Mustapha El Boudani & Anna Witczak (Dikanda)
20 lutego 2020 o godz. 20:00
Kraków
- woj. MałopolskieKlub Strefa, ul. Mikołaja Kopernika 19
Po paru latach znajomości, wspólnego grania, poznania korzeni i tradycji dwóch odmiennych kultur postanowili zabrzmieć w duecie na scenie - Anna Witczak (Dikanda) oraz Mustapha El Boudani. Ten duet, to muzyczna podróż odkrywająca zakątki historii Nomadów na świecie, przekazywanej z dziada pradziada. Podczas koncertu muzycy zaprezentują tradycyjny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach. Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya), a piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości i pustyni.
Anna Witczak Czerniawska - jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek polskiej i europejskiej sceny worldmusic. Od 15 lat związana z zespołem Dikanda, w którym śpiewa, gra na akordeonie, tworzy, aranżuje i nagrywa. Wraz z Dikandą zagrała setki porywających koncertów w Polsce i Europie, a także w Indiach. Z powodzeniem brała udział w największych europejskich festiwalach: m. in. Montreaux Jazz Festival w Szwajcarii, Szigiet Festiwal na Węgrzech, Rudolstadt w Niemchech, Sfinks w Belgii, Castelfest w Holandii i wielu innych. Oryginalny i poruszający głos Anny stał się inspiracją dla kompozytorów filmowych. Wykonała partię solową, skomponowaną specjalnie dla niej przez Abla Korzeniowskiego, w muzyce do filmu Fritza Langa "Metropolis". Współpracuje z Jerzym Maksymiukiem wykonując utwory jego kompozycji do filmu "Mania, pracownica fabryki papierosów". Współtworzyła międzynarodowy projekt "głosy wschodu", gdzie zaśpiewała koncert razem z m in. z Beatą Palyą (Węgry). Nagrywała gościnnie z zespołem Habakuk, Arka Noego, Luxtorpeda.
Mustapha El Boudani - nomad, muzyk z Sahary z Maroka. Urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się wśród piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach - karkabat oraz tańczy. Muzyk współtworzył projekt pt. "Górale na Saharze-Nomadzi w Beskidach" przy współpracy Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Marokańskiej "Africae Deserta Project" oraz Ambasady Polskiej w Rabacie. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Kocha Saharę, ale umiłował sobie góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.
"Autentyczna wirtuozeria" Gazeta Wyborcza 2017
"Prawdziwa magia pustyni" Jazz Forum" 2018
Filharmonia Dowcipu & Waldemar Malicki - Filmowy Świat
Z żartami nie ma żartów - 20-lecie
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
Kabaret Neo-Nówka - Pokolenie DNA - Nowy Program 2025
Stand-up Krak [Open mik + żarty na życzenie]
Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie!
Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00)
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!