KupBilecik

Rodzinne czytanie z Agatą Romaniuk i Grzegorzem Kasdepke

4 czerwca 2022 o godz. 09:00

Wisła

- woj. Śląskie
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Marta: Niezapomniane spotkanie z ulubionymi Autorami książek dla dzieci. Zabawy, warsztaty, opowieści o powstawaniu książki. Było wspaniale
Bartosz: Było super!

Rodzinne czytanie to świetna okazja do spędzania wartościowego czasu z bliskimi. Podczas Festiwalu Słowa zapraszamy dzieci oraz rodziców/opiekunów na sobotni literacki poranek z twórcami detektywistycznych opowieści dla dzieci - Agatą Romaniuk (autorką "Kociej Szajki") oraz Grzegorzem Kasdepke (autorem "Detektywa Pozytywki"). Podczas spotkania będziemy czytać, improwizować, ćwiczyć kocią jogę, rozwiązywać kryminalne (i nie tylko) zagadki.


Na warsztaty zapraszamy rodzinne duety - Rodzic/Opiekun i Dziecko.


Prowadzący:
Agata Romaniuk: pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2019 ukazała się jej książka reporterska "Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu" nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach "Przewiew. 12 opowieści otwartych" i "Nadzieja". Publikuje teksty w "Dużym Formacie", "Przekroju", "Piśmie", magazynie "Non/Fiction" i "Reportagen". Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej. Od początku pandemii opowiada w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka, w bajkowych działaniach wspierają ją koty - Kotka Laura oraz Precelek von Wafelek. Jest także autorką detektywistycznej serii dla dzieci "Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia", "Kocia Szajka i napad na moście" oraz "Kocia szajka i duchy w teatrze".

Grzegorz Kasdepke - Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu "Świerszczyk". Napisał ponad 60 książek, z których większość cieszyła się statusem bestsellera (m.in. Mam prawo, Kuba i Buba, Tylko bez całowania, A ja nie chcę być księżniczką, Mity dla dzieci, Potworak i inne kosmiczne opowieści). Za książkę Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela uhonorowano nagrodą finansistów BETA. Autor był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki Co to znaczy... oraz Bon czy ton). Ponadto zarówno Detektyw Pozytywka jak i W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko zostały wpisane do międzynarodowego katalogu "White Ravens". Książka Horror, czyli skąd się biorą dzieci znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha - za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł "Ambasadora Polszczyzny", a w 2021 Fundacja ABC "Cała Polska czyta dzieciom" uznała Detektywa Pozytywkę za najlepszą książkę mijającego dwudziestolecia! Jest ambasadorem proekologicznej fundacji NASZA ZIEMIA. Jego książki przetłumaczono na jedenaście języków. Prywatnie: wielbiciel muzyki, śmiechu i leniuchowania!


Czas trwania: 9.00-10.30.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Marta
2022-06-05 09:02:35
"Niezapomniane spotkanie z ulubionymi Autorami książek dla dzieci. Zabawy, warsztaty, opowieści o powstawaniu książki. Było wspaniale"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
6 lutego 2025
godz. 20:00

JESZCZE WIĘCEJ POLSKICH PRZEBOJÓW

6 lutego 2025 o godz. 20:00
1 marca 2025
godz. 19:00

Tego chciałam - trasa 20 lecia

1 marca 2025 o godz. 19:00
1 lutego 2025
godz. 19:00

Męski Interes czyli męska odpowiedź na Damski Biznes

1 lutego 2025 o godz. 19:00
24 stycznia 2025
godz. 17:00

Męski Interes czyli męska odpowiedź na Damski Biznes

24 stycznia 2025 o godz. 17:00
15 grudnia 2024
godz. 15:30

Męski Interes czyli męska odpowiedź na Damski Biznes

15 grudnia 2024 o godz. 15:30
5 lutego 2025
godz. 20:00

NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE GŁOSY, BALET I PIERWSZA NA ŚWIECIE ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK TOMCZYK ART

5 lutego 2025 o godz. 20:00
15 stycznia 2025
godz. 18:00

Światowe przeboje Króla walca Johanna Straussa i nie tylko...

15 stycznia 2025 o godz. 18:00
9 marca 2025
godz. 16:00

LA BOMBE - gorący spektakl w gwiazdorskiej obsadzie

9 marca 2025 o godz. 16:00
6 kwietnia 2025
godz. 19:00

Trasa Koncertowa Show Time

6 kwietnia 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Od 3 do 6 sierpnia w Krakowie potrwa wydarzenie poświęcone światowej i polskiej animacji. Codziennie, mniej więcej od godziny 21., na placu Szczepańskim będzie można oglądać krótkie i pełnometrażowe animacje dla dorosłych widzów. Nie zabraknie też projekcji dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano też warsztaty, które nauczą jak powstaje animacja. Zajęcia poprowadzi Monika Kuczyniecka, autorka filmów animowanych oraz teledysków z plasteliny (m.in. dla Czesław Śpiewa oraz Renaty Przemyk). Planowane są także warsztaty Street Artu (współorganizowane przez Fundację Świadoma Przestrzeń) i zabawy z animacją, przygotowane przez Hurra! Studio. Wśród projekcji zapowiadane są filmy m.in. z Kanady, Korei, Niemiec, Argentyny, Francji, Rosji, Słowenii, Estonii, Szwajcarii. Planowane są pokazy laureatów MFF Etiuda&Anima, szwajcarskiego Fantoche czy austriackiego Tricky Women. W programie znalazły się również etiudy studentów Katedry Filmu Animowanego Szkoły Filmowej w Łodzi, produkcje niemieckiego Animationsinstitut Filmakademie Badenia-Württembergia oraz filmy wyprodukowane przez zmarłego w lutym 2017 roku animatora i producenta Marka Serafińskiego, który współpracował m.in. z braćmi Quay ("Inwentorium śladów") i Piotrem Dumałą ("Doktor Charakter przedstawia"). Jeżeli chodzi o pełnometrażowe produkcje, widzowie będą mogli obejrzeć nominowaną m.in. do Oscara animację o trudach dzieciństwa "Nazywam się cukinia" (reż. Claude Barras, Szwajcaria), a także melancholijną opowieść o przyjaźni pewnej staruszki i psa - "Louise w zimie" (reż. Jean-François Laguionie, Francja). Na wszystkie projekcie i warsztaty wstęp jest wolny. Szczegółowe informacje znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Warsztaty w ramach Festiwalu Słowa w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES