KupBilecik

koncert promocyjny z udziałem: NOCNE BOOGIE / WESOŁY POCZĄTEK RADOŚCI/ PHOTONY / LuChA

26 października 2019 o godz. 19:30

Legnica

- woj. Dolnośląskie

Klub Spiżarnia, ul. Piastowska 1

To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Artur: Szybko, sprawnie, wygodnie :)

URZĄD CELNY
Legnicka grupa URZĄD CELNY rozpoczynając swoją działalność w kwietniu 1978 stała się jedną z pierwszych krajowych formacji tworzącej się "muzyki młodej generacji". Dalszym efektem był "boom rocka" w Polsce na początku lat 80. Początkowo związani byli z Młodzieżowym Domem Kultury (obecnie MCK) przy ul. Mickiewicza , a następnie trafili pod skrzydła Wojewódzkiego Domu Kultury (ul. Leńskiego, obecnie Nowy Świat). Kapela z sukcesami brała udział w wielu konkursach i przeglądach (m.in. Maraton Muzyki Młodzieżowej /Złotoryja ,1980 r./, "Muzyczny Start" /Wrocław, 1981/, "Rock na Pojezierzu" /Brodnica, 1982 r./, "Rockolekcje" /Poznań, 1983 r./). Urząd Celny zakwalifikował się i wystąpił podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie (1983 r.). W 1984 roku, po wygraniu kolejnego konkursu, zespołem zaopiekowała się Stołeczna Estrada.

Przez prawie 10 lat działalności w składzie legnickiej formacji pojawiło się wielu znanych muzyków lokalnej sceny. Od początku do końca w grupie grali Stefan (gitara, śpiew) i Andrzej (gitara bassowa, śpiew) Melcerowi oraz poza bardzo krótka przerwą w początkowej fazie istnienia kapeli - Robert Kwasiński (instrumenty klawiszowe). Pozostali muzycy to: Jacek Talko (gitara), Mirosław Wasielewski (perkusja), Tomasz Ofman (perkusja), Mirosław Kostyszak (instrument klawiszowe), Marek Podstawek (perkusja), Waldemar Szelepiński (perkusja), Paweł Lenar (instrumenty klawiszowe), Waldemar Kania (gitara). Grupa, jako jedna z nielicznych formacji w Legnicy, w latach 80.,  miała możliwość dokonać sesji studyjnych i to w kilku studiach  (Polskie Radio Wrocław, Studio Tonpressu, Polskie Radio Warszawa, Polskie Radio Szczecin). Niestety, podobnie jak praktycznie wszystkie inne formacje z legnickiej sceny lat 80. nie doczekała się oficjalnego wydawnictwa. Próbując naprawić błędy systemu PRL "Czerwone Miasto" publikuje podwójną płytę CD "Szczyty marzeń. Archiwum 1981-1985" zawierającą wyniki sesji radiowych oraz inne, m.in. zapis występu w Jarocinie '83. Obok płyty ukazuje się także książka o Urzędzie Celnym - "Urząd Celny. Miłość do przesterowanej gitary".

W trakcie imprezy wystąpią wykonawcy grający obok swoich materiałów covery z repertuaru Urzędu Celnego:
NOCNE BOOGIE
WESOŁY POCZĄTEK RADOŚCI
PHOTONY
LuChA

Skład: "Eryk" - gitara, wokal, Zipek - bass, Tomek - perkusja

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Artur
2019-10-28 11:26:45
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
28 lutego 2025
godz. 19:00

Ważne Piosenki

28 lutego 2025 o godz. 19:00
22 grudnia 2024
godz. 17:00

Widowisko taneczno-akrobatyczne

22 grudnia 2024 o godz. 17:00
20 marca 2025
godz. 19:00

"Human"

20 marca 2025 o godz. 19:00
28 grudnia 2024
godz. 17:00

Widowisko taneczno-akrobatyczne

28 grudnia 2024 o godz. 17:00
22 marca 2025
godz. 19:00

Zborowska, Żurawski / Czernecki, Głowacki, Zakościelny, Korcz, Sasak, Hycnar

22 marca 2025 o godz. 19:00
23 marca 2025
godz. 15:30

"Nie teraz, Kochanie" / "Not now, Darling"

23 marca 2025 o godz. 15:30
19 stycznia 2025
godz. 13:00

Widowisko taneczno-akrobatyczne

19 stycznia 2025 o godz. 13:00
21 grudnia 2024
godz. 13:00

Widowisko taneczno-akrobatyczne

21 grudnia 2024 o godz. 13:00
30 marca 2025
godz. 16:00

Siła głosu, głębia emocji

30 marca 2025 o godz. 16:00
11 kwietnia 2025
godz. 19:00

Wiecznie młodzi w metalu - Koncert TURBO w Legnicy

11 kwietnia 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
- Wiek senioralny ma to do siebie, że czas płynie coraz szybciej, podczas gdy tempo działań staje się coraz wolniejsze - napisał artysta na swoim facebookowym profilu. - Widzę, że wiele pomysłów i planów już nie zmieści się w tym okienku czasowym, zwanym "życiem", bez względu na to, ile dni, tygodni, miesięcy i lat jeszcze pozostało. Jednak jednego nie mam w planach - spoczęcia na laurach. Autorem biografii Tomka Lipińskiego jest Leszek Gnoiński, który wcześniej napisał podobne opracowania choćby o Kaziku, Acid Drinkers, Myslovitz, Farben Lehre czy Republice. - W pierwszych tygodniach kwarantanny rozmawialiśmy codziennie, długo, wyczerpująco, a przecież nie były to pierwsze rozmowy do książki - opowiada warszawski muzyk. - Z tych rozmów powstało kilkaset stron tekstu, uzupełnionych o wiele zdjęć i różnych materiałów archiwalnych. Książka będzie miała wersję papierową i elektroniczną. Potem będzie także audiobook, w którym znajdzie się, oprócz samej opowieści, wiele archiwalnych nagrań, dotychczas niepublikowanych, a także nowe nagrania. Bez kontekstu czterdziestolecia, ale będą. Obecnie trwają prace redakcyjne nad tekstem, a książka w wersji papierowej i jako e-book powinna pojawić się w sprzedaży jeszcze w 2020 roku. Przygotowanie wersji audio potrwa nieco dłużej, co związane jest m.in. z "oczyszczeniem" starych nagrań. Partnerem całego projektu jest wytwórnia Kayax. Nie dojdą do skutku natomiast planowane przez Tomka Lipińskiego rocznicowe występy z udziałem specjalnych gości. - W połowie marca wszystko się posypało - komentuje artysta, który 21 sierpnia skończył 65 lat. - Nie będzie koncertów czterdziestolecia. Nie będzie gości. Nie będzie fety. Sponsorzy zaoszczędzą. Będzie jakiś jubileuszowy plan B, ale dziś jeszcze za wcześnie o tym mówić, bo w grę wchodzi raczej rok 2022. Przy okazji muzyk odniósł się do kwestii wpływu pandemii koronawirusa na działalność jego branży. - Wolno nam tłoczyć się bez jakiejkolwiek ochrony przed wirusami w kościołach, w pociągach, w knajpach, na weselach, na deptakach i w wielu innych miejscach masowych spotkań - zauważa Tomek Lipiński. - Nie wolno nam, choć pomysłowo wykorzystuje się różne furtki, spotykać się na koncertach. Wyłączone spod tych ograniczeń są koncerty artystów przychylnych ekipie rządzącej i/lub przez tę ekipę organizowane. Tam wirus nie zaraża.
Jeśli zastanawiacie się, czy ten lot jest dla Was, to Tomek Bagiński (producent wykonawczy) i Ksawery Szlenkier (Jakub) zdradzili, z jakimi produkcjami kojarzy im się "Kierunek: Noc". To może trochę wyjaśnić. Akcję serialu "Kierunek: Noc" rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne. W cyklu grają Mehmet Kurtulus, Jan Bijvoet, Pauline Etienne, Laurent Capelluto oraz Astrid Whettnall. Serial powstał na podstawie powieści Jacka Dukaja "Starość aksolotla". Twórca jest jednym z producentów obok m.in. Tomasza Bagińskiego. Premiera 1 maja.
"Polot" to poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach? Na planie zdjęciowym filmu "Polot" spotkali się najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia oraz cenione gwiazdy polskiego kina. W postać głównego bohatera – Karola – wcielił się Maciej Musiałowski (aktor, który obecnie zachwyca główną rolą w filmie "Sala samobójców. Hejter"). Dwójkę jego najlepszych przyjaciół zagrali Tomek Włosok (chwalony zarówno przez widownię, jak i krytyków za kreację Waldena w filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa") oraz Eryk Kulm (aktor, który podbił serca widzów kreacją Karola Hanusza w serialu "Bodo"). W roli ukochanej Karola zobaczymy Polę Błasik, zaś jego mamy – Izę Kunę. Obrotnego przedsiębiorcę zagrał Andrzej Konopka. Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Michał Wnuk, twórca krótkometrażowego filmu fabularnego "Co mówią lekarze". Produkcji, która pokazywana była na wielu festiwalach, m.in. w Cannes, Teheranie, Paryżu oraz Brześciu. – "Polot" jest filmem o bezkompromisowym spełnianiu marzeń; o tym jak ekscytujące są pierwsze dorosłe sojusze, przyjaźnie, nadzieje, strachy, miłości. Kiedy nie są to już nastoletnie inicjacje, a coś, co może zaważyć – i zaważy! – na reszcie życia – mówi o filmie reżyser Michał Wnuk. - Te lekcje w ciągu jednego lata odbiera Karol, chłopak, który wychował się na lotnisku i dosłownie nie da się ściągnąć z chmur na ziemię.
Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać W nowej odsłonie ponownie krzyżują się drogi Franza Maurera (Bogusław Linda), Waldka Morawca (Cezary Pazura) i Radosława Wolfa (Artur Żmijewski). To nie wszyscy bohaterowie, którzy powrócą w obsadzie filmu "Psy 3. W imię zasad" – Edward Linde-Lubaszenko raz jeszcze wcieli się w postać kapitana Tadeusza Stopczyka. Czy dawny naczelnik pomoże dawnym przyjaciołom ten ostatni raz? Dowiemy się 17 stycznia, gdy film w reżyserii Władysława Pasikowskiego trafi do kin. Do obsady dołączyli Arkadiusz Jakubik i Eryk Lubos. Wcześniej udział potwierdzili Marcin Dorociński, Tomasz Schuchardt, Jan Frycz, Mirosław Baka, Jacek Beler, Aleksandra Linda, Dominika Kluźniak i Dominika Walo. Pasikowski odpowiada również za scenariusz.
W roli głównej występuje Henry Cavill. Freya Allan wciela się w Ciri, a Anya Chalotra gra Yennefer. W produkcji grają też Jodhi May (królowa Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (król Eist) oraz Adam Levy (druid Myszowór). Alik Sakharov wyreżyserował 4 odcinki, a Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström po dwa. Andrzej Sapkowski był konsultantem. Serial trafi na platformę Netflix w 20 grudnia 2019 roku. "Wiedźmin" doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił Michał Żebrowski. Dzieła nie spotkały się z przychylnością fanów książek. Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowej "Sadze o wiedźminie".
Najnowsza edycja odbędzie się latem przyszłego roku, a za jej finalny kształt będzie odpowiadać Mystic Coalition - połączone siły Mystic Production, Knock Out Productions i B90. - Jestem niezmiernie zadowolony, że Mystic Festival wraca na koncertową mapę Polski. Po niezwykle udanych edycjach 2005/06 (Iron Maiden/Nightwish/Slayer)skupiliśmy się na działalności wytwórni, jednak festiwal zawsze był z tyłu mojej głowy - mówi Michał Wardzała, szef Mystic Production, czyli pomysłodawca Mystic Festival. - Współpraca z Knock Out Productions i B90 otworzyła drogę do powrotu i myślę, że w takim składzie uda się nam stworzyć nową jakość i regularny festiwal. - Znam się z Michałem od kilkunastu lat, a od kilku namawiałem go do powrotu Mystic Festival - mówi Tomek Ochab, szef Knock Out Productions. - My jako Knock Out Productions również potrzebowaliśmy czasu i zaufanych partnerów, aby z pełną mocą zaangażować się w tak duży projekt, który miejmy nadzieję na stałe wpisze się do kalendarza festiwalowego w naszym kraju. - Każdy z nas osobno myślał o tym samym. Z Tomkiem łączy nas wieloletnia współpraca i świetna komunikacja. Michał już po pierwszym spotkaniu czuł się jak w domu - mówi Arek Hronowski odpowiedzialny za sukces B90. - Dlatego B90 jest dumne, że może wnieść swój udział do tak wielkiego przedsięwzięcia. Polska potrzebuje dużego festiwalu z rockową i metalową muzyką i jestem przekonany, że na przestrzeni kolejnych lat rozwiniemy wydarzenie do poziomu największych festiwali europejskich. Skład, data, miejsce, bilety - informacje wkrótce.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Urząd Celny w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES