KupBilecik

WYTWÓRNIA BEER FEST 2019

28 września 2019 o godz. 12:00

Łódź

- woj. Łódzkie

Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29

To wydarzenie już się odbyło!

Wytwórnia Beer Fest to pierwsza edycja festiwalu, podczas którego będziemy celebrować to, co w życiu piwosza najlepsze! Przygotowaliśmy dla Was specjały kulinarne, piwne oraz muzyczne. W programie naszego festiwalu znajdować się będą wykłady tematyczne, pokazy warzenia piwa i przede wszystkim będziecie mieć możliwość spróbowania piw rzemieślniczych z Polski i nie tylko. Będziemy mówić o tym, jak rozpoznać dobre piwo i jak czerpać prawdziwą przyjemność z jego picia, rzucimy również okiem na szkło. Oprócz tego sprawdzimy wasze kubki smakowe za sprawą panelu degustacyjnego polskich piw. Muzycznie zadbają o was Kapela ze Wsi Warszawa oraz krakowski duet Kirszenbaum, zaś dobrą zabawę między koncertami i po nich zapewni DJ


Partnerem merytorycznym naszego wydarzenia jest Piwny Klub, czyli duet Paweł & Paweł - dwóch piwnych pasjonatów, którzy postanowili wesprzeć festiwal w Wytwórni swoją wiedzą i podzielić się z wami zamiłowaniem do tego trunku. Sponsorem festiwalu jest DoubleTree by Hilton Łódź oraz Toya. Patroni medialni: Dziennik Łódzki, Studenckie Radio Żak oraz TV Toya.

Kirszenbaum to tworzony przez Jakuba Wiśniewskiego (anglistę, muzyka i techwritera) oraz Kacpra Szpyrkę (filozofa, księgarza i skrzypka) duet z Krakowa, który ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela. Kierkegaard pisał o nich: "To chyba jazz". Nic bardziej mylnego. W warstwie muzycznej mocno eklektyczny styl projektu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Wszystko to składa się na współczesną i bardzo specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlaną dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym. Wprawne ucho wychwyci wpływy takich artystów, jak Fink, Andrew Bird, Warren Ellis, późny Tom Waits czy wczesny Nick Cave, wprawne oko dostrzeże zabawę mniej lub bardziej klasycznymi pozycjami kina niemego i wczesnego kina SF, a wprawny czytelnik w warstwie tekstowej dopatrzy się intertekstualnej żonglerki nawiązaniami literackimi od Alberta Camusa i Franza Kafki, przez Tove Jansson i Gombrowicza, po samego Terry'ego Pratchetta. W marcu 2019 roku, nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album duetu zatytułowany "Stypa komedianta", nagrany w studiu S4 Polskiego Radia we współpracy z Radiowym Centrum Kultury Ludowej.

Kapela ze Wsi Warszawa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj'ami. W swoim artystycznym dorobku mają siedem albumów studyjnych oraz wiele nagród i wyróżnień, jak choćby 5 Fryderyków, Kwartalną Nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej czy nominację do nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego - Grammy. Siłą Kapeli ze Wsi Warszawa są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie za granicą, w ponad 30 krajach na 4 kontynentach: od Osaki, Tokio i Tajpej, poprzez Moskwę, Paryż, Lizbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles i Vancouver. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. Kapela ze Wsi Warszawa do dziś na swoich występach przyciąga wiernych fanów.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
27 kwietnia 2024
godz. 19:00

Rockowy Teatr

27 kwietnia 2024 o godz. 19:00
27 kwietnia 2024
godz. 20:00

Horror improwizowany Teatru Komedii Impro

27 kwietnia 2024 o godz. 20:00
15 czerwca 2024
godz. 20:00

Wieczór szantowy. Koncert grupy Flash Creep

15 czerwca 2024 o godz. 20:00
7 września 2024
godz. 19:00

Spektakl komediowy

7 września 2024 o godz. 19:00
28 kwietnia 2024
godz. 19:00

Łódź II / Stand-up: Sebastian Rejent - Mam autyzm / 28.04.2024 / g. 19:00

28 kwietnia 2024 o godz. 19:00
2 grudnia 2024
godz. 18:30

Klimakterium 2, czyli menopauzy szał (część 2)

2 grudnia 2024 o godz. 18:30
26 kwietnia 2024
godz. 20:00

Widzowie przychodzą do teatru, żeby znaleźć się... w kinie

26 kwietnia 2024 o godz. 20:00
19 maja 2024
godz. 16:00

bajka improwizowana (nie tylko) dla dzieci

19 maja 2024 o godz. 16:00
30 kwietnia 2024
godz. 20:00

Krwawy spektakl improwizowany Miejsca Komedii

30 kwietnia 2024 o godz. 20:00
18 października 2024
godz. 18:00

Komedia z dreszczykiem

18 października 2024 o godz. 18:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Utwór "DJ Tołstoj" pochodzi z płyty, która nosi tytuł "Się" i ukazała się 22 stycznia. Za teledysk odpowiada Mateusz Miszczyński. "Się" to skutek nocnych eskapad po Madre de Dios i buszowania po bezdennych muzeach Wiednia. Ayahuaskę pije jednak Dymitr Karamazow, Batmana wybawiają Motomyszy z Marsa, a wszyscy święci popkultury giną w ciemnym wirze loopów, gdzie skrzypce wybrzmiewają złą nowiną o nieuchwytności czasu. Nie znajdziecie tu postrocka, elektroniki ani folku. Znajdziecie wszystko, co pomiędzy. Jak mawiał Héctor Villa-Lobos: "Folklor to ja". Materiał został zainicjowany przez Martina Heideggera i Edwarda Stachurę, zarejestrowany przez Andrzeja Giegiela (Pablopavo i Ludziki) i Roberta Nastala (Nosowska), wyprodukowany przez załogę Studio AS One, a poetycko i wokalnie udzielił się gość specjalny: Marcin Świetlicki.
Utwór "DJ Tołstoj" (zilustrowany kolażem autorstwa Jakuba Wiśniewskiego) jest zapowiedzią płyty, która nosi tytuł "Się" i ukaże się nakładem Karrot Kommando już 22 stycznia. "Się" to skutek nocnych eskapad po Madre de Dios i buszowania po bezdennych muzeach Wiednia. Ayahuaskę pije jednak Dymitr Karamazow, Batmana wybawiają Motomyszy z Marsa, a wszyscy święci popkultury giną w ciemnym wirze loopów, gdzie skrzypce wybrzmiewają złą nowiną o nieuchwytności czasu. Nie znajdziecie tu postrocka, elektroniki ani folku. Znajdziecie wszystko, co pomiędzy. Jak mawiał Héctor Villa-Lobos: "Folklor to ja". Materiał został zainicjowany przez Martina Heideggera i Edwarda Stachurę, zarejestrowany przez Andrzeja Giegiela (Pablopavo i Ludziki) i Roberta Nastala (Nosowska), wyprodukowany przez załogę Studio AS One, a poetycko i wokalnie udzielił się gość specjalny: Marcin Świetlicki.
W kwietniu w Poznaniu wystąpią także: Dawid Grzelak, Immortal Onion, Kirszenbaum, Próżnia, Rozen, Marie, Tola Janowska, Vyspa, Jesień, Waluś Kraksa Kryzys, Diuna, Paweł Izdebski, Fickle Vibe. Artyści ogłoszeni do tej pory: Ralph Kaminski, Otsochodzi, Swiernalis, Tęskno, Ptakova, Meek, Oh Why?, sanah, Syndrom Paryski, agus, Maria Tyszkiewicz, The Bullseyes, Vermona Kids, Luke Sital-Singh, NEONS, Mrozu, Król, Julia Marcell, Joulie Fox, JAVVA, Cinemon, Ugla, Bez, The Walkers, Eliza A. Tkacz, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Sonbird, Sonia Stein, Jane's Party, Stach Bukowski, Zimnv, Cudowne Lata, Kwiaty, VHS, Nowomowa, Cold Meat Party, Box Anima, Panilas, Bartek z piekła i Shagreen. Specjalną rolę podczas promocji i przygotowywania programu artystycznego odegra Michal Wiraszko związany z Poznaniem i odpowiedzialny za takie zespoły jak Muchy, Provinz Posen czy MNKR. Festiwal odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2020. Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to największy showcase'owy festiwal w Polsce – młode, obiecujące zespoły występują na scenie obok najbardziej znanych polskich artystów. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z ludźmi z branży muzycznej. Jak co roku, festiwal odbędzie się w kilkunastu miejscach w całym Poznaniu.
"Czarnowidze" to piosenka promująca album "Stypa komedianta". Debiut fonograficzny duetu Kirszenbaum ujarzmia całe zoo na wpół świadomych folkowych inspiracji, zamyka je w poetyckim pokeballu, rzuca nim o ściany dźwięku i wkłada wprost do gniazdka z shoegaze'owymi pejzażami, prowokując autentyczne, postfolkowe zwarcie. W warstwie muzycznej, mocno eklektyczny styl albumu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, postrockowych skrzypiec i nagrywanych na bieżąco loopów. Wszystko to składa się na bezczelnie współczesną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, w której wprawne ucho, pod warstwą szepcząco-krzyczącego duetu wokalnego, wychwyci tak zróżnicowane wpływy jak późny Tom Waits, wczesny Nick Cave, Fink, Andrew Bird czy Warren Ellis. Nieskrępowane gatunkowo, ale zamknięte w przemyślanych formach utwory kipią od intertekstualnych opowieści, w których Zola krzyczy na klezmerów, Pratchett pije z Muminkami, a Nietzsche tańczy polkę z Kafką. Efektem jest chimeryczna, melancholijna karuzela, za podsumowanie której wystarczy sześć słów: Kirszenbaum jest jak Wyspiański na mefedronie. Album ukazał się 8 marca nakładem Karrot Kommando. Za teledysk odpowiada Rafał Rudzki.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Wytwórnia Beer Fest 2019 w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES