niezapomniane wydarzenie .Pierwszy raz byłam na takim wydarzeniu ,jestem zachwycona muzyka śpiewem i oczywiście kreacjami zarówno pan jak i panow"
Edyta
2024-01-25 11:45:37
"Było świetnie. Głosy na najwyższym światowym poziomie!!!"
Danuta
2024-01-24 18:43:22
"Koncert spełnił moje oczekiwania. Negatywnie bym oceniła występ tancerzy. Słabej jakości był ten taniec, a szczególnie kankan"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
6 marca 2025
godz. 17:00

Siła głosu, głębia emocji

6 marca 2025 o godz. 17:00
21 grudnia 2024
godz. 20:00

Koncert Another Queen w Kominie!

21 grudnia 2024 o godz. 20:00
15 lutego 2025
godz. 19:00

Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie

15 lutego 2025 o godz. 19:00
2 lutego 2025
godz. 18:30

Kinga Preis, Katarzyna Żak, Katarzyna Kwiatkowska, Justyna Ducka, Kuba Gąsowski

2 lutego 2025 o godz. 18:30
5 lutego 2025
godz. 19:00

Sosnowiec! Piotrek Szumowski - "Wagabunda"

5 lutego 2025 o godz. 19:00
11 stycznia 2025
godz. 19:00

Tribute Dirty Dancing - niezapomniane show taneczne!

11 stycznia 2025 o godz. 19:00
1 marca 2025
godz. 20:00

PORTER/KARCZEWSKA

1 marca 2025 o godz. 20:00
26 października 2025
godz. 17:00

Polska Noc Kabaretowa 2025

26 października 2025 o godz. 17:00
11 kwietnia 2025
godz. 19:00

The Reggae Sessions

11 kwietnia 2025 o godz. 19:00
26 stycznia 2025
godz. 19:00

Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej

26 stycznia 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Belgijsko-kongijska artystka oraz aktywistka Lous and the Yakuza zadebiutowała w 2019 roku albumem Gore - w całości śpiewanym i rapowanym po francusku, który zgromadził ponad 130 milionów streamów na całym świecie i 40 milionów wyświetleń na YouTube. Lous we współpracy z El Guincho (Rosalia) stworzyli ponadczasowy album, który odzwierciedla złożoną osobowość artystki. Słyszymy tu rozmyślania o potrzebach, pragnieniach, ludzkim pięknie i seksualności. Lous używa w swoich utworach m. in. rytmów rumby kongijskiej, które idealnie współgrają z brzmieniem latynoskiego producenta. To wszystko łączy się w fuzji z trapowymi bitami, electropopem i hip-hopowymi inspiracjami. Ta różnorodność pokazuje jak interesującą postacią jest Lous: poruszającą się pomiędzy szczęściem a smutkiem. Z uderzającym debiutanckim singlem "Dilemme" (55 milionów streamów i platyna we Włoszech), po którym nastąpiły prestiżowe międzynarodowe współprace (Joey Bada$$, Tha Supreme i Mara Sattei, Sfera Ebbasta). Lous jest słynna z czarujących występów w Colors, The Tonight Show czy Tiny Desk (NPR), prestiżowych okładek (iD, Pop Mag, Elle) oraz uznania prasy (New York Times, Vogue, Vanity Fair itp.), które spozycjonowały ją jako artystkę, na którą warto mieć oko. Bilety na ---.--.
Morcheeba to bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów triphopowych wszechczasów. Grupę założyli w 1995 bracia Paul i Ross Godfrey oraz charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Skye Edwards. W tym składzie zespół zasłynął jako twórcy ballad "Trigger Hippie" czy "Blindfold", jednak największy sukces przyniosły im kompozycje "Rome Wasn't Built In A Day", "The Sea" oraz "Otherwise". Kariera Morcheeby trwa już ponad ćwierć wieku. W 2020 roku formacja nie mogła koncertować, co pozwoliło Skye Edwards i Rossowi Godfreyowi na spokojną pracę nad nowymi kompozycjami i ich studyjne doszlifowanie. "Nie ciążyła na nas żadna presja i nie musieliśmy się spieszyć z tworzeniem piosenek" - mówi Skye. Owocem tej pracy jest album "Blackest Blue", który ujrzał światło dzienne w lipcu 2021 nakładem Nopaper Records i jest głęboko osadzony w muzycznej historii zespołu. Na płytę trafiło dziesięć utworów łączących downbeat, trip-hop, chillout, electro-pop i soul, czyli wszystko, co w stylu Morcheeby najbardziej atrakcyjne i lubiane. Album powstawał w niełatwych czasach, a jego celem był pozytywny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej jak lirycznej - tak Skye Edwards pisze o przezwyciężaniu losowych przeciwności i odkrywaniu nowych sił we własnym wnętrzu. Jej zmysłowy wokal i świetna muzyczna produkcja nadają tekstom wiarygodności i mocy. Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Duke Garwood (znany ze współpracy z Markiem Laneganem) i Brad Barr (The Slip, The Barr Brothers). Najnowszy album Morcheeby promowały single "Sounds of Blue", "Oh Oh Yeah" i "The Moon".
Wyprodukowana w 1995 roku przez Simona Efemeya płyta "Draconian Times", znalazła się w Top 20 notowań w Anglii, Niemczech, Szwecji i Szwajcarii. Nie ma koncertu Paradise Lost, w którego setliście nie znalazłyby się kompozycje z tego albumu, a podczas tegorocznej wizyty muzyków w Polsce będzie można usłyszeć go w całości. Trzy wyjątkowe występy Paradise Lost odbędą się kolejno: 21 lipca w krakowskim Hype Parku, 22 lipca na Scenie Letniej klubu Progresja oraz 23 lipca w gdańskim B90. Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie. We wrześniu 2021 roku Brytyjczycy z Paradise Lost po raz kolejny zawitali do Polski i po raz kolejny przekonali się, że polscy fani ich uwielbiają. Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są obecnie: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.
Garou jest jednym z najbardziej urzekających i charyzmatycznych muzyków francuskiej sceny. Pod koniec lat 90. Garou błyskawicznie zaistniał w świecie muzyki, łamiąc jego wszelkie kanony. Seksowny głos romantycznego macho sprawił, że serca kobiet zaczęły bić szybciej. On sam mówi o sobie skromnie: "podbiłem listy przebojów, pojawiając się we właściwym miejscu i właściwym czasie". Jego spotkanie ze słynnym poetą, autorem musicalu "Notre Dame de Paris", Luckiem Plamondonem w barze w Montrealu zadecydowało o przyszłości młodego wokalisty z gitarą. Niedługo potem, urok i talent Garou przyczynił się do rozpoczęcia współpracy z Celine Dion i Rene Angelil. Jego pierwszy album "Seul" został wydany w 2000 roku. W samej Francji 2,5 miliona egzemplarzy zostało sprzedanych w jedyne 11 tygodni. Kolejne płyty gwiazdora: "Reviens", "Garou", "Piece of My Soul", "Gentleman Cambrioleur", "Version intégrale" ukazywały się w stosunkowo krótkich odstępach czasu. Wiele utworów stało się prawdziwymi hitami, jak "Seul" czy "Gitan". W 2012 roku jego 6. płyta "Rhythm and Blues" zyskała złoty status już tydzień po wydaniu. Przy ostatnim, ósmym albumie "Au milieu de ma vie" współpracę podjęli utalentowani autorzy tekstów: Jean-Jacques Goldman, Pascal Obispo, Gérald de Palmas. Terminy koncertów: 18 października - Warszawa, COS Torwar 20 października - Wrocław, Hala Stulecia 21 października - Zabrze, DMIT 23 października - Gdańsk/Sopot, ERGO Arena Bilety do nabycia na: --- i makroconcert.pl.
Koncert Budki Suflera i jej gości uświetni uroczystość nadania Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie imienia Romualda Lipko. Zmarły przed półtora roku kompozytor był autorem największych polskich przebojów, które stworzył nie tylko dla Budki Suflera, ale również dla Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Urszuli czy Felicjana Andrzejczaka. Współpraca Budki Suflera i Izabeli Trojanowskiej rozpoczęła się w 1980 roku i szybko okazała się "strzałem w dziesiątkę". Artystka i zespół wylansowali takie przeboje jak: "Wszystko czego dziś chcę" czy "Tyle samo prawd, ile kłamstw". To właśnie kompozycje Romualda Lipko napisane specjalnie dla artystki przyczyniły się do jej największej popularności w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku o godz. 19.00. Rezerwacja i odbiór bezpłatnych wejściówek na miejsca siedzące rozpocznie się 11 sierpnia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz pod adresem [email protected].
Do sieci trafił utwór "Hear Me Out", który pochodzi z sesji do ostatniej płyty Pixies, "Beneath the Eyrie". Numerowi towarzyszy wypełniony surrealistycznymi kadrami klip, który można obejrzeć poniżej. Nagranie trafi na 12-calowy winyl, który ukaże się 16 października. Na stronie B znajdzie się cover piosenki T-Rex "Mambo Sun". Pixies to czołowi przedstawiciele alternatywnego rocka. Wśród ich fanów byli David Bowie, Thom Yorke czy Kurt Cobain, a najważniejsze utwory grupy to "Monkey Gone to Heaven", "Here Comes Your Man", "Velouria", "Letter to Memphis" czy "Where Is My Mind?". Ostatni longplay, "Beneath the Eyrie", pochodzi z 2019 roku.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach NOWOROCZNA GALA - Koncert Wiedeński w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES