Spektakl w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.
5 lutego 2018 o godz. 19:00
Warszawa
- woj. MazowieckieTeatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22-24
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Gabriela: Serdecznie polecam ;)
Autor tekstu: Iwan Wyrypajew
Reżyseria: Wojciech Urbański
Asystent Reżysera: Karolina Szczypek
Asystent Reżysera: Karolina Szczypek
Scenografia i kostiumy: Ewa Gdowiok
Muzyka: Wojtek Urbański
Światło: Paulina Góral
Ruch sceniczny: Aneta Jankowska
Muzyka: Wojtek Urbański
Światło: Paulina Góral
Ruch sceniczny: Aneta Jankowska
Obsada: Karolina Charkiewicz, Zofia Domalik, Anna Lemieszek, Agata Różycka, Hanna Skarga, Marcin Bóbółka, Michał Klawiter, Vova Makovskyi, Henryk Simon, Marcin Stępniak, Kamil Suszczyk.
"Iluzje" to jedna z najważniejszych sztuk Iwana Wyrypajewa, sztuka przełomowa, w której autor zapisał partyturę wykonania tekstu. Pełna poczucia humoru historia, która pokazuje, jak bardzo iluzoryczne jest wszystko, czego tak bardzo chwytamy się w naszym życiu. CZY COŚ PO NAS ZOSTAJE?
Jest to sztuka, w której aktorzy nie grają innych postaci, nie przeobrażają się, a opowiadają, dzielą się, cytują bohaterów. Więcej tu jest wewnętrznej reżyserii i duża część spektaklu ma się odbywać w wyobraźni, w głowie widza. We współczesnym teatrze ta konwencja jest z jednej strony coraz bardziej popularna, a z drugiej cały czas nie do końca odkryte są jej możliwości. Iwan Wyrypajew napisał Iluzje na czterech 30-35 letnich aktorów, którzy opowiadają historię czterech osób po osiemdziesiątce - dwóch par małżeńskich u kresu życia. W Teatrze Collegium Nobilium historie te opowiadać będzie nie 4, a 11 studentów, którzy mają po dwadzieścia parę lat. To również jest bardzo ekscytujące, ponieważ dystans do postaci, o których opowiadamy jest jeszcze większy. Ponadto, bardzo ciekawa jest sytuacja, kiedy o jednym wydarzeniu opowiada tak duża grupa osób. Pozwala to spojrzeć na historię z różnych perspektyw, deje pełniejszy obraz.
"Reżyserowanie dyplomu traktuję bardzo odpowiedzialnie. Zastanawiając się nad wyborem tekstu kierowałem się przede wszystkim tym, ile mogę dać studentom, czy mogę ich w tej pracy czegoś nauczyć? Czy mogę dać im jakieś narzędzia, z którymi mogli się wcześniej nie spotkać, a które mogą przydać im się w przyszłości? Myślę, że reżyserowanie spektaklu dyplomowego powinno być połączone z pedagogiką. Myślę, że to ciekawe zobaczyć, jak grupa młodych ludzi, przed którymi rozciąga się perspektywa całego życia opowiada o ludziach, którzy są na końcu tej drogi. "Iluzje" stawiają pytanie o najgłębszy sens ludzkiej egzystencji. Pokazują, jak bardzo nietrwałe jest wszystko, czego próbujemy się uchwycić. Jak bardzo błądzimy." - Wojciech Urbański
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz komentarze naszych klientów
Gabriela
2018-03-26 16:24:10
"Serdecznie polecam ;)"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
16 czerwca 2025
godz. 20:30
Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk
16 czerwca 2025 o godz. 20:30
15 czerwca 2025
godz. 15:30
10 maja 2025
godz. 10:30
Spektakl akrobatyczny
10 maja 2025 o godz. 10:30
7 kwietnia 2025
godz. 19:00
Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk
7 kwietnia 2025 o godz. 19:00
13 kwietnia 2025
godz. 15:00
"O mało co..."
13 kwietnia 2025 o godz. 15:00
7 maja 2025
godz. 17:30
Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk
7 maja 2025 o godz. 17:30
11 maja 2025
godz. 19:00
Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk
11 maja 2025 o godz. 19:00
15 maja 2025
godz. 17:30
Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk
15 maja 2025 o godz. 17:30
28 kwietnia 2025
godz. 19:00
Przezabawna farsa w gwiazdorskiej obsadzie! Kontynuacja wielkiego hitu teatralnego!
28 kwietnia 2025 o godz. 19:00
18 czerwca 2025
godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Do tej pory Maciej Stuhr nie interesował się reżyserią, chociaż w 2011 roku zajął się realizacją spektaklu telewizyjnego "Smuteczek, czyli ostatni naiwni" według Kabaretu Starszych Panów. Trzy lata temu razem ze studentami Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza zaczął realizować filmowe scenki - remaki fragmentów z kina amerykańskiego i europejskiego. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie młodych aktorów z realiami pracy z kamerą. Ze względu na prawa autorskie nie mogły wyjść poza mury Akademii. Teraz twórca przygotował autorski scenariusz. - W tym roku byłem na urlopie ojcowskim, z założenia mniej pracowałem i miałem trochę czasu - mówi Maciej Stuhr w rozmowie z magazynem "Kino" (nr 9/2017). - Któregoś grudniowego popołudnia myśląc, co w styczniu ze studentami na zajęciach zrobić, siadłem do komputera i zacząłem pisać. I tak się zaczęła przygoda z "Milczeniem polskich owiec".
W oficjalnym streszczeniu czytamy o filmie: w przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi.
W produkcji znaleźć można wiele wątków związanych ze środowiskiem filmowym. Maciej Stuhr nie wyklucza, że znowu będzie reżyserował. - Nie chcę nic robić na siłę, nie jestem zawodowym reżyserem - mówi w wywiadzie z "Kinem". - Jeżeli jednak znajdę coś, w co uwierzę - jak uwierzyłem w ten scenariusz i tych młodych aktorów, to chętnie się w to rzucę.
Premiera "Milczenia polskich owiec" odbyła się na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W obsadzie filmu znaleźli się Eliza Rycembel, Agata Różycka, Zofia Domalik, Hanna Skarga, Dominika Kruszczyńska, Henryk Simon, Marcin Bubółka, Kamil Suszczyk i Dawid Ściupidro. Zdjęcia zrealizował Maciej Puczyński. Produkcją zajęli się sam Maciej Stuhr oraz Wojciech Malajkat i Marcin Perchuć.
Warszawski Festiwal Filmowy potrwa od 13 do 22 października. Kompletną selekcję Konkursu Filmów Krótkometrażowych można znaleźć pod tym adresem.
X

Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Iluzje w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!

Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony