KupBilecik

Kasia Pietrzko / Maciej Kądziela / Andrzej Chyra

28 kwietnia 2022 o godz. 19:00

Bielsko-Biała

- woj. Śląskie

Cavatina Hall, ul. Dworkowa 2

To wydarzenie już się odbyło!

"Listy Norwida" to projekt stworzony na specjalne zamówienie festiwalu "Chopin i Jego Europa" - jego koncepcja opiera się na muzycznej interpretacji wybranych listów czwartego wieszcza, czytanych przez znakomitego aktora, Andrzeja Chyrę. Świat improwizacji występuje w nim w intrygującej relacji z wyborem tekstów Norwida, będących dla muzyków impulsem do stworzenia indywidualnego i niepowtarzalnego komentarza.


Trio Kasi Pietrzko od kilku lat prężnie prowadzi swoją działalność zarówno koncertową, jak i fonograficzną.
Dzięki wyróżniającej się artystycznej aktywności zespół ten stał się niezwykle spójny brzmieniowo, co niewątpliwie wpłynęło na dynamiczny rozwój jego kariery. Liderka trio to laureatka m.in.: "Mateusza" - nagrody muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia w kategorii Debiut Roku za album "Forthright Stories" (2018) oraz nagrody Grand Prix "Jazz Melomani" w kategorii Nadzieja Melomanów (2018). Miesięcznik "Jazz Forum" przyznał jej tytuł Nowej Nadziei 2019 roku, była również nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2018 w kategorii Debiut Roku.


W "Listach…" do trio dołączył saksofonista altowy Maciej Kądziela, z którym Kasia Pietrzko po raz pierwszy współpracowała w USA podczas nagrania płyty "Jammin' with KC" w Make Believe Studios w Kansas City. Redaktor Programu Drugiego Polskiego Radia Andrzej Zieliński w artykule opisującym występ "Jazz Forum Talents" na festiwalu Jazz nad Odrą napisał: Mnie szczególnie przypadł do gustu zaśpiew saksofonu Maćka Kądzieli, brzmiący miejscami jak lamentująca trąbka Stańki. Być może jest to jeden z powodów współpracy pianistki i saksofonisty - wszakże Kasia Pietrzko koncertowała z Tomaszem Stańko tuż przed jego śmiercią.


Andrzej Chyra to jeden z najbardziej cenionych aktorów filmowych i teatralnych - nieustannie poszukujący nowych form wyrazu oraz nieoczywistych, artystycznych konfrontacji. Współpracował i współpracuje z najważniejszymi reżyserami m.in.: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Krauze, Krzysztofem Zanussim, Feliksem Falkiem, Markiem Koterskim, Jackiem Borcuchem czy Małgorzatą Szumowską. W teatrze występował w spektaklach m.in.: Jerzego Grzegorzewskiego, Agnieszki Glińskiej i Grzegorza Jarzyny. W 2001 roku zagrał Dionizosa w Bachantkach Eurypidesa w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Od tej pory stale występuje w przedstawieniach Krzysztofa Warlikowskiego
Ważną częścią pracy artystycznej Andrzeja Chyry jest reżyseria operowa. Zadebiutował w tej roli w 2013 roku inscenizacją "Graczy" na podstawie libretta Nikołaja Gogola, z muzyką Dymitra Szostakowicza w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Na zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta podjął się także inscenizacji "Czarodziejskiej góry" z muzyką Pawła Mykietyna do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz ze scenografią Mirosława Bałki. Jako reżyser współpracuje też z Teatrem Wielkim Operą Narodową - w 2019 roku miała miejsce premiera wyreżyserowanej przez niego "Carmen", inspirowanej m.in. kinem meksykańskiego arthouse'u, Carlosa Reygadasa.


DAJCIE SIĘ PAŃSTWO PORWAĆ W MAGICZNY ŚWIAT DŹWIĘKU W NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ SALI KONCERTOWEJ W POLCE! MUZYKA TO EMOCJE, MY DAJEMY IM PRZESTRZEŃ!

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
24 kwietnia 2025
godz. 20:00

Musical Piaf The Show

24 kwietnia 2025 o godz. 20:00
9 lutego 2025
godz. 09:00

52. Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i U21 w karate - DZIEŃ III

9 lutego 2025 o godz. 09:00
19 lutego 2025
godz. 19:00

Van Gogh ożywa w widowisku baletowym. Premiera roku!

19 lutego 2025 o godz. 19:00
6 kwietnia 2025
godz. 17:00

Scenariusz dla Trzech Aktorów

6 kwietnia 2025 o godz. 17:00
21 stycznia 2025
godz. 20:30

Przygotuj się na niezapomnianą przygodę pełną śmiechu, muzyki i niespodzianek!

21 stycznia 2025 o godz. 20:30
14 lutego 2025
godz. 17:30

Kabaret Hrabi - Wady i waszki

14 lutego 2025 o godz. 17:30
4 kwietnia 2025
godz. 20:00

Spektakl LILY

4 kwietnia 2025 o godz. 20:00
8 lutego 2025
godz. 09:00

52. Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i U21 w karate - DZIEŃ II

8 lutego 2025 o godz. 09:00
4 kwietnia 2025
godz. 17:00

Spektakl LILY

4 kwietnia 2025 o godz. 17:00
17 stycznia 2025
godz. 18:00

Maryla Rodowicz w Cavatina Hall w Bielsku-Białej

17 stycznia 2025 o godz. 18:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Akcja "Eteru" rozgrywa się na początku XX wieku, na Podolu. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze pozwalającym manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi. - Klimat filmu, mroczny i sensualny, przywołuje na myśl thriller, mimo że jego korzenie były bardziej klasyczne – projekt nawiązuje bezpośrednio do mitu Fausta. Odmiennie niż u Goethego stawką nie jest młodość i rozczarowanie nauką. Przeciwnie, w "Eterze" mój doktor wierzy w naukę jako narzędzie dla spełnienia najbardziej wszetecznego z ludzkich pragnień, jakim jest pełna fizyczna i duchowa władza nad drugim człowiekiem. – mówi Krzysztof Zanussi, który jest również scenarzystą filmu. – Eter okaże się pierwszym krokiem na drodze pozbawienia człowieka wolnej woli, a hipoteza o tym, że wypełnia przestrzeń kosmiczną, daje bohaterowi płonną nadzieję na władzę nad całym światem. W filmie znalazła się międzynarodowa obsada: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Zsolt Laszlo, Ostap Vakulyuk, Małgorzata Pritulak, Maria Ryaboshapka. "Eter" w kinach 30 listopada 2018 roku.
Produkcja, której tytuł nie jest jeszcze znany, przedstawi alternatywną rzeczywistość, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. W Warszawie właśnie rozpoczęły się zdjęcia. Jak podaje serwis Filmstart.pl na planie pojawili się Michalina Olszańska ("Córki Dancingu"), Maciej Musiał ("Rodzinka.pl"), Andrzej Chyra ("Katyń"), Zofia Wichłacz ("Miasto 44"), Robert Więckiewicz ("Pod mocnym aniołem") i Patrycja Wolny ("Kontener"). Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Więcej o produkcji można posłuchać w wypowiedzi Holland zamieszonej poniżej. Dla Agnieszki Holland nie będzie to pierwsza współpraca z Netfliksem. Reżyserka "Pokotu" pracowała już przy "House of Cards". Kasia Adamik, córka Holland, ma na koncie filmy "Boisko bezdomnych", "W ciemności" czy "Amok".
Czwarty, najbardziej osobisty film Urszuli Antoniak, która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności, zgłębiając jego humanistyczny aspekt, bez ideologii, bez politycznych deklaracji i bez stereotypów. Reżyserka nie pochyla się nad losem imigrantów, tylko pokazuje człowieka, który wyjechał, bo chciał i mógł. Michał (Jakub Gierszał), główny bohater filmu, zrobił to samo, co w ostatnich latach zrobiły setki tysięcy Polaków, czyli wyjechał z kraju nie dlatego, że była wojna czy że zmuszała do tego sytuacja polityczna, tylko dlatego, że tak postanowił. Od początku kierowały nim aspiracje, żeby w pewnym momencie wyjechać i od zera dojść do najwyższej ligi. On nie chciał być prawnikiem, tylko korpo prawnikiem, mieć styl i mówić perfekcyjnym niemieckim. Imigrancka przeszłość Michaela w niczym mu nie przeszkadza. Chłopak doskonale się zasymilował. Biegle włada językiem, pojął też społeczną niemiecką etykietę. Nie ma w nim tęsknoty za krajem ani łączących go z ojczyzną więzi. Poza jedną - 55-letnim ojcem (Andrzej Chyra), który niespodziewanie zjawia się w życiu chłopaka. Spędzają ze sobą weekend, wspólnie przechadzając się po Berlinie i rozmawiając po polsku. Michael ponownie staje się Michałkiem, co zmusi go do zadania sobie pytań o swoją tożsamość i przynależność. Ale to nie wywołane duchy przeszłości są dla Michaela wyzwaniem, tylko zderzenie ze świadomością, że od lat jedynie gra Niemca. Jakub Gierszał przygotowując się do roli, spotkał żeński odpowiednik swojego bohatera - kobietę ze Stalowej Woli, która musiała pokonać podobną drogę i zapracować na to, żeby osiągnąć najwyższą pozycję. To Polka, która wyjechała z kraju, gdzie urodziła się w niezamożnym domu i zaczęła piąć się po szczeblach kariery, bez niczyjej pomocy ani protekcji. - Pojechałem do niej do Hamburga, rozmawiałem z nią, uczestniczyłem w jej codzienności - wspomina Gierszał. - Bardzo dużo się od niej nauczyłem o tym świecie, którego reprezentantem miałem się stać. Dopełniłem swoją postać jeszcze obserwacjami prawników z Berlina, których też poznałem i odwiedziłem w korporacjach, gdzie pracowali. To były miłe i owocne dla roli spotkania. - Jakub przywiózł niesamowite obserwacje na temat tego, jak ta dziewczyna się ubiera, jak się porusza, jak traktuje facetów - dodaje Antoniak. - Świat korporacji, którą ona reprezentuje, jest bardzo sztywny i sztuczny, ma się wrażenie, że spotyka się w nim nie prawników, tylko wojskowych dowódców. Oni ponoszą gigantyczną odpowiedzialność, pracują przy sprawach, które toczą się o miliony. Jakub opowiadał mi, że po tygodniu spędzonym z prawniczką z Hamburga, kiedy wsiadł do metra po tym, jak jadł lunche po 150 euro, z ludźmi z diamentami jako dodatkami do ubioru, to jego pierwszym impulsem było, żeby się odsunąć od innych ludzi. To było w nim. Jakub znalazł też taki koncept, który nazywa się "corporate social responsibility". Wykorzystaliśmy go w filmie, bo to nie jest tak, że prawnicy w "Pomiędzy słowami" bezinteresownie pomagają uchodźcom. Oni po prostu w ramach tego konceptu dla społeczeństwa robią coś pro bono. Rozmawialiśmy o tym z prawnikami z korporacji w Berlinie. To oni powiedzieli nam, że biorą sprawę, która jest nie do wygrania i ładują w nią całą swoje wiedzę, doświadczenie i czas, ale nie robią tego dla idei, tylko dlatego, że to są najczęściej sprawy flagowe i piszą o nich media. Zwiastun "Pomiędzy słowami" można obejrzeć poniżej. Nagrodzony m.in. na FPFF w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym film Urszuli Antoniak trafi na ekrany kin 16 lutego 2018 roku.
Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się między 13 a 22 października. Pokazy odbywać będą się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy. W sekcji Pokazy Specjalne zobaczymy dzieła Wima Wendersa reżysera "Paryż, Teksas", Yorgosa Lanthimosa, twórcy "Homara" i Nimróda Antala, który zasłynął obrazem "Kontrolerzy", a także Claire Denis, Drake'a Doremusa i Takeshiego Kitano. Zobaczymy ponadto obrazy z udziałem Agaty Kuleszy, Andrzeja Chyry, Leszka Lichoty i Zbigniewa Zamachowskiego czy Olgi Bołądź. Przedsprzedaż biletów w Kinotece potrwa od czwartku 5 października do czwartku 12 października w godzinach od 11:00 do 20:00, przedsprzedaż online, na oficjalnej stronie WFF, potrwa od 5 października od godziny 18.00. Po sporządzeniu własnego kalendarza projekcji można przygotować wydruk zamówienia w formacie pdf z query kodem ułatwiającym złożenie zamówienia w punkcie przedsprzedaży. Informacje o biletach dostępne na stronie festiwalu w zakładce "bilety/kina". Do sprzedaży internetowej przeznaczone jest 30% miejsc w salach kinowych. Bilety są sprzedawane do momentu wyprzedania miejsc na seans. Bilet jest ważny tylko do godziny rozpoczęcia seansu podanej na bilecie. Miejsca w kinach nie są numerowane.
Filmową imprezę zaplanowano na 13-22 października. Pokazy odbywać będą się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy. Na ekranie zobaczymy obrazy z udziałem Agaty Kuleszy, Andrzeja Chyry, Leszka Lichoty i Zbigniewa Zamachowskiego czy Olgi Bołądź. Pod tym adresem można obejrzeć zwiastun zapowiadający polskie tytuły na WFF. W programie znajdą się następujące pozycje: "Czuwaj" // "Be Prepared", reż. Robert Gliński, Polska, 2017 – Konkurs Międzynarodowy Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. Kolejny krok po "Sali samobójców" na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. "Pewnego razu w listopadzie…" // "Once Upon a Time in November", reż. Andrzej Jakimowski, Polska, 2017 – Konkurs Międzynarodowy Historia matki i syna, którzy w wyniku eksmisji w listopadzie 2013 roku tracą mieszkanie. Opowieść rozgrywa się na tle rzeczywistych wydarzeń, z wykorzystaniem materiałów dokumentalnych z zamieszek oraz z marszu nacjonalistów. "Pomiędzy słowami" // "Beyond Words", reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia, 2017 – Konkurs Międzynarodowy Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem - Michałkiem. Kiedy spotyka swojego ojca, którego nigdy nie widział, zdaje sobie sprawę ze swego wyobcowania. "Człowiek z magicznym pudełkiem" // "A Man with a Magic Box", reż. Bodo Kox, Polska, 2017 – Konkurs 1-2 Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. "Catalina" // "Catalina", reż. Denijal Hasanović, Polska, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, 2017 - Konkurs 1-2 Kolumbijka Catalina studiuje prawo w Paryżu. By przedłużyć swój pobyt we Francji, pisze pracę naukową, która jej to umożliwi. W poszukiwaniu materiałów do pracy jedzie do Sarajewa, gdzie mieści się archiwum Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii. Film bośniackiego reżysera, który ukończył szkołę filmową w Łodzi. W jednej z głównych ról zobaczymy Andrzeja Chyrę. "Hugo" // "Hugo", reż. Wojciech Klimala i Mateusz Wajda, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Dokumentalnych Zdzisław Misiak, znany jako Dzidek, emerytowany król parków rozrywki, mieszka z 7-letnim wnukiem Hugo Huangiem w przyczepie kempingowej. Polska matka chłopca nie żyje, a chiński ojciec odsiaduje w hiszpańskim więzieniu wyrok za handel ludźmi. Słodko-gorzka historia o niezwykłej relacji dziadka i wnuka. "Witaj w kryminale, papieżu Franciszku!" // "Bonne arrivée à la M.A.C.O, Papa François!" // "Welcome at the M.A.C.O., Papa Francis", reż. Janusz Mrozowski, Francja, Burkina Faso, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Dokumentalnych Osadzeni i personel afrykańskiego wiezienia wyobrażają sobie, że odwiedza ich... papież Franciszek! "Rodzina na sprzedaż" // "Una especie de familia" // "A Sort of Family", reż. Diego Lerman, Argentyna, Brazylia, Francja, Polska, 2017 – Pokazy specjalne W swoim najnowszym filmie ulubieniec warszawskiej publiczności Diego Lerman podąża śladami kobiety, która z całego serca pragnie adoptować dziecko. Skomplikowane procedury mogą przerosnąć każdego, szczególnie jeśli brakuje oparcia w najbliższych. "Jak zostać papieżem?" // "How to Become a Pope?", reż. Justyna Mytnik, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Krótkometrażowych Czuła komedia o dziesięcioletnim chłopcu, który chce zagrać główną rolę w musicalu o Janie Pawle II. "Milczenie Polskich Owiec" // "Silence of the Polish Lambs", reż. Maciej Stuhr, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Krótkometrażowych W przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. "Zalesie" // "The Hidden Stream", reż. Julia Zborowska, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Krótkometrażowych Jedenastoletnia Joanna mieszka pośrodku baśniowego lasu z matką, która nie może pogodzić się ze śmiercią męża. 7 września poznamy program Rodzinnego Weekendu Filmowego.
Akcja rozgrywa się w Krakowie i okolicach, gdzie od kilku lat znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta. W obsadzie znaleźli się Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Figura, Izabela Kuna, Jerzy Trela i Ireneusz Czop. Zapowiedź produkcji, w której nie brakuje seksu i przemocy można obejrzeć tutaj. "Ach śpij kochanie" pojawi się w kinach 20 października. Za kamerą stanął Krzysztof Lang.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Listy Norwida w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES