Czesław Mozil, Miłosz Wośko, Sonos Kwartet

30 sierpnia 2026 o godz. 17:00

Zielona Góra

- woj. Lubuskie

Muzeum Ziemi Lubuskiej, ul. Niepodległości 15

                    
Trwa ładowanie komentarzy...
Sławomir: Super koncert.
Urszula: Świetne.!Warto zobaczyć.
Ireneusz: Herbert Kameralnie Spotkałem wieczorem Czesława Mozila, Miłosza Waśko i Sonos Kwartet -- jak spotyka się wydarzenie, nie człowieka. Dźwięk, który na chwilę zawiesza czas i przypomina, że wciąż jesteśmy zdolni do poruszeń, których nie planowaliśmy. Muzyka przyszła nie po to, by zachwycać, lecz by odsłonić we mnie warstwę zapomnianą, wrażliwość kruchą, lecz upartą, która domaga się sensu nawet w prostym geście. Herbert -- Kameralnie to wydarzenie, jakby szeptem wobec historii i sumienia. Słowa splecione z ciszą, gdzie każdy wers waży więcej niż aplauz, a poezja nie ucieka w wzniosłość, lecz trwa, wierna swojemu obowiązkowi. To był wieczór zdumienia, nie tego łatwego, lecz głębokiego, które każe zapytać, co jeszcze potrafi nas ocalić od obojętności. Projekt godny uwagi -- niech zostanie świadectwem chwili, w której sztuka nie tylko zabawiała, lecz przypominała, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co w nas poruszone. Dziękuję OPO Opole, dzięki Wam została OPOwiedziana piękna historia. Polecam Leon Kuraś 14.12.2025
Krystyna: Czesław urokliwy jako mężczyzna. Poezji Herberta nie rozumiem, no może poza 17 września., ale muzyka świetna, wykonanie chórku w utworze o aniołkach piękne. Pela
Anna: Klimatyczny koncert w Sowie. Naprawdę dobry kontakt zespolu i Czesława z z publicznoscia
Dla tego wydarzenia dostępne są bilety kolekcjonerskie - zobacz przykład

Herbert Kameralnie - Czesław Mozil / Miłosz Wośko / Sonos Kwartet / Reed Connection Trio.

"Herbert Kameralnie" to wyjątkowy projekt muzyczno-literacki zbudowany na wierszach Zbigniewa Herberta - m.in. Pan Cogito o cnocie, Śmierć Lwa, Przysięga. Poezja (często w formie wiersza białego) staje się tu impulsem do rozbudowanych, nieoczywistych form i śmiałych rozwiązań aranżacyjnych - dlatego koncert bywa porównywany do przedsięwzięcia na granicy teatru.

Wrażliwość i charakterystyczna estetyka Czesława Mozila idealnie wpisują się w świat Herberta, a autor aranżacji - Miłosz Wośko - prowadzi całość w stronę brzmień, które są jednocześnie kameralne, ilustracyjne i pełne napięcia. Obok utworów do poezji Herberta usłyszymy także inne kompozycje Czesława Mozila w opracowaniach na skład kameralny.

Szczególną dumą tego wydarzenia jest udział Reed Connection Trio z Zielonej Góry - zespołu tworzonego przez solistów Filharmonii Zielonogórskiej, mających na koncie liczne koncerty w Polsce i Europie oraz nagrania płytowe. Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Zielona Góra.


Dlaczego warto kupić bilet?
Herbert w nowym świetle: poezja, która "zaczyna oddychać" muzyką - bez szkolnej sztampy, za to z mocą i sensem. Brzmienie nie do podrobienia: połączenie kwartetu z instrumentami dętymi daje ogromną paletę barw - od szeptu po dramat. Projekt z przyszłością: artyści nagrali już fragmenty programu w formie videosesji (2024) oraz koncert w Radiu Lublin (2025), a płyta zostanie wydana w listopadzie 2026 roku. Lokalna duma: na scenie świetny zespół z Zielonej Góry - Reed Connection Trio. 

Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom, rencistom i emerytom - za okazaniem ważnej legitymacji, osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom - za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności.

bilety na miejsca
nienumerowane
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Krystyna
2025-12-17 09:48:46
"Czesław urokliwy jako mężczyzna. Poezji Herberta nie rozumiem, no może poza 17 września., ale muzyka świetna, wykonanie chórku w utworze o aniołkach piękne. Pela"
Ireneusz
2025-12-15 22:18:16
"Herbert Kameralnie Spotkałem wieczorem Czesława Mozila, Miłosza Waśko i Sonos Kwartet -- jak spotyka się wydarzenie, nie człowieka. Dźwięk, który na chwilę zawiesza czas i przypomina, że wciąż jesteśmy zdolni do poruszeń, których nie planowaliśmy. Muzyka przyszła nie po to, by zachwycać, lecz by odsłonić we mnie warstwę zapomnianą, wrażliwość kruchą, lecz upartą, która domaga się sensu nawet w prostym geście. Herbert -- Kameralnie to wydarzenie, jakby szeptem wobec historii i sumienia. Słowa splecione z ciszą, gdzie każdy wers waży więcej niż aplauz, a poezja nie ucieka w wzniosłość, lecz trwa, wierna swojemu obowiązkowi. To był wieczór zdumienia, nie tego łatwego, lecz głębokiego, które każe zapytać, co jeszcze potrafi nas ocalić od obojętności. Projekt godny uwagi -- niech zostanie świadectwem chwili, w której sztuka nie tylko zabawiała, lecz przypominała, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co w nas poruszone. Dziękuję OPO Opole, dzięki Wam została OPOwiedziana piękna historia. Polecam Leon Kuraś 14.12.2025"
Anna
2025-11-30 22:27:12
"Klimatyczny koncert w Sowie. Naprawdę dobry kontakt zespolu i Czesława z z publicznoscia"
Urszula
2025-11-30 12:18:40
Joanna
2025-04-10 21:13:35
"Piękna sala w piwnicy Teatru Muzycznego...występ Czesława Mozila był piękny, elektryzujacy, pełen emocji. poetyckie piosenki, ekspresyjna muzyka...wspaniały zespół artysty. wspaniałe aranżacje...i ten nastrój, który stwarza teatr....pójdę na każdy jego koncert jeśli odwiedzi Toruń. Uważam,że jest najlepszym artystą śpiewającym poezję, jego piosenki są mądre, wzruszające, uwielbiam taką muzykę, uwielbiam śpiewającego Czesława M. Świetny kontakt z publicznością, owacje były na stojąco, BRAWO!"
GRZEGORZ
2025-02-16 23:12:08
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
4 października 2026
godz. 15:00
8 listopada 2026
godz. 18:00

Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele

8 listopada 2026 o godz. 18:00
13 września 2026
godz. 16:00

Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"

13 września 2026 o godz. 16:00
14 listopada 2026
godz. 19:00

Klasyczna komedia omyłek

14 listopada 2026 o godz. 19:00
15 kwietnia 2027
godz. 18:30

Koncert zespołów Booze & Glory oraz The Analogs

15 kwietnia 2027 o godz. 18:30
29 sierpnia 2026
godz. 16:30

Wirtuozi na Dworze Królewskim: od Mozarta po Straussa!

29 sierpnia 2026 o godz. 16:30
9 września 2026
godz. 19:00

hypeart.group zaprasza: Tomasz Boras w programie "Kairos" - III występ

9 września 2026 o godz. 19:00
7 listopada 2026
godz. 19:00

Selfie, czyli miłość na pstryk!

7 listopada 2026 o godz. 19:00
6 września 2026
godz. 17:00

"Piosenki, które lubię"

6 września 2026 o godz. 17:00
16 października 2026
godz. 19:00

Trasa koncertowa promująca nowy album "Królestwo"

16 października 2026 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
- Przemoc kojarzy nam się zwykle z agresją, która pozostawia fizyczne ślady, brutalnością, czy gwałtem - mówi o singlu i teledysku Czesław Mozil. - Łączymy ją z patologią, wypieramy, tłumaczymy tradycją, często wręcz marginalizujemy. Tymczasem statystyki różnych organizacji są bezwzględne: w Polsce aż 85 tysięcy osób rocznie pada ofiarą przemocy w rodzinie, a to kropla w morzu, bo tylko co trzeci przypadek przemocy jest w ogóle zgłaszany. A co z innym rodzajem przemocy? Z dominacją w związkach, zastraszaniem, czy poniżaniem partnera? Co z psychicznym cierpieniem, którego doświadcza nasz partner/partnerka z powodu naszych działań lub zaniechań, a czasem wypowiedzianych w afekcie lub intencjonalnie słów? Czy jest ktoś wolny od takich doświadczeń i to zarówno będąc ofiarą, jak i sprawcą? "Z miłości" to utwór dla mnie ważny. Pisałem go będąc szczęśliwy, wypoczywając z żoną na wakacjach. A jednak doświadczałem formy melancholii, rozmyślałem o tej idylli i o tym jak bardzo chciałbym czuć się tak cały czas i że to przecież niemożliwe. Teledysk został nakręcony w grudniu 2021, w Monterrey w Meksyku. Jeśli doświadczasz przemocy domowej skontaktuj się z Centrum Praw Kobiet, zadzwoń 600-07-07-17. Aktualna trasa koncertowa Czesława Mozila 10.02 Poznań , SARP Social Club 11.02 Skarżysko –Kamienna , Semafor 12.02 Ostrołęka, Ostrołęckie Centrum Kultury 13.02 Warszawa, Centrum Kultury Wilanów 14.02 Wałcz, WCK – *GRAJKOWIE PRZYSZŁOŚCI 17.02 Wąbrzeźno, Wąbrzeski Dom Kultury 18.02 Olsztyn, Kuźnia Społeczna 19.02 Barcin, Miejski Dom Kultury 20.02 Bielsko Biała, Cavatina Hall 24.02 Legnica 25.02 Krzyż Wlkp. MGOK 26.02 Tczew, CKiS 27.02 Smolec 3.03 Kielce, Czerwony Fortepian 4.03 Biały Borek, Stajnia Biały Borek 5.03 Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury 6.03 Łódź, Scenografia 11.03 Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury 13.03 Kościan, Saskia 19.03 Zielona Góra, The Droshkoov Theatre 20.03 Katowice, Królestwo 21.03 Nowy Sącz, MCK Sokół 24.03 Zamość, Miejsce Spotkań 26.03 Brzesko, Restauracja Rzym 27.03 Wrocław, Stary Klasztor
- W teledysku i piosence "Dzień w którym uśmiech znikł" przedstawiam wizję mojej ukochanej Polski takiej, jakiej - mam nadzieję - nigdy nie będę musiał oglądać - mówi Czesław Mozil. - A jednak "Dzień w którym uśmiech znikł" jest wizją, która nie wydaje się być zbyt daleka od tego, co dzieje się obecnie w naszym kraju. Fantastyczny kontratenor, Michał Sławecki, ze swoim anielskim głosem, dał temu utworowi inny, nieziemski wymiar. Osobiście sądzę, że jest to najbardziej patriotyczny utwór, jaki kiedykolwiek napisałem. Za reżyserię klipu odpowiada Mateusz Winkiel, który napisał też scenariusz razem z Mozilem. "#IDEOLOGIAMOZILA" to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka "Z miłości" opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. "To nasze coś" to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a "Dzień, w którym uśmiech znikł" to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w "Pan tu nie stał" zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w "Autorytecie" pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich "nieomylnych" krytykach muzycznych. Lista utworów: 1. Dzień w którym uśmiech znikł (feat. Michał Sławecki) 2. To nasz coś 3. Ziemia obiecana 4. Z miłości (feat. Hania Rani ) 5. Pan tu nie stał (feat. Stanisław Sojka & BUMBUM ORKeSTAR ) 6. Mama zawsze mówiła 7. 6/13 8. Korsaka 9. Autorytet (feat. Czadoman ) 10. Młynarzu miel 11. Głód
"#IDEOLOGIAMOZILA" to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka "Z miłości" opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. "To nasze coś" to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a "Dzień, w którym uśmiech znikł" to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w "Pan tu nie stał" zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w "Autorytecie" pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich "nieomylnych" krytykach muzycznych. - To także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku - wyjaśnia artysta. - To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie Za produkcję albumu "#IDEOLOGIAMOZILA" odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors. Lista utworów: 1. Dzień w którym uśmiech znikł ( feat. Michał Sławecki) 2. To nasz coś 3. Ziemia obiecana 4. Z miłości ( feat. Hania Rani ) 5. Pan tu nie stał ( feat. Stanisław Sojka & BUMBUM ORKeSTAR ) 6. Mama zawsze mówiła 7. 6/13 8. Korsaka 9. Autorytet ( feat. Czadoman ) 10. Młynarzu miel 11. Głód Na każdej płycie, zamówionej w pre-orderze, znajdzie się autograf Czesława Mozila. Dla pierwszych 60, które zamówią płytę w pre-orderze, Czesław Mozil nagra specjalnie dedykowany filmik. Pierwsze 500 osób, które zamówi płytę w pre-orderze, otrzyma gratisowo płytę CD "Kiedyś to były Święta" projektu Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.
Tym razem w materiale Czesław Mozil i Adam Zdrójkowski opowiadają o swojej współpracy. "Manu. Bądź sobą!" to animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Film, który zagości w kinach 5 kwietnia, to piękna i zabawna opowieść o tym, że naprawdę warto być sobą, a wiara we własne siły może czynić cuda. W polskiej wersji językowej usłyszymy głosy Czesława Mozila, znanego m.in. z roli bałwanka Olafa z "Krainy Lodu" oraz Adama Zdrójkowskiego – gwiazdę serialu "Rodzinka.pl", który ma na swoim koncie udział w dubbingu przebojowego "Sing". Promocję filmu wspiera hit Roksany Węgiel "Anyone I Want To Be", do którego przygotowano teledysk z fragmentami animacji "Manu. Bądź sobą!". Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać. "Manu. Bądź sobą!" w kinach od 5 kwietnia.
W klipie Czesław Mozil i Adam Zdrójkowski przepytują się na temat ptaków. Tym razem klip jest długaśny. "Manu. Bądź sobą!" to animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Film, który zagości w kinach 5 kwietnia, to piękna i zabawna opowieść o tym, że naprawdę warto być sobą, a wiara we własne siły może czynić cuda. W polskiej wersji językowej usłyszymy głosy Czesława Mozila, znanego m.in. z roli bałwanka Olafa z "Krainy Lodu" oraz Adama Zdrójkowskiego – gwiazdę serialu "Rodzinka.pl", który ma na swoim koncie udział w dubbingu przebojowego "Sing". Promocję filmu wspiera hit Roksany Węgiel "Anyone I Want To Be", do którego przygotowano teledysk z fragmentami animacji "Manu. Bądź sobą!". Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać. "Manu. Bądź sobą!" w kinach od 5 kwietnia.
W klipie Czesław Mozil i Adam Zdrójkowski przepytują się na temat... ptaków. "Manu. Bądź sobą!" to animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Film, który zagości w kinach 5 kwietnia, to piękna i zabawna opowieść o tym, że naprawdę warto być sobą, a wiara we własne siły może czynić cuda. W polskiej wersji językowej usłyszymy głosy Czesława Mozila, znanego m.in. z roli bałwanka Olafa z "Krainy Lodu" oraz Adama Zdrójkowskiego – gwiazdę serialu "Rodzinka.pl", który ma na swoim koncie udział w dubbingu przebojowego "Sing". Promocję filmu wspiera hit Roksany Węgiel "Anyone I Want To Be", do którego przygotowano teledysk z fragmentami animacji "Manu. Bądź sobą!". Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać. "Manu. Bądź sobą!" w kinach od 5 kwietnia.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Czesław Mozil - Herbert Kameralnie w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES