Komedia "Teściowie"
10 października 2021 o godz. 19:00
Wschowa
- woj. LubuskieCentrum Kultury i Rekreacji, Niepodległości 1
To wydarzenie już się odbyło!
Jest wesele, nie ma młodej pary?! Znakomita obsada w nowej komedii "Teściowie". Chcesz ją zobaczyć?
Kilka słów o nowej komedii:
Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko - pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort?
Reżyseria: Jakub Michalczuk
Scenariusz: Marek Modzelewski
Gatunek: Komedia
Produkcja: Polska
Premiera: 10 września 2021 (Polska)
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
19 stycznia 2025
godz. 19:00
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
19 stycznia 2025 o godz. 19:00
23 maja 2025
godz. 20:00
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025 o godz. 20:00
18 stycznia 2025
godz. 19:00
Koncert Wiedeński - Johann Strauss Gala
18 stycznia 2025 o godz. 19:00
21 marca 2025
godz. 18:00
Osiecka z Krajewskim, czyli podróż sentymentalna
21 marca 2025 o godz. 18:00
5 lutego 2025
godz. 20:00
20 grudnia 2024
godz. 17:00
Koncert Świąteczny
20 grudnia 2024 o godz. 17:00
16 lutego 2025
godz. 18:30
czyli nasi na wakajkach w Egipcie
16 lutego 2025 o godz. 18:30
3 kwietnia 2025
godz. 19:00
Stand-up Gorzów Wielkopolski | Rafał Rutkowski w programie "Żarty dla mas"
3 kwietnia 2025 o godz. 19:00
8 kwietnia 2025
godz. 19:00
Maciej Brudzewski w nowym programie "Co ludzie powiedzą"
8 kwietnia 2025 o godz. 19:00
21 lutego 2025
godz. 17:00
Kobiecy koncert światowych przebojów
21 lutego 2025 o godz. 17:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Na planie spotkał się z największymi gwiazdami polskiego kina: Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Izabelą Kuną i Adamem Woronowiczem. To szalona opowieść o weselu po odwołanym ślubie – gdy wszystkim puszczają hamulce, zespół gra w najlepsze. Film można już oglądać na pokazach przedpremierowych w kinach w całej Polsce.
Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski.
– W początkowej fazie, główne zainteresowanie skupiło się na tym, że nigdy nie brałem udziału w takim przedsięwzięciu, a od dziecka moim "cichym marzeniem" było zagranie w filmie - mówi BARANOVSKI. - Na kolejnych etapach, na pewno była to wspaniała obsada i sama koncepcja filmu – długie ujęcia, większość filmu kręcona w jednym budynku, czy dobór utworów do wykonania. Cały projekt wyglądał jak fantastyczna przygoda i finalnie takową był.
BARANOVSKI, znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii "fonograficzny debiut roku", a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli "Dym" i "Zbiór", platynową dla "Luźno" i podwójnie platynową dla "Czułego miejsca", można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana "Zbiór", w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.
W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w Internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO "Lubię być z nią", zwiastujący drugi album wokalisty. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki aktualnie dobija do 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie. Sam BARANOVSKI właśnie kończy prace nad swoim drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.
"Gambit królowej" rozgrywa się podczas zimnej wojny, a opowiada historię genialnej młodej szachistki, która z sierocińca trafiła do najwyższej światowej ligi. Za wybitne zdolności przyjdzie jej jednak zapłacić wysoką cenę.
Wciągająca adaptacja przełomowej powieści Waltera Tevisa będzie dostępna na Netflix już od 23 października.
W roli głównej występuje Anya Taylor-Joy, a jej największego szachowego rywala gra Marcin Dorociński. W obsadzie znaleźli się także Bill Camp i Marielle Heller.
Twórcami są Scott Frank i Allan Scott.
"Magnezja" to niezwykle oryginalna, barwna i porywająca opowieść osadzona w XX-leciu międzywojennym, ukazanym z nieznanej dotąd perspektywy - pełna gwiazd, strzelanin, trupów, zwrotów akcji i szalonego humoru. W zaskakujących kreacjach aktorskich zobaczymy plejadę sław: Dawida Ogrodnika, Mateusza Kościukiewicza, Maję Ostaszewską, Małgorzatę Gorol, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Andrzeja Chyrę, Magdalenę Boczarską, Bartosza Bielenię, Piotra Głowackiego, Helenę Norowicz, Joachima Lamżę, rosyjskiego aktora Andrieja Bagirowa i wielu innych.
Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia - Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) - wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem.
- To była jedna z najbardziej niezwykłych przygód filmowych w moim życiu - mówi Maja Ostaszewska, odtwórczyni roli Róży Lewenfisz. - Wielka frajda, niezapomniane emocje. Mam nadzieję, że film przyniesie widzom tyle radości, ile dała nam praca nad nim na planie.
"Magnezja" to film, jakiego jeszcze nie było. Historia dwóch rodzin walczących o władze na pograniczu w okresie międzywojnia - dodaje Mateusz Kościukiewicz, odtwórca roli Albina Hudini. - Silne kobiety, które nie boją się użyć broni w osiągnięciu swych celów, dwóch wrażliwych braci tworzących jedność. Takich bohaterów w polskim kinie dawno nie było.
Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za "Najlepszego" i "Miasto 44". Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w "Mieście 44" czy "Hiszpance". Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego, który pracował przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak "Katyń", "Biała wstążka", "Pachnidło" czy "Zimna wojna" oraz Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w "Człowieku z magicznym pudełkiem", "Demonie" i "Miłości". Montażystą filmu będzie jest współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponował laureat Oscara za "Marzyciela" Jan A.P. Kaczmarek.
Premiera wkrótce.
Wczoraj wieczorem na trwającym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji odbyła się światowa premiera najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. "Śniegu już nigdy nie będzie" walczy o główny laur prestiżowej imprezy - Złotego Lwa. Na czerwonym dywanie obok reżyserskiego duetu pojawiły się gwiazdy filmu, między innymi: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Fugura i Andrzej Chyra. Premierowy pokaz filmu przyniósł już pierwsze recenzje pokazujące, że najnowszy film polskiego duetu zachwycił międzynarodowe media. Variety podkreśla, że Szumowska jest u szczytu kariery, magazyn The Playlist zachwyca się precyzyjną i hipnotyzującą wizualną stroną dzieła. Dziennikarze są zgodni, że "Śniegu już nigdy nie będzie" ma szanse na najważniejsze laury Konkursu Głółwnego.
- Tytułowy śnieg może się wieloznacznie kojarzyć - chociażby ze śmiertelnym żywiołem albo poczuciem bezpieczeństwa, baśniowym powrotem do krainy dzieciństwa - wyjaśniają Małgorzata Szumowska i Michał Englert. - Choć dziś zapewne najbardziej kojarzy się ze zniszczeniem, jakie człowiek wywołał w eko klimacie ziemi, doprowadzając do zmian, przez które śnieg widuje się coraz rzadziej. Bohaterowie naszego filmu, w większości skupieni na własnym, małym, wygodnym świecie, zbyt dużo o tym nie rozmyślają, jednak nie wiedząc czemu zmagają się z poczuciem jakiejś wewnętrznej, duchowej pustki i niezrozumiała tęsknotą za czymś nieokreślonym. Są to różne tęsknoty, za bliskością, dotykiem, seksem, zrozumieniem, wolnością. Są bogaci, syci od strony materialnej, ale głodni duchowo, choć w sposób zupełnie nieuświadomiony. Ich fantazje ogniskują się w jednym – obcym przybyszu, w którym przeglądają się jak w lustrze. On przynosi im wytchnienie. Trudno powiedzieć czy to iluzoryczne, czy prawdziwe doświadczenie, tak jak trudno czasem odróżnić nam własną projekcję od rzeczywistości. Czy magiczny las, do którego przenosi ich przybysz, jest tylko wytworem ich lęków i pragnień, czy istnieje naprawdę. Film nasz, mamy nadzieję, skrywa jakąś tajemnicę, chcieliśmy pobudzić widzów do głębszej refleksji na temat kondycji współczesnego Europejczyka. Zagrać na indywidualnych skojarzeniach, nienachalnie zadać parę pytań, bez tezy i z humorem
W sierpniu Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego zdecydowała, że "Śniegu już nigdy nie będzie" zostanie reprezentantem Polski w wyścigu po Oscary w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Wenecki festiwal stanowi początek sezonu nagród, a jego laureaci od lat zdobywają najwyższe filmowe wyróżnienia, takie jak właśnie Oscary®, Złote Globy, czy BAFTA.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.
W polsko-niemieckiej koprodukcji Szumowskiej i Englerta zagrali m.in.: Alec Utgoff, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.
Projekt odbywa się pod hasłem "Kino to emocje". Głównym elementem kampanii są spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego.
- Wyjątkowe w tej kampanii jest to, że cała branża mówi jednym, wspólnym głosem: Chodź do kina! - mówi Joanna Kotłowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina. - Wspierają nas w tym Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, producenci, twórcy i wykonawcy. Okres pandemii pokazał, jak ważne są kina dla naszej tożsamości. To w kinach najlepiej brzmią emocje filmu, to tutaj buduje on swoją historię na kolejne lata. To także dla widowni w kinie i wrażeń, wiążących się z kinowymi seansami, producenci, twórcy i aktorzy tworzą dzieła, które wchodzą do panteonu kultury. A widzowie nie muszą już za nimi tęsknić. Zapraszamy do wszystkich kin w Polsce.
Oprócz emisji spotów, przewidziano także szereg działań w mediach społecznościowych, m.in. aktywności z aktorkami i aktorami za pośrednictwem ich kanałów. Wszystkie elementy łączyć będzie wspólny hasztag: #ChodźDoKina.
Początki jego światowej kariery muzycznej zaczynają się właśnie w Krakowie, w którym po raz pierwszy wziął udział w jam session, a także zakładał swoje pierwsze jazzowe zespoły i prezentował swoją twórczość, występując w Piwnicy pod Baranami.
"Komeda/Mazolewski" to fabularyzowana opowieść autorstwa Krzysztofa Komandera o burzliwym życiu muzyka, w znakomitej interpretacji Marcina Dorocińskiego przeplatanej nowymi aranżacjami klasycznych utworów Komedy autorstwa Wojtka Mazolewskiego. To także spotkanie dwóch osobowości - tragicznie zmarłego autora muzyki do "Dziecka Rosemary" i "Dwóch ludzi z szafą" Romana Polańskiego oraz założyciela i lidera formacji Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet.
"Komeda/Mazolewski" to także archiwalne wypowiedzi Tomasza Stańki, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Kazimierza Kutza i wielu innych znakomitych postaci z otoczenia głównego bohatera "Audioserialu w parku". Rozmowy wykorzystane w audiobooku przeprowadziła Magdalena Grzebałkowska - pisarka i reporterka, autorka biografii Komeda. Osobiste życie jazzu, poruszającego portretu muzycznego geniusza, ale i pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą - i często jedyną - namiastką wolności.
W pięciu krakowskich parkach - Parku Dębnickim, Parku Lotników Polskich, Parku Kościuszki, Młynówce Królewskiej i przy Bagrach, na informacyjnych tabliczkach i w alejach znajdują się plakaty akcji. Wystarczy pobrać aplikację Audioteka, zeskanować znajdujący się na plakatach kod QR i przejść wprost do audiobooka. Przed Wami kilka godzin brawurowej, przepełnionej muzyką historii - w całości za darmo.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Teściowie w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony