Spektakl muzyczny
Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.
TRZECIA GODZINA GRATIS to autorskie przedstawienie muzyczne o psie. Tworzą je oryginalne piosenki pokazujące konkretne sytuacje z których powstała spójna całość. To opowiadanie o delikatnych aspektach codziennego życia, które zmusza większość z nas do różnych form prostytucji. Najmniej chodzi tutaj o dramat polegający na sprzedaży własnego ciała. Współczesny świat jest, bowiem pełen sytuacji, w których ludzie sprzedają o wiele więcej niż tylko ciało. Za pieniądze znikają myśli i marzenia. Całe rodziny żyją i giną w rytm pracy korporacji. Artystą jest ten, kto ma ładny "neon" na głowie i dobrze płatną etykietkę. Większość ludzi sprzedaje po prostu życie, wszystko co mają, i także wszystko to, czego nigdy nie zdobędą. To właśnie rzeczywistość trzeciej godziny i kolejnych, kiedy już pierwsze dwie sprzedane. Trudno się odzwyczaić. A jednak sprzedaż to nie miłość, chałtura to nie sztuka. Czas to nie pieniądz, bo czas to czas i po prostu znika.
Głównym bohaterem i narratorem jest Wojan Trocki. Wcielając się w postać Chudego Psa tworzy dynamiczne i bezpretensjonalne opowiadanie. Towarzyszy mu Hipolit Woźniak (gitara). Jego wyjątkowa muzyka jest w ciągłej interakcji ze słowami padającymi ze sceny. W ten sposób muzyk - kompozytor staje się także - pierwszoplanową postacią. Muzykę na żywo współtworzą również Jan Woźniak na kontrabasie, Artur Zajączkowski na perkusji i Robert Bielak na skrzypcach.
WOJAN TROCKI
Aktor, autor piosenek, piosenkarz. Występował na wielu scenach w Warszawie, rozwijał się aktorsko w trupie Pożar w Burdelu, a ostatnio współpracuje z teatrem Dada von Bzdulow przy spektaklu "Koniec Wielkiej Wojny" Urodził się w 1986 roku w Złotoryi. Syn poety i nauczycielki szybko zaczął zdobywać pierwsze sukcesy na scenie dzięki piosenkom. Doceniony przez Wojciecha Młynarskiego wygrał Festiwal Piosenki Francuskiej. Ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, następnie zmierzył się z postacią samego Bułhakowa w Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie wcielił się też i w Mistrza. Po wielu kolejnych kreacjach teatralnych, telewizyjnych, radiowych, szczątkowo i filmowych, podróżował przez rok po Francji, gdzie gromadził inspiracje i pisał piosenki. Utalentowany, zdeterminowany pasjonat, humanista, meloman, charyzmatyczny artysta z nieprzeciętną wyobraźnią i wrażliwością wobec świata został doceniony niejednokrotnie przez krytykę teatralną, a wykaz jego ról i możliwości, choć pokaźny, to jest jeszcze nieskończony.
HIPOLIT WOŹNIAK
Hipolit Woźniak rocznik 84, kompozytor, gitarzysta, multiinstrumentalista. Gitarzysta w zespołach: Wojan Trocki, Zavoyama Quartet, Maryna C., Nic Wielkiego, W.A.J.K Blisko współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania", w którym gra zamiennie na mandolinie i kontrabasie. Prowadził młodzieżowy zespół muzyczny "Open Heart" przy fundacji "Otwarte Serce". Pomysłodawca i organizator wydarzenia muzycznego "Spontańce". Skomponował muzykę do spektakli dla teatru Guliwer ("Legenda o Syrence", "Choinka") oraz wielu spotów multimedialnych. Kompozytor oprawy muzycznej do gry komputerowej "Dr. Livingston i presume?" studia Vulpesoft. Autor muzyki do przedstawienia "Trzecia godzina gratis". Ojciec trójki pociech.
JAN WOŹNIAK
Prekursor MILONGI, nauczyciel Tanga, miłośnik latynoamerykańskich rytmów, kontrabasista i starszy brat Hipolita. Współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania". Gra z Wojanem Trockim od 2015 roku. Ojciec 3 pociech, a może 4, bo kontrabas o imieniu Lucjan też jest oczkiem w głowie Janka.
ARTUR ZAJĄCZKOWSKI
Artur Zajączkowski- perkusja, instrumenty perkusyjne. Grę na perkusji rozpoczął w 2004r. Kształcił się pod okiem najlepszych polskich perkusistów m.in.: Tomasza Łosowskiego, Kazimierza Jonkisza i Przemysława Kuczyńskiego. Poza aktywnością sceniczną i studyjną od 2012r. zajmuje się również działalnością edukacyjną. Jest współzałożycielem zespołu Zavoyama Quartet wykonującego akustyczny jazz, obecnie współpracuje również z zespołami: Wojan Trocki, Carmen Azuar, Bluemantic, Gant&Sawa, Noel Horta Sanchez, My River.
ROBERT BIELAK
Skrzypek, gitarzysta, kompozytor, aranżer, wizjoner. Art director CABARET dada Go. Absolwent mistrzowskiej klasy skrzypiec Antoniego Hoffmana olsztyńskiej PSSM. Studiował Animację Społeczno-Kulturalną na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Laureat (skrzypek) trzech Grand Prix polskich Festiwali Piosenki Francuskiej: Lubin, Poznań i Warszawa. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej -współtowarzysząc (skrzypce) Dariuszowi Siastaczowi ( aktor Scen Trójmiejskich -Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Miejski - obecnie aktor filmowy i serialowy ).Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (skrzypek).Twórca i szef muzyczny grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL (1999-2006 ).Kierownik muzyczny olsztyńskiego Teatru "Jaracza" za dyrektury JanuszaKijowskiego (2005-2007). W ciągu trzech sezonów napisał dla teatru 13ilustracji muzycznych i produkcji teatralnych (m. inn.: największa olsztyńska śpiewogra w historii olsztyńskiego "Jaracza" pt: " NIECH ŻYJE BAL...".
Małgorzata Ostrowska - Legenda
Najzabawniejsza komedia na świecie w gwiazdorskiej obsadzie
Fair Play crew powraca z nowym spektaklem!
Kultowa komedia z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem w rolach głównych
Spektakl teatralny
Kłamstwo - komedia małżeńska w gwiazdorskiej obsadzie!
Tribute to Abba
MONDAY-DAY Andrzej Poniedzielski - koncert jubileuszowy
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!